Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαμαδες-βολτα


τελευταια φορα που βγηκατε μονη  

790

  1. 1. τελευταια φορα που βγηκατε μονη

    • βγαινω πολυ συχνα,σχεδον καθε μερα
    • μια φορα τη βδομαδα
    • μια φορα το μηνα
    • μια φορα το τριμηνο
    • πολυ σπανια,ζητημα να το χω κανει 2-3 φορες το πολυ
    • δεν εχω βγει ποτε χωρις μωρο και συζηγο απο τη μερα που γεννησα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ τελευταια φορα βγηκα τον Φεβρουαριο ...τωρα που σκεφτομαι ήταν κ η πρωτη φορα που βγηκα..

αχ τι ωραία που είχαμε περάσει :lol: ....άλλο πράγμα η γυναικοπαρέα!

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που βγήκα μόνη μου χωρίς τον άντρα μου και το παιδί ήταν προχθές το βράδυ. Οχι όμως οτι το κάνω συχνά... περίπου 1 φορά τον μήνα... Με τον σύζηγο βγαίνουμε πιο συχνά :D

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια που εχω κολλησει το μικροβιο παρεντς εχω παει σε ιντερνετ καφε αργα και πραγματικα χαλαρωσα αναμεσα στα πιτσιρικια!μουσικουλα...μια χαρα ητανε!γενικα δεν το κανω γιατι δεν προλαβαινω και κυριως επειδη ο συζυγος ειναι της παλιας σχολης και ανατολιτης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψήφισα σπάνια.

Η μία ήταν η καμπύλη σακχάρου για το 3ο παιδί...

Η άλλη ήταν η καμπύλη σακχάρου για το 4ο παιδί.

 

Ακόμα και στον οδοντίατρο μαζί με τη μικρή πηγαίνω.........

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ, με την κολλητή μου μια μπυρίτσα, μέχρι τις 23.30.

Ο σύζυγός μου μένει σε άλλη πόλη, και κάθε φορά που έρχεται, αφήνουμε τη μικρή στη μαμά μου (εύκολο πράγμα, από τις 20.30 κοιμάται) και βγαίνουμε κάθε βράδυ για όσες μέρες μείνει μαζί μας.

Να σε ξυπνάει ότι ονειρεύεσαι...

8pvzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια φορα τον μηνα αλλα δεν παω τοσο συχνα αλλα οχι κ μια φορα στο τριμηνο, βασικα παω οποτε ειναι κατι ιδιαιτερο κ δεν μ'αρεσει πλεον να βγαινω μονη... οχι οτι το παιζω καλογρια :lol: αλλα μαλλον ο νους μου ειναι στο σπιτι μου κ στο παιδι μου κ δεν περναω τοσο καλα οσο παλια!

Τελευταια φορα πριν 2 μηνες περιπου αν θυμαμαι καλα... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια φορα τον μηνα αλλα δεν παω τοσο συχνα αλλα οχι κ μια φορα στο τριμηνο, βασικα παω οποτε ειναι κατι ιδιαιτερο κ δεν μ'αρεσει πλεον να βγαινω μονη... οχι οτι το παιζω καλογρια :lol: αλλα μαλλον ο νους μου ειναι στο σπιτι μου κ στο παιδι μου κ δεν περναω τοσο καλα οσο παλια!

Τελευταια φορα πριν 2 μηνες περιπου αν θυμαμαι καλα... :roll:

Link to comment
Share on other sites

αααααααχχχχχχχχχχ, έχω να δω τις φίλες μου δεν ξέρω κι εγώ από πότε ... :( ... έχει κουρκουτιάσει το αυτί μου στα τηλέφωνα ...

 

πάντως την τελευταία φορά που βγήκα και πέρασα πραγματικά καλά την ωφείλω στο parents και στην βραδιά μαμάδων που οργάνωσε η daffy μας ... :D

 

α, έβαλα το πολύ σπάνια ...

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περίπου μια φορά το μήνα ή το 20ήμερο στο άσχετο αλλά πάντα μεσημέρι (μέχρι τις 5 που σχολάει ο μικρός από το σταθμό και πριν τη δική μας δουλειά) πάμε με τον άντρα μου για φαγητό. Τους τελευταίους μήνες είναι μετά από υπέρηχο ή ραντεβού με το γιατρό στο Έλενα

Με τις φίλες μου τελευταία φορά βγήκαμε το Γενάρη για να τους ανακοινώσω την εγκυμοσύνη μου.Εκτοτε τα βράδια νυστάζω πάαααααρα πολύ (κι ας μπήκα στο 5ο) :oops:

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα μια φορά το μήνα. Αυτό ισχύει κατα μέσο όρο, μπορεί και πιο συχνά ή μπορεί και στο 2μηνο. Πάντως γενικά στο γάμο μας το ο καθένας μόνος του το εφαρμόζουμε, ίσως γιατί το μαζί και χωρίς παιδιά είναι όνειρο απατηλό :lol::lol: . Να και τώρα ο καλός μου πίνει ποτάκι με τον κουμπάρο!!!

Θέλω να βλέπω τις φίλες μου μόνη, για το χαβαλέ και το κουτσομπολιό, θέλω χρόνο χωρίς αυτόν, θέλω το μπουζούκι μου μια φορά το χρόνο :oops::roll: Παράλογο;;; Μόνο δε θέλω να χάνω χρόνο με τα παιδάκια, οπότε βγαίνω βράδυ που πέφτουν για ύπνο, τακτοποιώ και τις εκκρεμότητες και την κάνω!!

Link to comment
Share on other sites

αααχχχ βρε fistikaki..... πόσο πονάει αυτό το post. Έχω να βγω μόνη μου από τον Ιανουάριο. Βασικά δεν βγαινούμε το έχουμε ξεχάσει αυτό το άθλημα. Μεχρι και σε ένα γάμο που έχω να πάω τον Μάιο ξέρω ότι θα πάμε και οι 3.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως, εχω καιρο να βγω... απο το φλεβαρη...

 

αααααααααλλα τελευταια φορα που βγηκα..... κολαση!!!!!!

γυρισα 5 το πρωι.... :oops::oops::oops:

ο αντρας μου εκανε και καλα πως μολις ξυπνησε οταν μπηκα (παραπατωντας, καθοτι ψιλολιωμα!!! :lol: ), και ετριβε υποτιθεται τα ματια του απο τον υπνο!!

 

μονο που εγω μπαινοντας τον ακουσα που ετρεχε στη κρεβατοκαμαρα :lol::lol::lol::lol:

 

τωρα ποτε θα ξαναβγω.... ο Θεος ξερει... μαλλον στην αποφοιτηση της μικρης απο το λυκειο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως, εχω καιρο να βγω... απο το φλεβαρη...

 

αααααααααλλα τελευταια φορα που βγηκα..... κολαση!!!!!!

γυρισα 5 το πρωι.... :oops::oops::oops:

ο αντρας μου εκανε και καλα πως μολις ξυπνησε οταν μπηκα (παραπατωντας, καθοτι ψιλολιωμα!!! :lol: ), και ετριβε υποτιθεται τα ματια του απο τον υπνο!!

 

μονο που εγω μπαινοντας τον ακουσα που ετρεχε στη κρεβατοκαμαρα :lol::lol::lol::lol:

 

τωρα ποτε θα ξαναβγω.... ο Θεος ξερει... μαλλον στην αποφοιτηση της μικρης απο το λυκειο...

 

μέχρι τις 5 το πρωί? :shock:

Αυτό έγινε προ babyfistiki ή μετα? Αν έγινε μετά είσαι θεά μάτια μου :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει αντοχή :lol::lol:

Τέτοια ώρα έχω γυρίσει μόνο την παραμονή πρωτοχρονιάς και ένα βράδυ που πήγαμε σε ένα πάρτυ στο καρναβάλι αλλά βέβαια το παιδί τότε είχε διανυκτερεύσει στη μάνα μου.... αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να αργήσω τόσο πολύ... μέχρι τις 2 το πολύ γιατί το πρωινό ξύπνημα δεν αντέχεται :? Πως την έβγαλες καθαρή την επόμενη?

Link to comment
Share on other sites

:P:P Εβαλα μια φορα το μηνα , αλλα μαλλον ειναι καθε 2 μηνες :!: Παντως η τελευταια φορα ηταν κι εμενα με κοριτσοπαρεα σε κουτουκακι με μουσικη πριν απο20-25 μερες :!: ξημερωματα,τι ειναι αυτο :?: περασμενα μεγαλεια :!:
.pngHgxdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει αντοχή :lol::lol:

Τέτοια ώρα έχω γυρίσει μόνο την παραμονή πρωτοχρονιάς και ένα βράδυ που πήγαμε σε ένα πάρτυ στο καρναβάλι αλλά βέβαια το παιδί τότε είχε διανυκτερεύσει στη μάνα μου.... αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να αργήσω τόσο πολύ... μέχρι τις 2 το πολύ γιατί το πρωινό ξύπνημα δεν αντέχεται :? Πως την έβγαλες καθαρή την επόμενη?

 

δε θυμαμαι, εχω μπλακ αουτ....

πολυ αλκοολ..............................

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια φορά το μήνα ψήφισα, αν και θα ήθελα να είναι μια φορά τις 2 βδομάδες.

Δεν είναι όμως γιατί (α) ναι μεν θεωρητικά θέλω, αλλά από την άλλη όταν γυρνάω σπίτι στις 6 κάθε μέρα και η μικρή κοιμάται στις 9, δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια να την βλέπω και θέλω να εκμεταλλεύομαι το κάθε λεπτό και (β) οι φίλες μου, ενώ τους έχω πει ότι θα ήθελα να μου το λένε εκ των προτέρων προτού κανονίσουν, εννοείται ότι κανονίζουν μια ώρα πριν βγουν...και δεν μπορώ να ακολουθήσω...

Όταν βγαίνουμε πάντως είναι για ποτό νωρίς το βράδυ, 7 -10.

 

Ξενύχτια έχω κάνει 3-4 από το Γενάρη. Τα 3 μετά του συζύγου (σε διάφορα πάρτυ φίλων), αλλά το ένα ήταν σε πάρτυ εργενισσών στο Ρουβά. Γύρισα 6 η ώρα το πρωί , αστα να πάνε...

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα μια φορά το μήνα αλλά συνήθως αυτό είναι μια γρήγορη βὀλτα στα μαγαζία όπου ψωνίζω κυρίως για τον μπέμπη, ένα γρἠγορο καφεδάκι και πίσω σφαίρα :lol::lol:

 

Η τελευταία φόρα που βγήκαμε κοριτσοπαρέα ήταν πριν δυό μήνες για μεσημερο-απογευματινό φαγητό κι αυτό μετά από άπειρο σχεδιασμό και άπειρες αναβολές καθότι όλες μανάδες από ένα έως τρια παιδιά :lol::lol:

 

ο μπαμπάς μας πάλι κατά ένα μαγικό τρόπο πάντα βῤίσκει χρόνο για καφέ μετά την δουλειά, συγκεντρώσεις για να δουν μπάσκετ, ποδόσφαιρο, πόλο, βόλευ......μόνο για σκυλοδρομίες δεν έχω ακούσει :evil:

Link to comment
Share on other sites

 

ο μπαμπάς μας πάλι κατά ένα μαγικό τρόπο πάντα βῤίσκει χρόνο για καφέ μετά την δουλειά, συγκεντρώσεις για να δουν μπάσκετ, ποδόσφαιρο, πόλο, βόλευ......μόνο για σκυλοδρομίες δεν έχω ακούσει :evil:

 

εεεεεεεεεεε ναι, κλασσικα!!

 

ευτυχως δε μου χουν λειψει οι βολτες, τα ξενυχτια και οι παρεες, γεματη ζωη μεχρι να παντρευτω και κυριως μεχρι να γεννησω

 

αλλα.... ενα καφε ρε παιδι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

fistikaki θες να σε αποτελειώσω?..... :lol:

 

το χρυσό μου την Δευτέρα του Πάσχα πετάει για Ταϊλάνδη :twisted:

παιδικός του φίλος και συμμαθητής έχει γραφείο ταξειδίων και έχει βρει τόοοοοσο καλή προσφορά που έιναι αμαρτία να μην πάνε τα καημένα,

8 μαντράχαλοι, ένας εκ των οποίων είναι ο μέλλων νονός του τσουρεκιού :roll:

Link to comment
Share on other sites

εισαι σε διαδικασια διαζυγιου, ετσι??? :?

 

ρε τους ατιμους...

 

τι να σου πω τωρα.... που ο δικος μου, τη βδομαδα που γεννησα πηγε να δει το παναθηναικο???

 

εγω ολομοναχη σπιτι, χωρις βοηθεια απο πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...