Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δωρεά σε μικρούς οργανισμούς ή μεγάλους οργανισμούς?


Δωρεά σε Μικρούς οργανισμούς ή μεγάλους οργανισμούς?  

665

  1. 1. Δωρεά σε Μικρούς οργανισμούς ή μεγάλους οργανισμούς?

    • Προτιμώ οι δωρεές να πάνε σε μικρούς σχετικά οργανισμούς που δεν έχουν υποδομή υποστήριξης απο άλλες εταιρείες.
    • Προτιμώ οι δωρεές να πάνε σε μεγάλους οργανισμούς.


Recommended Posts

να προτιμήσουμε μικρούς οργανισμούς που ίσως δυσκολεύονται να βρούν απο εταιρείες δωρεές επειδή είναι μικροί, σε αντίθεση πχ με μεγαλύτερους οργανισμούς που ηδη έχουν ένα δίκτυο υποστήριξης (χαμόγελο του παιδιού, και χωριά ΣΟΣ) ή όχι?

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Είμαι υπέρ των κάπως μεγάλων με υποδομή. π.χ. για να μπορούν να διανέμουν τα κατάλληλα ρούχα (πλυμένα και αποστειρωμένα σε κλίβανο) σε παιδιά αντίστοιχων οικογενειών, για να συλλέγουν υλικό το οποίο σε μια εκδήλωση μπορεί να διανεμειθεί (π.χ. παιχνίδια σε μια γιορτή). Επίσης ό,τι τους στείλουμε θα βρεί παραλήπτη γιατί θα μπορεί να αποθηκευθεί εως ότου χρειαστεί..

 

Δεν θα ήθελα κάποιος στο ΔΣ ενός συλλόγου να "έβαζε χέρι" σε κάτι που θα είχα δωρίσει επειδή θα άρεσε και στα παιδιά του...

 

Έτσι για να υπάρχει και μια ποικιλομορφία στις απαντήσεις μας!!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να βοηθήσω κάποιον μικρό οργανισμό, αν τον εμπιστευτώ μαθαίνοντας και βλέποντας το έργο του.

Στην action aid που έχω γίνει αναδοχος παιδιού, παρ'ολο που είναι μεγάλος οργανισμός, έχω μάθει ότι γίνονται πολλά πράγματα. Για παράδειγμα, μου έχει πεί φίλη μου ότι μίλησε με παιδιά που σπουδάζουν στην Ελλάδα και έχουν έρθει από την Αφρική μέσω του προγράμματος της action aid.

Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα βοηθήσω έναν μικρό οργανισμό, άν μπορώ, ή ότι δεν υπάρχουν και κάποιοι που μπορεί να μην πράτουν ορθώς στους μεγάλους οργανισμούς.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Προτιμώ τους μεγάλους οργανισμούς γιατί έχουν την δύναμη και τα μέσα να βοηθήσουν και εκτός Ελλάδας. Επίσης σκέφτομαι πως ίσως θα ήταν καλύτερα να υπάρχαν λίγοι μεγάλοι παρά πολλοί οργανισμοί. Ετσι φεύγουν πολλά χρήματα για υποδομές.

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πάλι επειδή μένω και σε μια κάπως λαϊκή περιοχή προτιμώ όταν μπορώ να βοηθώ άμεσσα τους ενδιαφερόμενους χωρίς να το κάνω και πολύ θέμα... Ας πούμε τα ρούχα τα δίνω σε μία γυναίκα με μεγάλη οικογένεια που δουλεύει νοσηλεύτρια στο ΙΚΑ. Κρατάει αυτή ότι νομίζει και τα άλλα τα μοιράζει καταλλήλως. Κατά καιρούς μας ζητάει και κάτι συγκεκριμένο αν μπορούμε να βρούμε. πχ ρούχα για δεκαπεντάχρονο! Όποιο και να είναι το αίτημα κάτι μπορεί να γίνει με γνωστές :D.

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

προτειμω απ ευθειας σε καποιον που εχει αναγκη. τωρα για οργανισμους απαντησα το πρωτο, μετα απο ψαξιμο φυσικα, αλλα και οι μεγαλοι οργανισμοι οπως το χαμογελο του παιδιου εχουν αναγκες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...