Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ ΠΙΘΑΝΩΣ ΕΧΕΙ ΥΜΕΝΙΤΙΔΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΝΑΕΙ; ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ti nai παλι αυτο κοριτσια? :shock:

 

 

φλεγμονή του ισχίου μαζεύει υγρό η άρθρωση...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Α ειπα κι εγω........νομιζα κατι αλλο..... :shock:

 

Ποσο μικρα ειναι τα μωρα......πως το καταλαβαν?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνήθως το καταλαβαίνεις αν το παιδί κουτσαίνει ή έχει άρνηση στο να περπατήσει.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Αν τα μωρακια δεν περπατανε?

 

Μου χε πει περιπτωση μια γνωστη γιατρος για το γιο της που ειχε μια τετοιου ειδους φλεγμονη στο ποδι και χρειαστηκε εγχειρηση και μου λεγε οτι θα παθαινε μεγαλη ζημια αν δεν το χαν παρει ειδηση....4 ετων νομιζω ηταν......δεν περνουσε με χαπια..... :roll: Με ειχε ανησυχησει τοτε......ποσα πραγματα πρεπει να προσεχεις ....μηπως τελικα πρεπει να μαστε υστερικοι καλου κακου και να τρεχουμε στο γιατρο για οτι μας προβληματιζει?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έπαθαν και τα δυο αγόρια σε ηλικίες 4~5 χρόνων.

Την πρώτη φορά "τα είδα όλα" . Ευτυχώς ο μεγάλος συνεργάστηκε άψογα κι έμεινε στο κρεβάτι του για σχεδόν μια εβδομάδα ( πολύ λίγο κινήθηκε) και του πέρασε γρήγορα μόνο με παυσίπονα.

 

Ο μικρός και λόγο του αυτισμού δεν συνεργάστηκε και από την δεύτερη μέρα σηκώθηκε και το έσερνε το πόδι. Λοιπόν του πέρασε μετά από 2~3 εβδομάδες και του ξαναέτυχε άλλη μια ή δυο φορές αν θυμάμαι καλά.

Θυμάμαι που μου είχε πει ο παιδίατρος πως είναι πολύ σημαντικό τα παιδιά να μην κουράσουν καθόλου το πόδι τους έτσι ώστε να μην τους αφήσει κάποια ευαισθησία. ( αυτά θυμάμαι ).

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΕΜΑΣ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ, ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΥΤΣΑΙΝΕ. ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ. ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΑΝ! ΕΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ (ΟΧΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ) ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Και πως καταφερνετε να την κρατατε σε ακινησια........πολυ δυσκολο μου φαινεται για τοσο μικρο παιδι!!!

 

Περαστικα σας!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΕΝΟ ΤΟΠΙΟ, ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ! ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ... ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ! ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΣΗΚΩΣΩ.... ΑΣΤΑ.... ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΕΤΣΙ! ΑΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ!!

ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Να επαναφερω το θεμα γιατι με καιει εδω και 3 βδομαδες!

2/4 αρχισε ο Βασιλης ξαφνικα να μη θελει να πατησει το δεξι του ποδι και να μπουσουλαει η να κανει τον πελαργο στο ενα ποδι, το δεξι αν το ακουμπαγε ηταν στη μυτη.

Μετα απο 2 μερες τον παω Αγ Σοφια. Κανουμε ακτινογραφια και μου λενε ακινησια.

Αν κανει πυρετο αμεσως νοσοκομειο και αν δεν περασει ξαναελα σε 10 μερες.

Ακινησια??????? με δουλευανε! δε ξερω γιαζ τη μικρη σου αλλα ο Βασιλης στα χερια μονο που δε παλεψαμε! Στη κουνια του ορθιος. Τον εβαζα τουλαχιστον για να μη πολυπερπαταει. Τον ξαναπηγα τη Δευτερα, μου ειπε κατι σαν πονεμενα ισχια (ο ασφαλιστης μου ειπε τη σωστη λεξη για να ξερω τι μου γινεται) και οταν του λεω δε καθεται ακινητος μου λεει τοτε εισαγωγη στο νοσοκομειο και ελξη. Τι ειναι αυτο? Τον ακινητοποιουν με ενα βαριδι ψηλα το ποδι. Δε μπορω να φανταστω το Βασιλη να κατσει ακινητος και μαλιστα 5-6 μερες οπως μου ειπε η παιδιατρος. Περασα και απο ενα ορθοπεδικο του Τεβε ολοι τ αιδια μου ειπανε. Να μη ξερω τι να κανω. Να φτιαξω βαλιτσα και να παμε μεσα? Και να ειμαστε μεσα και το Πασχα. Τελικα αποφασισα να τον προσεξουμε οσο μπορουμε και Δευτερα του Πασχα να παω απο Παιδιατρικο Αθηνων μια και εχουμε ασφαλεια αμα ειναι να μπουμε να μπουμε εκει.

Απο αρθρα που κοιταξα ελεγε σε απειροελαχιστες περιπτωσεις για ελξη. Σε εμας εκατσε?

Ρωτησα για αντιβιωση, αντιφλεγμονωδη, τιποτα, μονο κανα ντεπον.

Καμια γνωμη βρε παιδια ? γιατι μονο που το σκεφτομαι τα παιζω.

Η διδυμη θα πρπει να κατοικοεδρευσει στη νταντα, μια χαρα θα ειμαστε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλεξανδρος ανναρωνει απο υμενιτιδα ισχιου αυτες τις ημερες.

Ξεκινησε την επομενη ημερα της καθαρης Δευτερας,ξυπνησε και κουτσαινε το αριστερο του ποδι,λιγα λεπτα μετα ηταν μια χαρα,το πατουσε κανονικα και ετσι δεν δωσαμε σημασια.Λιγες ημερες μετα εγινε το ιδιο,πηρα τηλεφωνο την παιδιατρο και μας συστησε ξεκουραση.Μολις ειχε περασει και μια πολυ ελφρια ιωση και ετσι αποφασισαμε να μεινει για μια ακομα ημερα στο σπιτι για να ξεκουραστει.Μεχρι εκει ολα καλα.Δεν ξεραμε οτι ηταν ελαχιστος ο χρονος ξεκουρασης.Περπατουσε αλλωστε κανονικα.25 Μαρτιου πηγαμε μια βολτα ετρεξε ,επαιξε και την επομενη ημερα πηγε στο σχολειο....γυρισε,διαβασε και στα καλα καθουμενα αρχισε να ποναει στο γονατο,να κουτσαινει,να μην μπορει να περπατησει.Τον πηρα αγκαλια και ετρεξα στον πιο κοντινο παιδιατρο.Τον εξετασε μου΄πε να κατσει μια εβδομαδα στο σπιτι να ξεκουρασει το ποδι του και αν τον ξαναπιασει να παμε για εξετασεις και ακτινογραφια ισχιου.Εκατσε στο σπιτι μια εβδομαδα χωρις να τρεχει,να το ζοριζει στο ελαχιστο μα περπατουσε απο τον καναπε στο κρεβατι και στην τουαλετα.Τις 2 πρωτες μερες και νυχτες το πονουσε πολυ .Ακομα και στον υπνο του ξυπνουσε για να τον αλλαξουμε πλευρο μια και πονουσε στην καθε του κινηση.Μετα δεν πονουσε καθολου.

Μετα την εβδομαδα και ενω εδειχνε να το εχει ξεπερασει,πηγε κανονικα στο σχολειο,εβρεχε και δεν βγηκαν ουτε καν στον κηπο,ομως.....την επομενη ημερα ξανα πονος στο ποδαρακι.

Ετσι πηγαμε στο Παιδων εξετασεις απο 2 ορθοπεδικους,αιματος και ακτινογραφιες στο γονατο και στο ισχιο.Οι ακτινογραφιες και οι αιματος "βγηκαν"καθαρες ετσι συμβαινει στην ιμενυτιδα.Τις κανουν ομως ,ωστε να αποκλεισουν το ενδεχομενο αλλης παθησης.

Οι οδηγιες ηταν οι ιδιες μα σαφης αυτη την φορα.Οταν λεμε ξεκουραση εννοουμε να μην εχει ΚΑΘΟΛΟΥ βαρος στο ποδι.Ακομα και στην καρεκλα να ειναι το παιδακι δεν πρεπει να ακουμπαει κατω τα ποδια του.Να μην καθεται γονατιστο,να μην περπαταει καθολου,να μην σπρωχνει με τα ποδια του κατι(για παραδειγμα την ακρη του καναπε για να παει πιο ψηλα το σωμα του)Αν κανει πυρετο πανω απο 38 ξαναπαμε στο νοσοκομειο,αν οχι δεν ανησυχουμε.Αν ποναει μπορει να παρει depon,Τα καναμε ολα κατα γραμμα. Ο Αλεξανδρος ακολουθησε και συνεργαστηκε αψογα !!!

Πηραμε επιτραπεζια παιχνιδια και γενικα παιχνιδια για να τα παιζει στο κρεβατι του,βιβλια παζλ d.v.d τον πηγαιναμε παντου αγκαλια και μπανιο τον καναμε καθισμενο στην μπανιερα.Ολα αυτα για 10 ημερες.Την μεγαλη Πεμπτη καναμε επαναληπτικες εξετασεις στο Παιδων.Ειναι καλα,πρεπει ομως να μην το κουρασει για μια ακομα εβδομαδα,να περπαταει κανονικα χωρις υπερβολες και φυσικα να μην παιζει ποδοσφαιρο(αυτο τον ποναει περισσοτερο απο ολα)και μετα τις 10 Μαιου θα μπορει να ζει και παλι χωρις περιορισμους.

Συγγνωμη αν σας κουρασα με την μεγαλη μας ιστορια ,ομως καναμε αθελα μας καποια λαθη και η εμπειρια μας ισως βοηθησει καποιος να το ξεπερασουν χωρις να ταλαιπωρηθει το παιδακι τους οσο ο Αλεξανδρος.

Αν υπαρχει καποια ερωτηση που να μπορω να απαντησω,θα ειμαι εδω.

Περαστικα!!!!!!

 

Καποιες πληροφοριες απλα γραμμενες σχετικα με την υμενιτιδα

 

http://iatreion.gr/newsdesk_info.php?newsPath=57&newsdesk_id=150&osCsid=e87153508680930b3bac6b78c7d40a36

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΠΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ!

ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΑΤΟΥΛΑ; ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 15, 16 ΜΗΝΩΝ ΑΚΙΝΗΤΟ... ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ.... ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΙΣ ΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ! ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ ΣΑ ΤΙΜΩΡΙΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ Τ' ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

ευτυψως μετα τις 20 μερες αρχισαν να αραιωνουν τα συμπτωματα και στο μηνα περασε!

Τον πηγα και απο Παιδιατρικο και ο εκει επεμενε οτι δεν ειναι το ισχιο του, μηπως ητανε η κνημη, τους τα εσκασα αλλα και η κνημη ηταν ΟΚ. Του εδωσα για ενα 10ημερο algofren και τωρα ευτυχως ειμαστε καλα. Παντως η Παιδιατρος λεει οτι μπορει να ξανασυμβει! Παντως για την ωρα την ελξη ευτυχως τν γλυτωσαμε!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
ευτυψως μετα τις 20 μερες αρχισαν να αραιωνουν τα συμπτωματα και στο μηνα περασε!

Τον πηγα και απο Παιδιατρικο και ο εκει επεμενε οτι δεν ειναι το ισχιο του, μηπως ητανε η κνημη, τους τα εσκασα αλλα και η κνημη ηταν ΟΚ. Του εδωσα για ενα 10ημερο algofren και τωρα ευτυχως ειμαστε καλα. Παντως η Παιδιατρος λεει οτι μπορει να ξανασυμβει! Παντως για την ωρα την ελξη ευτυχως τν γλυτωσαμε!

καλημέρα ΓΑΤΟΥΛΑ. είμαι νέος εδώ και η αιτία ήταν το πρόβλημα της μικρής μου κόρης της ΗΛΕΚΤΡΑΣ (είναι 18 μηνών ) . την είχα βγάλει βόλτα και στο ανέβασμα σε κάποια σκαλάκια (3 ήταν) και όταν τα ανεβάσαμε έπεσαι κάτω μην μπορώντας να σταθεί όρθια. Ξανά προσπάθησα για να περπατήσει πάλι το ίδιο . την πήγα σπίτι αγκαλιά και πρόσεξα ότι κούτσαινε . την πήγα στο Παίδων και μου είπαν ξεκούραση . καλά δεν θέλει με τίποτα αγκαλιές , έχει <<αγριέψει >> που δεν την αφήνουμε να κατεβεί και να περπατήσει . Εως να μάθω τι είναι ακριβός αυτή η ασθένεια είχαμε λαλήσει ( και αυτό χάρη στην σελίδα ετούτη ). Είναι η τέταρτη μέρα σήμερα και την άφησα γία λίγο να σταθεί στα πόδια . Το μόνο που βλέπω είναι ότι δεν έχει πόνο και πυρετό . οι γιατροί μας είπαν για 15 μέρες να μην το περπατήσει. Περιμένω με αγονία να την δω και να κάνει παίζει και να τρέχει ακούραστα . ΣΕ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Νικο περαστικα καταρχην! Ποσες μερες περασαν τωρα? Αμα την αφησετε να περπατησει ειναι Οκ η κουτσαινει??? εγω τον εβαζα μεσα στη κουνια, ας ηταν και ορθιος, πιο περιοριστικα και να ηθελα δε καθοτανε. Προσπαθουσα οσο γινοταν αγκαλιτσα. Περπαταγε κανονικα και στα καλα καθουμενα το κουτσαινε και το ψιλοεσερνε το ποδαρακι.

Ισως να βοηθησε και το algofren και ηρεμησε τελικα αλλα στο μηνα πανω περασε τελειως και ευτυχως για την ωρα δε το ξαναπαθαμε.

Μου λεγανε εισαγωγη, ελξεις και διαφορα τρομαχτικα αλλα τελικα ολα πηγαν καλα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικο περαστικα καταρχην! Ποσες μερες περασαν τωρα? Αμα την αφησετε να περπατησει ειναι Οκ η κουτσαινει??? εγω τον εβαζα μεσα στη κουνια, ας ηταν και ορθιος, πιο περιοριστικα και να ηθελα δε καθοτανε. Προσπαθουσα οσο γινοταν αγκαλιτσα. Περπαταγε κανονικα και στα καλα καθουμενα το κουτσαινε και το ψιλοεσερνε το ποδαρακι.

Ισως να βοηθησε και το algofren και ηρεμησε τελικα αλλα στο μηνα πανω περασε τελειως και ευτυχως για την ωρα δε το ξαναπαθαμε.

Μου λεγανε εισαγωγη, ελξεις και διαφορα τρομαχτικα αλλα τελικα ολα πηγαν καλα

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΑΤΟΥΛΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΜΕΡΑ , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ . ΕΧΤΕΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΟΡΘΙΑ. ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ . ΕΩΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ . ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΞΑΝΑ . ΔΕΝ ΕΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ . Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ . ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΤΑ ΕΛΞΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ?

Link to comment
Share on other sites

οταν πρωτοπηγα Παιδων , εκανα ακτινογραφια, μου πανε ακινησια 10 μερες και ελα παλι

ξαναπηγα και μου λενε αν δε μπορειτε να τον κρατατε κυρια μου τοτε θελει Εισαγωγη να του κανουμε Ελξεις στο Ποδι

Εφυγα σκατα!!! ρωτησα και παιδιατρο, τα ιδια μου λεει!

Ελξη ειναι του στερεωνουν βαρυδι ωστ ενα κρατανε ψηλα το ποδι και ακινητο

κατι σαν αυτο με το γυψο ψηλα!

 

Σιγα μη καθοτανε ο Βαασιλξς, λεμε τωρα

 

Τελικα δεν εγινε τιποτα απο αυτα , ευτυχως!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Nα μπω και εγώ στο κλαμπ, από χθες το μεσημέρι ο μικρός μου 23 μηνών δεν πάταγε το αριστερό του πόδι και μας έλεγε ότι πονάει, δεν είχε χτυπήσει πουθενά, εντελώς ξαφνικά, τον έβαλα ξάπλα και του έλεγα να κουνάει τα δακτυλάκια του, το πατουσάκι, μήπως και είχε κτυπήσει και δεν πήραμε χαμπάρι, αλλά όλα μια χαρά, μόνο όταν το πάταγε πόναγε΄. Από τα πολλά το απόγευμα πήρα την παιδιάτρο μας τηλέφωνο και με ρώτησε αν είχε περάσει κάποια ίωση, πραγματικά πριν 7 μέρες και για ένα 24ωρο είχε μυτούλα που έτρεχε, λίγο βήχα και δύο φορές έκανε υδαρή κάκα, μας απάντησε υμενίτης ισχίου και τον πήγαμε να τον δει.

Όταν τον ξάπλωσω αν πόναγε η πατούσα του θα μπορούσε να τεντώσει το πόδι του, αυτός όμως δεν το τέντωνω το μάζευε προς τα πάνω και γύρναγε την πατούσα του προς τα έξω, έτσι μας είπε και του κάναμε ένα υπέρυχο ισχύων να δούμε ότι δεν έχει υγρό και μας συνέστησε μόνο πονστάν και τίποτε άλλο, θα περάσει μόνο του, από την ίωση μας είπε, πέρασε μάλλον εντερόκκοκο (αν θυμάμαι καλά) και του έκανε αυτή την επιπλοκή. Οπότε μην ανυσηχείτε δεν είναι τίποτα, θέλει απλά ξεκούρασει αυτό μας είπε και εμάς.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...