Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρυώνης- Καλογηρου-Κακαλετρης


Recommended Posts

Γεια σε όλους. .. Αυτή ειναι η πρωτη μου ανάρτηση και θελω την γνωμη σας για τρεις γιατρούς του Ρέα. .

1) κοσμας βρυωνης

2) Δημήτρης κακαλετρης

3) ιωαννης καλογηρου

Η αδερφη μου που δούλευε εκει παλαιότερα μου μιλησε με τα καλύτερα λόγια για τον βρυωνη ομως εχω συνεργαστει με τον καλογηρου στο παρελθον και εμεινα ευχαριστημενη... κ για τον κακαλετρη εχω μια γενική εικονα απο το fb.. επομενως, απο εσας θα ήθελα να με βοηθησετε με προσωπικες γνωμες εμπειριες και λογω των οικονομικών συνθηκων να μου πειτε ποσο περιπου να υπολογίζω την αμοιβή γιατρου για καθένα απο αυτους..

 

Ευχαριστώ πολύ :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eviehelies , η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω πραγματική ΄ εμπειρία από τον κο Βρυωνη. Απλώς ήθελα να σου πω το εξής , μιας και μου έκανε έντυπωση.

Όταν χρειαςτηκα Να αλλάξω γιατρό , μου πρότειναν και πήγα εκεί.

ο κύριος βρυωνης μελέτησε , διεξοδικά τις εξετάσεις μου , δεν τοεχω ξαναδεί με πόση επιμέλεια ! Μου πήρε ενα σούπερ ιστορικό , ηταν ευγενέστατος κι υπομονετικός παρότι είχε πάει έντεκα το βράδυ. Είχε άποψη συγκεκριμένη στο θέμα μου. Και αφού μείναμε εκεί σαράντα λεπτά, δεν μου πήρε χρήματα.

μου πρότεινε να παω σε Άλλο γιατρό για θέματα τεχνητής γονιμοποίησης . Άν μείνω εγγυος , εκεί θέλω να παω γιατι μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κι ας ειναι πολυ μακριά μου και δεν με βολεύει .

Συγνώμη αν δεν απαντάω ακριβώς στην ερώτηση σου, μα νομίζω ειναι κάτι που θα λάβαινα κι εγώ υπόψιν .

Link to comment
Share on other sites

Eviehelies , η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω πραγματική ΄ εμπειρία από τον κο Βρυωνη. Απλώς ήθελα να σου πω το εξής , μιας και μου έκανε έντυπωση.

Όταν χρειαςτηκα Να αλλάξω γιατρό , μου πρότειναν και πήγα εκεί.

ο κύριος βρυωνης μελέτησε , διεξοδικά τις εξετάσεις μου , δεν τοεχω ξαναδεί με πόση επιμέλεια ! Μου πήρε ενα σούπερ ιστορικό , ηταν ευγενέστατος κι υπομονετικός παρότι είχε πάει έντεκα το βράδυ. Είχε άποψη συγκεκριμένη στο θέμα μου. Και αφού μείναμε εκεί σαράντα λεπτά, δεν μου πήρε χρήματα.

μου πρότεινε να παω σε Άλλο γιατρό για θέματα τεχνητής γονιμοποίησης . Άν μείνω εγγυος , εκεί θέλω να παω γιατι μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κι ας ειναι πολυ μακριά μου και δεν με βολεύει .

Συγνώμη αν δεν απαντάω ακριβώς στην ερώτηση σου, μα νομίζω ειναι κάτι που θα λάβαινα κι εγώ υπόψιν .

 

Έχεις δίκιο και εγω τα ιδια εχω ακουσει τοσο ηια το ποσο μεθοδικος ειναι αλλα και ποσο επιμελης κατα την ωρα των χειρουργιων και σίγουρα είναι κατι που θα λαβω υποψιν... ο λόγος που ζητησα μια δεύτερη γνωμη ειναι κ ο οικονομικος γιατι κ παλιότερα που με ειχε στείλει σε αλλον η αδερφή μου μου ζήτησε 90 απλη επισκεψη, οπότε δεν θέλω να πεσω σε φραγκοφονια :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω τον Καλογηρου. Είναι πολύ καλός γιατρός!!!! Πολύ καλός επιστήμονας, πολύ καλός άνθρωπος κ υπέρ του ΦΤ. Επίσκεψη μου παίρνει 10?, για τοκετό ζήτησε 1.000? κ 1.250? η κλινική. Εάν γεννήσω με ΚΤ θα πάει +250? στην κλινική.

g2h4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Καλογηρου. Είναι πολύ καλός γιατρός!!!! Πολύ καλός επιστήμονας, πολύ καλός άνθρωπος κ υπέρ του ΦΤ. Επίσκεψη μου παίρνει 10?, για τοκετό ζήτησε 1.000? κ 1.250? η κλινική. Εάν γεννήσω με ΚΤ θα πάει +250? στην κλινική.

 

 

 

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου κ με ενα πόνο!διαβασα τυχαία το μυνημα σου θα ηθελα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό που έγραψες επειδή κ εγω ειμαι έγκυος κ λέω να γεννήσω στο ΡΕΑ!1.250? η κλινική για ποια θέση δωματίου αντιστοιχούν αυτά τα χρήματα;ειναι με ΕΟΠΥ αυτή η τιμή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου κ με ενα πόνο!διαβασα τυχαία το μυνημα σου θα ηθελα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό που έγραψες επειδή κ εγω ειμαι έγκυος κ λέω να γεννήσω στο ΡΕΑ!1.250? η κλινική για ποια θέση δωματίου αντιστοιχούν αυτά τα χρήματα;ειναι με ΕΟΠΥ αυτή η τιμή;

Καλησπέρα κ σε σένα κ με το καλό κ το δικό σου!

1.250? σε 3κλινο μου είπε, με ΕΟΠΥΥ. Αυτά τα είχαμε συζητήσει στο πρώτο ραντεβού, αλλά επειδή είναι το πρώτο μου δεν ήξερα πως ίσως να παίζουν κ άλλες επιπρόσθετες χρεώσεις. Για παράδειγμα σε παλαιότερα ποστς στο φόρουμ, διάβασα πως εάν δεν πας δικές σου σερβιέτες κλπ στα χρεώνουν. Ή σου χρεώνουν τη μαςκα που φοράνε τα μωράκια όταν περνάνε ίκτερο.

Όπως επίσης χρεώνουν κ κάτι εξετάσεις του μωρού 200?. Βέβαια αυτά ήταν αναρτήσεις του 2007, δεν ξέρω κατα ποσο έχουν αλλάξει αυτά. Θα τα ρωτήσω ομως...

g2h4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ σε σένα κ με το καλό κ το δικό σου!

1.250? σε 3κλινο μου είπε, με ΕΟΠΥΥ. Αυτά τα είχαμε συζητήσει στο πρώτο ραντεβού, αλλά επειδή είναι το πρώτο μου δεν ήξερα πως ίσως να παίζουν κ άλλες επιπρόσθετες χρεώσεις. Για παράδειγμα σε παλαιότερα ποστς στο φόρουμ, διάβασα πως εάν δεν πας δικές σου σερβιέτες κλπ στα χρεώνουν. Ή σου χρεώνουν τη μαςκα που φοράνε τα μωράκια όταν περνάνε ίκτερο.

Όπως επίσης χρεώνουν κ κάτι εξετάσεις του μωρού 200?. Βέβαια αυτά ήταν αναρτήσεις του 2007, δεν ξέρω κατα ποσο έχουν αλλάξει αυτά. Θα τα ρωτήσω ομως...

 

 

 

 

Εγω σε κάτι δημοσιεύσεις στη google είχα διαβάσει κάτι για 1500 με ΕΟΠΥΥ πάντως θα ειναι ακόμα καλύτερο τα 1.250!!σε ευχαριστω για την απάντηση σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Δεν ισχύει αυτό που λες κ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο λέτε ανακρίβειες για τις τιμές της κλινικής Ρεα.ο τιμοκατάλογος υπάρχει κ στην ιστοσελίδα του Ρεα οπότε μπορεί η καθεμία να δει οτι το 1350 δεν υφίσταται κ δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιμές με ΕΟΠΥΥ για φυσιολογικό τοκετό

ΡΕΑ: Φυσιολογικός τοκετός με ΕΟΠΥΥ

* Οι τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%

Πακέτο 3 διανυκτερεύσεων Κάθε επιπλέον διανυκτέρευση

Τρίκλινο 1536 ευρώ 124 ευρώ

Οικονομικό δίκλινο 2083 ευρώ 186 ευρώ

Δίκλινο Superior 2530 ευρώ 310 ευρώ

Μονόκλινο 3968 ευρώ 620 ευρώ

LUX 4960 ευρώ 868 ευρώ

Σουίτα 8060 ευρώ 1178 ευρώ

 

 

Read more:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες κ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο λέτε ανακρίβειες για τις τιμές της κλινικής Ρεα.ο τιμοκατάλογος υπάρχει κ στην ιστοσελίδα του Ρεα οπότε μπορεί η καθεμία να δει οτι το 1350 δεν υφίσταται κ δεν ισχύει.

 

Ισχύει κ άμα θες σου βγάζω κ φωτογραφία την απόδειξη.

Λες να μην ξέρω τι πλήρωσα;;;

Δεν ειναι ωραίο να με αμφισβητείς δημόσια για κάτι που έχω ΗΔΗ κάνει κ έχω ΗΔΗ πληρώσει.

Φιλικά πάντα

g2h4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκαταλαγος υπαρχει παντου κ η καθεμια μπορει να δει οτι το οικονομικο τρικλινο κοστιζει 1536 κ.ο.κ ολα τα υπολοιπα δεν βασιζονται πουθενα.απορω παντως με ποια δικαιολογια σου εκαναν την μειωση..τελοσπαντων δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει.οπως ειπα κ παραπανω ολοι μπορουμε να δουμε τις τιμες του μαιευτηριου..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...