Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΛΙΛΙ..................


Afroditi D

Recommended Posts

Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΑΣ ΛΙΛΗ , το Λιλάκι που ολοι γνωρίσαμε, πιστέψαμε , το Λιλάκι του μας έκανε να γελάμε , μας συγκίνησε , μας αγάπησε , το Λιλάκι που ΟΛΟΙ εμεις ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ , ΛΑΤΡΕΨΑΜΕ , ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ

μας λείπεις ΛΙΛΙ...................

 

 

 

 

γεια σας ειμαι η λιλι και ειμαι 16 χρονων ειμαι καινουργιο μελος:oops::roll::?

 

 

Καλησπερα.

Πραγματι εχω δει και εγω στης ειδησεις τετοιου ειδους περιστατικα,αυτο το ειδος που το ονομαζουμε παιδεραστεια παντα θα υπαρχει,και οσο περνανε τα χρονια θα γινετε χειροτερο....

Αλλα φυσικα αυτο του ειδους φαινομενου υπαρχει και μεσα στην οικογενεια αλλα και απο κακοβουλα ατομα που ψαχνουν μικρα κοριτσακια που ειναι αθωα και πολυ αφελης,και το μονο που θελουν ειναι να κανουν της αρρωστημενες σεξουαλικες αναγκες τους.

Υποτιθετε οτι λειτουργουμε με βαση δημοκρατικα και με ρεαλισμο,αμα τους κρεμασουμε εμεις ι ιδιοι εχουμε κανει το λαθος,γιατι καπιος που βιαζει,θα εχει τυψεις και το μονο που θα θελει ειναι να πεθανει,κρεμοντας καπιον ειναι σαν να τον ευχαριστειτε γιατι θα του εχουν φυγει η τυψεις,οποτε το μονο που μενει ειναι να μπει φυλακη.....αλλα για ποσο θα μινουν? συγουρα με τους νομους και αμα τα ''σκασεις'' [λαδωσεις] ουτε ενα 1 μηνα δεν θα μινουν φυλακη.

Βασικα ενα τετοιο περιστατικο που θα συμβει σε καπιο παιδι και οχι απαραιτητος κοριτσια,θυμηθειτε υπαρχουν και μικρα αγορια,οτι τι προβληματα μπορει να προκαλεσει αυτο στο μελλον,μερικα μικρα παιδια αισθανονται οτι φταινε οι ιδιοι δηλαδη που δεν μπορεσαν να το αποτρεψουν,αλλο πχ οτι ειναι φρικια η αρχιζει αυτο το μισος που αισθανετε να το διχνει με ενα διαφορετκο τροπο που δεν ειναι καλο οπως στο να μπλακει με κακοβουλα ατομα η και μαλιστα μπορει να εχουν και μα ζωη καταθλιψη γιατι δεν ξερε πως να το διξει,αλλο παιδι μπορει να αντιδρα στο να μενει κλειστο στον εαυτο του,να μην εμπιστευεται κανεναν,να θεωρει οτι ειναι υπευθηνος αυτος μονο, η και ακομα μερικοι φτανουν να γινονται και αυτοχειρες, γιατι μπορει να μενουν σημαδια απο το παρελθον,και και αυτο να μην μπορει να το διωρθωσει με αποτελεσμα μερικα παιδια να κανουν παρανομιες,στο να ξεσπασουν,καλα δεν ειμαι και ιδικη απλως απο αυτα που βλεπω γυρω μου απαντω....απλως τετοια ατομα,ποτε δεν μπορεις να καταλαβεις τι κρυβει μεσα και φτανει σε αυτη την πραξη και,ουτε μπορεις να καταλαβεις ποτε ο ανθρωπος πουκαθετε διπλα σου αμα ειναι παιδεραστης και ειδικα τα μικρα παιδια δεν μπορουν να το καταλαβουν γιατι πχ σε ενα παιδι μπορει να του αρεσουν τα αμαξακια και ετσι να πιασουν παρλα κα μετα να γινει το κακο και μετα αμα δεν βρεθει σε κανενα trafuking η εμποριο οργανων θα ειναι τυχερος μεσα στην ατυχια του....απλως φανταζομαι πως θα αισθανεται ενα παιδι με αυτο,απλως πρεπει να τα προφυλαμε και να τους τα εξηγησουμε με πολλα παραδειγματα.

 

 

 

kοιταξτε σε πιο σημειο εφτασαν οι Ολλανδοι.

ΕΛΕΟΣ! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.... http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=533441 :twisted::twisted::twisted:

 

 

 

hi.

Mαριλενα σε πιες χωρες θα ειναι η θανατικη ποινη? ελλαδα? χα! ας γελασω τωρα,δεν παν να εχουν 100 νομους γραπτους και δεν ξερω τι αλλο σκατα εχουν,στην πραξη να το δουμε.....Αμα το δεις ποτε σου βγαζω το ''καπελο''.Εμ! ολοι ειναι για το που****** σορρυ που βριζω αλλα ειχα σκατα μερα στο σχολειο.Τεσπα, πες οτι θα γινει σε ολες της χωρες ο νομος αυτος,μετα πιο θα φερει στα λογικα το παιδι? ο φουφουτος....Μιλαω προς ολες,οι γονεις θα το εχουν μαθει και θα φρικαρουν,θα τους δεις σε καμια σουιτα στον Ευαγγελισμο [νοσοκομειο],οι συγγενεις θα κανου δηθεν οτι νοιαζονται μην σας πω και μερικοι θα κανουν τα στραβα ματια και ενα ξερο τηλ θα παρουν μονο,οποτε θα μου πειτε μενει μονο κανενας τρελογιατρος αλλα ελα ντε,που ουτε καν ο ιδιος δεν θα ξερει τι σημαινει καν η λεξη [βιασμος] εξαλου αμα δεν το ζησει,ουτε ενα χιλιοστο απο την καταθεση ψυχης δεν θα καταλαβει απο το παιδι,δεν παει να εχει 100 πτυχια ,το λεω επειδη καθε μερα βλεπουμε τετοια στην τηλεοραση,και εγω τα βλεπω και κρινω με το πως βλεπω τα πραγματα γυρω μου.ΕΛΕΟΣ! τι να πω..... :shock::shock::shock:

 

 

Καλησπερα μικρα κοριτσακια :lol:

Λοιπον αμα δεν σας πειραζει θα ηθελα να ερθω και εγω :oops:

Για να καταλαβω ολα μαζι θα ειναι περιπου 15-20 ευρω το ατομο? για να ξερω ποσα λεφτα να εχω μαζι μου.

Συμφωνω με την κυρια νινετα ειναι ωραιες οι ιδεες της.

Οσο αφορα το δωρο τι ειδους πρεπει να φερω? δηλαδη κανενα ρουχαλακι απο το lapin η Ηρα η κανενα παιχνιδακι κανει?

:cry: ,επισης ευχομαι ο κοσμος να βαλει λιγο μυαλο και εγω φυσικα να διαγραψουμε σιγα-σιγα με ενα blanco την αθλια καταντια του κοσμου μας.

Α! κι μην ξεχασω και καλη λευτερια σε οσες θα γινουν χαζομανουλες...

xmaslooney8anim.gifp><p>Το ατομο το γνωρισα στο mirc θα την ονομασω ραφαελα,λοιπον απο την αρχη κατι με εσπροχνε σε αυτη την κοπελα αν και μιλουσαμε απο το τσατ,πρεπει να την ειχα γνωρισει απριλιο 2007 παντως ηταν συγουρα μετα το πασχα,τεσπα για να μην τα πολυλογο η ραφαελα ηταν το καλυτερο ατομο για εμενα,τη θαυμαζα παρα πολυ,ηταν 27 χρονων ξερω θα πειτε τωρα τη σχεση μπορει να εχει ενα 16 με μια 27 χρονη σε επιφανειακα πραγματα μπορει τιποτα αλλα στο βαθος της ψυχης,ειχαμε τοσα κοινα,την αγαπησα τοσο πολυ,ειμαι συγουρη οτι οποιο ατομο την γνωριζε θα την αγαπουσε ποιο πολυ και απο το ιδιο του το παιδι,ηταν το μονο ατομο που με καταλαβαινε,αν και συνεχεια μιλαγαμε απο το τσατ η το τηλ και δεν ειχαμε

Θυμαμαι καποιες πολυ ωραιες στιγμες,καθομασταν μεχρι 6 το πρωι και καναμε τσατ,ακουγαμε μουσικη,λεγαμε συνεχεια σαχλαμαρες...κτλ

Τελικα η φιλια χαλασε αν και δεν ξερω το λογο αλλα μπορω να φανταστω οτι εφταιγα εγω με της μαλακιες που εκανα,οποτε παιρνω την ευθυνη πανω μου,αλλα μου λπει τοσο πολυ αυτο το ατομο,ηταν σαν κατι ξεχωριστο για εμενα,οκ πριν δεν λεω ειχα φιλιες αλλα ολες πηγανε περιπατο,στην ζωη μου πραγματικα μονο 2 ατομα αγαπησα πιο πολυ απο την ζωη μου,μια συμμαθητρια στο δημοτικο οταν ημουν και την ΄΄Ραφαελα'' αυτα τα ατομα ηταν τοσο ξεχωριστα ατομα,με ενδοιφερε πιο πολυ και απο την ζωη μου,τεσπα απλως η ραφαελα δεν ξεχνιεται εχει και εναν γιο πολυ γλυκο παιδι,αν και της κανει τη ζωη πατινι αλλα εχει πολυ φαση,απλως μου λυπει πολυ,σε εκεινη ομως δεν ξερω... :?::?::?::?: δεν ξερω τι σκεφτεται για εμενα αυτη τη στιγμη,εχει χαλασει το msn μου,και εχασα και το τηλ της και ολα πανε στραφη,απλως το μονο που καταλαβαινω οπο ολη την υποθεση οτι οτι αγαπαμε δεν μπορουμε να το εχουμε για παντα,η ακομα και κοπο να κανεις να αποκτησεις κατι παει χαμενο αλλα μπορει να μετραει η εμπειρια αλλα αμα δεν εχεις το αποελεσμα να το χε****,απλως το τελευταιο πραγμα που καταλαβα οτι παρολο που λενε φιλοι ειναι λιγοι και εκλεκτοι απλως δεν το πιστευω,πιστευω οτι υπαρχουν πολλα ατομα που πιστευουν οτι η φιλια μπορει να ειναι χαζο πραγμα [μην βαρατε :oops: ] τιποτα δενκραταει για χρονια,μονο αυτο καταλαβαινω...και με απογοητευει πολυ :(:(:(:(

Αλλα οκ εγω φταιω αρα πρεπει να υποστω της συνεπειες,στο να χαλασει ια φιλια και δεν με ενδοιεφερε που ηταν απο το τηλ η το τσατ,παντως την αγΑπω και θα την αγαπω παντα,το πιο ξεχωριτο πραγμα στην ζωη μου ηταν και απνησια να παθω δεν ξεχνιεται ποτε αυτη η εμπιρια,του να αισθανεσαι καπιον κοντα σου και ας ειναι μακρια,του να σε καταλαβαινει αλλα ιδιως το να σε αγαπανε,ξερω θα μου πειτε τωρα πως γινεται απο το τσατ η απο τηλ δεν με ενδοιαφερει τιποτα απλως χερομαι που το εζεισα,αν και μερικες φορες ειναι καπως πικρο ξες επειδη τελειωσε-εφυγε αλλα φτανε που αγαπησα,λατρεψα και εζεισα την εμπειρια,ξερω ακουγεται καπως υπερβολη η θα αναρωτηθειτε οτι πως δεν εριξα την ευθυνη σε εκεινην η να την βρισω αλλα αφου ξερω οτι τα εκανα σκατα,δεν μπορω να ριξω αλλου εφθηνες η να πω δικαιολογιες,αλλα αυτη η κοπελα μου εμαθε πολλα πραγματα ασχετα αν μερικα δεν τα κατανοω αλλα μονο και μονο που μου τα ειπε την θαυμαζω,να ναι καλα το μιρκ... :lol: τεσπα για να μην τα πολυλογω, μου ΛΥΠΕΙ ΠΟΛΥ

 

 

miss_you_graphics_9.gif

 

 

 

γεια αλμακ

ναι εχεις δικιο,συμφωνω υπαρχουν πολλες ραφαελες αλλα αυτη προς το παρων ηταν το πιο ξεχωεριστο ατομο στην ζωη μου,μπορει αργοτερα να ερθει αλλο ατομο...αλλα μην ξεχνας ειμαστε μερικες φορες εγωκεντρικοι προς στους αλλους με τη μια αλλα οκ,και φυσικα οτι εζησα το κραταω ηταν γαματα το να γνωριζεις ενα τετοιο ατομο.

see ya!!!

 

 

 

xmmm lol

ναι πραγματι,δεν το ειχα σκεφτει ετσι...

a_sad_kid.gif[/img]

 

 

 

hey marilena

Λοιπον κοιταξε,η δικη μου αποψη για την αγγελιανα ειναι οταν παει στο κρεβατι να της βαζεις μουσικη πχ στρουμφακια η ζουζουνια και μετα οταν κοιμηθει της το βγαζεις, η στην αρχη, μεχρι να συνηθησει καπιος απο τους 2 σας να μινει μαζι της μεχρι να την παρει ο υπνος η και ακομα να της πεις κανενα παραμυθακι...νομιζω οτι μπορεις να της πεις εκει διαφορα πχ οτι τα γενναια κοριτσια κοιμουνται μονες τους η η μπαρμπι κοιμαται μονη της ξες τετοιων ειδων.

Οσο αφορα το μικρο μπεμπακο νομιζω κατα την δικη μου αποψη να κοιμαται ακομα λιγο μαζι σας αμα παθει κατι και τελειωσουν οι μπαταριες απο το μαραφετι? απλως μια και ειναι μικρουλης πρεπει να τον κρατησεις λιγο ακομη διπλα σου,για την ασφαλεια του...και ασε που αυτα τα μαραφετια εχουν και ακτινοβολια,και μην σου πω αμα πχ δεν ανασαινει πως θα τον ακουσεις [χτυπα ξυλο] οκ δεν θελω να σε τρομαζω :lol:

σορρυ αμα κανω κανενα λαθακι :oops::oops:

Και τελευταιο καλες γιορτες

 

 

 

 

γειαααα.

οκ αυτη την φορα σε θα ιαφωνισω εχετε δικιο αλλα ειναι μερικες φορες δυσκολο να βρεις να βρεις ξες εναν αθρωπο να σε θελει οπως εισαι,ενοω μερικοι δεν θα πω ολοι θελουν το κατι τις προς τους αλλους,ειδικα παιδια στην ηλικια,εμενα δεν με ενδοιαφερει πως θα ειναι οαλλος κουτσος,στραβος,κλεφτης,ναρκωμανης και δεν ξερω τι αλλο οκ μπορει να φαινομαι αφελης εδω αλλα δεν απαιτω,οκ μπορει σε μερικες περιπτωσεις να μην υπαρχουν ενδοιαφεροντα σε 27 με 16 αλλα στην δικη μου υπηρχε,δεν μπορω να πω ακριβως τι αλλα απλως μου αρεσε η παρεα,τεσπα,καλες γιορτες, α! μαρια κατι μου ειπες το εκανα,βασικα εκανα μερικα ψιλοπραγματα που μοιυ ειπες,λοιπον χρονια πολλαααααααααααααααααααααα,κανε μου το τεστ :lol::lol::lol:

 

 

 

 

mwro.jpg[/img]

mwro2.jpg[/img]

Μια γυναικα φτανει σε εκτρωση για τους εξης λογος=διατηριση της μητρας,ρηξη τραχηλου,εμφανιση προδομικου πλακουντα,μελλοντικη εξωμητρια κυηση,ενδομητρητιδα,ενδοτραχυλιτιδα,πυελικη φλεγμονη,δευτεροπαθη αμηνορροια η στειρωση,ενδομητρικες συμφησεις,ανεπαρκεια εσωτερικου τραχηλικου στομιου,αυξημενη περιγεννετικη νοσηροτητα και θνησημοτητα,καθ'εξιν αποβολες,πρωιμους τοκετους.

 

 

μην ξεχασω αυτο ειναι απο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΓΕΝΝΗΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΗΠΕΙΡΟΥ 28,10433 ΑΘΗΝΑ

ΤΗΛ 2108828788 ΦΑΞ 2108235121 Η http://www.unborn.gr e-mail: [email protected] οποιος θελει πληροφοριες κυριως για εγκυμονουσες.

καλο απογευμα :roll:

 

 

 

hey

εγω επειδη δεν προλαβα βα βγαλω φωτο,βασικα δεν ξερω που εχω βαλει τη μηχανη οριστε τα περσινα χριστουγεννα προετοιμασια

xristougenna.jpg[/img]

και αυτες οι 2 φωτο με το χιονι εναι οταν ειχε χιονισει το 2003 η 4

η μια ειναι στο σπιτι μου και η αλλη στην παραλια γλυφαδα

xristougenna2.jpg[/img]

 

 

mpaaaa den blepw na xionizei

Afroditi.D :arrow::shock::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

 

 

 

ok,εγω λεω νωριτερα καλη χρονια :lol::lol: οποτε ->

kalhxronia.jpg[/img] σε ολους...

Και ευτηχησμενο το 2007 και με πολλα μωρα :oops::lol::lol::lol::lol:

 

 

πραγματι πολυ σοκαριστικο

Αλλα δειτε και αυτο το παιδι,την εκφραση του,τα ματια του για να ζησει ενα καλυτερο μελλον http://www.youtube.com/watch?v=u_fUVqp_eqY&feature=related [greenpeace]

Μπορει να ειμαστε παιδια αλλα δεν θα κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια για να καταστραφει το περιβαλλον επειδη υπαρχουν συμφεροντα στης βιομηχανικες επειχηρισεεις,δεν θα απαρνηθουμε το μελλον μας,ειμαστε η επομενη γενια...

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

ΜΑΡΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΟΤΙ ΕΠΥΘΥΜΕΙΣ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ.

Υ.Γ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ...

ΦΙΛΙΑ...

 

1008-002-87-1069.gif

 

 

hey κων/να μου εγω απλως θα βαλω προσωπακια -> :oops::oops::shock: τωρα μια και λες διαδυκτιο παιξε το scary maze η το second life [ασχετο]

 

 

 

 

λοιπον υπαρχει επισης και το http://www.parents.com και εχει τηλεοραση και βιντεακια το πως να φροντισεις το μωρο σου

 

 

Λοιπον περισι ειχα γραψει μια εκθεση με θεμα τη σημερινη κοινωνια και πηρα ακριβως βαση,μαλλον δεν τους αρεσε η οι αλλοι γραψανε καλυτερα.Λοιπον θυμαμαι μερικα πραγματα που εγραψα,και αυτο θα γραψω τωρα.

 

Καθε κτηριο,καθε δρομος,καθε γεφυρα ειναι θεμελειωμενα απο τσιμεντο που τους συνδεει ενας κρικος,αυτος ο κρικος ειναι η καρδια που χαρακτηριζεται απο μισοι και ποθοι,απο ρεαλισμο και ανυπαρξια αλλα την καρδια την συνδεει κατι,μια μονο λεξη που λεγεται τσιμεντο.

Καθε πολη αποτελειται απο τσιμεντο,καθε πολη περιεχει αψυχα συναισθηματα που συκρουονται με την καρδια.

Η γεφυρα της καρδιας,της υπαρξηκοτητας ειναι ενα κομματι της ζωης μας,που χρησημευει αναμεσα σε δυο αυτοτελους κοσμους προς την αληθεια της αναζητησης του εαυτου μας,συνδεεται με εμας και ενα αειλο εαυτο που χαρακτηριζεται απο τσιμεντο.

Καθε ανθρωπος εχει τη δικη του γεφυρα που συγκρουεται με τον εαυτο του,που τον δοκιμαζει,που φτανει πανω απο τα οροια του,καθε γεφυρα ειναι απο τσιμεντο αρα καθε ανθρωπος ο επιφανειακος και ο ανηπαρκτος προς τους αλλους στην κοινωνια ειναι παρα ενα τσιμεντο που περιεχει καθε πολη.

Ο δρομος της καρδιας αποτελειται απο την καθοδηγηση της καρδιας μας και του συναισθηματος και οχι του μυαλου μας,στον καθενα μας ανεξαρτητως το πως ειναι και οι διαφορετικοτητα τους ανηκει ενας δρομος,αλλα και αυτοι ειναι τσιμεντενιοι,αρα το μυαλο καπιων ανθρωπων μπορουν να χαρακτηριστους απο τσιμεντο γιατι ειναι επιπολεοι,εγωιστες και πρατουν με τα συμφεροντα.

Ο καθε δρομος εχει και της δικες του λακουβες που φταινε οι ιδιοι οι ανθρωπο γιατι δεν εφτιαξαν σωστα την πορεια τους προς την αληθηνη ζωης τους αλλα στην ζωη που ηθελαν οι αλλοι οι του πλουτου.

Αρα ο καθε δρομος εχει τα δικα του ανεβοσκαμπασματα, αρα και η καρδια του μυαλου τσιμεντο αλλα οχι η καρδια της ψυχης.

Το καθε κτηριο ειναι θεμελειωμενο οικοδομικα απο τσιμεντο,το κτηριο θα μπορουσε να χαρακτηριστει μεσα ανθρωποι που ζουν,που σε καπιοα γωνια θα υπαρχουν σπιουνοι,πονηροι και απλιστοι.Και παλι σε καθε γωνια του κτηριου ενας τσιμεντενιος ανθρωπος μπορει να υπαρχει.

Φυσικα καθε ανθρωπος εχει την δικη του πολη,τη δικη του κατηγορια που ανηκει ο εαυτος του αλλα εκεινος ειναι που θα επιλεξει αμα τα συναισθηματα και η καρδια του θα ειναι τσιμεντενιοι και πως θα το διαχιριστει να μην φτασει σε τετοια κατασταση γιατι τοτε τον εαυτο του θα κοροιδευει και η υποκρισια ειναι το κατι τοις που το εχουμε ολοι...

 

 

 

 

 

hey

αν και φετος με βλεπω καλογρια αλλα αμα τον ειχα προστα μου θα του αφιερωνα αυτο το τραγουδι http://www.youtube.com/watch?v=fpHRHSLWBMw miss_you_graphics_7a.gifanimelove.jpg

 

 

 

 

 

γειααααααααααααα

ναι πραγματι ηταν πολυ ωραια,το διασκεδασαμε πιστευω ολοι,αν και δεν τιμησα την νιννετα με τα πιτσακια anyway the next time :lol::lol:

Παντος ειλικρινα περασα γαματααααααααααα

παντως ειμαι συγουρη οτι μαρια στυλιανακη και ελισαβετ περασαν ωραια...

couple.jpg

 

 

 

 

καλημερα

θα ηθελα να ερθω και εγω,δεν ξερω αμα θελετε,αμα θελετε μπορουμε στα βλαχικα στον τσολια οπου μπορει καπιος να ερθει απο αττικη οδο η αμα θελετε να μοιραστουμε της διαδρομες μπορουμε να παμε στον αλιμο στο kichen bar εχει ωραιο φαγητο λιγο τσουχτερος αλλα οκ ,αλλα ταβερνα με χωρο για παιδια δεν ξερω παρα μονο τα fast food.

Grilled_Steak.jpg

 

 

 

hey

εμενα αυτη τη περιοδο ενα σαν ειδος αγαπημενου τραγουδιου ειναι αυτο

 

Mary J Blige - No More Drama Lyrics

 

So tired, tired of all this drama,

You go your way, I'll go mine

I need to be free

 

Broken heart again

Another lesson learned

Better know your friends

Or else you will get burned

Gotta count on me

Cause I can guarantee

That I'll be fine

 

No more pain

No more pain

No more pain

No more pain

No drama

No more drama in my life

No one's gonna make me hurt again

 

Why'd I play the fool

Go through ups and downs

Knowing all the time

You wouldn't be around

Maybe I like this best

Cause I was young and restless

But that was long ago

I don't want to cry no more

 

No more pain

No more pain

No more pain

No more game

No more games messing with my mind

 

No drama

No more drama in my life

No ones gonna make me hurt again

 

No more tears

No more tears

I'm tired of crying every night

 

No more fears

No more fears

I really don't wanna cry

No drama

No more drama in my life

I don't ever want to hurt again

 

I wanna speak my mind

Wann speak my mind

 

Oooh it feels so good

When you let go of all the drama in your life

Now you're free from all the pain

Free from all the game

Free from all the stress

So try for happiness

 

I don't know

Only god knows where the story ends, for me

But I know where the story begins

Its up to us to choose

Wether we win or loose

And I choose to win

 

No more pain

No more pain

No more pain

No more game

I'm tired of you playing games with my mind

 

No drama

No more drama in my life

No more

No more

No more

No more...

 

No more tears

No more tears

No more crying every night

 

No more fears

No more waking me up in the morning

With your disturbing phone calls

No drama

Leave me alone

Go ahead

No more in my life

 

No more pain

No more

No more game

No more game

I'm tired, so tired

No drama

No more

No more

No more in my life

 

No more drama

No more drama

No more drama

No more drama

 

http://youtube.com/watch?v=dAMqhe7dpqQ

οριστε ακουστε και το τραγουδι

Υ.Γ το βιντεο ειναι καπως...μην σοκαριστειτε με μερικες σκηνες οποτε αμα ειστε κατω απο 23 οκ επιτρεπεται θα το αντεξετε :lol::lol:

Απλως το τραγουδι ειναι πολυ ωραιο

[/img]cry1.gifp><p>[img]<a href=http://www.veganmomma.com/blog%20pictures/Cartoons/2007/Dr.Health.06.24.07.gif' alt='Dr.Health.06.24.07.gif'>

 

 

 

hey μαρουσκα μου

Λοιπον θα σου μιλησω ενηλικα σαν ενηλικα,και θα με αναγκασεις να βγαλω εναν αλλο εαυτο,οπου σπανια το βγαζω,τεσπα στο θεμα μας.

Η ζωη ειναι πανεμορφη ολοι ζουμε κατω απο τον ιδιο ουρανο,δυστηχως πολλες φορες ο καθενας βλεπει τον δικο του οριζοντα.

Σε μια οικογενεια πρεπει ο οριζοντας η οι οριζοντες να ειναι αγνοι,χωρις συμφερον και με ρομαντισμο,ιδιως οταν υπαρχει μια ψυχουλα {Αγγελιανα}.

Ολα τα προβληματα πρεπει να πλατιαζονται,να συζητουνται και να γινονται κουβαδακια,βρισκοντας λυσεις αδολες,λυσεις θετικες,λυσης πνοης με αγαπη και με μελλον.

Το οτι σε εξυπηρετω αλλα μεσα μου λεω προσωρινα.

Με μαθηματικη ακριβεια στο βαθος υπαρχει η αποριψη που σε εξυπηρετησα,που καθε μερα ερχεται πιο κοντα και πιο κοντα.

Ο γονιος πρεπει παντα να λειτουργει σαν προστατευτικη ομπρελα,ομπρελα αγαπης,ομπρελας προστασιας,ομπρελα συγουριας,να κατανοει και να συμμεριζεται και παντα να σκεφτεται οτι αυτος και ολοι οι ανθρωποι <<αν ημουν εγω σε αυτη την θεση,πως θα ηθελα να με αντιμετωπισουνε και να μου βρουνε μια λυση>> η λυση πρεπει να ειναι παντοτε αδολη,συμφωνω να απεγκλωβιστεις απο αυτη την αποριψη {γονεις σου},το καπνισμα μπροστα στο παιδι για εμενα ειναι αποριψη,λεει πολλα.

Η κρητη θα τους κανουν να σκεφτουν {οι γονεις σου} μηπως καναμε λαθος που τωρα δεν τα βλεπουμε.

Και ξες γιατι? το γνωστο,που θα πανε??

Οικονομικα δεν μπορουν,ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ,αλλα με στρατιγικη και προυποθεσεις,θα δουνε οτι εχετε οργανωση και παθος για τη ζωη,αυτο θα τους προβληματισει ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑΝΕ.

Παω στην Κρητη,τι κανω? πρωτα σχεδιαζω λυση των οικονομικων μου,η Κρητη ειναι ιδανικη περιπτωση για δουλεια σε τουριστικες εγκαταστασεις με πολυ καλες απολαβες η οτι αλλο.

Το θετικοτερο ομως που θα φερει εμπνευση,αγαπη και θα δει ο καθενας σας σαν μια γροθια οτι θα εχετε ΝΙΚΗΣΕΙ την αποριψη και της ΛΑΘΟΣ σκεψης περιβαλλοντος που σας ειχε εγκλωβισει και προξενισει προβληματα.

Το μελλον θα αρχισει να ανατελει αισιοδοξα ευγε σου για την αποφαση σου {μετα απο ωρες σκεψης μου} η ζωη εχει πολλα απροβλεπτα και ποτε δεν ξερεις καπιος CHAT ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ,γιατι καθε επνευση αλλαγης εχει παντα θετικα αποτελεσματα γιατι εμπνεεσε απο τα ιδια σου τα αγγελουδια.

Και οταν λειτουργεις για το μελλον του παιδιου σου θα εισαι παντα παντοτε ΝΙΚΗΤΗΣ.

Και μια και ηταν ονειρο σου να πας Κρητη,θεωρω σωστο να ακολουθησεις το ονερο σου,πριν το μετανιωσεις.

Αυτο που εγραψα ειναι απο αυτο που εγραφες για την οικογενοια σου+κρητη.

live_your_dream2.gif

 

 

hey again

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ,ΠΑΛΙ ΠΑΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΣΙΑ,ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΑΓΑΠΗ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩ

John lennon gie peace andhttp://youtube.com/watch? v=eCY9pjA_1Ew&feature=related change

Tina terner-Eros ramazzoti

http://youtube.com/watch?v=qKuWZCUgITs felicita

Και τελος το καταπληκτικο τραγουδι All around the world http://youtube.com/watch?v=GR_kO6gbIMo

Ωραιες παλιες στιγμες :lol:

Καλη διασκεδαση...

 

 

ΠΩΠΩΩΩΩ καλε τι μου θυμισες,τον Barney,θυμαμαι εκανα σαν τρελη να το δω οταν ημουν 10,μην σου πω και πιο μικρη,καλε που το 8ημηθηκες??

Αληθεια ξες αμα παιζεται ακομα?

Επισης θυμαμαι το τραγουδι που τραγουδουσε με τα παιδια καθε φορα που εφευγαν,ξες που τελειωνε το επεισοδια και αποχερετιοντουσαν.

Πραγματι πολυ ωραιοοοοο

 

εξωγιηνοι

 

 

Ο Χριστοδουλος φερθηκε ανθρωπινα και με ευαισθησια που σπανιζει στην κλικα των παπαδων,ηταν ξεχωριστος και απλος, γνησιος και μεγαλοψυχος.Ας ειναι λοιπον εκει πανω που πηγε στην ξεχωριστη θεση που του αξιζει! Καλο ταξιδι!

 

Το σημαντικό έιναι ότι έδειξε, πώς πρέπει να έιναι ο κλήρος και οι κληρικοί.Όμως την ώρα της κηδείας, είδα παπάδες να γελάνε!!!!!! Δεν τους αγγίζει τίποτα ορισμένους δυστυχώς :cry::cry::cry::cry:

 

συμφωνω απολυτα κων/να

ο θεος να τον αναπαυσει..\

 

 

ΕΓΩ

 

 

κορμαρα

 

 

hola

λοιπον εγω θα αλλαζα:

 

1}την τοσο ευαισθησια μου

2}του να εμπιστευομαι ευκολα {δεν ξερω πως λεγεται ατη η λεξη}

3}τον εγωισμο μου

3}το να καταργησω να κολαω της μυξες μου στο τοιχο :oops: {ειλικρινα το εχω αυτο και δεν κοβεται}

4}την αρνητικοτητα μου

5}τη βαρεμαρα

6}το αχγος μου

7}να ντρεπομαι υπερβολικα ευκολα

8}να βριζω :oops:

 

Με πιο απλα λογια ειμαι για αποσυρση και εγω,ελλατωματικο προιον :lol::shock:

 

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

 

κανε μια φορα το δακρυ χαρα και ονειρεψου...

 

αχ αφροδιτακι χαχαχαχαχ εχεις πολυ πλακα,σε θαυμαζω ειλικρινα :oops::oops:

ριξε τωρα το χρημα χαχαχαχαχ

 

 

 

STOP,εχω ξεκαρδιστει απο τα γελια χαχαχαχαχαχαχαχαχ

καλα ειστε απιστευτες :P:P

κων/να μετα απο τα λεφτα καντινα σαν τη μπανανα,με ελαφρα πηδηματακια :arrow:

banana.gif

 

 

pam γεια αν και σου εγραψα και πμ,σου λεω και απο εδω συλληπιτηρια,και ο θεος να τον αναπαυσει,μην υποκιψεις για χαρη των παιδιων σου

λίλη...

 

 

Σ'αγαπω...σ' αγαπώ για το τώρα το πριν το μετά και το πάντα,σ' αγαπώ...

η καρδιά μου τρελάθηκε βαράει σαν ξεκούρδιστη μπάντα...

 

 

ασχετο αλλα δεν καταλαβαινω τι λετε,και κατι σχετικο μια και λετε για επεξεργασια στο ποστ εμενα γιατι δεν το βγαζει?? {μηπως φταιει που αλλαξα νικ??}

 

ευχαριστω...

 

 

αχ κοκονα μου,θεα οπως παντα,τωρα βρικες να το γραψεις που γινεται της <<τριτης>> οπως λεει και ο λαζοπουλος χαχαχαχ

 

ευτηχως οι γονεις μου δεν εχουν ιδεα απο internet,γιατι μπαινω σε επικυνδυνες σελιδες,και ευτηχως το πισι το εχω στο δωματιακη μου....οποτε εχω τους καλυτερους γονεις αχαχχαχ

Εγω δεν χρειαζεται να διαγραφω το ιστορικο παρα μονο οταν ερχεται ο φιλος μου γιατι ειναι πολυ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ.

Και αμα γραφεις βλακειες πχ που να αγορασεις οπλα,σε ιστολογιο βαζεις ενα ρωσσικο ip και εισε comple για να μην σε βρει η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος χαχαχαχ

Αλλα ειλικρινα μεταξυ μας αμα ειχα παιδια το πισι θα εμπαινε σαλονι αλλιως πισι γιοκ και φυσικα θα ειχα βαλει και ενα φιλτρο να μην διαγραφει το ιστορικο,αλλα αμα δεν κανω λαθος αμα διαγραψεις το ιστορικο δεν καταγραφεται στο σκληρο?? εδω ειμαι λιγο ασχετη,δεν ξερω ,ισως η κοκονα να ξερει...

 

Αχ ρε ντινακι,τι μου θυμησες με αυτο που εγραψες,ποποοο,

Ευχαριστω...ειναι απολαυση οταν το διαβαζεις :P

 

 

αφροδιτη-κων/να χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1= http://www.stop-the-choking-game.com/en/home.asp για να σταματησει αυτο το επικυνδυνο παιχνιδι που στιχειζει πολλους θανατους

 

2= http://www.saferinternet.gr/

 

3= http://www.kep.gov.gr/portal/page/portal/MyNewPortal/?lng=el κεντρο εξυπηρετησης πολιτων

 

4=υπερασπιζωντας τα δικαιωματα του παιδιου,συνηγρος παιδιου http://www.0-18.gr/

BlackenedPixels.gif

 

 

 

 

 

μικρο=μπορεί να νιώθω πως βουλιάζω σαν μικρός τιτανικός...Μα τι να κάνω σε λατρεύω,τα παντα γυρω σου ζηλευω,και αυτο που χρονια κοροιδευω τωρα το επαθα εγω...{Κουκλιτσα για παρτη σου}

 

ΥΓ.περιμενω τα μακαρονια

 

Αφρο με κανεις και κοκινιζω καλε :oops::oops:

 

Ελενα,νικη ευχαριστωωωωωωωωω

καλε με σιγκινιτε {ανορθωγραφη τελειως χαχαχα} δεν μου εχουν πει ποτε τετοια σχολεια κανεις,εκτος απο την πατερα μου

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :oops::oops::oops:

 

ΕΥΧΑΡΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :oops::oops::oops::oops:

 

Στην μαμα μου δεν της αρεσε :oops::cry:

γιατι λεει οτι διχνει σημαδια το οτι ειμαι δυστηχησμενη :x:shock::?

 

 

μαλλον,ξερω γω... :?:?

 

 

kokonaaaaaaa ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

αμα μπορεσω θα το συνεχισω...

 

Γεια

 

Θα γραψω και εγω ενα ποιημα :oops: ,αν και δεν ειμαι ιδικη,λιγο χαλια θα ειναι αλλα οκ :P

 

Το σωμα μου παλι θα λιωσει

η ψυχη μου παλι θα δακρυσει

εγω παλι δεν θα υπαρχω

Εσυ με ακους? σε εσενα μιλαω

που με κρατησες με τα δεσμα του παρελθοντος,

εσυ που μου εδωσες μια αλυτη υποσχεση.

Αποψε θα κλεισω τα ματια μου,

θα χαθω,θα χαθω μεσα σε μια μουτζουρα,

μια μουτζουρα μισοι,παθοι και αναμνησεις,

αναμνησεις διχως τελος,

αναμνησεις απο εσενα σαν ενα βατραχο που τα βλεπει ασπρομαυρα

Και στο τελος οταν δεν θα υπαρχω θα υπαρχει απολυτη σιωπη μεσα στην ψυχη σου..

 

σορρυ αλλα κατεβηκαν οι ασφαλειες του μυαλου μου {δεν μπορω να το συνεχισω} ας το συνεχισει καπιος αλλος αμα θελει :roll:

 

Ασχετο σας αρεσει το γλαστρακι μου?? :P:P

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχ αφροδιτη,γκαντεμια να μην σε γνωρισω

ελισαβετ για παρτη σου φωτο,ετσι να ζηλεψεις χαχχχαχ ξερω ειμαι κακια

 

βουλα=

xioni2008001.jpg[/img] xioni2008002.jpg

 

P.S κανενας δεν φερνει delivery :twisted::twisted::shock:8):P

 

AΦΡΟ :arrow::arrow::oops:

 

teamocontodomicorazon.gif

 

Πατατες Ντοφινουαζ

 

Υλικα για 4 ατομα= 750 γραμμαρια πατατες,200ml γαλα,750 γραμμαρια τυρι γραβιερα και 1 σκελιδα σκορδο λιωμενη, αλατοπιπερο

 

Εκτελεση=προθερμενετε τον φουρνο σας στους 220 βαθμους,καθαριζετε της πατατες-της πλενετε,της κοβετε σε λεπτες φετες και της βαζετε σε ομοιομορφες σειρες στον πατο ενος στενομακρου πιρεξ,μηκος 36 εκατοστα.

Σε μπολ ανακατευετε το γαλα με το τριμενο τυρι,ο σκορδο και το αλλατοπιπερο και περιχεινετε με το μιγμα της πατατες.

Βαζετε το πιρεξ στο φουρνο και το αφηνετε 35-40 λεπτα,ωσπου το γαλα να αποροφιθει εντελως και η πατατες να αρχισουν να περνουν χρωματακι.

Τοτε βαζετε το πιρεξ κατω απο το αναμενω γκριλ για να παρει χρωμα,και οι πατατες Ντοφινουαζ συνοδευονται απο ψητο στο φουρνο η μπριζολες...

 

 

Μοσχαρι ρολο με τυρι

 

Υλικα= 8 λεπτες φετες τρανς μοσχαριου,200 γραμμαρια θρηματισμενη φετα,1 φλιτζανι του τσαγιου σπορελαιο,2 σκελιδες ξυμενο σκορδο,1 ποτηρι λευκο η κοκκινο κρασακι και αλατι-πιπερι και λιγο δυοσμο

 

Εκτελεση= αναμιγνιουμε τη φετα,το κοερδο και το δυοσμο,το μιγμα αυτο το μοιραζουμε αναλογα με της φετες του μοσχαριου,της οποιες της τυλιγουμε σε ρολο και της δενουμε στερεα σε σπαγγκο ωστε να μην χυθει το περιεχωμενο.

Αφηνουμε το λαδι να καψει,ροδιζουμε προσεκτικα τα ρολα και μετα τα σβηνουμε με κρασι.

Προσθετουμε ζεστο νερο ωστε να μισοσκεπαστουν,σκεπαζουμε το τηγανι και τα αφηνουμε να σιγοψηθουν για 1,5 ωρα περιπου.

Σερβιρετε με ρυζι,τηγανιτες πατατες η σωταρισμενα λαχανικα βουτηρου

 

Ποποοο δεν φαναζομουν ποτε οτι θα εδινα συνταγη,ευτηχως δεν ειναι κανενας απο το σχολειο μου ουφφφ :oops::oops: ξερω εγεινα φυτουκλα για την ηλικια μου :twisted:

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ...

 

 

ψεματα

 

χασισοδεντρα {χαχαχαχα}

 

θελω και εγω διαιταααααααααα,τι εφαγα σημερα? λοιπον το πρωι κρουσαν σοκολατας,κατα της 2ωρα μια ΜΚΧ {μεριδα καλαμακια χοιρινα} κατα της 5 ωρα 3 φετες ψωμι με φυστικοβουτηρο και το βραδυ δεν θα φω τιποτα,γιατρε ειναι σοβαρα τα πραγματα?? ααχαχαχαχ

χωρις πλακα,θελω και εγω διαιτα αλλα χωρις Kentaki Fries Chiken δεν γινεται τιποτα,μονο με αυτα αδυνατιζα,τωρα θα βρω αλλη λυση...

Ελισαβετ λες να πετυχει 2 λιτρα νερο την ημερα?? {εσυ νομιζω μου το ειχες πει η αμνησια παθαινω?}

 

μαλλον,ξερω γω... :?:?

 

 

το =το χαμογελο σου,λειπει τωρα μακρυα να σε αγγιξω προσπαθω ακομα για αλλη μια φορα,στα συντριμια της ζωης μου τα κοματια της ψυχης μου...

 

 

συνεχεια...{το γραφω παλι αποτην αρχη}

 

Το σωμα μου παλι θα λιωσει

η ψυχη μου παλι θα δακρυσει

εγω παλι δεν θα υπαρχω

Εσυ με ακους? σε εσενα μιλαω

που με κρατησες με τα δεσμα του παρελθοντος,

εσυ που μου εδωσες μια αλυτη υποσχεση.

Αποψε θα κλεισω τα ματια μου,

θα χαθω,θα χαθω μεσα σε μια μουτζουρα,

μια μουτζουρα μισοι,παθοι και αναμνησεις,

αναμνησεις διχως τελος,

αναμνησεις απο εσενα σαν ενα βατραχο που τα βλεπει ασπρομαυρα

Και στο τελος οταν δεν θα υπαρχω θα υπαρχει απολυτη σιωπη μεσα στην ψυχη σου..

Θα ξαναγεννηθω και θα αναστηθω απο εσενα

με τα πιο ωραια χρωματα του κοσμου

με μια καινουργια δροσια

που θα ειναι λυση στην υποσχεση

που θα ξανα ανοιξουν τα ματια μου

και η μουτζουρα θα γινει αγκαλια

το μισος αγαπη,

το παθος οριζοντας και οραμα

και οι αναμνησεις υποσχεση και σκοπος

Πρωινη δροσια σε μια ζωη με ονειρα

αξιες,ομορφια,νοημα,

πραγματικη ανασταση και γεννημα σαν το πιο ομορφο μωρο

με πιστη και μεγαλεια

 

 

 

κυριακη γεια σου,νομιζω βρεθηκε η μητερα...

αληθεια τετοια πραγματα γινονται στο παμε πακετο?? καλε με στιλατε :shock::shock::shock: αν και δεν το βλεπω αλα εχω δει μια δυο φορες...

 

 

ενεσεις

 

σεξυ {νοσοκομα}

 

η μαμα μου ηταν αεροσυνοδος στην ολυμπιακη αλλα τωρα ειναι νοικοκυρα :lol::P

 

ζηλεια

 

μοιραιο

 

πεπρομενο {καπως γραφεται,παντα το μπερδευω}

 

αθανατος

 

ευχαριστω που τα ειπες μαρια,δεν ειχα ιδεα γι'αυτο,τωρα πρεπει να διαγραψω αρχεια ουουυυ :lol::P

 

Ανατολικο φαγητο {Νικη και starlight για παρτη σας :P:lol: }

 

Σαλατα ταμπουλ(ι)

 

Υλικα 1 φλιτζανι τσαγιου πλιγουρι.

4 φλιτζανια του τσαγιου βραστο νερο

2 κουταλιες της σουπας ελεαιολαδο

3 κουταλιες της σουπας χυμος λεμονιου

100 γραμμαρια κρεμυδι {ψυλοκομενο σε κυβους}

2 κουταλιες της σουπας ψιλοκομμενος βασιλικος

4 κουταλιες της σουπας ψιλοκομμενος μαηντανος

αλατοπιπερο

2 ντοματες ψιλοκομενες {ξεφλουδισμενες}

 

Εκτελεση

 

Βαζετε το πληγουρι στο ζεστο νερο,το σκεπαζετε και το αφηνετε για μια ωρα να φουσκωσει,το στεγνωνετε καλα με μια πετσετα {για να τραβηξει την υγρασια}.

Χτυπατε το λαδι με το χυμο λεμονιου και περιχυνετε το πλιγουρι,προσθετε τα υπολοιπα υλικα+ντοματα,ανακατευετε ελαφρα και βαζετε τη σαλατα στο ψυγειο για τουλαχιστον 1 ωρα

αποτελεσμα= 427009668_2e0d8c3b84.jpg

 

 

afroditi.D ευχαριστωωωωωωωωωωωωω

μου το ειπε μολις τωρα,δεν το ειχα παρει χαμπαρι,αυτη ηταν συνταγη της γιαγιας μου,λιγο προιστορικο...χαχαχαχ

 

Κορη=διδυμος με οροσκοπο ζυγος

Μαμα=υδροχοος με οροσκοπο λεων {νομιζω}

Μπαμπα διδυμος με οροσκοπο ζυγος

 

 

Ελενα περαστικουλια {τωρα το ειδα},αντε μετα θα γινεις περδικι και πιως μας σωνει :lol::D8)

 

feelingsoon_399x299.gif

 

 

1.Μαρία

2. ΡΟΥΛΑ - ΦΩΚΙΩΝΑΣ -ΔΑΝΑΗ

3. ΙΟΚΑSTH-σύζηγος-τεκνό

4. Λιλίκα

5.

6.

7.

8.

9.

 

 

κοκονα αντε...

 

 

μπραβο ρε κατερινακη,τα καταφερες,τωρα ακουω αυτο μου μιλαει για τους ολυμπιακους,παντως εχει πλακα,θα σου πω μετα τα σχολια,η αλυσιδα 15 καρατιων που κολαει?? :lol:

 

 

ολγα γεια σου θα μπορουσες να εχεις ασυρματο οσο θες οπου θες με μια 3G καρτα πχ αγοραζεις απο oteshop και μπορει να σου στιχισει 60 ευρω να την παρεις,και το μηνα θα σου πει διαφορες προσφορες-προγραμματακια και διαλεγεις...

 

 

γεια σας,βασικα εχω μερικες απορειες,που δεν μπορω να της αφησω ετσι απλα...

 

Τι ειναι αγαπη? παει στο αυτι του απεναντι σου,μετα πηγαινει σε ενα αξερευνητο κοσμο {εγκεφαλος} και μετα??

Τα ενστικτα μας απο που της αντλουμε? τις αξιες μας? ειναι εμφυτα η κατακτιουνται?...

Πιοι ελεγχουν εμας-τον εαυτο μας? το μονο που ζητω ειναι ελευθερια...

 

Αραγε εκτος απο της δυο αρρωστεις της ζωης η μια η υπεραφθονια και η αλλη η ελλειψη για διαθεση ζωης υπαρχει και τριτη?

 

Τα ονειρα χμμμ ειναι τοσο περιεργα αλλα συχρονος ειναι τοσο θαυμασιο,ενα ερωτημα εδω αραγε τα ονειρα ειναι ζωντανα οσο ονειρευομαστε αυτο δεν θα μπορουσε να ειναι και τη ζωη?

 

Αμαμ βλεπεις εσενα σε ενα ονειρο στο σκοταδι και ειχες μια απαντηση οτι το χειροτερο λαθος στη ζωη ειναι να νομιζεις οτι εισαι ζωντανος ουαουυ...ερωτημα πιο ειναι???

 

Στην διαυγη ονειρικη κατασταστη μπορεις να βρεις αληθειες για τον εαυτο σου που να συγκρουονται σε 2 αυτοτελους κοσμους-την αληθεια??

 

Πως θα μπορουσε καπιος να χαακτηρισει το ονειρο? βλεπεις ολοκληρη την ζωη σου ενω στην πραγματικοτητα εχουν περασει 10 λεπτα υπνου...

Αρα θα μπορουσαμε να πουμε οτι η ζωη ειναι τυλιγμενο σε ενα ονειρο σωστα???

Μηωπς εξοριζουμε την αφανεια η το κατι τοις απο την ζωη μας οταν ονειρευομαστε??

Μπορει καπιος να κατανοησει η να υνηδητοποιησει το ονειρο του??

 

Μπας και η ζωη μας θα μπορουσε να χαρακτηριστει απο μια σκληρη λεξη -τυχαιο???μπααα δεν νομιζω η μαλλον...δεν ξερω

 

Ειναι καπως μπερδεμενο το μυαλο μου,και δεν μπορω να βγαλω ακρη... :cry::oops::?

 

 

παντως επειδη δεν ξερω αμα θα σου αρεσει,βαλε και λιγη μερεντα ειμαι συγουρη θα το λατρεψεις χαχχααα

 

γεια σας

Εγω θα προτινα το βιβλιο ψυχολογιας {ενα απο τα αγαπημενα μου}

που μεσα εχει και ια γονεις και παιδια + ψηλο εφηβεια

 

το βιβλιο λεγεται ΕΙΜΑΙ Ο΄ΚΕΫ ΕΙΣΑΙ Ο΄ΚΕΫ του ΤΟΜΑΣ ΧΑΡΡΙΣ

εχει γινει μπεστ-σελλερ

εκδοσεις ΚΑΣΤΑΝΙΟΤΗ

Καλη αναγνωση...

 

Γεια σου ΕΡΙΚΑ

 

Ειναι παρα πολυ γονεις που αντιμετωπιζουν τετοια παρομοια προβληματα

<<τι να κανω με τα παιδια μου>> και μια νευρικοτητα που ολο χειροτερευεει,πολλες φορες ενα παιδι κανει το γονιο να αισθανεται μικροτερο απο το παιδι του και να μην μπορει να αντιμετωπισει μια κατασταση,πρεπει λοιπον να καταλαβει το καθε παιδι οτι και αυτο και οι γονειε εχουν διακαιωματα,αραγε πως ειναι η συμπεριφορα του στο σχολειο??

 

Πολλες φορες κατι που δεν καταλαβαινουμε αλλα τα παιδια το καταλαβαινουνε,χρειαζεται να διξεις στα παιδια ποια ειναι η θεση τους,μεσα σε μια ωρα πολλες φορες μια μητερα αλλαζει

τρεις διαφορετικες και ευδιακρετες προσωπικοτητες,μια ενος παιδιου κυριαρχημενο απο αισθηματα,μια ενως αυταρεσκου και αυτηρου γονεα και μια της λογικης και φρονιμης μητερας το παιδιου.

 

Το παιδι πολλες φορες το εκνευριζει αυτες οι 3 καταστασεις που υπαρχουν σε ολους τους ανθρωπους,ειναι σαν να υπαρχει σε καθε ατομο το μικρο ανθρωπακι που υπαρχει μεσα μας οταν ειμασταν 3 χρονων.

 

Χρειαζεται υπομονη,ποτε βια,το παιδι πολλες φορες αυτο που εκνευριζει εναν γονιο να το εχει παρει σαν παιχνιδι στην περιπτωση αυτη λεμε στο παιδι ελα να παιξουμε ενα αλλο παιχνιδι.

 

 

kokona :arrow::arrow:480425p1f36dz62q.png

 

 

Το θεμα της επικοινωνια νηπιαγωγου-παιδαγωγου με τα παιδια σε γενικες γραμμες δεν υπαρχει συνταγη,οπως πχ κανενας δεν γεννηθηκε γονιως στην πορεια ολη απο τα μυνηματα που μας δινει το παιδι προσαρμοζουμε την στρατιγικη μας ετσι και μια νη πιαγωγος η παιδαγωγως εχει σπουδασει και διδαχτει το κεντρικο κορμο στην παιδαγωγικη αντιμετωπιση αλλα το καθε κλαρακι που αντιπροσωπευει καθε παιδι εχει διαφορετικη αντιμεωτωπιση.

Ενα κλαρακι μπορει να θελει περισσοτερο κλαδεμα καπιο αλλο κλαρακι να θελει να του περιποιηθουμε περισοτερο τα φυλα του.

 

Θελει πολυ μεγαλη υπομονη και αγαπη,το καθε παιδι να την νιωθει οτι ειναι μοναδικη και αποκλιστηκη για αυτο ναναι και οτι για της λιγες ωρε που θα περνανε μαζι θα ειναι μια δευτερη μανουλα-φιλη που θα νιωθει προστασια οπως νιωθει στο περιβαλλον του.

Βγαινωντας ενα παιδι απο το σπιτι του αισθανεται φοβισμενο και για να προστατευτει απο ενστικο αντιδρα οταν βρισκεται αναμεσα και απο αλλα συνομιλικα παιδια κανει σιγκρισεις και στην αρχη βλεπει οτι δεν ειναι ολο ο κοσμος αυτο.Η παιδαγωγος με φροντιδα πρεπει να τους δωσει να καταλαβουνε οτι ειναι για ολους αλλα και για καθε παιδι ξεχωριστα και οτι λειτουργουμε σαν μια ομαδα που ο καθενας εχει το ρολο του.

Η επικοινωνια εξαρταται απο το πως ενα παιδι εχει γαλουχυθει μεχρι αυτη την ηλικια απο το σπιτι του.

Εαν πχ εχει εναν υπερποστατευσισμο απο το οικογενειακο του περιβαλλον θα αισθανεται φοβισμενο η παιδαγωγος θα φροντισει να το ενταξει στην ομαδα των παιδιων εαν προερχεται απο αρνητικο περιβαλλον να του εξηγησει οτι ειναι πολλα πραγματα τα οποια ειναι θετικα,κλασσικο παραδειγμα ρωτησανε ενα κοριτσακι πως σε λενε και το κοριτσακι αυτο ειπε με λενε <<μη μαρια>> μια νηπιαγωγος θα καταλαβει και θα του εξηγησει οτι τα περισσοτερα ειναι και <<ναι μαρια>>

 

 

αχ ρε κοκονα με κανεις και κοκκινιζω,σου απαντησα στο ποστ φιλια... :oops::oops::oops:

 

 

κοκονα σεβαστο :lol:

 

 

Γεια σου κοκονα,ωραιο θεμα ανοιξες με την φιλια,λοιπον η αποψη μου ειναι...

Στην ανταγωνιστηκη κοινωνια που ζουμε σημερα δεν υπαρχει πιο ωραιο,αγνο και δυνατο απο την φιλια να μοιραστω της ανυσηχιες μου,της απορειες μου με ενα καλο μου φιλο.

Η φιλια και η πραγματικη καλη φιλια πρεπει να στυριζετε στην εμπιστοσυνη ,στην αγαπη και η λεξη ανταγωνισμο να ειναι ανυπαρκτη.

Η μακροχρονιες φιλιες στης δυσκολιες που αντιμετωπιζουμε συναισθηματικες,επαγγελματικες,οικογενειακες λειτουργουν σαν βασαλμο και σαν επνευση οτι το καλο και την ανακουφιση και τη λυση που μου πρωτινεις εγω θα στο ανταποδωσω.

Υπαρχουν φιλιες και φιλιες,υπαρχουν φιλιες που θελουνε κατι να παρουνε απο τον αλλονε και σε μια δεδομενη στιγμη να την προδωσουνε και υπαρχουν και φιλιες οι οπιες ειναι αδωλες,βαθυες και με καταθεση ψυχης ο εανας προς τον αλλονε.

Οσο πιο αδωλη ειναι μια φιλια τοσο πιο πολυ ειναι η διαρκεια της.

Οι νεοι φιλοι ειναι σαν το ασημι αλλα οι παλιοι ειναι χρυσαφη.

 

Οι αναπνισεις παιδικες-φοιτιτικες-οικογενειακες της περισσοτερες φορες κανουνε μια πραγματικη φιλια ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ,ισχυρες που δεν γκρεμιζονται ουτε προδιδονται.

Ειναι γωνστο οτι το αρχαιο ρητο το φιλο τον γνωριζεις στην αναγκη.

Η πραγματικη φιλια ειναι βαθεια και ακλωνιτη

πολλες φορες ομως οι ανθρωποι αιθουσιαζομαστε

απο της επιφανιακες φιλιες που αν το αναλυσουμε δεν ειναι φιλια

ειναι απλως μια κοινωνικη γνωριμια.

Πανω σε αυτο πολλοι ανθρωποι αισθανονται προδωμενοι γιατι πιστεψαν οτι ητνα μια βαθεια φιλια.

 

Η πραγματικη φιλια ειναι πιο δυνατη και απο την εξαιματος συγγενεια και πρεπει να στιριζετε στην ειλικρινια,στην αμοιβαιοτητα και στα πραγματικα αισθηματα.

Δεν υπαρχει μεγαλυτερος κλωνισμος απο την προδωσια ενως πραγματικου φιλου...

Σε μια φιλια η λεξη συμφερον ειναι ανυπαρκτη και δεν πρεπει ποτε να υπαρχει η λεξη εκμετΑλευση.

 

Αν θελετε να σας μιλησω ειλικρινα,εγω πληγωθει εχω πληγωσει αλλα μου ειναι δυσκολο να πιστευω στην φιλια,ασχετο το τι γραφω.

Α! συφωνω απολυτα αυτο μεταξυ γυναικας που η μια θα θαψει την αλλη κατι τετοιο,το εχει στο αιμα η γυναικα.+ συμφωνω γι'αυτο που ειπε η αντζελα για τα δυκτιακα φιλαρακια και οπως ελεγε καπιος την προδοσια πολλοι την αγαπανε τον προδοτη ομως κανεναν...

 

 

 

Γεια σου αντιγονη

Πολλες φορες ενα διχρονο η τριχρονο παιδι βλεπει τον εαυτο μας και την συμπεριφορα μας την οποια δεν μπορουμε να δουμε εμεις.

πχ αν μπορουσαμε να δουμε τον εαυτο μας απο την απεναντι πλευρα που αγωνια,που αγκομαχα και στρεσαρετε

θα μπορουσαμε να διωρθωσουμε πολλα πραγματα.

 

Οι κεραιες ενος παιδιου συλαμβανουν αυτη την οικονα και το βρισκουν σαν παιχνιδι να κοντραρονται με τον γονιο

αυτο εσενα που σε στενοχωρει,σε κουραζει μπορει για ενα παιδι να ειναι παιχνιδι.

Ειναι απαραιτητο ακομα και σε ενα μικρο παιδι να του δινουμε πρωτοβουλιες να μην πνιγετε και αν δεν θελει να ντυθει η εστω να παει ξυπολιτο στο σχολειο ας παει ξυπολυτη για να καταλαβει οτι μπορει και ο γονιος να παιξει καπιο αλλο παιχνιδι αν ενα παιδι απο πεισμα μας αναστατωνει μπορουμε να του πουμε οτι θασ πρωτιμουσα να παιξω ενα αλλο παιχνιδι και να του κανουμε μια προταση χωρις να επιμενουμε.

 

Βασικη προυποθεση σε αυτες της ηλικιες να υπαρχει ενα προγραμμα καθημερινοτητας χωρις να προσπαθουμε να το επιβαλουμε απλως να καταλαβει οτι εχει και αυτο δικαιωματα και ενα ρολο στον καθημερινο μικροκοσμο του.

Το να αδειαφορουμε συνηδειτα και ελεγχομενα στα πισματα για εμας παιχνιδι για το παιδι πολυ γρηγορα θα εχουμε θετικα αποτελεσματα.

 

Εαν μας κουραζει στο ντυσημο του μπορουμε με εναλακτικες λυσεις πχ δεν θελεις να βαλεις το μπουφαν σου? μην το βαλεις αλλα αν το χρειαστεις αργοτερα δεν θα το εχεις.

Η χαλαρη αντιμετωπιση πολλων στρεσογωνων καταστασεων δινει στο παιδι την ευκαιρια να μην πνιγεται και οτι με το γονιο του μπορει να παιξει αλλα παιχνιδια.

Το παιχνιδι αυτο που λεγεται racketing game που σημαινει σου πεταω συνεχεια το μπαλακι και αναλογα πως θα το στιλεις πισω σε εμενα με την ρακετα αναλογα θα σου φερθω.

Με λιγα λογια ΧΑΛΑΡΑΑΑ...υπομονη,αγαπη και χιουμορ

 

 

θανατος

 

Kαλη βδομαδα και απο εμενα,ελενα καλα να περασεις στην πατρα,τωρα που λεω για πατρα και η αφρο θα ξερει καλυτερα,η πατρα θα ειναι αλβανια τελικα? γιατι ολο τετοιες μπουρδες ακουω...

Ασχτο αλλα ξερει κανενας βιβλια του Elliot?

Kai παλι καλη βδομαδα να εχουμε :lol:

 

 

κοκονιτσα ακουσα και ειναι τελειος!!!!!!!!!!!!

καλε τι στιχακια ειναι αυτα,πωπωωω τελεια

Βασικα μου αρεσε ενα σημειο αλλα δεν το θυμαμαι θα το γραψω μετα

 

 

Γεια σου Ηωσηφ,να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει ποτε τραγουδια του Χατζη,ξερω ντροπη μου χαχχαχαχα αμα θες δωσε λινκ απο το Youtube να ακουσω

φιλιααααααααα

 

 

Γεια...αν και δεν γνωριζω πολλα σε τετοιο θεμα αλλα θα πω την αποψη μου.

Λοιπον η σεξουαλικη προτιμιση ειναι αναφθαιρετο δικαιωμα του καθε ατομου,η ομοφυλοφυλια ειναι κατι που δεν μπορει να ελεγχθει.

Οι ανθρωποι δεν ειναι ομοφιλοφιλοι επειδη φταιει ο ενας η ο αλλος γονιος,δεν επιλεγουν να ειναι ετσι απλα για λογους που μεχρι εχθες μας ηταν αγνωστοι και σημερα μας ειναι γνωστοι ειναι καθαρα

θεμα DNA...

 

Το θεμα της ομοφυλοφιλιας τα περασασμενα χρονια περασε απο ιερα εξεταση και απο πολυ μεγαλη παρεξηγηση,ολοι οι ανθρωποι ζουμε κατω απο τον ιδιο ουρανο αλλα ο καθενας βλεπει το δικο του οριζοντα.

Χιλιαδες προσωπικοτητες ανθρωποι της τεχνης,της επηστημης,αρχαιοι-σοφοι ηταν ομοφυλοφιλοι.

Στην αρχαιοτητα δεν ηταν κατακριταιο.

Οταν κατευθηνουμε τα παιδια σε στερεοτυπες για το φιλο τους δραστηριοτητες η συμπεριφορες δεν σημαινει οτι εξαφαλιζουμε την ετεροφιλικοτητα τους,αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχαν ομοφυλοφιλοι ποδοσφαιριστες η λεσβιες μπαλαρινες.

Οταν οι γονεις επικρυνουν τη συμπεριφορα των παιδιων του με δηλωσεις μονο οι αδελφες κλαινε η τα κοριτσια δεν παλευουν βλαπτουν το αυτοειδολο των παιδιων τους.

 

Τα παιδια στα οποια επιτρεποτναι να χερονται ενα ευρη φασμα απο δραστηριοτητες και να εκφραζουν ελευθερα και αφθορμητα τα συναισθηματα τους εχουν υγιεστερη σεξουαλικη σταση.

Φυσικα δεν θα αντιδρουσα...ειναι κατι που το δεχομαι,δεχομαι το παιδι μου και την προσωπικοτητα και σεβομαι της σεξουαλικες του πρωτιμησεις {οταν κανω παιδι}

Ξερουμε ομως οτι ειναι απολυτος φυσιολογηκο για τα παιδια να εχουν καποιες ομοφυλοφιλες τασεςι και σκεψεςι και μερικα μπορουν να εχουν ομοφιλοφιλικες εμπειριες ιδικα στην εφηβεια.

Οταν καταλαβουν οτι τα συναισθηματα αυτα ειν αι φυσιολογικη ειναι πιο απιθανο να κατηγορηποιησουν τους εαυτο τους και να παρουν πρωορες αποφασεις για της σεξουαλικες τους προτιμησεις.

Πολοι γονεις ανυσηχουν και ειναι λαθος γιατι πιστευουν οτι μπορουν να εμποδισουν την ομοφιλοφιλια ενθαρινοντας τα αγορια με αντρικες δραστηριοτητες πχ καρατε και τα κοριτσια να παιζουν με κουζινικα-κουκλες η βαψιμο.

 

Ενα αγορι που του αρεσει να παιζει με κουκλες η να διαβαζει ποιηση δεν ειναι λιγοτερο αρενοπω απο εναν αλλον που τον αισθουσιαζουν τα αγρια παιχνδια με τους φιλους,οπως και ενα κοριτσι πχ με σπορτ δεν εχει λιγοτερη θυλικοτητα απο ενα αλλο κοριτσι που της αρεσει το νοικοκυριο.

 

 

maryp,aggeliki,ρουλα χαχαχαχαχ καλε οι δικοι μου δεν ξες τι χαρα κανανε...ουουυυ ειδικα η μαμακα μου,λες και ηρθε θεια φωτηση χαχαχαχ παντως του μπαμπα οταν το ειδε ναι μεν χαρηκε αλλα θα ελεγε απο μεσα του <<ωχ θεουλη μου,αποτρελαθηκε το παιδι μας>> χαχαχαχαχαχαχ :lol:

Και μαλιστα οταν ειδε η μαμα το ufo λεει <<ωραιο καπελο>> εκει ν δεις κατι γελια που βαλαμε χαχαχαχ

Παντως σκεφτομαι στην αλλη μισξ μερια του τοιχου να κανω ενα τεραστιο ποσωπο εξωγιηνο αλλα οχι αυτο το παιδικιστικο που κανω,σαν αυτα που ειναι στης ταινιες,σαν αληθηνο αλλα θα με παρει πολυ χρονο γαμωτο.

Ελενα ειδες ετσι εφραζομαι...

 

 

κοκονα,αφρο ευχαριστω,και εμενα μου αρεσει πολυ...ειδες αυτη η μανια με τους εξωγιηνους?? χαχαχαχ

 

Γεια σας,λοιπον επειδη βαρεθηκα το μονοτονο δωματιο μου αποφασισα να το στολισω καπως,και φυσικα ζωγραφισα τον τοιχο,αλλα δεν το προλαβα ακομη ολο,φυσικα το θεμα του δωματιου μου ειναι Alien...

Παντως οι δικοι μου καλα το πηραν,εκει που περιμεν το εφραγμα,μεσς τν χαρα τους ειδα...

DSC00153-1.jpgDSC00155.jpgDSC00162.jpgDSC00163.jpgDSC00164.jpgDSC00166.jpgDSC00159.jpgDSC00167.jpg

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ...

 

 

Στίχοι: Ευσταθία

Μουσική: Ευσταθία

Πρώτη εκτέλεση: Ευσταθία

 

Χωρίς εσένα, η ζωή θα είναι

Ένα βαρετό σερφάρισμα στο Internet

Χωρίς εσένα, η ζωή θα είναι

Αποχαύνωση στον καναπέ

Χωρίς εσένα η ζωή θα είναι

Ζαμπόν δίχως λιπαρά

Περιοδικά και λόγια ντεκαφεϊνέ

 

Γιατί όταν λείπεις εσύ

Μια χύμα κατάσταση, μια ηλίθια παράσταση

Ένα reality show

 

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενό, ένα μηδενικό χωρίς εσένα

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενό, χωρίς εσένα

 

Χωρίς εσένα η ζωή θα είναι

Πρωινό ξύπνημα χωρίς ενδιαφέρον

Πράξεις υποκινούμενες μόνο από συμφέρον

Light αισθήματα και δημόσιες σχέσεις

Ειδύλλια του κώλου και υποσχέσεις

Ξενέρωτα ανέκδοτα και γέλια με προσπάθεια

Re union party, καλλιστεία, bazzar

Συχνές επισκέψεις στο super market

Σακούλες γεμάτες με αυταπάτες

Βιταμίνες και τζιν σενγκ

Φιλοσοφία του Ζεν

Γιατί

 

Γιατί όταν λείπεις εσύ

Μια χύμα κατάσταση, μια ηλίθια παράσταση

Ένα reality show

 

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενό, ένα μηδενικό χωρίς εσένα

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενόχωρίς εσένα

 

Αφιερωμενο Γ.Π <3 http://youtube.com/watch?v=yAAqex-RQPs

 

 

 

 

 

 

1.Μαρία

2. ΡΟΥΛΑ - ΦΩΚΙΩΝΑΣ -ΔΑΝΑΗ

3. ΙΟΚΑSTH-σύζηγος-τεκνό

4. Λιλίκα

5. Angela - Γιώργος - Νεκτάριος

6. Ελενα-Ντινος-Αλεξανδρος-Γιωργος

7. maryp-Μάκης-Δημήτρης-Βαγγέλης

8.zana1911 (τέκνο + σύζυγος) να'μαστε καλά

9.Αρτεμις-Σωτηρης ( τεκνα ) Μετά χαρας

10.ΝΤΙΝΑΤ κλπ..

11. Dora + Χαρούλης σιγουρα ομως αυτη τη φορα....

12.ΕLENA K. - Μάριος

13. mimika - συζυξ - τεκναρος!

14. Fivi-συζυγος-Ηλεκτρα-Μπεμπα

15.θωμας-γατουλα-βαγγελης-βικτωρας

16. Χαράλαμπος , Αφροδίτη , Κώστας

17.anda,αλέξανδρος,αλίκη

 

 

 

Σ'ενα λεπτο ολα αλλαζουν

ειπα στην αγαπη σε μισω και την αρνηθηκα

Σε βρηκα σε εχασα και σ'αγαπω πιο πολυ

Με σκοτωνει αυη η αγαπη

δεν παυω να κλαιω για εσενα

Ειμασταν μονοι στο ταξιδι του ερωτα,ειμασταν ενθουσιασμενοι αλλα ολα χαθηκαν

Δεν αισθανομαι τα χιλια σου,το δερμα σου το ΄σ'αγαπω να μου ψυθηρας

Σ'αγαπω και θα το φωναξω ΝΑΙ ΝΑΙ...

Κανενας δεν σε αγαπησε οπως εγω

Κανενας δεν σε ενοιαξε οπως εγω

Αγαπη απατηλη σε κοροϊδεψα,σε μισισα σε πεθυμισα

Σε καθε γωνια που αφησαμε τα στιγματα μας,που περπατησαμε,που γελασαμε που ερωτευτηκαμε παραφορα υπαρχουν μαρτυριες της αγαπης μας

Κοιταξεμε για το θεο κοιταξε

Σ'αγαπω κοιταξεμε

Δεν γνωριζω αλλο ηχο της αγαπης στην καρδια μου

Με σκοτωσε αυτη η αγαπη,απαρνηθηκα την ζωη μου

Δεν τα παρατω,θα συνεχισω μπρος εκει που αφησα τα στιγματα

Σ'ενα λεπτο αλλαξε ολοκληρη η ζωη μας

 

Γ.Π <3

 

 

γεια

ναι πραγματι περασαμε ωραια..

 

 

δακρυα

 

Υπνακος

 

εγω εχω και τα 2 επιθετα δηλαδη με λενε Λίλη ελένη μιχαέλα οικονόμου φασόλι.

Αλλα το φασολι δεν το χρησημοποιω γιατι ειναι καπως αστειο απλως στα χαρτια ειναι...

 

 

 

free hug freehugs.jpg

i wanna hugs...plzzzZZzzZ

λιγο τρομακτικο ειναι η ζωγραφια αλλα οκ χχαχαχααα

 

Σας ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

με κανετε και ντρεπομαι καπως ετσι :arrow::oops::oops::oops:

Ολοι εδω στο φορμους ειστε πολυ καλοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

 

ευχαριστω κοριτσια και εγω χερομαι που σας γνωρισα

κοκινισαααααα

 

Ουαουυυ με εστειλες κοκονα μου,ανατριχησα με το ζορι κρατησα τα δακρυα,πωπωωω πολυ σιγκινιτικο,ρε γαμωτο κοκονα ξες οτι ειμαι ευαισθητη και το βαζεις και πρωϊνιατικα... ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ,ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΓΑΜΩΤΟ ΣΟΥ

 

Υ.Γ για το κρεας το κανεις εε...τιμωρια καλα... :lol::lol:

 

 

Και ο μπαμπας μου εβγαλε μια καρτα για οταν πεθανει να δωσει τα οργανα του {φετος} και μαλιστα το ιδιο το εκανε και ο θειος μου και του πηρανε τα νεφρα και τα ματια του και πηγαν θεσσαλονικη.

Ξεφευγω απο το θεμα αμα δεν κανω λαθος η εκκλησια δεν το δεχεται αυτο με τα οργανα {νομιζω}

 

 

slaps Aria146 around a bit with a large trout

:lol::lol:

 

εξωγηινο μου,μικρο και αθωο εισαι ολα τα λεφτααααααα :!::!::!::arrow::arrow::lol:

 

 

πολλά βράδια ξαπλώνω και νοιώθω πολύ άσχημα απέναντι στον άντρα μου.Με τις υποχρεώσεις του σπιτιού, με το καθημερινό τρέξιμο με το παιδί , με το πήξιμο στο γραφείο δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ καθόλου μαζί του...που και που τσακωνόμαστε κιόλας γιατί άνθρωποι είμαστε και διαφωνούμαι είτε γιατί έχω νεύρα και πολλές φορές ντροπή μου αλλά τα ξεσπάω πάνω του και μετά στεναχωριέμαι πολύ.Τον βλέπω ότι και εκείνος καταπιέζεται είτε με το παιδί (δεν μπορεί να βγει όπως παλιά γιατί πρέπει να κρατήσει το απόγευμα το παιδί να κάνω τις δουλειές) είτε με τις δουλειές και τον λυπάμαι.θα ήθελα να ασχοληθώ όπως παλιά που ήμασταν ζευγάρι μαζί του αλλά ή δεν προλαβαίνω ή είμαι πολύ κουρασμένη (η καρδιά θέλει αλλά το σώμα δεν...) αλλά και μένουμε στο ίδιο σπίτι και δεν μπορώ να οργανώσω κάτι ρομαντικό για έκπληξη γιατί θα το δει από πριν.Η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει και την "έμπνευση" που είχα όταν ήμασταν ελεύθεροι και δεν μου ερχεται κάτι ρομαντικό στο μυαλό...πως και πως περιμένω το Πάσχα που θα πάμε την μεγάλη Τρίτη για 3 μέρες μόνοι μας στην Σαντορινη και θα αλλάξουμε τελείως περιβάλλον αλλά δεν είναι και σωστό να περιμένω χριστούγεννα και πάσχα για να του δείξω ότι τον αγαπάω...

 

Γεια σου,αυτο συμβαινει σε πολλα ζευγαρια,η τελματωση αισθηματων και εμπνευσης της Σαντορινης ειναι

μια πολυ καλη ευκαιρια.Φυσικα δεν πρεπει να περιμενεις Πασχα και χριστουγεννα αλλα προσπαθησε να

νιωθεις οτι καθε μερα ειναι πασχα και χριστουγεννα.

 

Προσπαθησε να του γραψεις ενα ερωτικο γραμμα,μπορει να του κεντρισει το ενδοιαφερον με ραβασακια και σιγα -σιγα

θα ζωντενεψουνε πολλα αισθηματα,η αγαπη και ο ερωτας θελουν συναισθηματικη τροφη και τρυφεροτητα.

Φυσικα αυτο οφειλεται το οτι εχετε κολισειστην δουλεια σας,στο νινακια σας στης δουλειες του σπιτιου προσπαθησε να να κανεις ενα προγραμμα για ολα ωστε να βρισκεις ενα προγραμμα με τον ανδρα σου

 

Α! και κατι αλλο ο μπαμπας μου ειναι ελευθερος,ειναι γαλανοματης,ασπρομαυρομαλλης,λεπτος ψηλος και πολυ χιμιουρ και δυνανατα αισθηματα εχει,μηπως πρεπει να βαλω αγγελια ζητηται νυφη???χαχαχαχαχ :?:?:wink::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

κοκονιτσα μου το ελεφαντακι τι το βαζεις?? θες να μου το θυμιζεις χαχαχαχαχα :lol::cry::cry::wink:

Παντως ειδατε ποσα πραγματα μαθαινω στην ψυχολογια και συγκεκριμενα ετυχε να δω την ιδια μερα ενα ντοκυμαντερ.

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το θεμα της επικοινωνια νηπιαγωγου-παιδαγωγου με τα παιδια σε γενικες γραμμες δεν υπαρχει συνταγη,οπως πχ κανενας δεν γεννηθηκε γονιως στην πορεια ολη απο τα μυνηματα που μας δινει το παιδι προσαρμοζουμε την στρατιγικη μας ετσι και μια νη πιαγωγος η παιδαγωγως εχει σπουδασει και διδαχτει το κεντρικο κορμο στην παιδαγωγικη αντιμετωπιση αλλα το καθε κλαρακι που αντιπροσωπευει καθε παιδι εχει διαφορετικη αντιμεωτωπιση.

Ενα κλαρακι μπορει να θελει περισσοτερο κλαδεμα καπιο αλλο κλαρακι να θελει να του περιποιηθουμε περισοτερο τα φυλα του.

 

Θελει πολυ μεγαλη υπομονη και αγαπη,το καθε παιδι να την νιωθει οτι ειναι μοναδικη και αποκλιστηκη για αυτο ναναι και οτι για της λιγες ωρε που θα περνανε μαζι θα ειναι μια δευτερη μανουλα-φιλη που θα νιωθει προστασια οπως νιωθει στο περιβαλλον του.

Βγαινωντας ενα παιδι απο το σπιτι του αισθανεται φοβισμενο και για να προστατευτει απο ενστικο αντιδρα οταν βρισκεται αναμεσα και απο αλλα συνομιλικα παιδια κανει σιγκρισεις και στην αρχη βλεπει οτι δεν ειναι ολο ο κοσμος αυτο.Η παιδαγωγος με φροντιδα πρεπει να τους δωσει να καταλαβουνε οτι ειναι για ολους αλλα και για καθε παιδι ξεχωριστα και οτι λειτουργουμε σαν μια ομαδα που ο καθενας εχει το ρολο του.

Η επικοινωνια εξαρταται απο το πως ενα παιδι εχει γαλουχυθει μεχρι αυτη την ηλικια απο το σπιτι του.

Εαν πχ εχει εναν υπερποστατευσισμο απο το οικογενειακο του περιβαλλον θα αισθανεται φοβισμενο η παιδαγωγος θα φροντισει να το ενταξει στην ομαδα των παιδιων εαν προερχεται απο αρνητικο περιβαλλον να του εξηγησει οτι ειναι πολλα πραγματα τα οποια ειναι θετικα,κλασσικο παραδειγμα ρωτησανε ενα κοριτσακι πως σε λενε και το κοριτσακι αυτο ειπε με λενε <<μη μαρια>> μια νηπιαγωγος θα καταλαβει και θα του εξηγησει οτι τα περισσοτερα ειναι και <<ναι μαρια>>

 

 

αχ ρε κοκονα με κανεις και κοκκινιζω,σου απαντησα στο ποστ φιλια... :oops::oops::oops:

 

 

κοκονα σεβαστο :lol:

 

 

Γεια σου κοκονα,ωραιο θεμα ανοιξες με την φιλια,λοιπον η αποψη μου ειναι...

Στην ανταγωνιστηκη κοινωνια που ζουμε σημερα δεν υπαρχει πιο ωραιο,αγνο και δυνατο απο την φιλια να μοιραστω της ανυσηχιες μου,της απορειες μου με ενα καλο μου φιλο.

Η φιλια και η πραγματικη καλη φιλια πρεπει να στυριζετε στην εμπιστοσυνη ,στην αγαπη και η λεξη ανταγωνισμο να ειναι ανυπαρκτη.

Η μακροχρονιες φιλιες στης δυσκολιες που αντιμετωπιζουμε συναισθηματικες,επαγγελματικες,οικογενειακες λειτουργουν σαν βασαλμο και σαν επνευση οτι το καλο και την ανακουφιση και τη λυση που μου πρωτινεις εγω θα στο ανταποδωσω.

Υπαρχουν φιλιες και φιλιες,υπαρχουν φιλιες που θελουνε κατι να παρουνε απο τον αλλονε και σε μια δεδομενη στιγμη να την προδωσουνε και υπαρχουν και φιλιες οι οπιες ειναι αδωλες,βαθυες και με καταθεση ψυχης ο εανας προς τον αλλονε.

Οσο πιο αδωλη ειναι μια φιλια τοσο πιο πολυ ειναι η διαρκεια της.

Οι νεοι φιλοι ειναι σαν το ασημι αλλα οι παλιοι ειναι χρυσαφη.

 

Οι αναπνισεις παιδικες-φοιτιτικες-οικογενειακες της περισσοτερες φορες κανουνε μια πραγματικη φιλια ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ,ισχυρες που δεν γκρεμιζονται ουτε προδιδονται.

Ειναι γωνστο οτι το αρχαιο ρητο το φιλο τον γνωριζεις στην αναγκη.

Η πραγματικη φιλια ειναι βαθεια και ακλωνιτη

πολλες φορες ομως οι ανθρωποι αιθουσιαζομαστε

απο της επιφανιακες φιλιες που αν το αναλυσουμε δεν ειναι φιλια

ειναι απλως μια κοινωνικη γνωριμια.

Πανω σε αυτο πολλοι ανθρωποι αισθανονται προδωμενοι γιατι πιστεψαν οτι ητνα μια βαθεια φιλια.

 

Η πραγματικη φιλια ειναι πιο δυνατη και απο την εξαιματος συγγενεια και πρεπει να στιριζετε στην ειλικρινια,στην αμοιβαιοτητα και στα πραγματικα αισθηματα.

Δεν υπαρχει μεγαλυτερος κλωνισμος απο την προδωσια ενως πραγματικου φιλου...

Σε μια φιλια η λεξη συμφερον ειναι ανυπαρκτη και δεν πρεπει ποτε να υπαρχει η λεξη εκμετΑλευση.

 

Αν θελετε να σας μιλησω ειλικρινα,εγω πληγωθει εχω πληγωσει αλλα μου ειναι δυσκολο να πιστευω στην φιλια,ασχετο το τι γραφω.

Α! συφωνω απολυτα αυτο μεταξυ γυναικας που η μια θα θαψει την αλλη κατι τετοιο,το εχει στο αιμα η γυναικα.+ συμφωνω γι'αυτο που ειπε η αντζελα για τα δυκτιακα φιλαρακια και οπως ελεγε καπιος την προδοσια πολλοι την αγαπανε τον προδοτη ομως κανεναν...

 

 

 

Γεια σου αντιγονη

Πολλες φορες ενα διχρονο η τριχρονο παιδι βλεπει τον εαυτο μας και την συμπεριφορα μας την οποια δεν μπορουμε να δουμε εμεις.

πχ αν μπορουσαμε να δουμε τον εαυτο μας απο την απεναντι πλευρα που αγωνια,που αγκομαχα και στρεσαρετε

θα μπορουσαμε να διωρθωσουμε πολλα πραγματα.

 

Οι κεραιες ενος παιδιου συλαμβανουν αυτη την οικονα και το βρισκουν σαν παιχνιδι να κοντραρονται με τον γονιο

αυτο εσενα που σε στενοχωρει,σε κουραζει μπορει για ενα παιδι να ειναι παιχνιδι.

Ειναι απαραιτητο ακομα και σε ενα μικρο παιδι να του δινουμε πρωτοβουλιες να μην πνιγετε και αν δεν θελει να ντυθει η εστω να παει ξυπολιτο στο σχολειο ας παει ξυπολυτη για να καταλαβει οτι μπορει και ο γονιος να παιξει καπιο αλλο παιχνιδι αν ενα παιδι απο πεισμα μας αναστατωνει μπορουμε να του πουμε οτι θασ πρωτιμουσα να παιξω ενα αλλο παιχνιδι και να του κανουμε μια προταση χωρις να επιμενουμε.

 

Βασικη προυποθεση σε αυτες της ηλικιες να υπαρχει ενα προγραμμα καθημερινοτητας χωρις να προσπαθουμε να το επιβαλουμε απλως να καταλαβει οτι εχει και αυτο δικαιωματα και ενα ρολο στον καθημερινο μικροκοσμο του.

Το να αδειαφορουμε συνηδειτα και ελεγχομενα στα πισματα για εμας παιχνιδι για το παιδι πολυ γρηγορα θα εχουμε θετικα αποτελεσματα.

 

Εαν μας κουραζει στο ντυσημο του μπορουμε με εναλακτικες λυσεις πχ δεν θελεις να βαλεις το μπουφαν σου? μην το βαλεις αλλα αν το χρειαστεις αργοτερα δεν θα το εχεις.

Η χαλαρη αντιμετωπιση πολλων στρεσογωνων καταστασεων δινει στο παιδι την ευκαιρια να μην πνιγεται και οτι με το γονιο του μπορει να παιξει αλλα παιχνιδια.

Το παιχνιδι αυτο που λεγεται racketing game που σημαινει σου πεταω συνεχεια το μπαλακι και αναλογα πως θα το στιλεις πισω σε εμενα με την ρακετα αναλογα θα σου φερθω.

Με λιγα λογια ΧΑΛΑΡΑΑΑ...υπομονη,αγαπη και χιουμορ

 

 

θανατος

 

Kαλη βδομαδα και απο εμενα,ελενα καλα να περασεις στην πατρα,τωρα που λεω για πατρα και η αφρο θα ξερει καλυτερα,η πατρα θα ειναι αλβανια τελικα? γιατι ολο τετοιες μπουρδες ακουω...

Ασχτο αλλα ξερει κανενας βιβλια του Elliot?

Kai παλι καλη βδομαδα να εχουμε :lol:

 

 

κοκονιτσα ακουσα και ειναι τελειος!!!!!!!!!!!!

καλε τι στιχακια ειναι αυτα,πωπωωω τελεια

Βασικα μου αρεσε ενα σημειο αλλα δεν το θυμαμαι θα το γραψω μετα

 

 

Γεια σου Ηωσηφ,να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει ποτε τραγουδια του Χατζη,ξερω ντροπη μου χαχχαχαχα αμα θες δωσε λινκ απο το Youtube να ακουσω

φιλιααααααααα

 

 

Γεια...αν και δεν γνωριζω πολλα σε τετοιο θεμα αλλα θα πω την αποψη μου.

Λοιπον η σεξουαλικη προτιμιση ειναι αναφθαιρετο δικαιωμα του καθε ατομου,η ομοφυλοφυλια ειναι κατι που δεν μπορει να ελεγχθει.

Οι ανθρωποι δεν ειναι ομοφιλοφιλοι επειδη φταιει ο ενας η ο αλλος γονιος,δεν επιλεγουν να ειναι ετσι απλα για λογους που μεχρι εχθες μας ηταν αγνωστοι και σημερα μας ειναι γνωστοι ειναι καθαρα

θεμα DNA...

 

Το θεμα της ομοφυλοφιλιας τα περασασμενα χρονια περασε απο ιερα εξεταση και απο πολυ μεγαλη παρεξηγηση,ολοι οι ανθρωποι ζουμε κατω απο τον ιδιο ουρανο αλλα ο καθενας βλεπει το δικο του οριζοντα.

Χιλιαδες προσωπικοτητες ανθρωποι της τεχνης,της επηστημης,αρχαιοι-σοφοι ηταν ομοφυλοφιλοι.

Στην αρχαιοτητα δεν ηταν κατακριταιο.

Οταν κατευθηνουμε τα παιδια σε στερεοτυπες για το φιλο τους δραστηριοτητες η συμπεριφορες δεν σημαινει οτι εξαφαλιζουμε την ετεροφιλικοτητα τους,αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχαν ομοφυλοφιλοι ποδοσφαιριστες η λεσβιες μπαλαρινες.

Οταν οι γονεις επικρυνουν τη συμπεριφορα των παιδιων του με δηλωσεις μονο οι αδελφες κλαινε η τα κοριτσια δεν παλευουν βλαπτουν το αυτοειδολο των παιδιων τους.

 

Τα παιδια στα οποια επιτρεποτναι να χερονται ενα ευρη φασμα απο δραστηριοτητες και να εκφραζουν ελευθερα και αφθορμητα τα συναισθηματα τους εχουν υγιεστερη σεξουαλικη σταση.

Φυσικα δεν θα αντιδρουσα...ειναι κατι που το δεχομαι,δεχομαι το παιδι μου και την προσωπικοτητα και σεβομαι της σεξουαλικες του πρωτιμησεις {οταν κανω παιδι}

Ξερουμε ομως οτι ειναι απολυτος φυσιολογηκο για τα παιδια να εχουν καποιες ομοφυλοφιλες τασεςι και σκεψεςι και μερικα μπορουν να εχουν ομοφιλοφιλικες εμπειριες ιδικα στην εφηβεια.

Οταν καταλαβουν οτι τα συναισθηματα αυτα ειν αι φυσιολογικη ειναι πιο απιθανο να κατηγορηποιησουν τους εαυτο τους και να παρουν πρωορες αποφασεις για της σεξουαλικες τους προτιμησεις.

Πολοι γονεις ανυσηχουν και ειναι λαθος γιατι πιστευουν οτι μπορουν να εμποδισουν την ομοφιλοφιλια ενθαρινοντας τα αγορια με αντρικες δραστηριοτητες πχ καρατε και τα κοριτσια να παιζουν με κουζινικα-κουκλες η βαψιμο.

 

Ενα αγορι που του αρεσει να παιζει με κουκλες η να διαβαζει ποιηση δεν ειναι λιγοτερο αρενοπω απο εναν αλλον που τον αισθουσιαζουν τα αγρια παιχνδια με τους φιλους,οπως και ενα κοριτσι πχ με σπορτ δεν εχει λιγοτερη θυλικοτητα απο ενα αλλο κοριτσι που της αρεσει το νοικοκυριο.

 

 

maryp,aggeliki,ρουλα χαχαχαχαχ καλε οι δικοι μου δεν ξες τι χαρα κανανε...ουουυυ ειδικα η μαμακα μου,λες και ηρθε θεια φωτηση χαχαχαχ παντως του μπαμπα οταν το ειδε ναι μεν χαρηκε αλλα θα ελεγε απο μεσα του <<ωχ θεουλη μου,αποτρελαθηκε το παιδι μας>> χαχαχαχαχαχαχ :lol:

Και μαλιστα οταν ειδε η μαμα το ufo λεει <<ωραιο καπελο>> εκει ν δεις κατι γελια που βαλαμε χαχαχαχ

Παντως σκεφτομαι στην αλλη μισξ μερια του τοιχου να κανω ενα τεραστιο ποσωπο εξωγιηνο αλλα οχι αυτο το παιδικιστικο που κανω,σαν αυτα που ειναι στης ταινιες,σαν αληθηνο αλλα θα με παρει πολυ χρονο γαμωτο.

Ελενα ειδες ετσι εφραζομαι...

 

 

 

 

κοκονα,αφρο ευχαριστω,και εμενα μου αρεσει πολυ...ειδες αυτη η μανια με τους εξωγιηνους?? χαχαχαχ

 

Γεια σας,λοιπον επειδη βαρεθηκα το μονοτονο δωματιο μου αποφασισα να το στολισω καπως,και φυσικα ζωγραφισα τον τοιχο,αλλα δεν το προλαβα ακομη ολο,φυσικα το θεμα του δωματιου μου ειναι Alien...

Παντως οι δικοι μου καλα το πηραν,εκει που περιμεν το εφραγμα,μεσς τν χαρα τους ειδα...

DSC00153-1.jpgDSC00155.jpgDSC00162.jpgDSC00163.jpgDSC00164.jpgDSC00166.jpgDSC00159.jpgDSC00167.jpg

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ...

 

 

Στίχοι: Ευσταθία

Μουσική: Ευσταθία

Πρώτη εκτέλεση: Ευσταθία

 

Χωρίς εσένα, η ζωή θα είναι

Ένα βαρετό σερφάρισμα στο Internet

Χωρίς εσένα, η ζωή θα είναι

Αποχαύνωση στον καναπέ

Χωρίς εσένα η ζωή θα είναι

Ζαμπόν δίχως λιπαρά

Περιοδικά και λόγια ντεκαφεϊνέ

 

Γιατί όταν λείπεις εσύ

Μια χύμα κατάσταση, μια ηλίθια παράσταση

Ένα reality show

 

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενό, ένα μηδενικό χωρίς εσένα

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενό, χωρίς εσένα

 

Χωρίς εσένα η ζωή θα είναι

Πρωινό ξύπνημα χωρίς ενδιαφέρον

Πράξεις υποκινούμενες μόνο από συμφέρον

Light αισθήματα και δημόσιες σχέσεις

Ειδύλλια του κώλου και υποσχέσεις

Ξενέρωτα ανέκδοτα και γέλια με προσπάθεια

Re union party, καλλιστεία, bazzar

Συχνές επισκέψεις στο super market

Σακούλες γεμάτες με αυταπάτες

Βιταμίνες και τζιν σενγκ

Φιλοσοφία του Ζεν

Γιατί

 

Γιατί όταν λείπεις εσύ

Μια χύμα κατάσταση, μια ηλίθια παράσταση

Ένα reality show

 

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενό, ένα μηδενικό χωρίς εσένα

Γι' αυτό δεν έχω τίποτα άλλο να πω

Ένα μεγάλο κενόχωρίς εσένα

 

Αφιερωμενο Γ.Π <3 http://youtube.com/watch?v=yAAqex-RQPs

 

 

 

 

 

 

1.Μαρία

2. ΡΟΥΛΑ - ΦΩΚΙΩΝΑΣ -ΔΑΝΑΗ

3. ΙΟΚΑSTH-σύζηγος-τεκνό

4. Λιλίκα

5. Angela - Γιώργος - Νεκτάριος

6. Ελενα-Ντινος-Αλεξανδρος-Γιωργος

7. maryp-Μάκης-Δημήτρης-Βαγγέλης

8.zana1911 (τέκνο + σύζυγος) να'μαστε καλά

9.Αρτεμις-Σωτηρης ( τεκνα ) Μετά χαρας

10.ΝΤΙΝΑΤ κλπ..

11. Dora + Χαρούλης σιγουρα ομως αυτη τη φορα....

12.ΕLENA K. - Μάριος

13. mimika - συζυξ - τεκναρος!

14. Fivi-συζυγος-Ηλεκτρα-Μπεμπα

15.θωμας-γατουλα-βαγγελης-βικτωρας

16. Χαράλαμπος , Αφροδίτη , Κώστας

17.anda,αλέξανδρος,αλίκη

 

 

 

Σ'ενα λεπτο ολα αλλαζουν

ειπα στην αγαπη σε μισω και την αρνηθηκα

Σε βρηκα σε εχασα και σ'αγαπω πιο πολυ

Με σκοτωνει αυη η αγαπη

δεν παυω να κλαιω για εσενα

Ειμασταν μονοι στο ταξιδι του ερωτα,ειμασταν ενθουσιασμενοι αλλα ολα χαθηκαν

Δεν αισθανομαι τα χιλια σου,το δερμα σου το ΄σ'αγαπω να μου ψυθηρας

Σ'αγαπω και θα το φωναξω ΝΑΙ ΝΑΙ...

Κανενας δεν σε αγαπησε οπως εγω

Κανενας δεν σε ενοιαξε οπως εγω

Αγαπη απατηλη σε κοροϊδεψα,σε μισισα σε πεθυμισα

Σε καθε γωνια που αφησαμε τα στιγματα μας,που περπατησαμε,που γελασαμε που ερωτευτηκαμε παραφορα υπαρχουν μαρτυριες της αγαπης μας

Κοιταξεμε για το θεο κοιταξε

Σ'αγαπω κοιταξεμε

Δεν γνωριζω αλλο ηχο της αγαπης στην καρδια μου

Με σκοτωσε αυτη η αγαπη,απαρνηθηκα την ζωη μου

Δεν τα παρατω,θα συνεχισω μπρος εκει που αφησα τα στιγματα

Σ'ενα λεπτο αλλαξε ολοκληρη η ζωη μας

 

Γ.Π <3

 

 

γεια

ναι πραγματι περασαμε ωραια..

 

 

δακρυα

 

Υπνακος

 

εγω εχω και τα 2 επιθετα δηλαδη με λενε Λίλη ελένη μιχαέλα οικονόμου φασόλι.

Αλλα το φασολι δεν το χρησημοποιω γιατι ειναι καπως αστειο απλως στα χαρτια ειναι...

 

 

 

free hug freehugs.jpg

i wanna hugs...plzzzZZzzZ

λιγο τρομακτικο ειναι η ζωγραφια αλλα οκ χχαχαχααα

 

Σας ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

με κανετε και ντρεπομαι καπως ετσι :arrow::oops::oops::oops:

Ολοι εδω στο φορμους ειστε πολυ καλοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

 

ευχαριστω κοριτσια και εγω χερομαι που σας γνωρισα

κοκινισαααααα

 

Ουαουυυ με εστειλες κοκονα μου,ανατριχησα με το ζορι κρατησα τα δακρυα,πωπωωω πολυ σιγκινιτικο,ρε γαμωτο κοκονα ξες οτι ειμαι ευαισθητη και το βαζεις και πρωϊνιατικα... ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ,ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΓΑΜΩΤΟ ΣΟΥ

 

Υ.Γ για το κρεας το κανεις εε...τιμωρια καλα... :lol::lol:

 

 

Και ο μπαμπας μου εβγαλε μια καρτα για οταν πεθανει να δωσει τα οργανα του {φετος} και μαλιστα το ιδιο το εκανε και ο θειος μου και του πηρανε τα νεφρα και τα ματια του και πηγαν θεσσαλονικη.

Ξεφευγω απο το θεμα αμα δεν κανω λαθος η εκκλησια δεν το δεχεται αυτο με τα οργανα {νομιζω}

 

 

slaps Aria146 around a bit with a large trout

:lol::lol:

 

εξωγηινο μου,μικρο και αθωο εισαι ολα τα λεφτααααααα :!::!::!::arrow::arrow::lol:

 

 

πολλά βράδια ξαπλώνω και νοιώθω πολύ άσχημα απέναντι στον άντρα μου.Με τις υποχρεώσεις του σπιτιού, με το καθημερινό τρέξιμο με το παιδί , με το πήξιμο στο γραφείο δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ καθόλου μαζί του...που και που τσακωνόμαστε κιόλας γιατί άνθρωποι είμαστε και διαφωνούμαι είτε γιατί έχω νεύρα και πολλές φορές ντροπή μου αλλά τα ξεσπάω πάνω του και μετά στεναχωριέμαι πολύ.Τον βλέπω ότι και εκείνος καταπιέζεται είτε με το παιδί (δεν μπορεί να βγει όπως παλιά γιατί πρέπει να κρατήσει το απόγευμα το παιδί να κάνω τις δουλειές) είτε με τις δουλειές και τον λυπάμαι.θα ήθελα να ασχοληθώ όπως παλιά που ήμασταν ζευγάρι μαζί του αλλά ή δεν προλαβαίνω ή είμαι πολύ κουρασμένη (η καρδιά θέλει αλλά το σώμα δεν...) αλλά και μένουμε στο ίδιο σπίτι και δεν μπορώ να οργανώσω κάτι ρομαντικό για έκπληξη γιατί θα το δει από πριν.Η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει και την "έμπνευση" που είχα όταν ήμασταν ελεύθεροι και δεν μου ερχεται κάτι ρομαντικό στο μυαλό...πως και πως περιμένω το Πάσχα που θα πάμε την μεγάλη Τρίτη για 3 μέρες μόνοι μας στην Σαντορινη και θα αλλάξουμε τελείως περιβάλλον αλλά δεν είναι και σωστό να περιμένω χριστούγεννα και πάσχα για να του δείξω ότι τον αγαπάω...

 

Γεια σου,αυτο συμβαινει σε πολλα ζευγαρια,η τελματωση αισθηματων και εμπνευσης της Σαντορινης ειναι

μια πολυ καλη ευκαιρια.Φυσικα δεν πρεπει να περιμενεις Πασχα και χριστουγεννα αλλα προσπαθησε να

νιωθεις οτι καθε μερα ειναι πασχα και χριστουγεννα.

 

Προσπαθησε να του γραψεις ενα ερωτικο γραμμα,μπορει να του κεντρισει το ενδοιαφερον με ραβασακια και σιγα -σιγα

θα ζωντενεψουνε πολλα αισθηματα,η αγαπη και ο ερωτας θελουν συναισθηματικη τροφη και τρυφεροτητα.

Φυσικα αυτο οφειλεται το οτι εχετε κολισειστην δουλεια σας,στο νινακια σας στης δουλειες του σπιτιου προσπαθησε να να κανεις ενα προγραμμα για ολα ωστε να βρισκεις ενα προγραμμα με τον ανδρα σου

 

Α! και κατι αλλο ο μπαμπας μου ειναι ελευθερος,ειναι γαλανοματης,ασπρομαυρομαλλης,λεπτος ψηλος και πολυ χιμιουρ και δυνανατα αισθηματα εχει,μηπως πρεπει να βαλω αγγελια ζητηται νυφη???χαχαχαχαχ :?:?:wink::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

κοκονιτσα μου το ελεφαντακι τι το βαζεις?? θες να μου το θυμιζεις χαχαχαχαχα :lol::cry::cry::wink:

Παντως ειδατε ποσα πραγματα μαθαινω στην ψυχολογια και συγκεκριμενα ετυχε να δω την ιδια μερα ενα ντοκυμαντερ.

 

 

Η θεωρια του piaget για την γνωστικη αναπτυξη του παιδιουδιαμορφωθηκε απο αυτον υστερα απο εντατικες και συστηματικες παρατηρισεις και πειραματισμους σε παιδια στην διαρκεια τεσσαρων περιπου δεκαετιων.

Ο piaget παραβαλλει τη νοημοσυνη με τη βιολογικη λειτουργεια της θρεψης,

Εξηγει οτι θα συστατικα της θρεψης,που προερχονται απο το περιβαλλον,φομοιωνονται απο τον οργανισμο και οτι ο οργανισμος προσαρμοζει τη λειτουργεια του για την ορισμενη τροφη που προκεται να αφομειωθει.

Αν ολα ειναι εν ταξει μιαεξισσοροπιση παρατηριται αναμεσα στην αφομιωση και τη συμμωργωση .

Η εξισηρροπιση καλειτε προσαρμογη και ταυτιζεται οργανικα με την τελεια πεψη. Κατι αναλογο τονιζει οτι συμβΑΙΝΕι με τηννοημοσυνη.

Η νοημοσυνη ειναι <<αφομοιωση>> με την εννοια οτι ενσωματωνει τα δεδομενα της εμπειριας στο σκελετο της. Δεν αφομοιωνονται ομως ολες οι εμπειριες απο αυτην αλλα οσες σχτιζονται με τα στοιχεια που εχουν αφομοιωθει {συμμορφωση}

Η αφομοιωση και η συμμορφωση σαν 2 πολοι της ελιλεπιδρασης αναμεσα στον οργανισμο και στο περιβαλλον.

Προσαρμοη παρουσιαζεται μονο οταν υπαρχει εξισοροπιση αναμεσα στην αφομειωση και στην συμμορφωση.

Ο piaget διακρινει 3 βασικα σταδια στην εξελιξη του παιδιου.

 

1 ΤΟ ΠΡΟ-ΛΟΓΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ {απο την γεννηση εως 7 ετος}

το καθαρο προ-λογικο σταδιο διαρκει αο 2-7χρονων και καλειτε η περιοδος της αισθησιοκινητικης νοημοσυνης.

Α)αισθησιονιτικη νοημοσυνη η περιοδος αυτη διαιρειτε σε 6 σταδια.

Στα πρωτα σταδια κυριαρχουν οι ανακλαστικες κινησεις {θυλασμος,κραγες,κατποση} κι αποσιαζει η γνησια νοητικη συμπεριφορα.

Σιγα-σιγα το νηπιο ενδοιαφερεται για αντικειμενα και γεγονοτα εξω απο το σωμα του,αρχιζει την εξερευνηση και της στιχειωδεις ανακαλυψεις μετα απο δοκιμες και σφαλματα.

Μετα απο το δευτερο ετος αντιμετωπιζει απλες ποβληματικες καταστασεις και αρχιζει να εμφανιζει γνησια νοητικη συμπεριφορα.

Β) Χαρακτηριστηκα πνευματικα σταδια {2-7}

1=ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΣΜΟς

2=Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΚΕΨΗ

3=Η ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗς ΣΚΕΨΗΣ

4=Η ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ

[/b

ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΣΜΟΣ -> =το παιδι νομιζει οτι ειναι το κεντρο του κοσμου .Ολοι οι αλλοι υπαρχουν να το υπηρετουν .Τα θελει ολα δικα του.Ο κοσμος υπαρχει για χαρη του.Ο εγωκεντρισμος του δεν τον αφηνει να δει τα πραγματα αντικειμενικα στον κοσμο.

ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ->= κατα το πρωτο μερος της περιοδου αυτης 2-4χρονων η σκεψη του παιδιου δεν ειναι ουτε παραγωγικη ουτε επαγωγικη,αλλα αναλογικη δηλ το αιδι σκεπεται αναλογικα.

ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΗΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ->= αυτο σημαινει οτι το παιδι προ-λογικου σταδιου δεν εχει την δυνατοτητα να επιστρεψει με τη σκεψη στο σημειο το οποιο ξεκινησε,αν λουγουχαρη μια μπαλα πλαστελινης μετατρεπει σε κουλουρακι υποστηριζει πως το κουουρι δεν εχει την ιδια ποσοτητα που ειχε πρωτητερα η μπαλα .Δεν μπορει να σκεφτει οτι το κουλαρακι μπορει να μετατραπει παλι σε μπαλα.

Αυτο προερχεται απο το γεγονος οτι το παιδι του σταδιου αυτου εχει την ταση να συκγεντρωνεται σε μια σχεση,σε μια διασταση,πραγμα που τον εμποδιζει να δει περισσοτερες σχεσεις και να αποφυγει διαστροφες της αντιληψης.

ΦΥΣΙΟΓΝΩΜΙΚΗ-ΑΝΙΜΙΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ->= το παιδι εχει τη ταση να ζωντανευει το κοσμο του γυρω ,ενα ραβδι γινεται αλογο,το συννεφο παει να κοιμηθει,η κουκλα ειναι η φιλη του κοριτσιου,ο λυκος και τα δεντρα μιλουν κτλ.

ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ->= αυτο συμβαινει οτι το παιδι αντιλαμβανεται ολοτητες αλλα και λεπτομερειες,χωρις συνδεση και συναφεια.Η αντιληψη των πραγμαων ειναι ολικη και μερικη,γενικη και ιδικη.

 

2) ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΛΟΓΙΚΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ {7-11ΧΡΟΝΩΝ}

στη διαρκεια αυτου του σταδου υποχωρουν περισσοτερο απο το προηγουμενο σταδιο.

Το παιδι συμπεριφερεται τωρα με μεγαλυτερη ποικιλεια προσπαθειων και κατα ττοιο τροπο ωστε παρΑτηριτε εξισιροπηση αναμεσα στην <<αφομοιωτικη>> δυναμη και το μηχανισμο <<συμμορφωσης>>

Το πνευμα του παιδιου λειτουργει πια με λογικες ενεργειες που δεν ειναι απλες ενεργειες χαρακτηριζονται πια σαν εσωτερικευμενες {λυση προβληματικων καταστασεων με τη σκεψη,χωρις δοκιμες και σφαλματα και αναστρεψειμες}

Παρα της αυξημενες δυνατοτηες που εχει το παιδι του σταδιου αυτου σε σχεση με το προηγουμενο σταδιο,παρουσιαζει και μια βασικη αδυναμια= η κεψη του κινειται στο χωρο του συγκεκριμενου.

Καθε εννοια η ιδιεα για να γινει αντιλιπτη πρεπει αναφερεται στο χωρο του συγκεκριμενου.Αφηρημενες ενοιες δεν γινονται κατανοητες η γινονται με δυσκολια κτανοητες και μονο εφοσον παρατρηρουνται σε μερικες περιπτωσεις.Η εννοια της δικαιοσυνης δεν γινεται αντιληπτη παρα μονο αν φερουμε στο παιδι πολλα συγκεκριμενα παραδειγματα ανθρωπων που ενεργουν δικαια .

Ο piaget και οι συνεργατες του βρηκαν πως παιδια 8-10 ετων δυσκολευονται να βρον λυση σε προβληματικες καταστασεις πχ ο Γιαννης ειναι ψηλοτερος απο τον Γιωργο.Ο Γιαννης ειναι χαμηλοτερος απο τον Νικο πιος απο τους 3 ειναι ψηλοτερος??.

 

3) ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΑΦΗΡΗΜΕΝΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (11+}

Στη διαρκεια αυτο του σταδιου ο νεος εργαζεται με καθαρα λογικες ενεργειες και προχωρει σε υποθεσεις ,χωρις να αναφερεται σε συγκεκριμενα δεδομενα.

Ο νεος ειναι πια σε θεση να σκεπτεται πιο περα απο το παρον.

Εχει περαση στην περιοχη της αφηρημενης σκεψης .

Τα παιδια του τριτου σταδιου εχουν τη δυνατοτητα σε μικροτερο βαθμο στην αρχη και σε μεγαλυτερο βαθμο αργοτερα να γενικευσουν ,να αφαιρουν και να σκεπτονται με βασικες εννοιες και υποθεσεις χωρις προσκολιση σε συκγεκριμενα πραγματα.

 

 

αφρολουτρακι στην ζωγραφια ειναι ψευσδαισθηση,ενω στην συναντηση θα ειναι πραγματικοτητα,περιμενε...

παω να φαω τη μπιφτεκαρα μου τωρα

 

 

αφρολουτρακι μου που θα ηθελες??

 

εγω εχω και τα 2 επιθετα δηλαδη με λενε Λίλη ελένη μιχαέλα οικονόμου φασόλι.

Αλλα το φασολι δεν το χρησημοποιω γιατι ειναι καπως αστειο απλως στα χαρτια ειναι...

μου εξηγής λίγο γιατί σε φωνάζουν Λίλη ενώ τα ονοματα σου είναι Ελένη Μιχαέλα :?

 

 

Λίλη λεγανε την γιαγια μου και το ελενη και τι μιχαελα το ειχανε ταμα να με βγαλουν ετσι {απο οτι ξερω}

 

 

ευχαιστω για της αγγαλιεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :lol::lol::lol::lol:

 

 

1-ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΝ ΦΟΒΟΥ= να φοβασαι το κατεστημενο -

3 ΘΕΟΥΣ ΣΕΒΟΥ= να σεβεσαι τους θεους

4 ΓΟΝΕΙΣ ΑΙΔΟΥ= να σεβεσαι τους γονεις σου

5ΗΤΤΩ ΥΠΟ ΔΙΚΑΙΟΥ= να υποτασσεσαι στο δικαιο-

6ΓΝΩΘΟ ΜΑΘΩΝ= κατανοησε αυτα που εχεις μαθει-

7ΑΚΟΥΣΑΣ ΝΟΕΙ= κατανοησε ακουγωντας-

8ΣΑΥΤΟΝ ΙΣΘΙ= να εισαι ο εαυτος σου-

9ΓΑΜΕΙΝ ΜΕΛΛΕ= εχε τα σχεδια σου στο γαμο-

10 ΚΑΙΡΟΝ ΓΝΩΘΙ= αναγνωριζε την ευκαιρια-

11 ΚΕΝΟΣ ΩΝ ΙΣΘΙ= οταν εισαι ξενος να το αναγνωριζεις- ΦΡΟΝΕΙ ΘΝΗΤΑ= να σκεφτεσαι ως θνητος-

12 ΥΒΡΙΝ ΜΙΣΑΣ= να μισεις την υβρη-

13 ΙΚΕΤΑΣ ΑΙΔΟΥ= να σεβεσαι τους ικετες-

14 ΠΑΣΙΝ ΑΡΜΟΖΟΥ= να προσαρμοζεσαι σε ολα-

15 ΔΟΛΟΝ ΦΟΒΟΥ= να φοβασαι τον δολο-

16 ΕΥΛΟΓΕΙ ΠΑΝΤΑΣ= να λες καλα λογια για ολους-

17 ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΓΙΝΟΥ= να γινεις φιλοσοφος-

18 ΟΣΙΑ ΚΡΙΝΕ= να διακρινεις τα οσια-

19 ΦΟΝΟΥ ΑΠΕΧΟΥ= να μην φονευσεις-

20 ΕΥΧΟΥ ΔΥΝΑΤΑ= να ευχεσαι το εφικτο-

21 ΣΟΦΟΙΣ ΧΡΩ= να συμβουλευεσαι τους σοφους-

22 ΓΝΩΘΙ ΕΑΥΤΟΝ= να γνωριζεις τον εαυτο σου-

23 ΜΗΝΔΕΝ ΑΓΑΝ= να μην υπερβαλεις -

24 ΕΡΓΑΖΟΥ ΚΤΗΤΑ= να εργαζεσαι για αυτα που μπορουν να αποκτηθουν -

25 ΕΡΙΝ ΜΙΣΕΙ= να μισεις την εριδα -

26 ΟΝΕΙΔΟΣ ΕΧΘΑΙΡΕ= να εχθρευαισε οτι σε ντροπιαζει -

27 ΓΛΩΤΤΑΝ ΙΧΕ= να συγκρατεις τη γλωσσα σου -

28 ΥΒΡΙΝ ΑΜΥΝΟΥ= να προφυλασεσαι απο την υβρη -

29 ΚΡΙΝΕ ΔΙΚΑΙΑ = να κρινεις δικαια -

30 ΑΔΩΡΟΚΗΤΟΣ ΔΙΚΑΖΕ= κρινε χωρις δοροδοκια -

31 ΑΙΤΙΩ ΠΑΡΟΝΤΑ= μην κατηγορεις καπιον πισω απο την πλατη του - ΛΕΓΕ ΕΙΔΩΣ= να μιλας οταν γνωριζεις-

32 ΑΛΥΠΩΣ ΒΙΟΥ= να ζεις χωρις να λυπασαι -

33 ΑΠΕΧΘΕΙΑΝ ΦΕΥΓΕ= να αποφευγεις την απεχθεια -

34 ΚΑΚΙΑΝ ΜΙΣΕΙ= να μισεις την κακια -

35 ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ ΦΡΟΝΙΜΩΣ= να κινδυνευεις με σύνεση-

36 ΦΕΙΔΟΜΕΝΟΣ ΜΗ ΛΕΙΠΕ= να παραμενεις φιδωλος-

37 ΧΡΗΣΜΟΥΣ ΘΑΥΜΑΖΕ= να εκτιμας τους χρημους-

38 ΑΠΟΝΤΙ ΜΗ ΜΑΧΟΥ= να μην μαχαισε καπιον που ειναι απων -

39 ΟΥΣ ΤΡΕΦΕΙΣ ΑΓΑΠΑ= να αγαπας αυτους που τρεφεις -

40 ΣΕΑΥΤΟΝ ΔΙΔΟΥ= να σεβεσαι τον εαυτο ου -

41 ΜΗ ΑΡΧΕ ΥΒΡΙΖΩΝ= να μην κυριαρχεις με αλλαζωνεια -

42 ΘΝΗΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ = να πεθαινεις για την πατριδα σου -

43 ΤΩ ΒΙΩ ΜΗ ΑΧΘΟΥ = μην αφηνεις να σε βαραινει η ζωη -

44 ΦΙΛΟΙΣ ΦΟΗΘΟΙ= να βοηθας τους φιλους -

45 ΘΥΜΟΥ ΚΡΑΤΕΙ = να συγκρατησεις το θυμο σου -

46 ΣΟΦΙΑΝ ΖΗΛΟΥ = να επιζητας τη σοφια -

47 ΙΔΙΑ ΦΥΛΑΤΕ = να προστατευεις οτι ειναι δικο σου -

48 ΑΛΛΟΤΡΙΩΝ ΑΠΕΧΟΥ = μεινε μακρυα απο οτι ανηκει στους αλλους -

49 ΦΘΟΝΕΙ ΜΗΔΕΝ = να μην φθονεις κανεναν -

50 ΕΛΠΙΔΑ ΔΙΝΕΙ -= να δοξαζεις την ελπιδα -

51 ΚΡΙΤΗΝ ΓΝΩΘΙ- να γωνριζεις τον κριτη -

52 ΣΕΑΥΤΟΝ ΕΥ ΠΟΙΕΙ = να ευεργετεις τον εαυτο σου -

53 ΑΠΟΚΡΙΝΟΥ ΕΝ ΚΑΙΡΟ = να υποκρινεσαι την καταλληλη στιγμη

54 ΠΟΝΕΙ ΜΕΤ' ΕΥΚΛΕΙΔΑΣ = να αγωνιζεσαι με δοξα -

56 ΟΦΘΑΛΟΥ ΚΡΑΤΕΙ = να κυριαρχεις των οφθαλων σου -

57 ΦΙΛΙΑΝ ΦΥΛΑΤΕ = να διαφηλασσεις τη φιλια -

58 ΜΗ ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΥ ΛΥΠΟΥ= να μην λυπασαι για ολα -

59 ΕΥ ΠΑΣΧΕ ΩΣ ΘΝΗΤΟΣ = να περνας καλα ως θηντος. -

60 ΕΠΙ ΡΩΜΗ ΜΗ ΚΑΥΧΩ= να μην καυχιεσαι οταν εισαι δυνατος -

61 ΓΗΡΑΣ ΠΡΟΣΔΕΧΟΥ = να δεχεσαι τη γειρατεια.

 

 

ΠΑΙΣ ΩΝ ΚΟΣΜΙΟΣ ΙΣΘΙ = ως παιδι να εισαι κοσμιος

ΗΒΩΝ ΕΓΚΡΑΤΗΣ = ως εφηβος να εισαι εγκρατης

ΜΕΣΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣ= ως μεσηλικας να εισαι δικαιος

ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΟΣ ΣΟΦΟΣ = ως γεροντας να εισαι σοφος

ΤΕΛΈΥΤΩΝ ΑΛΥΠΟΣ = οντας ετοιμοθανατος να μη λυπασαι

 

kοκονουλα με συγκινης παναθεμασε,παντως χαρηκα που στο εστειλα,

:oops::oops::oops::oops::oops:

 

αααα να πω και κατι αλλο χωρις πλακα παιδια μπορειτε να φτιαξετε και εσεις μπλουζακια τετοιο που να εχει το καρτοον απο πανω το parents.gr και απο πισω το νικ σας,φυσικα οσοι θελουν,αμα θελετε πεταξτε καμια ιδεα...αυτα....καλο ξημερωμα

 

 

http://www.greektube.org/content/view/26958/2/ google earth σοκ...

http://www.greektube.org/content/view/27145/2/ χιροσιμας...

 

http://www.greektube.org/content/view/26722/2/ ενδοιαφερσου...

http://www.greektube.org/content/view/27021/2/ η αληθεια μεσα απο το φακο.

http://www.greektube.org/content/view/23902/2/ σοκαριστηκες φωτο σνιφ

http://www.greektube.org/content/view/26915/2/ Macedonia VS greece

http://www.greektube.org/content/view/26666/2/ ΨΕΥΤΕΣ...ΓΟΝΕΙΣ.. {MADELEINE}

http://www.greektube.org/content/view/26213/2/ εγκεφαλικα πειραματα

http://www.greektube.org/content/view/25366/2/ ωχ θεε μου..ακουστε προσεκτικα...

http://www.greektube.org/content/view/21313/2/ απλα καταπληκτικο...ufO

http://www.greektube.org/content/view/6013/2/ fotos by UFO'S

 

kοκονακι πολυ ωραιο χαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Καλημερα κοριτσια,σημερα σχολασα νωρις και ηρθα να πω ενα γειαααα,μπεμπεκουλα μπες msn ειμαι σε αλλο σπιτι

κοριτσακια πως εισαστε?? εγω καλα ειμαι,και σημερα εγραψα εκθεση σχετικα καλα τα πηγα,θα διξει...

χρονια πολλααααααααααααααααααααααα

 

geia sou mpempekaki,ok 8a eimai pisteyw akoma edw,kala eimai ,lixo zalizomai h mallon polyyyyyyyyyyyyy,esy? to dontaki soy ponaei akoma??

Kokona strwsou kai mpes msn twra poy eimai allou kai exw!!

 

 

afroloutraki mou kalhsperaaaaaaaaaaa

pws eisai?? mepmeka leei gia thn adelfh ths pou eixe genne8lia

 

filia nikh...se perimenw

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα να πω... Αφροδιτάκι μου η μεγαλύτερη αλήθεια της ζωής ειναι στην υπογραφή σου

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μικρο=μπορεί να νιώθω πως βουλιάζω σαν μικρός τιτανικός...Μα τι να κάνω σε λατρεύω,τα παντα γυρω σου ζηλευω,και αυτο που χρονια κοροιδευω τωρα το επαθα εγω...{Κουκλιτσα για παρτη σου}

 

ΥΓ.περιμενω τα μακαρονια

 

αχ αφροδιτη ενα μεγαλο μπραβο για το αφιερωμα :!:

λιλακι μου δεν θα σε ξεχασω ποτε :!:

η ρουβιτσα σου :!::cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα να πω... Αφροδιτάκι μου η μεγαλύτερη αλήθεια της ζωής ειναι στην υπογραφή σου

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ...

 

Συμφωνώ απολύτως Μαίρη μου.......

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ...

 

 

.........αρνούμε να το δεχτώ , δεν θέλω , δεν θέλω να το πιστέψω

 

....το μόνο που θέλω να πιστέψω είναι πως ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ , ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΙ

"ΤΗΝ ΛΙΛΙΚΑ ΜΑΣ" ΑΓΑΠΗ, οχι επειδή μόνο επειδή ήταν παιδί ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΞΙΖΕ ελπίζω Λίλικα μας να το καταφέραμε..........και τωρα να μας κοιτας απο εκεί ΨΗΛΑ και πάλι να μας χαλογελας :)...................

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω τίποτα να πω... Αφροδιτάκι μου η μεγαλύτερη αλήθεια της ζωής ειναι στην υπογραφή σου

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

αυτη ηταν η λιλη μας...........

 

αυτο ηταν το φιλαρακι μου...

δεν εφυγες ποτε..

δεν θα φυγεις ποτε...

τα ραντεβου μας παντα ιδια,θα σε περιμενω στην γωνια,θα μου κανεις αναπαντητες,θα πινεις σοκολατα κι εγω καφε οπως παντα..

το μωρο θα σου γελαει κι εσυ θα τον αγκαλιαζεις...

σε περιμενω αγγελε μου...

δεν θα σε αφησω ποτε να φυγεις...

 

αφροδιτη σε ευχαριστουμε ...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

I'm so tired of being here

Suppressed by all my childish fears

And if you have to leave

I wish that you would just leave

'Cause your presence still lingers here

And it won't leave me alone

 

These wounds won't seem to heal

This pain is just too real

There's just too much that time cannot erase

 

[Chorus:]

When you cried I'd wipe away all of your tears

When you'd scream I'd fight away all of your fears

And I held your hand through all of these years

But you still have

All of me

 

You used to captivate me

By your resonating light

Now I'm bound by the life you left behind

Your face it haunts

My once pleasant dreams

Your voice it chased away

All the sanity in me

 

These wounds won't seem to heal

This pain is just too real

There's just too much that time cannot erase

 

[Chorus]

 

I've tried so hard to tell myself that you're gone

But though you're still with me

I've been alone all along

........

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites

- Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Για άλλους, τους σοφούς, είναι προβλήματα. Για τον μπίζνεσμαν μου, ήταν από χρυσάφι. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει...- Τι θέλεις να πεις;

 

- Αφού εγώ θα 'μαι σ' ένα απ' αυτά, κι αφού θα γελάω σ' ένα απ' αυτά, τότε για σένα θα είναι σαν να γελούν όλα τ' αστέρια. Θα έχεις εσύ αστέρια που ξέρουν να γελάνε!

Και γέλασε πάλι.

 

- Κι όταν θα 'χεις παρηγορηθεί (πάντα παρηγοριέται κανείς ), θα είσαι ευχαριστημένος που μ' έχεις γνωρίσει.

Θα είσαι πάντα φίλος μου. Πάντα θα θέλεις να γελάς με μένα. Και θ' ανοίγεις καμιά φορά το παράθυρο, έτσι, για την ευχαρίστηση... Και οι φίλοι σου θα σε κοιτάζουν κατάπληκτοι να γελάς, κοιτάζοντας τον ουρανό. Τότε, εσύ θα τους λες: «Ναι, τ' αστέρια με κάνουν πάντα να γελάω!» και θα σε περνάνε για τρελό. Σου σκάρωσα ένα πολύ πονηρό παιχνίδι... Και γέλασε ξανά.

 

- Θα είναι σαν να σου έχω δώσει αντί γι' αστέρια, μικρά κουδουνάκια που ξέρουν να γελούν...

 

533423fhgswyx7ol.gif Αυτά θα έλεγε η Λίλη που γνώρισα..θα γελούσε λίγο πειραχτήρικα..θα ντρεπότανε λίγο...και θα γελούσε πάλι ... γιατί αυτό το αστεράκι πάντα είχε κρυμένο ένα χαμόγελο για όλους...

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

- Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Για άλλους, τους σοφούς, είναι προβλήματα. Για τον μπίζνεσμαν μου, ήταν από χρυσάφι. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει...- Τι θέλεις να πεις;

 

- Αφού εγώ θα 'μαι σ' ένα απ' αυτά, κι αφού θα γελάω σ' ένα απ' αυτά, τότε για σένα θα είναι σαν να γελούν όλα τ' αστέρια. Θα έχεις εσύ αστέρια που ξέρουν να γελάνε!

Και γέλασε πάλι.

 

- Κι όταν θα 'χεις παρηγορηθεί (πάντα παρηγοριέται κανείς ), θα είσαι ευχαριστημένος που μ' έχεις γνωρίσει.

Θα είσαι πάντα φίλος μου. Πάντα θα θέλεις να γελάς με μένα. Και θ' ανοίγεις καμιά φορά το παράθυρο, έτσι, για την ευχαρίστηση... Και οι φίλοι σου θα σε κοιτάζουν κατάπληκτοι να γελάς, κοιτάζοντας τον ουρανό. Τότε, εσύ θα τους λες: «Ναι, τ' αστέρια με κάνουν πάντα να γελάω!» και θα σε περνάνε για τρελό. Σου σκάρωσα ένα πολύ πονηρό παιχνίδι... Και γέλασε ξανά.

 

- Θα είναι σαν να σου έχω δώσει αντί γι' αστέρια, μικρά κουδουνάκια που ξέρουν να γελούν...

 

533423fhgswyx7ol.gif Αυτά θα έλεγε η Λίλη που γνώρισα..θα γελούσε λίγο πειραχτήρικα..θα ντρεπότανε λίγο...και θα γελούσε πάλι ... γιατί αυτό το αστεράκι πάντα είχε κρυμένο ένα χαμόγελο για όλους...

 

 

 

 

 

:cry::cry::cry::cry::cry: ακριβως...ενα κρυμμενο χαμογελο κι εναν κρυφο πονο...φιλαρακι μου μου λειπεις αγγελε μου ,μπανανουλα μου,πως να το πιστεψω?πως?

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

- Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Για άλλους, τους σοφούς, είναι προβλήματα. Για τον μπίζνεσμαν μου, ήταν από χρυσάφι. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει...- Τι θέλεις να πεις;

 

- Αφού εγώ θα 'μαι σ' ένα απ' αυτά, κι αφού θα γελάω σ' ένα απ' αυτά, τότε για σένα θα είναι σαν να γελούν όλα τ' αστέρια. Θα έχεις εσύ αστέρια που ξέρουν να γελάνε!

Και γέλασε πάλι.

 

- Κι όταν θα 'χεις παρηγορηθεί (πάντα παρηγοριέται κανείς ), θα είσαι ευχαριστημένος που μ' έχεις γνωρίσει.

Θα είσαι πάντα φίλος μου. Πάντα θα θέλεις να γελάς με μένα. Και θ' ανοίγεις καμιά φορά το παράθυρο, έτσι, για την ευχαρίστηση... Και οι φίλοι σου θα σε κοιτάζουν κατάπληκτοι να γελάς, κοιτάζοντας τον ουρανό. Τότε, εσύ θα τους λες: «Ναι, τ' αστέρια με κάνουν πάντα να γελάω!» και θα σε περνάνε για τρελό. Σου σκάρωσα ένα πολύ πονηρό παιχνίδι... Και γέλασε ξανά.

 

- Θα είναι σαν να σου έχω δώσει αντί γι' αστέρια, μικρά κουδουνάκια που ξέρουν να γελούν...

 

533423fhgswyx7ol.gif Αυτά θα έλεγε η Λίλη που γνώρισα..θα γελούσε λίγο πειραχτήρικα..θα ντρεπότανε λίγο...και θα γελούσε πάλι ... γιατί αυτό το αστεράκι πάντα είχε κρυμένο ένα χαμόγελο για όλους...

 

 

 

 

:cry::cry::cry::cry: Ελπίζω εκεί που πας μόνο να χαμογελάς!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω γιαυτο το κορίτσι.. εχω ειλικρινά συγκλονιστεί και μπερδευτεί...

 

Όμως είναι ξεκάθαρο οτι πολλες κοπελες εδω ήταν η διαδυκτιακή της ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ......

 

GAVRIAS, AFRODITE D, NIKH, ARIA146 (και όλες τις κοπέλες που της στάθηκαν) συλλυπητήρια... ειλικρινά.. είμαι σίγουρη οτι της βαλατε ζεστασια στην καρδουλα της και της δωσατε χαμογελο.. που θα σας το χαριζει πάντα απο τη γειτονιά των αγγελων όπου θα σουλατσάρει κανοντας τρελλες με το διαστημόπλοιο της..

 

Υ.Γ. Σας θαυμαζω για τον τροπο που σταθηκατε σε αυτο το κοριτσι και για τη δυναμη της ψυχής σας....

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσα θα σε παρακαλεσω πολυ ευγενικα να σβησεις το πιο πανω ποστ. Δεν βλεπω το λογο που μετεφερες εδω το πιο πανω ποστ της Λιλης ,( εφοσον υπαρχει ακομη αναρτημενο στο σχετικο thread και ελευθερα μπορει να το διαβασει οποιος θελει) και δεν θα ηθελα να πυροδοτηθει καμια συζητηση πανω στο ερωτημα που πολλοι θεσατε επιμονα αυτες τις μερες αλλα απαντηση δεν περνετε γιατι δεν αφορα κανεναν. Σε παρακαλω πολυ...στο ζηταω σαν χαρη. Ας σταματησει αυτη η ιστορια. Σε λιγο καποιοι με πονο αποχαιρετουν τη Λιλη, ας το σεβαστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ η ανάρτηση αυτή αφήνει υπονοούμενα που δεν αφορούν κανεναν και είναι μόνο εικασίες.. καλύτερα να σβηστεί κουκλίτσα...

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...