Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΥΒΩΝΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM!

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΒΟΥΒΩΝΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΣΕ ΜΗΤΕΡΑ Ή ΕΥΡΩΚΛΙΝΙΚΗ?:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυστυχως δεν γνωρίζω,εμεις την καναμε στο παιδων γιατι θεωρησα ότι ήταν οι πιο καταλληλοι αφου βλεπουν τόσα περιστατικα!! Στο μητερα γεννησα και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένοι. Παντως να ξέρεις ότι είναι πολύ επειγον χειρουργείο,εμεις ήταν περισφυγμενη και παθαμε ζημια στους όρχις θέλει πολύ προσοχή.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως είναι επείγον. Κι εμείς άμεσα θέλουμε να κάνουμε το χειρουργειο. Σάββατο έγινε διάγνωση και μέσα στην εβδομάδα θέλω να το κανονίσουμε, γιατι μετά θα εχουμε περισσοτερα κλαμματα με δοντακια, ήδη ταλαιπωρούμαστε με τους κολικούς και θα επιδεινωθεί η κατασταση. Σ'ευχαριστώ για την απάντηση zitamar!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM!

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΒΟΥΒΩΝΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΣΕ ΜΗΤΕΡΑ Ή ΕΥΡΩΚΛΙΝΙΚΗ?:confused:

 

παιδων πεντέλης. Χαλιλ Ερικατ!!!!!! κορυφη σε τετοια (το λεει και το ονομά του)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

desma η γνωμη μου ειναι χωρις να θελεω να προσβαλω κανεναν να πας το παιδι και σε αλλον γιατρο να ακουσεις δυο η τρεις διαφορετικες γνωμες και να δεις πως πρεπει να πραξεις μην βιαζεσαι ψαξτο λιγο . εμενα το ανηψακι μου παραλιγο να κανει εγχηρηση επειδη ειχε τσιπλες στο τσακ το προλαβαμε και δεν καναμε . και να σου πω πως θεραπευτικε με το μητρικο το γαλα .
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Πόπη θέλω να πάρω και δευτερη γνώμη απο αλλη παιδίατρο αυτές τις μέρες και να μην βιαστώ στην επιλογή μου. Πάντως γι αυτόν τον Ερικατ Ισμήνη έχω ακούσει καλά λόγια μέσα απο το forum πάντα. Πάντως σε κάτι τετοιες περιπτώσεις όλοι εκμεταλλέυονται την αγωνία και τον πανικό και βγαζουν μια χαρά το χαρτζιλικάκι τους...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ψαξεις στο γοογλε μην πανικοβαλεσαι και εδω μεσα πανε και σε διαφορους παιδιατρους . και πραξε αναλογα μην την λογικη . ξερω εχεις τρομοκρατηθει προκειτε για το παιδι σου αλιμονο .ευχομαι να εχω νεα σου γρηγορα και ν μ πεις οτι ολα πηγαν καλα. για πες μου σε ποσες μερες σου ειπαν πρεπει ν γινει η εγχηρηση επειδη ειπες αμεσα γιαυτο σε ρωταω . .

Link to comment
Share on other sites

Είπε ο παιδίατρος οτι πρεπει να κανονιστεί μέσα στην εβδομάδα. Μπορεί να το γυρίσει σε περίσφιξη και πονάει πολύ και είναι και επικίνδυνο για το παιδί...Τι να πω..Προσπαθω με βάση τη λογική να κάνω κινήσεις και να πάρω την καλύτερη δυνατή απόφαση. Την ίδια άποψη είχε και δεύτερος γιατρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα η αποψη μου ειναι να ψαξεις λιγο στο γοογλε σε διαφορες σελιδες οπως σου εστηλα σε πμ . και να πραξεις αναλογα μπορει να μην χρειαστει καν εγχηρηση που το ευχομαι . εγω παντως θ το πηγαινα και σε 15 γιατρους διαφορετικους να παρω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν πρεπει να καθυστερητε καθολου τετοια επεμβαση.εμεις που ήταν περισφυγμένη έπαθε ζημια το έντερο,μαύρισε και πήγε να παθει συψιμια το μωρό και γλυτώσαμε το χειρουργείο της εντεροκτομής στο τσακ! Επίσης μπήκαν οι δύο όρχις μέσα,τωρα είμαστε σε συνεχεις ελεγχους για τον ένα γιατι δεν αιματώθηκε όπως θα έπρεπε και τωρα τρεχουμε. Αν δεν αιματώνεται κανει εγχείρηση να βγει ο όρχις,να περιδέσουν τον άλλο για να είναι σίγουροι ότι δεν θα περιστραφή και αυτος ώστε να μπορεί να τεκνοποιήσει όταν μεγαλώσει. Για μενα το θεμα είναι άμεσοοοο

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις ειχαμε αλλα προβληματα και καηκαμε αλλα ευτηχως με λιγο ψαξημο σωσαμε την κατασταση.

να και μια κοπελα που το βιωσε και το βιωνει

zitamar απο τι προκαλειται και τι ακολουθησε μετα την εγχηρηση

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξεκίνησε zitamar και πώς καταλάβατε οτι προχώρησε η κατασταση? Τι πρέπει να προσέχω προτού πάμε για την επέμβαση? Πόσο καιρό έβλεπες το φουσκωματάκι προτού η κατασταση γίνει περίπλοκη και επικίνδυνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

desma το παιδι πρεπει να το δει παιδοχειρουργός οχι απλα παιδιατρος. Μην ακους την περιπτωση του καθενος και πανικοβαλεσε. Καθε περιστατικο ειναι διαφορετικο. Πανε αμεσα σε παιδοχειρουργο κατα προτιμηση σε κρατικο νοσοκομειο για να σου πουν αυτη τι χρειαζεται το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σε εμαας η αλλαγη εγινε μεσα σε 2,5 ωρες ξαφνικα ο ένας του όρχις είχε απο κατω καρουμπαλο ολοκληρο και απο πανω έχει πριστει-φπυσκοματα κι και στις δυο πλευρες.Δηλαδη επειδή ήταν περισφυγμενη το πάθαμε άμεσα,το κακο με μας ήταν ότι το παιδί ήταν ανήσυχο είχε 38,5 πυρετο αλλα εμεις λόγω ότι είχαμε κανει 2 εμβολια την προηγουμενη μαε είχε πει η παιδιατρος να δωσουμε ντεπον έτσι δεν το φανταστηκαμε μεχρι που είδαμε το καρουμπαλο (2,5 ωρες πριν τον είχα αλλαξει και ήταν μια χαρα)

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αναμένω επίσκεψη από γιατρό και προχωράω σε ραντεβού με χειρούργο...θα ενημερώσω..

μαλλον αργησα να δω το θεμα αλλα πριν 1 μηνα καναμε επεμβαση για κυστη στον ορχι του μικρου στην ευρωκλινικη παιδων. αν θελεις σου στελνω με πμ τα στοιχεια του πχειρουργου . μου τον ειχε συστησει η παιδιατρος μας κ μειναμε πολυ ευχαριστημενοι! καλα αποτελεσματα κ μην ανυσηχεις ειναι ρουτινας αυτα! αν κ εγω ειχα πανικοβληθει αλλα ο μικρος δεν χαμπαριασε τιποτα τελικα:rolleyes:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο πραγμα η βουβωνωκηλη και αλλο η συστροφη ορχεως. Μην την μπερδευεται την κοπελα

 

 

Αν διαβασεται στο ιντερνετ η βουβωνωκήλη μπορεί να φέρει την συστροφη στους όρχις.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικά κλείσαμε για χειρουργείο στο Παίδων την Τρίτη...Σας ευχαριστώ πάντως για όλες τις πληροφορίες, η βοήθειά σας είναι καταλυτική. Χιλια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας! Πάντως ,my billy θα ήθελα να μου στειλεις πμ για το ονομα του χειρούργου.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα. Τί πήρατε μαζί σας όσες από εσάς κλέισατε σε δημόσιο νοσοκομείο για εγχείριση? Τί θα χρειαστεί να πάρω για τον μικρό? Γνωρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεται στο ιντερνετ η βουβωνωκήλη μπορεί να φέρει την συστροφη στους όρχις.

 

 

Ετσι πρέπει να είναι γιατί στην εξέταση που έκανε στον μπέμπη ο χειρούργος έλεγξε και τους ορχεις και μού έκανε και ενύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...