Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πήγα σήμερα για την τυπική εξέταση μετά τον σαραντισμό.

 

Τι μαθαίνω; Ότι είμαι έγκυος!!!!! Εξ ου και το σοκ.

 

Τι άλλο μαθαίνω; Ότι έχω δίδυμα!!!!! Εξ ου και το δέος.

 

Και τώρα τι κάνουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καταρχην με το καλοοοο!!! αλλα χωρις να θελω να σε αμφισβητησω ποτε προλαβες στις 40 μερες να μεινεις ξανα εγκυος και να προλαβεις να δεις οτι ειναι και διδυμα??? Σορρυ και παλι απλα εκπλησομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως εγινε αυτο ρε παιδια???Δηλαδη πρεπει να εισαι ενος μηνα τουλαχιστον...Καταρχην επιτρεπεται να ερθεις σε ερωτικη επαφη τρεις βδομαδες μετα τον τοκετο σου?Και εδω καλα καλα τα λοχεια δεν θα ειχαν τελειωσει και ειχες και ωορηξια???Μου φαινεται παρα πολυ περιεργο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ.....¨ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ!!!!!΄΄ΦΟΒΕΡΟ!!!Ε!!!!!

b7INp3.pngE8hQp3.png

***ΜΙΧΑΛΗΣ****** ******** ΜΑΡΙΑ*******

 

το σήμερα είναι το σκαλοπάτι του αύριο..Κάνε σήμερα, οτι αύριο θα ονειρέυόσουν να είχες.....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είχα ωορηξία Σοφία Τ. Από τον υπέρηχο φαίνεται να διανύω την τέταρτη εβδομάδα και η δίδυμη κύηση φαίνεται ξεκάθαρα. Δεν είμαι έτοιμη για κάτι τέτοιο, έχω φρικάρει αλλά από την άλλη, κάθε φορά που σκέφτομαι κάτι αρνητικό, δαγκώνομαι, νομίζω ότι θα ήταν αχαριστία εκ μέρους μου.

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απίστευτο μου φαίνεται!!!!!!!!!!!!:shock::shock:

Σοκ και δέος πραγματικά!!!!!!

Σε δύο σάκους είναι τα σποράκια;;;;

 

Ναι, σε δύο. Ο πεθερός μου είναι δίδυμος. Αυτόν να κράξω;

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ειχα βαλει τιτλο "σοκ και δεος και εμοτικον που κοπαναει το κεφαλι του στο τοιχο!!!"

 

ρε συ σολ, μπας και χρωστατε τιποτα λεφτα στο μαιευτηρα απο τη προηγουμενη γεννα, και ειπε να σας κανει κανα χουνερι?

 

τι να πω!!!! και γω εμεινα εγκυος πολυ νωρις απο τη γεννα μου, αλλα εσυ ρε παιδι μου εμεινες εγκυος απο τα αποδυτηρια!!!! ακομα εχεις το ταμπελακι του μαιευτηριου στο χερι!!!

 

με το καλο βρε κοπελια!!! καλα κουραγια!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα για την τυπική εξέταση μετά τον σαραντισμό.

 

Τι μαθαίνω; Ότι είμαι έγκυος!!!!! Εξ ου και το σοκ.

 

Τι άλλο μαθαίνω; Ότι έχω δίδυμα!!!!! Εξ ου και το δέος.

 

Και τώρα τι κάνουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Καταρχην να σου πω συγχαρητηρια κ καλο κουραγιο!!!Μην ανχωνεσαι κ θα πανε ολα καλα.Σιγουρα ειναι μεγαλο το σοκ,κ εγω τα ιδια ειχα παθει.Στα σαραντα εγκυμοσυνη.Θα κουραστεις λιγο αλλα αξιζει πιστεψε με.11 μηνες διαφορα θα εχουν τα ζουζουνια σου,στην αρχη θα ειναι λιγο δυσκολα αλλα μετα ποιος σε πιανει.Σκεψου θετικα.Μια απορια που την εχω,ο αντρας σου πως το πηρε???Ο δικος μου μονο που δεν μου εμεινε στα χερια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε συ σολ, μπας και χρωστατε τιποτα λεφτα στο μαιευτηρα απο τη προηγουμενη γεννα, και ειπε να σας κανει κανα χουνερι?

 

 

Μπα, δεν πλερώνω εγώ, είναι ο πρώην εργοδότης μου ο γυναικολόγος μου. Δε φτάνει που του δείχνω το πιπί μου;;;; Αχου, κάνω και αστεία, τρομάρα μου. Δε γίνεται όμως αυτό ρε παιδιά, πώς σκατά θα τα καταφέρω;;; Δε γίνεται!

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια που την εχω,ο αντρας σου πως το πηρε???Ο δικος μου μονο που δεν μου εμεινε στα χερια.

 

Δεν του το είπα ακόμα. Δεν ξέρω αν θα ήθελε κάτι τέτοιο. Εδώ εγώ και κολλάω που οκ, τελικά θα πετάξω από χαρά, το νιώθω. Αλλά τώρα όχι.

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπες στον αντρα σου ακομα;;;;;;;;;;;;;αυτος μαλλον το κανε επιτιδες δεν ξερεις τι εστι αντρας;;;;;αλλωστε αυτος δεν ηταν εκει ;ποιος φυτευσε;;;δεστο θετικα !!!! πιαστον και πες του το αλλα καλου κακου καλεσε και ενα σθενοφορο!!!! παντως η αληθεια ειναι οτι εμενα (και συγνωμη που το λεω ετσι..)μου φαινεται πολυ αστειο!!!!αλλα σε σκεφτομαι κιολας ,βοηθεια υπαρχει;;;αν υπαρχει μην φοβασαι τιποτα!!θα πανε ολα καλα!

b7INp3.pngE8hQp3.png

***ΜΙΧΑΛΗΣ****** ******** ΜΑΡΙΑ*******

 

το σήμερα είναι το σκαλοπάτι του αύριο..Κάνε σήμερα, οτι αύριο θα ονειρέυόσουν να είχες.....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ και κολλάω που οκ, τελικά θα πετάξω από χαρά, το νιώθω. Αλλά τώρα όχι.

 

Ειμαι σιγουρη οτι τα συναισθηματα σου ειναι αναμικτα.Εδω εγω επαθα ΣΟΚ που ηταν ενα,εσυ που εχεις δυο φανταζομαι!Ηρεμησε,χαλαρωσε οσο μπορεις κ συζητησε το με τον αντρουλη σου,θα σε βοηθησει να ηρεμησεις κ θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.Σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ ενα ησυχο μωρακι που να μην σε ταλαιπωρησει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς με το καλό!!!Κατα δεύτερον όπως τα υπολογίζω με το που βγήκατε από το μαιευτήριο βοοουυυρ στο κρεβάτι....παπαπα μπράβο κουράγιο που το χεις!!!

 

Μακάρι να ήταν έτσι όπως το φαντάζεσαι, δύο ερωτευμένοι που δεν κρατιούνταν. Η αλήθεια απέχει πολύ. Θα με γράψει το Γκίνες πάντως με την υπεργονιμότητα... με την πρώτη και μένω έγκυος, τι κακό κι αυτό! Το ίδιο συνέβη και με τον δεύτερο γιο μου. Σκέφτομαι τις κοπέλες που πασχίζουν και νιώθω ενοχές.

 

Βασικά, να την πω την αμαρτία μου, μου πέρασε από το μυαλό και διακοπή της κύησης. Αλλά ο γιατρός μου, επειδή έχουμε και πολύ προσωπική σχέση, μου είπε κατευθείαν να το βουλώσω γιατί ξέρει τι πάθος έχω με τα μωρά και για να μη γίνει καμιά στραβή το πρώτο τρίμηνο και μετά χτυπιέμαι. Με χαρά μου βλέπω ότι καμία απο εσάς δεν το έθιξε καν, όλες θεωρήσατε δεδομένο ότι θα γίνω πολύτεκνη. Δεν το περίμενα αλλά μου δίνει κουράγιο.

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπες στον αντρα σου ακομα;;;;;;;;;;;;;αυτος μαλλον το κανε επιτιδες δεν ξερεις τι εστι αντρας;;;;;αλλωστε αυτος δεν ηταν εκει ;ποιος φυτευσε;;;δεστο θετικα !!!! πιαστον και πες του το αλλα καλου κακου καλεσε και ενα σθενοφορο!!!! παντως η αληθεια ειναι οτι εμενα (και συγνωμη που το λεω ετσι..)μου φαινεται πολυ αστειο!!!!αλλα σε σκεφτομαι κιολας ,βοηθεια υπαρχει;;;αν υπαρχει μην φοβασαι τιποτα!!θα πανε ολα καλα!

 

Να πω την αλήθεια, φοβάμαι να του το πω μην τυχόν και μου πει ότι δεν τα θέλει. Ούτε εμένα θα ήταν η επιλογή μου αλλά ήδη από χθες διαλέγω ονόματα!! Ξέρετε, από τη μία έχω φρικάρει, πώς θα τα βγάλω πέρα, είναι πολύ κοντινές οι ηλικίες κλπ. Από την άλλη όμως με σκέφτομαι σε κάποια χρόνια να τα έχω όλα γύρω μου, τέσσερα ανθρωπάκια (αν όλα πάνε καλά, εννοείται) και με πιάνει ένα σφίξιμο από χαρά... αχ, δεν ξέρω...

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...