Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μεχρι ποτε ποναει το στηθος στην εγκυμοσυνη????


Recommended Posts

γεια σας εγκυουλες!

θελω την βοηθεια σας..διανυω την 14+3 εβδομαδα κυησης ..το στηθος μου ομως εχει σταματησει να ποναει ..περιπου απο την 11 εβδομαδα απο τοτε εχω παει δυο φορες στον γυναικολογο μου..μου ειπε πως ολα πηγαινουν καλα ..

αν ομως ολα πηγαινουν καλα ..γιατι δεν ποναει το στηθος μου?? ειναι φυσιολογικο???οσες γνωριζεται πειτε μου,μηπως μου φυγει κι εμενα το αγχος και ηρεμισω και εγω και ο μπεμπης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαλαρωσε ειπαμε!!!!!!!!!!!!! Το πρωτο τριμηνο ποναει συνηθως και μετα μειωνεται αισθητα ο πονος και η ευαισθησια. Απολαυσε το μωρο σου και μην ψαχνεις προβληματα εκει που δεν υπαρχουν. Μου φαινεται οτι ακομα εισαι στη τσιτα και δεν απολαμβανεις την χαρα σου. Τι ειπαμε βρε??????

Link to comment
Share on other sites

ωχ !!! μας πιασανε στα πρασα!!!! δεν ξερεις πως φοβομουν μηπως με διαβασεις !

ευτυχως δεν με εκραξες πολυ αγαπημενη μου Ειρηνη!!!

προσπαθω να χαλαρωσω αλλα δεν μπορω να ειμαι απολυτα ηρεμη ...εχω και τις αποβολες που μου εκοψαν τα φτερα και φοβαμαι για παλλινδρομη ..φοβαμαι μηπως παω στον γυναικολογο μου και δεν ακουσω την κραδουλα του ..εσενα πονουσε μεχρι το πρωτο τριμηνο ???

 

υγ πηρα το βιβλιο που μου ειπες ...

υγ τα φιλια μου σε εσενα και στον ταλιμπαν-Μαριο

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέχρι την 10η-12η εβδομάδα είχα πόνους στο στήθος, αν θυμάμαι καλά, και τώρα αραιά και που

μην αγχώνεσαι γλυκιά μου προσπάθησε να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. απο την στιγμή που έφτασες σαυτη τη εβδομάδα όλα θα πάνε καλά, και πιστεψέ με ξέρω τι λέω γιατι και εγώ έχω την εμπειρία των τριών παλίνδρομων, αλλα είπα οτι θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη και ότι είναι να γίνει θα γίνει.εξάλλου με το άγχος περισσότερο κακό κάνεις στο μωράκι σου

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσε το βιβλιο???? Το πρωτο τριμηνο πονουσε πολυ αλλα μετα σιγα σιγα σταματησε να με ενοχλει δεν ηταν πια εντονο.

Σταματα να στρεσαρεις το μωρουλινι με κακες σκεψεις. Ολα μια χαρα θα πανε!!!!!!!!!

 

Ο Μαριος ειναι μια χαρα ακουραστος και ζωηροτατος. Σημερα πηγαμε να του παρουμε βαπτιστηκα ρουχα και εγινε φιγουρινι το μοντελο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιτη μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου με το καλο να ερθει το μωρακι σου ..

δηλαδη τωρα το στηθος σου ουτε εσενα σε ποναει ετσι ???? μετα απο την 12 εβδομαδα λογικα ο κινδυνος αποβολης πεφτει απο οτι εχω διαβασει ...οποτε εχω λιγες πιθανοτητες να παει κατι στραβα ..θελω να πιστευω ..

 

Ειρηνη θα βαπτισετε το Μαριο???? σαν κουκλος θα ηταν με τα βαπτιστικα..

το βιβλιο ειναι πραγματικα πολυ ωραιο για οσες κοπελες δεν το γνωριζουν λεγεται "η βιβλος της εγκυμοσυνης" (αλλα για το στηθος που δεν ποναει δεν γραφει τιποτα γιατι???? )

Link to comment
Share on other sites

δεν πονάει όπως στο πρώτο τρίμηνο, πολύ λιγότερο τώρα και ούτε είναι τόσο ευαίσθητο.το φαντάζεσαι να πονάει τόσο για 9 μήνες;δράμα θα ήταν η κατάσταση

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Αχ! τιτη μου δεν θα με πειραζε καθολου να πονουσε για 9 μηνες ,μετα απο αυτα

που περασα θα ηταν πταισμα πιστεψε με!!!!

απλα με αγχωνει που δεν ποναει ηταν κι αυτο ενα σημαδι οτι ηταν καλα το μωρακι μου ...

Link to comment
Share on other sites

29 Mαιου βαπτιζουμε τον Μαριο και εισαι καλεσμενη αν και φανταζομαι οτι ειναι αδυνατον να ταξιδεψεις. Αν τα καταφερεις παντως θα ειναι μεγαλη η χαρα μας να σε εχουμε κοντα μας.

 

Μην αγχωνεσαι για το στηθος οσο προχωραει η εγκυμοσυνη υποχωρει η ενοχληση του πρωτου διαστηματος.

 

Μιλαμε μεχρι και η πωλητρια επαθε πλακα με τον Μαριο. Διαλεξα ενα χρωμα που ειναι ιδιο με τα ματια του και θα ειναι κουκλος με τα βαπτιστηκα του!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου θα ηθελα πολυ να ερθω το ξερεις ..αλλα λογω εγκυμοσυνης δεν νομιζω να μπορεσω ..θελω ομως φωτογραφιες απο την βαπτιση !!!! κουκλος θα ειναι και ο γιος και η μαμα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοειται και καταλαβαινω και εγω στην εγκυμοσυνη δεν ταξιδεψα καθολου για να μην ρισκαρω να παει κατι στραβα. Φωτο θα στειλω σιγουρα για να θαυμασεις την κουκουβαγια και το κουκουβαγιοπαιδο.

 

Και του χρονου σε περιμενω μετα συζυγου και τεκνου οποτε θες Αθηνα.

 

Διωξε ολη την αρνητικη ενεργεια και απολαυσε το ονειρο που κυνηγαγες τοσο καιρο. Ειναι πραγματικοτητα, παρτο χαμπαρι!!!!!!!!!!!!!!!! Το παιδι σου ερχεται σιγα σιγα και ολα θα πανε καλα γιατι το αξιζεις και εχεις προσπαθησει πολυ γιαυτο. Μην του χαλας την ζαχαρενια του παιδιου καλε πια. Φτανει. Απο εδω και περα μονο θετικες σκεψεις για να ειναι και αυτο χαρουμενο και ηρεμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το μέγεθος του στήθους μου αυξήθηκε κατά το πρώτο τρίμηνο αλλά στον τέταρτο μήνα ένιωσα να μικραίνει πάλι! Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και ότι οφειλεταί στις ορμόνες! Τώρα τελευταία νιώθω έντονα τσιμπήματα ειδικά στις θηλές και να πετρώνει. Έχει νιώσει καμία από εσάς κάτι παρόμοιο?

 

 

pFe6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εμένα το στήθος μου ήταν υπερβολικά πρησμένο σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και πονούσε με το παραμικρό :o ο γιατρός μου είπε ότι σε κάθε γυναίκα το θέμα του στήθους εξελίσσεται διαφορετικά. Τέλος πάντων, στο τέλος της εγκυμοσύνης, ήμουν 5 νούμερα πάνω σε σουτιέν :o

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εμενα το πρώτο τρίμηνο με τρέλλανε!! Πονούσε υπερβολικα και ειχα δυσκολία ακομα και στον υπνο.. Στα μέσα του δευτερου τριμηνου ως δια μαγειας ξαφνικα σταμάτησε μέχρι και τώρα που με ενοχλεί εξαιρετικά σπάνια. Μακάρι όλες οι εγκυμονούσες να έχουν μόνο αυτό το πρόβλημα και τίποτα άλλο!

Ας προσπαθήσουμε να το απολαύσουμε λιγουλάκι όσομπορούμε!!:-P:razz:

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα κορίτσια, έκανα σπερματεχυνση 16/10/15 πριν τρεις μέρες ένοιωθα το στηθοςμου ότι άρχισε να μεγαλώνει ήταν μαλακό αλλά με ενοχλούσε πονούσε από σήμερα νοιώθω ότι μεν είναι λίγο μεγαλύτερο αλλά δεν με πονάει όπως τις προηγούμενες μέρες είναι κακό σημάδι φοβάμαι γιατί έχω περάσει μια παλινδρόμηση και μια εξωμητρια πείτε μου σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...