Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1-7/11/2010 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


mlne

Recommended Posts

Με αφορμη την εβδομαδα μητρικου θηλασμου που ειναι 1-7 Νοεμβριου 2010 εχω να κανω μια προταση. Θα μπορουσαμε αραγε να διοργανωσουμε ενα Event ταυτοχρονου θηλασμου?

Δηλαδη να μαζευτουμε πολλες μανουλες σε καποιο σημειο σε καθε πολη και να θηλασουμε ταυτοχρονα τα παιδια μας στελνοντας ενα ηχηρο μηνυμα. Νομιζω οτι θα εχει μεγαλο ενδιαφερον.

Αν και το εχω σκεφτει απο καιρο δισταζα να το προτεινω, ελπιζω να μην ειναι πολυ αργα.

Βεβαια το θεμα ειναι οτι ο καιρος ειναι αρκετα κρυος και δεν νομιζω οτι θα μπορουσε να γινει σε εξωτερικο χωρο.

Ακουω ιδεες.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδη να μαζευτουμε πολλες μανουλες σε καποιο σημειο σε καθε πολη και να θηλασουμε ταυτοχρονα τα παιδια μας στελνοντας ενα ηχηρο μηνυμα.

πολυ ωραια ιδεα! απλα θελει καλη οργανωση! μπραβο!;)

και σε εξωτερικο χωρο..γιατι οχι? γιατι αν κλειστουμε καπου μεσα παλι δεν θα φαινομαστε!! (εκτος αν βρεχει:mrgreen:) και για μενα σκοπος ειναι να δουν ολοι οτι υπαρχουμε κι εμεις σαν ''ειδος'' κι ειμαστε πολλες!!!!!!!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Ελπιζω να βρει ανταποκριση η προταση μου και κυριως να αναλαβουν την οργανωση οι δραστηριες συνφορουμιτισες, γιατι εγω δεν ειμαι και πολυ καλη σε αυτο.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω μεσα!!!!! θα βαλω ανακοινωση στο facebook και σε αλλα φορουμε με μανουλες!!!

 

προτεινω οι μανουλες που ειναι Αθηνα να συναντηθουμε Συνταγμα!!!

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αριστοτελους που θα κατσουμε? Δεν εχει πολλα παγκακια.Στα καφε? Γιατι όχι?

Ιπποδρομιου και Λευκο Πυργο στα πεζουλια, φερτε και κανα μαξιλαρακι να μην κρυωσει ο πωπος μας.

Κι αν βρεχει?

Ποια μερα λετε? Το Σαββατο 6/11 θα ηταν καλα, για να ερθουν και οι εργαζομενες.

Την Κυριακη ειναι και οι εκλόγες.

Να φωναξουμε και τα καναλια?

Πειτε ιδεες.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στα καφέ υπάρχει στενότητα χώρου, καλύτερα υπαίθρια! Άρα πάμε στις 2 επόμενες λύσεις! Αν βρέχει, τότε πάμε στα καφέ της Αριστοτέλους! Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο δίνει ένα από τα εγκυρότερα σάιτ πρόγνωσης καιρού ως καλύτερες μέρες. Βροχή δεν παίζει καμία, αλλά συννεφιά. Ναι, το Σάββατο (που δεν έχω και μάθημα στο πανεπιστήμιο!) είναι καλή ιδέα! Κανάλια?! Χμμμμμμμμμ...καθόλου άσχημα!!!!!!!!!!! Αλλά ποια κανάλια?

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Στα καφέ υπάρχει στενότητα χώρου, καλύτερα υπαίθρια! Άρα πάμε στις 2 επόμενες λύσεις! Αν βρέχει, τότε πάμε στα καφέ της Αριστοτέλους! Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο δίνει ένα από τα εγκυρότερα σάιτ πρόγνωσης καιρού ως καλύτερες μέρες. Βροχή δεν παίζει καμία, αλλά συννεφιά. Ναι, το Σάββατο (που δεν έχω και μάθημα στο πανεπιστήμιο!) είναι καλή ιδέα! Κανάλια?! Χμμμμμμμμμ...καθόλου άσχημα!!!!!!!!!!! Αλλά ποια κανάλια?

 

Σιγουρα το ΣΚΑΙ που ειναι το πιο πολιτικως ορθο και γιατι οχι το Star που ψοφαει για τετοια, και εχει και μεγαλη θεαματικοτητα. Γιατι οχι ολα?

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά Σταρ δεν το συζητάω! Να με δω με καρτούν πριν μιλήσω και τί στον κόσμο! Και ακόμα περισσότερο να μας δω σε ταυτόχρονη αναμετάδωση σε όλα τα κανάλια!!!! Χαχα, ούτε ο πρωθυπουργός στη Διεθνή Εκθεση!!! Πώς θα τους ειδοποιήσουμε, αλήθεια?

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ας μαζευτουμε πρωτα, και αυτα θα τα βρουμε.

Επισης, θα μπορουσαμε να ετοιμασουμε ενημερωτικα φυλλαδια, πανω και μπλουζακια με μηνυματα.

Ας βοηθησουν και οι πιο δραστηριες. Αντε κοριτσια.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι μεσα για θεσσαλονικη αλλα ενημερωστε με εγκαιρως γιατι δουλευω κι εχω και μια ωρα δρομο μεχρι εκει.

Θα ερθω να θηλασω το πουλαρακι μου μπροστα στις καμερες:lol: :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

paros εισαι απο παρο?

δυστηχως οχι..απλα ΣΤΟ ΝΗΣΙ (ετσι το λεμε, κι εννοουμε μονο την παρο) καταληγουν ολοι οι δρομοι οταν θελουμε να κανουμε διακοπες!!! τοσο που και χωριο μας να ηταν δεν θα το θεωρουσαμε τοσο δικο μας! και φυσικα το νησι μας το ανταπεδωσε με...το φυστικι μας:wink::wink::wink:!!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω πολυ θα ηθελα να συμμετεχω αλλα δυστηχως ειναι καπως μακρια για μας

κριμα να μην γινειτε και στην κρητη μια τετοια εκδηλωση

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

paros που μενεις?

δυστηχως αθηνα..στα βορεια..σκεφτηκα μηπως θα μπορουσαμε να ενημερωναμε και τα κοριτσια στην ''ευτοκια΄'' - για οποιον γνωριζει- και επισης τις κοπελες συμβουλους θηλασμου..και τελος παντων οποιον ερχεται σε επαφη με μητερες που θηλαζουν..σκεψεις..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μενω Σητεια αλλα μπορω να ερθω Ηρακλειο αν γινει καποια κινηση εκει

 

Αχ τέλεια μακαρι!!!

Και εγω στεναχωρηθηκα αρχικα γιατι θα κατέβουμε κρητη για τις εκλογες...

Μπορω ομως να κατεβω Hρακλειο αν ειναι για το Σαββατο...

Επισης μια πολύ καλη λυση θα ήταν να το κανουμε μαζι με την LLL που έχει λίστα με κοπελες που θηλάζουν και μπορουν να στειλουν email...

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...