Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΗΛΑΣΤΡΟ SWING MEDELA


iro

Recommended Posts

Καλημερούδια σε όλες.

 

Επειδή οι ορμόνες έχουν κάνει τελείως πιλάφι το μυαλό μου, ψάχνω μια μαμά που να έχει εμπειρία στη χρήση του swing. Διότι, το χειρότερό μου αυτή την περίοδο είναι να προσπαθώ να καταλάβω εγχειρίδια χρήσης, οπότε σκέφτομαι μήπως θα μπορούσα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με κάποια έμπειρη μανούλα για να τη ρωτήσω δυο, τρία πραγματάκια.

 

Όποια μαμά ενδιαφέρεται να παρέχει μια τέτοιου είδους ιεραποστολική δράση, ας μου στείλει με πμ το κινητό της και θα επικοινωνήσω μαζί της.

 

Γονυπετής σας ευχαριστώ. :lol:

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρησιμοποιώ το swing εδώ και πολλούς μήνες, αν έχεις κάποια ερώτηση στην οποία μπορώ να απαντήσω, πολύ ευχαρίστως.

 

Μπορείς να γράψεις τις ερωτήσεις σου εδώ, ή στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα...θα ήθελα τη συμβουλή σας για το πιο θήλαστρο μου συστήνετε να χρησιμοποιήσω...ο γιος μου είναι 7 μηνών και δεν του έχω δώσει ποτέ μπουκάλι γιατί δεν άντεχα την διαδικασία άντλησης με ένα χειροκίνητο θήλαστρο της chicco.δεν πονούσα, απλά δεν άντεχα να κάνω τόση ώρα για να βγάλω μία μικρή ποσότητα(που ούτε ένα γεύμα δεν μπορούσε να του καλύψει), εφόσον δεν ήταν και απαραίτητο να τον αφήσω. Για να κάνω όμως μία άντληση την ημέρα, με καλύπτουν τα ηλεκτρικά θήλαστρα που αναφέρετε και κυκλοφορουν στην αγορά ή θα έπρεπε να στραφώ στα νοσοκομειακά με δεδομένο ότι θέλω να θηλάσω για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, όσο έχω γάλα;ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακριβως ιδια περιπτωση με εσενα ειμαι και εγω.δανειστηκα το swing και σωθηκα..!!!τωρα οποτε ειμαι χαλαρη και εχω χρονο αντλω για να κανω τρπεζα..βεβαια το πολυ 80 μλ βγζω αλλα κατι ειναι και αυτο...!!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια...πήρα το swing που μου είχαν συστήσει στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και το χρησιμοποίησα γύρω στους 10 μήνες κάνοντας 1-2 αντλήσεις τη μέρα...δεν έχω δοκιμάσει άλλο για να κάνω σύγκριση αλλά μια χαρά έκανε τη δουλειά του!!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

χρειαζομαι κι εγω βοηθεια με το swing..δειχνει να μην τραβαει καλα...η θηλη πρεπει να τραβιεται οπως και με το χειροκινητο?γιατι την τραβαει πολυ ελαφρια..δεν παιζει να βγει γαλα ετσι.μαλλον κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι κι εγω βοηθεια με το swing..δειχνει να μην τραβαει καλα...η θηλη πρεπει να τραβιεται οπως και με το χειροκινητο?γιατι την τραβαει πολυ ελαφρια..δεν παιζει να βγει γαλα ετσι.μαλλον κανω κατι λαθος?

 

το κιτρινο εχει μπει καλα ή η λευκη μεμβρανη???

υπαρχει περιπτωση και το σωληνακι να θελει καθαρισμα.

επισης,μπορει η λευκη μεμβρανη να ειναι σκισμενη :roll:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλλον ετυχε δεν ξερω γιατι δεν εκανα κατι και μολις προσπαθησα παλι ολα καλα!ευχαριστω πολυ κοριτσια παω για υπνο γιατι η μικρη θα ξυπνησει κατα τις 4!Καληνυχτα! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαι σε απόγνωση και χωρίς ψυχραιμία.

 

Αντλώ συνέχεια από την Πέμπτη το βράδυ - κάθε 5 ώρες - και σήμερα το medela swing δεν αντλεί. Χθες το βράδυ, ο σωλήνας έβαλε γάλα, τον άφησα να στεγνώσει και σήμερα το πρωί που δοκίμασα δεν αντλεί. Κάνει τον χαρακτηριστικό, φυσιολογικό ήχο άντλησης, αλλά δεν αντλεί. Άνοιξα από πίσω το πορτάκι, και μέσα η συσκευή ήταν βρεγμένη από γάλα - τώρα το έχω αφήσει να στεγνώσει και δοκιμάζω να πάρω τηλέφωνο την εταιρεία klinikum που νοικιάζει θήλαστρα για να νοικιάσω το symphony αλλά δεν απαντάει κανένας.

 

Θα τρελαθω.

 

Ψάχνω το τηλέφωνο της εταιρείας medela και δεν είναι καταχωρημένο πουθενά.

 

Τι θα κάνω; Πότε θα προλάβω να μαζέψω τα 2 λίτρα γάλα που χρειάζομαι μέχρι την Παρασκευή;;

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με! Μια ιδέα κάτι, ο,τιδήποτε σχετικό που σας τύχει..

 

Περιμένω, είμαι συνέχεια online

 

:( :( :( :( :( :(

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Medela Breastfeeding

 

KLINIKUM

25, Natsina & Nemeas str., Harilaou

54249 Thessaloniki

 

Tel. 0030 2310 316 011 / 317 115

Fax 0030 2310 321 101

[email protected]

 

 

Medela Neonatology

 

KLINIKUM

25, Natsina & Nemeas str., Harilaou

54249 Thessaloniki

 

Tel. 0030 2310 316 011 / 317 115

Fax 0030 2310 321 101

[email protected]

 

 

Medela Suction

 

KLINIKUM

25, Natsina & Nemeas str., Harilaou

54249 Thessaloniki

 

Tel. 0030 2310 316 011 / 317 115

Fax 0030 2310 321 101

[email protected]

http://www.medela.com/ISBD/gen/contact.php

 

Περιμένετε εως ότου το θήλαστρο στεγώσει , και μετά δοκιμάστε να το θέσετε ξάνα σε λειτουργεία.

Εαν έχετε χειροκίνητο δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε αυτό.

Η εταιρεία λογικά λειτουργεί 5θήμερο 9πμ-5μμ.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκρισή σας.

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Κάτι η ψυχραιμία που ανέκτησα, κάτι η ευαισθησία των καλών μας moderator, κάτι ο πλούτος του διαδικτύου, τελικά ανακάλυψα και την πλέον έγκυρη ιστοσελίδα για κάθε πρόβλημα που σχετίζεται με τα swing της medela.

 

http://medelabreastfeedingus.com/products/breast-pumps/help/145/swing-breastpump

 

Για να το έχουν υπόψη τους και άλλες ταλαίπωρες μανούλες.

 

ΥΓ: Τελικά, κατάφερα να νοικιάσω για τις επόμενες 6 μέρες ένα θήλαστρο διπλής άντλησης της ameda. Ελπίζω όλα να πάνε καλά..

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Δε σου τύχει ποτέ, ε; Μπήκε γάλα, την ώρα που αντλούσα - δεν ξέρω γιατί, ούτε μπορώ να καταλάβω τι λάθος έχω κάνει..

 

Θα δοκιμάσω σε λίγο το θήλαστρο της ameda, διπλής άντλησης. Μακάρι να τα καταφέρω..

 

Πάντως το πόσο ισχύει ο νόμος του Μέρφυ στο θηλασμό, είναι απίστευτο: αν είναι να πάει κάτι στραβά, θα πάει την πιο λάθος ώρα :(

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει συμβει και μαλιστα ημουν σε φαση που αν δεν ειχα το θηλαστρο θα ειχα προβλημα γιατι αντλουσα και πετουσα γαλα στο νοσοκομειο.αν δεν ειχα θηλαστρο εκει δεν ειχαν να μου δωσουν και καταλαβαινετε....λοιπον εκανα το κολπο με το στεγνωμα το κανα δηλαδη βιδες και το επλυνα στεγνωσε και ευτυχως πηρε μπρος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...