Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλά χοριακη..... Να φοβάμαι; ;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Έκανα σήμερα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό και έκανα και χοριακη και μου βγήκε πολύ χαμηλά 67,2...Η τελευταία μου περίοδος ήταν 8 Οκτωβρίου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοπελα μου! Καταρχας συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου! Μην σε ανησυχει η τιμη της χοριακης σου, αυτο εδειξε οτι εισαι εγκυος, τωρα σε νοιαζει πως προχωρά. Θα πρεπει να επαναλαμβανεις την εξεταση καθε περιπου 2 μερες. Φυσιολογικα σχεδον θα διπλασιαζεται ανα 2 μερες. Ρωτα βεβαια και κανα γιατρο αλλα πιστευω τα ιδια θα σου πει. Επισης κι εγω με ΤΕΡ 9/10/16 (Μαζι ειμαστε) ειχα θετικα αποτελεσματα και αυριο παω για τη 2η χοριακη για να δω πως παμε. Να εισαι χαλαρη και ευχομαι ολα να σου πανε υπεροχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Έκανα σήμερα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό και έκανα και χοριακη και μου βγήκε πολύ χαμηλά 67,2...Η τελευταία μου περίοδος ήταν 8 Οκτωβρίου..

 

Καλημερα κοριτσάκι μου!!!!!Αν η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου ηταν 8/10 υπολογιζω πως όταν έκανες χοριακη ήσουν 4 εβδομάδων κ κάτι ημερών κ είχες 67,2!!!Εγώ στην πρώτη χοριακή είχα 53 κ ήμουν 4 εβδομάδων κ 2ημερων! !!Άρα εγώ θα σου λεγα να μην φοβάσαι το σημαντικό είναι να διπλασιαζετε ανά 2 ημέρες! !!!!Σου εύχομαι τα καλύτερα κοριτσάκι μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Μου δίνετε κουράγιο!!! Απλά φοβήθηκα με το που άκουσα τον αριθμό.. Σήμερα είδα κ λίγα καφέ υγρά.... Μου είπαν να περιμένω κ να ξανά κάνω χοριακη την Τρίτη για να δούμε πως πάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Έκανα σήμερα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό και έκανα και χοριακη και μου βγήκε πολύ χαμηλά 67,2...Η τελευταία μου περίοδος ήταν 8 Οκτωβρίου..

 

Να την επαναλάβεις σε 48 ώρες σε 2 μέρες δηλαδή πρέπει να έχει διπλασιαστεί εμένα την 2 μέρα της καθυστέρησης ήταν 118 και μετά που την επανέλαβα ήταν 536 αλλά παλινδρομησε τελικά!!στην 7 εβδομαδα όταν πας για χοριακη ζητά να κάνεις και μια εξέταση προγεστερονης ο γιατρός μου μου είπε ότι εάν η προγεστερονη Είναι πάνω από 10 σημαίνει πως η εγκυμοσύνη θα πάει καλά εμένα με 536 μονάδες χοριακης η προγεστερονη ήταν 6.1 αυτό μου είπε σημαίνει ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά όπως και έγινε αφού παλινδρομησε!!σου εύχομαι καλή επιτυχία και μια μεγάλη χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω καφέ υγρά... Να ανησυχώ......; ; ;

 

Κοπελα μου καληαπερα καταρχην σημασια εψει να διπλασιαστεί η χοριακη σε 48 ωρες δεν εζει σημασια με ποσο ξεκινας αλλα να ανεβαίνει κανονικα..οσο αναφορα τα καφε παρε το γιατρο τηλεφωνο να σε δει κατσε ξαπλα μην κανεις το παραμικρο ισως κουραστηκες γι αυτο η να χρειαζεσαι να παρεις προγεστερονη..το επαθα και εγω 3 φορες στο πρωτο τριμηνο και την πρωτη φορα οταν το εμαθα πηρα ουτροτζεσταν εμεινα ξαπλα και ολα μια χαρα δίνοω την 22η βδομαδα απλα ξεκουραση και συνεχη επικοινωνια με το γιατρο σου

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να την επαναλάβεις σε 48 ώρες σε 2 μέρες δηλαδή πρέπει να έχει διπλασιαστεί εμένα την 2 μέρα της καθυστέρησης ήταν 118 και μετά που την επανέλαβα ήταν 536 αλλά παλινδρομησε τελικά!!στην 7 εβδομαδα όταν πας για χοριακη ζητά να κάνεις και μια εξέταση προγεστερονης ο γιατρός μου μου είπε ότι εάν η προγεστερονη Είναι πάνω από 10 σημαίνει πως η εγκυμοσύνη θα πάει καλά εμένα με 536 μονάδες χοριακης η προγεστερονη ήταν 6.1 αυτό μου είπε σημαίνει ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά όπως και έγινε αφού παλινδρομησε!!σου εύχομαι καλή επιτυχία και μια μεγάλη χοριακη!!

 

Κοριτσι μου τα χα πει αν δεν κανω αλλο λαθος σε παρομοιο θεμα λυπαμαι πολυ που τελικα δεν πήγαν καλα τα πραγματα..υπομονη θα περασει ειναι δυσκολο σου ευχομαι μεαα απο την καρδια μου να μας γραψεις συντομα τα δικα σου θετικα νεα και η επομενη εγκυμοαυνη σου να παει καλα

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω καφέ υγρά... Να ανησυχώ......; ; ;

 

Τελείως ξάπλα πρέπει μεχρι να σταματήσεις ΠΑΡΕ το γιατρό κι εγώ είχα πάρει utrogestan αλλά μετά την 5 εβδομαδα μου τα είχε δώσει ο γιατρός νωρίτερα μου είπε απαγορεύεται μόνο τελείως ξαπλα

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την γυναικολογο κ μου είπε ξάπλα να μείνω και να μην σηκώσω βάρος καθόλου!! Τα καφέ υγρά όμως συνεχίζονται.. Δεν έχω πολλά... Πολύ λίγο... Αλλα έχω αγχωθει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Έκανα μόλις ξανά χοριακη για να δούμε τις τιμές εάν έχουν ανέβει....Φοβάμαι πάρα πολύ!!!! Έχει τύχη σε καμιά κοπέλα παρόμοια περίπτωση;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα καφέ υγρά ευτυχώς σταμάτησαν αλλά έχω χαμηλή χοριακη και είμαι να σκάσω... Είχα Πέμπτη 67,2 και Δευτέρα 116(χθες)... Να μην έχω πολλές ελπίδες ε.....;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα καφέ υγρά ευτυχώς σταμάτησαν αλλά έχω χαμηλή χοριακη και είμαι να σκάσω... Είχα Πέμπτη 67,2 και Δευτέρα 116(χθες)... Να μην έχω πολλές ελπίδες ε.....;;;

 

Κοπελσ μου δεν είναι οντως πολυ ανεβασμενη η χοριακη νιμιζω σου ειχαγραψει και σε ενα αλλο τοπικ..σημασία δεν έχει με ποσο ξεκινας αρκει να διπλασιαστεί μεσα σε 2 με 3 μερες..μιλα με το γιατρο σου κοπελαμου θα σε καθοδήγηση κατάλληλα εγω ειχα καφε υγρα στην 4 βδομαδα στην 6η και την 8η αλλα η χοριακη μου ανεβαιβε απο 287 σε 969 καοως ετσι για να καταλάβεις..ξαπλα ηρεμησε και μιλα με τον γιατρο

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την γυναικολογο κ μου είπε ξάπλα να μείνω και να μην σηκώσω βάρος καθόλου!! Τα καφέ υγρά όμως συνεχίζονται.. Δεν έχω πολλά... Πολύ λίγο... Αλλα έχω αγχωθει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Έκανα μόλις ξανά χοριακη για να δούμε τις τιμές εάν έχουν ανέβει....Φοβάμαι πάρα πολύ!!!! Έχει τύχη σε καμιά κοπέλα παρόμοια περίπτωση;;;

 

Ξανα μιλα με τ γιατρο σου!!!και μην αγχωνεσαι το αγχος δεν βοηθα.και εγω στην 6η εβδομαδα ειχα λιγο αιμα αλλα τωρα ειναι ολα μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξανα μιλα με τ γιατρο σου!!!και μην αγχωνεσαι το αγχος δεν βοηθα.και εγω στην 6η εβδομαδα ειχα λιγο αιμα αλλα τωρα ειναι ολα μια χαρα!!!!

 

 

Είχες και χαμηλή χοριακη....; ; Γιατί εγώ έχω. Μου σταμάτησαν τα υγρά. Από χθες δεν έχω... Αλλα έχω χαμηλή χοριακη και δεν ξέρω... Κάθομαι κ στεναχωριεμαι....

Link to comment
Share on other sites

Είχες και χαμηλή χοριακη....; ; Γιατί εγώ έχω. Μου σταμάτησαν τα υγρά. Από χθες δεν έχω... Αλλα έχω χαμηλή χοριακη και δεν ξέρω... Κάθομαι κ στεναχωριεμαι....

 

Γεια σου! Μαλλον χρειαζεται να ξανακανεις χοριακη για να δεις πως εξελισσεται.. γιατι κ στο γιατρο να πας δεν ξερω αν θα δει κατι. Εκεινος τι σου λεει? Παντως αν ξαναπας για χοριακη κανε κ μια εξεταση προγεστερονης.. Αν ειναι χαμηλη (σε σχεση με το οριο του εργαστηριου) σημαινει οτι δε θα εξελιχθει..Αυτο αν εχεις αγωνια κ θελεις μια ενδειξη παραπανω για το πως παει το πραγμα..

Ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη? Ευχομαι ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου! Μαλλον χρειαζεται να ξανακανεις χοριακη για να δεις πως εξελισσεται.. γιατι κ στο γιατρο να πας δεν ξερω αν θα δει κατι. Εκεινος τι σου λεει? Παντως αν ξαναπας για χοριακη κανε κ μια εξεταση προγεστερονης.. Αν ειναι χαμηλη (σε σχεση με το οριο του εργαστηριου) σημαινει οτι δε θα εξελιχθει..Αυτο αν εχεις αγωνια κ θελεις μια ενδειξη παραπανω για το πως παει το πραγμα..

Ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη? Ευχομαι ολα να πανε καλα!

 

Είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη και προσπαθώ 10 μήνες.... Η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να ξανά κάνω χοριακη την Παρασκευή και πρέπει να είναι πάνω απο 300 (Δευτέρα που έκανα ήταν 116).Γιατί αλλιώς κάτι δεν πάει καλά κ εάν δεν μου έρθει περίοδος από μόνη της να δούμε κ το ενδεχόμενο.. Εξωμητριο.... Δεν ξέρω... Έχω απεπλιστει.... Άμα κάνω και τεστ προγεστερονης πόσο πρέπει να είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη και προσπαθώ 10 μήνες.... Η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να ξανά κάνω χοριακη την Παρασκευή και πρέπει να είναι πάνω απο 300 (Δευτέρα που έκανα ήταν 116).Γιατί αλλιώς κάτι δεν πάει καλά κ εάν δεν μου έρθει περίοδος από μόνη της να δούμε κ το ενδεχόμενο.. Εξωμητριο.... Δεν ξέρω... Έχω απεπλιστει.... Άμα κάνω και τεστ προγεστερονης πόσο πρέπει να είναι;;;

 

Απ'οτι ξερω το κατωτερο ειναι τιμη 10 για εγκυμοσυνη αλλα θα πρεπει να εχει τις φυσιολογικες τιμες του εργαστηριου διπλα για να τις εχεις ως αναφορα.. Κ φυσικα ο,τι σου πει η γιατρος σου. Υπομονη ως την Παρασκευη τοτε,μακαρι να ειναι απλα μια αργη εξελιξη! Μην απελπιζεσαι! Το εξωμητριο το απευχομαστε, αν ειναι κατι να μην παει καλα καλυτερα να πεσει η χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

Τα καφέ υγρά ευτυχώς σταμάτησαν αλλά έχω χαμηλή χοριακη και είμαι να σκάσω... Είχα Πέμπτη 67,2 και Δευτέρα 116(χθες)... Να μην έχω πολλές ελπίδες ε.....;;;

 

Το ίδιο είχα και εγώ ξεκινησα με χοριακη 118 σε μια εβδομάδα πήγε 536 και την επόμενη εβδομάδα παλινδρομησε εμένα η προγεστερονη ήταν 6.1 και από εκεί φάνηκε πως δεν θα πάει καλά ο γιατρός μου είπε πως όταν είναι πάνω από 10 σημαίνει πως θα πάει καλά η εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθετισα και δεν έχω τίποτα... Πήγα με εξετασε και τώρα περιμένουμε να μου κατέβει ο αριθμός της χοριακης.... Απογοητευτικα κ στεναχωρηθηκα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθετισα και δεν έχω τίποτα... Πήγα με εξετασε και τώρα περιμένουμε να μου κατέβει ο αριθμός της χοριακης.... Απογοητευτικα κ στεναχωρηθηκα πολύ..

κατσε βρε κορίτσι μου μια χαρα ήταν η χοριακή σου!! αδιαθετησες η είναι αιμμοραγία και χρειάζεσαι προγεστερόνη??? γιατί δεν το προσπαθείτε λίγο??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθετισα και δεν έχω τίποτα... Πήγα με εξετασε και τώρα περιμένουμε να μου κατέβει ο αριθμός της χοριακης.... Απογοητευτικα κ στεναχωρηθηκα πολύ..

 

Κοριτσι μου θα περασει και αυτη η δοκιμασια και ια ερθει το νινακι ηρεμησε χαλαρωσε και ξανα δοκιμαστε με τον αντρουλη σοτ ευχομαι ολα να πανε τελεια

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθετισα και δεν έχω τίποτα... Πήγα με εξετασε και τώρα περιμένουμε να μου κατέβει ο αριθμός της χοριακης.... Απογοητευτικα κ στεναχωρηθηκα πολύ..

 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι βρε κορίτσι κ τι τιμή έδειξε η χοριακή; Πήρες καθόλου προγεστερόνη;

 

υγ: έχεις παιδάκι;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθετισα και δεν έχω τίποτα... Πήγα με εξετασε και τώρα περιμένουμε να μου κατέβει ο αριθμός της χοριακης.... Απογοητευτικα κ στεναχωρηθηκα πολύ..

 

Κοπελα μου λυπαμαι αν ειναι οντως ετσι και λογικο να στενοχωρηθεις. ΟΜΩΣ να το δεις σαν μια ατυχια, που μπορει να συμβει σε καθε γυναικα και οτι την επομενη φορα θα πανε ολα καλα!

Αν εφυγε μονο του απο τον οργανισμο σου, σημαινει οτι δε θα ταλαιπωρηθεις και το σωμα σου θα επανελθει πολυ συντομα! ασε που μετα απο μια εγκυμοσυνη εστω και σε πρωιμο σταδιο, το σωμα θυμαται και θα μεινεις παλι εγκυος ευκολα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...