Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειδικότητα / εργασία /ασχολίες των μελών του www.parents.gr


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 410
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χομπι.... στις μερες μας ειναι δυσκολες λεξεις..

Χομπι μου ειναι να παιζω τα απογευματα με τη κορουλα μου :):):)

οσο κουρασμενος και να ειμαι μου δινει απιστευτη χαρα να ασχολουμε μαζι της.Μου αρεσει αρκετα το ιντερνετ και η πληροφορικη(ειναι και η δουλεια μου αυτη) και τελος ειμαι μελος μιας παρεας που ανα τακτα χρονικα διαστηματα παιρνει τα βουνα με τα 4χ4 και μετα τις ταβερνες :):):).

Τωρα που ηρθε το καλοκαιρι η παρεα παιρνει τις "ερημικες" παραλιες που δεν πανε συμβατικα αυτοκινητα !! :)

.png

ipqep3.png

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικός χώρος Ναυτιλία

 

Χομπι Αθλητισμός

Μπάσκετ (15 χρόνια έπαιζα παλιααααααααααα)

Ποδόσφαιρο (φίλαθλος θεατής μ'αρεσει πολύ π.χ.μπορεί δηλαδή να βλέπω εγω στη NOVA ευρωπαικά παιχνίδια και ο Κώστας (συζυξ) να κοιμάται :oops: αλλά και παιχτης αφού μ'αρέσει να παίζω με το γιο μου :wink: )

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η ερώτηση...χμ! :?

επαγγελματικά παλιότερα απασχολήθηκα σε διάφορες θέσεις , ιδιαιτέρα γραμματέας σε μεγάλη εισαγωγική εταιρία, υπεύθυνη σε κέντρο αδυνατίσματος, ρεσεψιονιστ σε μεγάλα Ξενοδοχεία εντός Αθηνών αλλά και στην επαρχία και συγκεκριμένα στην Σκιάθο όπου την τελευταία μου χρονιά πήρα και "προαγωγή" και με πήραν στο γραφείο για να τους κάνω και τις κρατήσεις, (γενικώς ήμουν η προσωποποίηση της επικοινωνίας)... αχ τι ώραία και ανέμελα χρόνια... 8)

Σήμερα επαγγελματικά είμαι σύζυγος, νοικοκυρά και μητέρα.

Από χόμπυ έχω το σερφάρισμα στο internet, σε πολλούς τομείς και είμαι ενεργό μέλος σε αρκετά site, όχι μόνο με τον αυτισμό και το παιδί αλλά και σε πολλά επιστημονικά θέματα και αναζητήσεις όπως μεταφυσικά φαινόμενα, ιατρικά, ψυχολογικά, οικολογικά, ζωοφιλικά... !!! Όπου διαδήλωση, αντίδραση και γενικά επικοινωνία μέσα είμαι!!!

Μου αρέσει πολύ να παίρνω τον Νεκτάριο και να κάνουμε βόλτες στην παραλιακή προς Σούνιο , όχι δεν θα φουντάρω αλλά με ηρεμεί αυτό..., να πηγαίνουμε το καλοκαίρι για μπάνιο στην παραλία, να πηγαίνουμε σε καινουργιες παιδικές χαρές και να γνωρίζουμε καινούργια παιδάκια και που ξέρεις μπορεί να γνωρίσουμε και εσάς! :lol:

Το πιο ωραίο ήταν πέρυσι σε μια παιδική χαρά που πήγαμε πρώτη φορά μας αναγνώρισαν , προφανώς από τις φωτογραφίες μας στο noesi.gr !

Το ίδιο έγινε και το προηγούμενο Σάββατο στα Goodys που πήγαμε μόλις ένα μεγαλύτερο παιδάκι είδε τον Νεκτάριο αμέσως τον φώναξε με το όνομά του και όταν τον ρώτησαν οι φίλοι του που το ξέρει το παιδάκι τους είπε ότι τον ξέρει από το internet!!!:lol: Με τον άντρα μου κοιταχτήκαμε αμέσως αλλά τον είδα λίγο "ξυνό" και "περίεργο" και πήγα διακριτικά στην τουαλέτα για να λήξει ήρεμα το θέμα, χιχιχι!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Επάγγελματικός χωρος: Γραφικές Τέχνες /Account Manager (τρομάρα μου)

 

Χόμπι: παντός είδους χειροτεχνίες και τώρα με τη μικρή με βλέπω για να τρώω όλα μου τα λεφτά σε πρώτες ύλες...

:roll::roll: και σκέφτομαι και σκέφτομαι ότι πλην τα τετριμένα cimena,διάβασμα κλπ δεν έχω άλλα hobby...χμμμ να ανησυχήσω :?::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επαγγελματικός Χώρος: Πληροφορική και συγκεκριμένα προγραμματισμός (Oracle)

 

Χόμπι: Σπουδές στις Φυσικές επιστήμες (μαθηματικά, φυσική, χημεία,βιολογία)..Αυτό σπουδάζω τώρα και μου τρώει και όλο μου το χρόνο γενικότερα

 

Επίσης ότι έχει σχέση με παιδιά πλέον (παιδικά τραγούδια, παιχνίδια, παιδικές χαρές, δραστηριοτητες...οταν μεγαλώσουμε λίγο μας βλέπω να τρέχουμε όλη την ώρα)

 

Κάποτε είχα και σαν χόμπυ λογοτεχνία, κινηματογράφο, θέατρο και τέχνες (ως θεατης) γενικότερα αλλά πλέον δεν υπάρχει χρόνος...θα τα ξαναπίασω όμως...κάποτε...

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικά : Ηλεκτρολόγος μηχ/κός (έχω περάσει από διάφορες εταιρίες και πρόσφατα ασχολούμαι με το φυσικό αέριο). Γενικά κινούμαι στο χώρο του εργαστηρίου, μετρήσεων... Ναι ναι ο τρελός επιστήμονας είμαι εγώ!!!

 

Χόμπυ: τα τετριμμένα κι εγώ... με πρώτο και καλύτερο το διάβασμα λογοτεχνικών βιβλίων...

 

Τί άλλο;;; Αααα! Παντελής έλλειψη φαντασίας... σε θέματα διακόσμησης και κατασκευής σχετικών αντικειμένων δυστυχώς είμαι σκράπας... Καλύτερα να μου πείτε να σας φτιάξω τίποτα που έχει χαλάσει...

 

Αυτά

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς με τα καλλιτεχνικά έχω ασχοληθεί. Ελεύθερο σχέδιο, σχέδιο μόδας και γραφιστική. Μέχρι πρότεινος ήμουν γραφίστας. Όμως κουράστηκα με τα ωράρια. Τώρα είμαι σε εταιρεία πληροφορικής 9-5!

Ξεχασμένα hobby (αχ..): ζωγραφική, μουσική, cinema εκδρομές..

Link to comment
Share on other sites

Σπουδές Αγγλική φιλολογία

Επαγγελμα Ξεναγός

Χόμπυ Ταξίδια, διαβασμα βιβλίων που έχουν σχέση με αρχαιολογία, ιστορία

Πρώην χόμπυ σκάκι

Νυν χόμπυ οτιδήποτε έχει σχέση με εγκυμοσύνη και μωρά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τελειώσει ακόμα το πτυχίο μου... Σπουδάζω Λογιστικά και μετά τη γέννα θα συνεχίσω κανονικά... Διότι πρέπει να βοηθήσω και στο μαγαζί που έχουν οι δικοί μου (Σκαλωσιές-Υλικά οικοδομών)...

 

Τώρα από χόμπυυυ... Βόλλευ έπαιζα πολύ ήμουν και σε ομάδα παλιά... Αεροβική έχω κάνει 5 χρόνια (Έχω και δύο κύπελλα ναι ναι η ψωνάρα εγώ :lol::lol::lol: ) Λογοτεχνία διαβάζω πολύ... Η κολύμβηση μου αρέσει φοβερά και τα μπουζούκιααα (ΟΠΑ :oops: ) :lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω σπουδασει Φυσικος στο πανεπιστημιο Κρητης,ταυτοχρονα εκανα και μια ειδικευση με διπλωματικη στην Μικροηλεκτρονικη. Στην πορεια εργαστηκα για 4 χρονια σαν συνεργαζομενη ερευνητρια σε προγραμμα της ΕΟΚ σε ερευνητικο κεντρο απο οπου με "πεταξαν" σαν την τριχα απο το ζυμαρι οταν τους ανακοινωσα οτι θα ελειπα για να παω να γεννησω!!!!!!!!Δεν μου ανανεωσαν ποτε την συμβαση και εκτοτε παραλληλα με το μεγαλωμα του παιδιου μου ασχολουμε με εναν δαιδαλωδη δικαστικο αγωνα για να διεκδικησω τα δικαιωματα μου!

Οσο για τα χομπυ παλιοτερα ασχοληθηκα πολυ με τον χορο(λατιν και ευρωπαικο)αλλα μετα την γεννα τα εγκατελειψα ολα :( (που διαθεση για τετοια)Τωρα το χομπυ μου ειναι ........το σουπερ μαρκετ :lol::lol::lol: και λογοτεχνια που διαβαζω συνηθως οταν κοιμιζω την μικρη το βραδυ και ξαπλωνω και εγω για να χαλαρωσω!Αντε και καμια εκδρομη καμια φορα ειτε εντος ειτε εκτος δρομου( 4χ4)......

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικα .. βρεφονηπιοκόμος.

Χομπι τα καλλιτεχνικα γενικα οταν βρίσκω χρόνο.. Εχω ασχοληθει κατα καιρους με ζωγραφικη, γλυπτικη, μουσικη (δυστυχως σε αυτον τον τομεα δεν εχω καθόλου ταλεντο.. δοκιμασα να μαθω πιανο, κιθαρα και φλάουτο αλλα δεν τα καταφερα πουθενα... στο μονο που τα καταφερνω ειναι να τραγουδαω στο γιο μου που το εκτιμαει δεοντως), και διαφορα αλλα...

Πλεόν δεν εχω χρόνο (ακόμα τουλαχιστον) για τετοια αλλα οι παραπάνω ενασχολήσεις μου εχουν δωσει παραπάνω εφοδια για τη δουλεια μου τα οποία φροντιζω να αξιοποιω παρα πολύ..

Τωρα φτιαχνω μονη μου τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες για τη βαφτιση του μπεμπουλη, παιζω με το μπεμπουλη και παω βολτες με το μπεμπουλη..Αυτα

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Ηλεκτρονικός Μηχανικός

Εργάζομαι σε εταιρεία πληροφορικής, αλλά δεν έχω καμία σχέση με κατσαβίδια, είμαι στο presales και σχεδιάζω ολοκληρωμένες λύσεις πληροφορικής σε διαγωνισμούς.

 

ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ANGELA τελικά έχουμε πολλά κοινά!! :roll:

Και εμένα Σοφία μου αρέσουν φοβερά τα αθλητικά, όποτε μπορώ πάω στο γήπεδο και συνήθως παρακαλάω τον άντρα μου να με αφήσει να δω το σκορ σε έναν αγώνα πριν μου αλλάξει το κανάλι. Φυσικά όταν παίζει η ομάδα μου και βλέπω αγώνα απουσιάζει εντελώς από το δωμάτιο.

Angela, έχω τρέλα με επιστημονικά site, με Ιατρική και Ψυχολογία, με ανακύκλωση και περιβάλλον. Επίσης όπου επανάσταση και δικαιώματα του ανθρώπου είμαι μέσα και τέλος το μεγαλύτερο μου ενδιαφέρον είναι πως θα γίνω καλύτερη μαμά για τον Αναστάση.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ANGELA τελικά έχουμε πολλά κοινά!! :roll:

...Επίσης όπου επανάσταση και δικαιώματα του ανθρώπου είμαι μέσα και τέλος το μεγαλύτερο μου ενδιαφέρον είναι πως θα γίνω καλύτερη μαμά για τον Αναστάση.

 

:P:wink: οταν κατέβεις Αθηνα θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε απο κοντά!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ANGELA τελικά έχουμε πολλά κοινά!! :roll:

Angela, έχω τρέλα με επιστημονικά site, με Ιατρική και Ψυχολογία, με ανακύκλωση και περιβάλλον. Επίσης όπου επανάσταση και δικαιώματα του ανθρώπου είμαι μέσα και τέλος το μεγαλύτερο μου ενδιαφέρον είναι πως θα γίνω καλύτερη μαμά για τον Αναστάση.

 

Η ίδια πρόσκληση άμα κατέβετε Αθήνα ισχύει και από μένα!!!

:lol::lol::lol:

Αυτό το site το έχεις επισκεφτεί;;;

http://www.enouranois.gr/

το ανακάλυψα τώρα τελευταία, θα βρεις δημοσιευμένη και μια επιστολή μου με υπογραφή Αγγελική!!! 8)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό το site το έχεις επισκεφτεί;;;

http://www.enouranois.gr/

το ανακάλυψα τώρα τελευταία, θα βρεις δημοσιευμένη και μια επιστολή μου με υπογραφή Αγγελική!!! 8)

 

Όχι δεν το ήξερα........πολύ καλό φαίνετε, θα το μελετήσω.

 

Ευχαριστώ για τις προσκλήσεις κορίτσια, ελπίζω να τα καταφέρουμε και να βρεθούμε!

Link to comment
Share on other sites

εγώ δουλεύω στο δημόσιο, έχω διδακτορικό στον τουρισμό αλλά καμμία σχέση με την εργασία μου.

απο χόμπυ...όλος ο χρόνος μου είναι αφιερωμένος στον Ιωακείμ, παλιότερα ζωγράφιζα.

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Εγω ,δημοσιογραφω στην τηλεοραση .Οποτε αντιλαμβανεσθε οτι εχω ελαχιστο χρονο για χομπυ και αλλες ασχολιες.

Εξαντλητικο ωραριο(ωραριο τι ειναι αυτο???)και πολλες τυψεις.

Ωστοσο οταν βρω λιγο χρονο μου αρεσει να ζωγραφιζω.Μπορει να μην ξερω απο τεχνικες αλλα η ενασχοληση με τα χρωματα με τρελαινει.

Ζωγραφιζω απο πετρες μεχρι τοιχους.(στο σπιτι μου κρυψανε τις τεμπερες για να μην συνεχισω και στους υπολοιπους τοιχους του σπιτιου πλην του παιδικου)

Βεβαια δεν λησμονω το καλυτερο χομπυ.ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ το οποιο αλλωστε εκανα επαγγελμα....

Επισης το τελευταιο καιρο το εχω ριξει στα παραμυθια.Ειχα εμπνευση και εχω γραψει ηδη το πρωτο το οποιο σκεφτομαι να εικονογραφησω απο μονη μου.Αν βρω και κανεναν τρελοεκδοτη να με εμπιστευτει θα σας το στειλω με αφιερωση!!!!!

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης το τελευταιο καιρο το εχω ριξει στα παραμυθια.Ειχα εμπνευση και εχω γραψει ηδη το πρωτο το οποιο σκεφτομαι να εικονογραφησω απο μονη μου.Αν βρω και κανεναν τρελοεκδοτη να με εμπιστευτει θα σας το στειλω με αφιερωση!!!!!

 

Σε αυτό μοιάζουμε IRINI, έχω γράψει και εγώ μερικά παραμύθια (και μερικά ποιήματα), αλλά δεν βλέπω να εκδίδονται σε βιβλία... γιαυτό και τα έχω γράψει στο noesi.gr για να τα διαβάσουν τουλάχιστον όλοι!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Επισης το τελευταιο καιρο το εχω ριξει στα παραμυθια.Ειχα εμπνευση και εχω γραψει ηδη το πρωτο το οποιο σκεφτομαι να εικονογραφησω απο μονη μου.Αν βρω και κανεναν τρελοεκδοτη να με εμπιστευτει θα σας το στειλω με αφιερωση!!!!!

 

εγώ είχα τη τύχη να διαβάσω τα ιδιόχειρα πρωτότυπα και σας ενημερώνω ότι είναι πάρα πολύ ωραίο :D

Το μόνο που ξέχασα να παρατηρήσω και το σκέφτηκα τώρα είναι να υπάρχει και Αριάδνη μέσα παρακαλώ πολύ :!::!:

(αφού έχουμε το βίσμα να μην το εκμεταλλευτούμε :wink::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ θα εχω γινει διασημη θα δινεις συνεντευξεις για τα πρωτοτυπα που διαβαζες .....ΤΟ ΨΩΝΙΟ (δεν το εκρυψα ποτε)

Ταπεινα ζητω συγχωρεση για την Αριαδνη!!!!!Ηδη θα παρει τη θεση της στο παραμυθι ,αλλα μην ξεχνας κατω απο ποιες συνθηκες ,πως και ποτε το εγραψα .

Ενα μυαλο ειναι αυτο και μετα απο τοσες ωρες δουλεια μπλοκαρει.Μη σου πω οτι στο επομενο θα ειναι η πρωταγωνιστρια!!!!!

ΕΞΙΛΕΩΘΗΚΑ????

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Paolo εσύ είσαι??? :lol::lol: αχουυυ την ψώνισε παιδιά....

Πέρνα από το ισόγειο το απόγευμα να φας το γιαουρτάκι σου :lol::lol:

Ευτυχώς το σωσες με το όνομα και η ανηψιά σου θα εχει μία θεση στο "όνειρο" χιχιχιχιχ :D δεν λέω τίποτε άλλο!!!

 

Πάντως Αγγελική και Ειρήνη είναι σπουδαίο αυτό που κάνετε και τα παιδιά μία μέρα θα είναι πολύ περήφανα για εσάς. Το χω νοιώσει με την νονά μου, την λένε Αγγελική Αρμύρα και είναι λογοτέχνης και ένα από τα παιδικά βιβλία που έχει γράψει το χει αφιερώσει στη "νεοφώτιστη" Χριστινούλα της με τα μεγαλα μάτια...και ακόμη και τώρα συγκινούμε όποτε βλέπω το βιβλίο...

 

ΥΓ. εγώ με αυτή τη νουνά πως βγήκα έτσι???? 8)8)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχω ξαναγράψει ότι ασχολούμε πλέον με την μαζική εστίαση , κοινώς ταβέρνα & και χώροι δεξιώσεων κτλ.....

"Λεπτομέρεια" το γεγονός πως υπήρξα κομμωτής για 18 χρόνια 8)

Οι σπουδές μου , απλά πράγματα όπως το γενικό λύκειο.....΄τοσο άντεχα :lol:

Χόμπυ μου τα τελευταία χρόνια η ενασχόληση με την εκτός δρόμου οδήγηση( περιηγητικά , αγωνιστικά , αλλά και από το πληκτρολόγιο).

http://www.brat.gr

http://www.to4x4.gr

http://www.off-road.gr

Χόμπυ βέβαια και το διαδύκτιο και μάλιστα πολύ ενδιαφέρον , μιας και είναι κάτι που δεν σπούδασα ποτέ μεν , αλλά είναι πολύ συναρπαστικό να το ανακαλύπτεις χαλλλλαρααααα!

Το βολλεϊ , το σκι , η ιστιοπλοϊα , το ποδόσφαιρο , τα γραμματόσημα , το ποδήλατο , το πινκ-πονγκ και το κάμπινγκ είχαν τον χρόνο τους μαζί μου κατά καιρούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επαγγελματικά: Αν και σπουδασα λογιστική τα τελευταία 8 χρόνια εργάζομαι στο χώρο της πληροφορικής σε τμήμα λύσεων και διαγωνισμών σε μια απο τις μεγαλύτερες εταιρείες πληροφορικής κάνοντας sales support.

Χομπυ: Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου χορεύω. Κυρίως παραδοσιακούς χορους. Τον τελευταίο χρονο όμως ασχολουμαι με Latin χορους και έχω ξετρελλαθεί.

Το διάβασμα αγαπημένη μου ασχολία. Με δυο παιδία πλέον πολυτέλεια. Προσπαθώ να ενημερώνομαι και να διαβαζω βιβλια που αφορουν παιδιά με θέματα ψυχολογίας και διαπαιδαγώγησης.

Καθώς επίσης έχω δημιουργήσει μια πολύ καλή ταινιοθήκη με παιδικές ταινίες (τις έσπασα από το video club) και πολύ υλικό με τραγούδια (βλ Κική Καψάσκη) και κατασκευές. Έτσι περνάμε δημιουργικά τα απογεύματά μας. :wink:

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...