Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για Μητερα


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα!

Είμαι μελλουσα μανούλα και θέλω πληροφορίες για το μητέρα γιατί εκεί ξεγενναει ο γιατρός μου.Εν τω μεταξύ εκεί γεννήθηκα κ εγώ!

Έψαξα για πληροφορίες σε άλλα τοπικ αλλά τα περισσότερα ήταν παλιά ποστ και θα ήθελα να μοιραστούν την εμπειρία τους κοπέλες που γέννησαν πρόσφατα!

Θα ήθελα να ρωτήσω την διαφορά μεταξύ 2κλινου κ 3κλινου όσον αφορά στον προσωπικο χώρο που σ αναλογεί στο δωμάτιο και επίσης όσον αγορά στο πλήθος των ατόμων π μπαινοβαινουν στο δωμάτιο.

Σκέφτομαι αν αξίζει να δώσεις τα (αρκετά) παραπάνω λεφτά που αναλογούν στο 2κλινο και αν όντως έχεις μεγαλύτερη άνεση σε σχέση με το 3κλίνο.

αναμένω τις εμπειρίες σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλημέρα!

Είμαι μελλουσα μανούλα και θέλω πληροφορίες για το μητέρα γιατί εκεί ξεγενναει ο γιατρός μου.Εν τω μεταξύ εκεί γεννήθηκα κ εγώ!

Έψαξα για πληροφορίες σε άλλα τοπικ αλλά τα περισσότερα ήταν παλιά ποστ και θα ήθελα να μοιραστούν την εμπειρία τους κοπέλες που γέννησαν πρόσφατα!

Θα ήθελα να ρωτήσω την διαφορά μεταξύ 2κλινου κ 3κλινου όσον αφορά στον προσωπικο χώρο που σ αναλογεί στο δωμάτιο και επίσης όσον αγορά στο πλήθος των ατόμων π μπαινοβαινουν στο δωμάτιο.

Σκέφτομαι αν αξίζει να δώσεις τα (αρκετά) παραπάνω λεφτά που αναλογούν στο 2κλινο και αν όντως έχεις μεγαλύτερη άνεση σε σχέση με το 3κλίνο.

αναμένω τις εμπειρίες σας!!!

 

Κ εγώ εκεί γεννήθηκα κ γέννησα κ το παιδάκι μου λόγω του γιατρού μου όπως είπες κ εσύ. Εγώ έκλεισα κατευθείαν 3κλινο οποτε για το 2κλινο δεν ξέρω να σου πω. Το δωμάτιο ειναι ευρύχωρο κ η καθαριότητα καθημερινή. Εγώ ζήτησα παράθυρο για να χαζεύω κ έξω. Αν ολα πάνε καλά(που θα πάνε) ολες κ ολες 3 ημερες θα κάτσεις οπότε για εμένα μια χαρά είναι κ το 3κλινο. Ασε που ειναι λίγο δύσκολο να γεμίσουν όλες οι κλίνες ταυτόχρονα οποτε, το 3κλινο ουσιαστικά γίνεται δίκλινο κ το ένα κρεβάτι μένει διαθέσιμο για τις μανουλίτσες μας:wink: Στην είσοδο κάθε ορόφου υπάρχει φύλαξη οπότε θα έλεγα ότι ναι, μια χαρά τηρείται το ωράριο του επισκεπτηρίου. Σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Κ κάτι τελευταίο το φαγητό είναι υπέροχο!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκει γέννησα. Ολα πολυ καλα ηταν! Βοηθάνε πολυ με το θηλασμο οι μαιες πολυ σημαντικο αυτο....

Και εγω σε τρικλινο ημουν κανενα θεμα δεν ειχα. Το μονο αρνητικο που υπαρχει ειναι οτι δεν βαζουν παραβαν αναμεσα στα κρεβατια...αλλα οντως δεν γεμιζει ευκολα κ αν υπαρχει έλεγχος στα επισκεπτηρια να μην μπαίνουν ολοι μαζι μεσα ειναι μια χαρα.

Εγω εκατσα δυο μερες μονο μεσα (με φυσιολογικο) οποτε περναει τοσο γρηγορα που ουτε το καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα πριν 2 μηνες στο μητερα και ημουν σε τρικλινο.την πρωτη μερα στο δωματιο ημουν με ακομα μια στο δωματιο οπου το βραδυ εκτος απο τον συζυγο της πουτο θεορω φυσιολογικο ειχε και την μανατης να κοιμαται στο εξτρα κρεβατι και ροχαλιζε ολην νυχτα πολυ δυνατα.εκανε πιο πολυ φασαρια απο τα μωρα.μετα αρχισαν να τσακωνεται το ζευγαρι για την μανα της και ο αντρας της μας ζηταγε συγνωμη.την δευτερη μερα εφυγαν και ηρθεμια αλλη κοπελα και ολα καλα, ηταν διακριτικη σαν εμας.την τριτη μερα ομως ηρθε και αλλη μια απο το χωριο και μπηκαν μαζι της 20 ατομα μεσα!!!!με 3 νεογεννητα!!!να φωναζουν να αφηνουν τα λουλουδια πανω στην αλλαξιερα και τα εβγαζε η μαμα μου εξω ενω τους ειχε παρακαλεσει πολλες φορες.με επιασε κριση και ειπα φευγω δεν αντεχω!!οταν ακουσα δε οτι κανονιζουν το απογευμα να ερθει ολοκληρο πουλμαν απο το χωριο, εκανα φασαρια οτι θελωνα παω σπιτι και με αλλαξαν δωματιο και ημουν μονη!!!ειχαν πλλα δωματια κενα παρολαυτα επελεξαν να μας στριμωξουν ετσι!εγω κουραστηκα πολυ εκει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Απ ότι κατάλαβα έχει να κάνει με το τι συγκάτοικος θα σου κάτσει!

Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει μείνει σε δίκλινο θα ταν πολύ χρήσιμο να μοιραστεί την εμπειρία της!

Η έστω αν έχετε επισκεφθεί 2κλινό κ 3κλίνο ώστε να μας πείτε αν υπάρχει μεγάλη διαφορά στο ποσός χωρος αναλογεί στη κάθε μανούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα σχετικά ειναι, απλά εσύ μάλλον έπεςες στην περιπτωςη. Λογικό ειναι να κουράστηκες όμως ρε κοριτσι, ο καθένας στη θέση σου το ίδιο ακριβώς θα ένιωθε. Εδω πολλές φορές δεν κάνουμε με ένα δικό μας άνθρωπο στο ίδιο δωμάτιο πόσο μάλλον με έναν ή περιςςότερους ξένους ανθρώπους κ κάτω από ειδικές συνθήκες οπως αυτες του μαιευτηρίου. Ας μην ξεχνάμε όμως οτι τα μαιευτήρια δεν ειναι ξενοδοχεία κ η διαμονή μας εκεί δεν παραπέμπει σε περίοδο χαλαρωςης κ διακοπών.

 

Εφόσον όμως το μαιευτήριο ειναι ιδιωτικό θα μπορούσες πολυ απλά να ζητήσεις απο το πρώτο κιολας βράδυ να σε αλλάξουν δωμάτιο κ να γλιτώσεις από όλη αυτή την ταλαιπωρία. Για να ευθυμήσουμε κ λίγο, άνετα θα μπορούσε η ιστορία σου να αποτελέσει κ επεισόδιο του "Ρετιρέ". Η θεματοθέτρια έθεσε το οικονομικό ζήτημα του πράγματος, οποτε για εμενα τα βάζεις κάτω τα ζυγίζεις κ από εκεί κ πέρα αποφασίζεις για το πως θα κινηθείς κ που προτιμάς να διαθέσεις τα χρήματα σου . Υπάρχει πάντα βέβαια κ το μονόκλινο, η σουίτα κλπ. αλλά αυτά νομίζω ότι δεν αντιπροσωπεύουν τη μέση Ελληνίδα.

 

Κορίτσια, παλι καλα να λέμε, γιατί ειδικά αυτες τις εποχές ξέρω πολλές κοπέλες που αναγκάζονται να γεννήσουν σε δημόσια μαιευτήρια, με τον εκάστοτε εφημερεύον γιατρό κ με χάλια συνθήκες...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Απ ότι κατάλαβα έχει να κάνει με το τι συγκάτοικος θα σου κάτσει!

Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει μείνει σε δίκλινο θα ταν πολύ χρήσιμο να μοιραστεί την εμπειρία της!

Η έστω αν έχετε επισκεφθεί 2κλινό κ 3κλίνο ώστε να μας πείτε αν υπάρχει μεγάλη διαφορά στο ποσός χωρος αναλογεί στη κάθε μανούλα!

 

Αν σε απασχολεί τοσο το θέμα του χώρου πήγαινε να τα δεις από κοντά...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αχχχ ωραίο θα ταν το μονόκλινο αλλά είναι όνειρο θερινής νύχτος οικονομικά για εμάς! Δεν το λέω από ψώνιο αλλά επειδή έτυχε περισυ να νοσηλευτει ο άντρας μου κ λόγω ειδικών συνθηκών μας μετέφεραν υποχρεωτικά σε μονόκλινο ήταν το μόνο καλό ότι μπορούσα να μαι συνέχεια μαζί του,να κοιμάμαι εκεί άνετα κ να είμαστε μόνο οι 2 μας.

Οπότε συγκρίνοντας τις καταστάσεις σκέφτομαι ότι εκείνη την ώρα θα ναι σημαντική για μένα η ιδιωτικότητα λόγω κουρασης/άγχους για να θηλασω κλπ..

Βέβαια τώρα π σας διαβάζω σκέφτομαι ότι μάλλον τα φούσκωσα στο μυαλό μ κ ειδικά αν καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά δεν θα ναι κ τραγικό...τι 2 τι 3 άτομα. Στο κατω κατω δεν θα ειμαι διακοπες, σε νοσοκομειο θα μαι!Ειδικά αν σκεφτείς ότι η διάφορα είναι πάνω από 1.000? κ θα μπορούσαμε να τα αξιοποιήσουμε αλλού αυτά τα χρήματα. Όπως κ να χει,σγρ θα επισκεφθώ το νοσοκομείο όπως προτείνε μια κοπέλα πριν ώστε να συγκρίνω κ από μόνη μ.

Μ κάνει πάντως πολύ εντύπωση γτ το μητέρα φαίνεται να είναι απ τα πιο ακριβά. ..Πχ το 2κλινο του Λητώ είναι 900? φθηνότερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αχχχ ωραίο θα ταν το μονόκλινο αλλά είναι όνειρο θερινής νύχτος οικονομικά για εμάς! Δεν το λέω από ψώνιο αλλά επειδή έτυχε περισυ να νοσηλευτει ο άντρας μου κ λόγω ειδικών συνθηκών μας μετέφεραν υποχρεωτικά σε μονόκλινο ήταν το μόνο καλό ότι μπορούσα να μαι συνέχεια μαζί του,να κοιμάμαι εκεί άνετα κ να είμαστε μόνο οι 2 μας.

Οπότε συγκρίνοντας τις καταστάσεις σκέφτομαι ότι εκείνη την ώρα θα ναι σημαντική για μένα η ιδιωτικότητα λόγω κουρασης/άγχους για να θηλασω κλπ..

Βέβαια τώρα π σας διαβάζω σκέφτομαι ότι μάλλον τα φούσκωσα στο μυαλό μ κ ειδικά αν καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά δεν θα ναι κ τραγικό...τι 2 τι 3 άτομα. Στο κατω κατω δεν θα ειμαι διακοπες, σε νοσοκομειο θα μαι!Ειδικά αν σκεφτείς ότι η διάφορα είναι πάνω από 1.000? κ θα μπορούσαμε να τα αξιοποιήσουμε αλλού αυτά τα χρήματα. Όπως κ να χει,σγρ θα επισκεφθώ το νοσοκομείο όπως προτείνε μια κοπέλα πριν ώστε να συγκρίνω κ από μόνη μ.

Μ κάνει πάντως πολύ εντύπωση γτ το μητέρα φαίνεται να είναι απ τα πιο ακριβά. ..Πχ το 2κλινο του Λητώ είναι 900? φθηνότερο!

 

 

καλημερα!και εγω φυσιολογικα γεννησα χωρις επισκληριδιο και με το που εφτασα στο δωματιο ημουν ορθια στο διαδρομο και περιμενα το μωρακι μου αλλα δεν εχει να λεει.το καλυτερο εννοειτε οτι ειναι το μονοκλινο αλλα τι να κανεις...παντως και στο τρικλινο μπορει να ειστε 2 ατομα οποτε δεν νομιζω οτι θα εχει διαφορα απο το δικλινο(ελπιζω να εισαι πιο τυχερη απο μενα)3 μερες ειναι θα περασουν θα εχεις μαζι το μωρακι σου οποτε θα εισαι πολυ χαρουμενη ουτως η αλλως!!!ποτε γεννας με το καλο?

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ έχω 16/11!

Αργώ ακόμα αλλά τα σκέφτομαι από τώρα όλα αυτά! !

Επίσης νομίζω ήρθε η ώρα να ρωτήσω και την αμοιβή του γιατρου μου για να μαι προετοιμασμένη ψυχολογικα!!χεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΗΤ έχω 16/11!

Αργώ ακόμα αλλά τα σκέφτομαι από τώρα όλα αυτά! !

Επίσης νομίζω ήρθε η ώρα να ρωτήσω και την αμοιβή του γιατρου μου για να μαι προετοιμασμένη ψυχολογικα!!χεχε

 

Εγω εκτος απο τον γιατρο ειχα και την μαια.Αλλα ηταν φοβερη αξιζε καθε δεκαρα και με βοηθησε πολυ και με τον θηλασμο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μ έλεγε κ μια φίλη που γέννησε πρόσφατα!

Πόσο σημαντική είναι η μαία μετά ειδικά εάν έχεις δυσκολία στο θηλασμό. Η φίλη μ αν κ είχε ρωτήσει τη Μαια κ της είχε πει ότι θα ναι διαθέσιμη (επί πληρωμής εννοειται) τελικά πέρναγε μόνο ένα 5 λεπτό τη μέρα. Ευτυχώς την βοήθησαν πολύ από το κέντρο θηλασμού του μητέρα, έμεινε πολύ ικανοποίημενη, με το αζημίωτο εννοείται.

Δεν τις ήξερα όλες αυτές τις λεπτομέρειες....πω πω πόσα πράγματα πρέπει να κανονίσειςςς πριν την γέννα! !

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ έχω 16/11!

Αργώ ακόμα αλλά τα σκέφτομαι από τώρα όλα αυτά! !

Επίσης νομίζω ήρθε η ώρα να ρωτήσω και την αμοιβή του γιατρου μου για να μαι προετοιμασμένη ψυχολογικα!!χεχε

 

Eιδα τον τιτλο θεματος, μπηκα να σου απαντησω και μετα ειδα την ΠΗΤ σου και συγκινηθηκα... τα μωρα μου τα γεννησα 18/11. Στο Μητερα.

Η ομαδα και οι συμβουλοι θηλασμου εκει ειναι παρα πολυ καλες, αξιζει να μιλησεις μαζι τους οταν με το καλο γεννησεις. Αλλα αν τα καταφερεις μπορεις να παρακολουθησεις τα δωρεαν σεμιναρια θηλασμου που κανουν - στο τελος ρωτας οτι θελεις κ λυνεις ολες σου τις αποριες - βεβαια στην πραξη φαινονται αυτα οποτε μπορεις να τις καλεσεις οποτε χρειαστεις κατι.

Το προσωπικο του νοοκομειου πολυ καλο - οι μαιες ευγενικες , αμεση ανταποκριση (μοναχα μια θυμαμαι με υφος, την ειχα σταμπαρει και οταν ειχα νοσηλευθει στον ιδιο οροφο)καθαρα, γενικα πολυ καλες εντυπωσεις και οση βοηθεια χρειαστεις πιστευω θα την εχεις.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα σας!!!! ειμαι στην αρχη της 2ης εγκυμοσυνης μου, το 1ο παιδακι μου το γεννησα στο αρεταιειο κ ισως να ειμαι απο τις λιγες που ειμαι ικανοποιημενη. σε αυτην την εγκυμοσυνη ο γιατρος μου σταματατησε την συνεργασια με το δημοσιο νοσοκομειο κ θα παμε στο μητερα.

θελω να ρωτήσω ποσο πληρωσατε σε 3κλινο;;; ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν υπαρξει προβλημα , πχ ίκτερο στο μωρο, θα με κρατησει 2 μερες μονο αν γεννησω φυσιολογικα οπως στο 1ο.

γενικά σαν κλινική μείνατε ευχαριστημένες;;;;;

eP77p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!! ειμαι στην αρχη της 2ης εγκυμοσυνης μου, το 1ο παιδακι μου το γεννησα στο αρεταιειο κ ισως να ειμαι απο τις λιγες που ειμαι ικανοποιημενη. σε αυτην την εγκυμοσυνη ο γιατρος μου σταματατησε την συνεργασια με το δημοσιο νοσοκομειο κ θα παμε στο μητερα.

θελω να ρωτήσω ποσο πληρωσατε σε 3κλινο;;; ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν υπαρξει προβλημα , πχ ίκτερο στο μωρο, θα με κρατησει 2 μερες μονο αν γεννησω φυσιολογικα οπως στο 1ο.

γενικά σαν κλινική μείνατε ευχαριστημένες;;;;;

Καλησπερα κ καλη λευτερια.εγω ουτε εχω γεννησει ουτε ειμαι εγκυος οποτε λιγες πληροφοριες μπορω να σου δωςω.πριν απο ενα μηνα εκαναεκει υστεροσκοπιση κ εμεινα πολυ δυσαρεστημενη τοσο απο τον αναισθησιολογο(αλλα αυτο μπορει κ να ετυχε) οσο κ απο την κλινικη η οποια εχει χασε πια την αιγλη της.αυτο το γνωριζω απο γιατρους.εξαλλου πολλοι πλεον καλοι γιατροι εχουν φυγει απο αυτο το νοσοκομειο.τα περιστατικα του Υγεια ειχαν μεταφερθει εκει λογω ελλειψης κλινων κ νοσηλευονταν στους ιδιους οροφους με τις λεχωνες,πραγμα απαραδεκτο γιατι μεταφερουν μικροβια.τις εξεταςεις του προεγχειρητικου τις εκανα στους ιδιους χωρους με παθολογικα περιςτατικα αλλα κ αρρωςτα παιδακια.εγω συγκεκριμενα κολλησα γαστρεντεριτιδα κ οπως πληροφορηθηκα ειχε ξεσπασει επιδημια στο νοσοκομειο.τα χειρουργεια τους μου φανηκαν απαρχιωμενα σε σχεςημε αυτα του ιασω κ δεν ειχαν οχι κρεβατι να με βαλουν αλλα ουτε εςωρουχο μιας χρησης.τωρα με τις συνθηκες τοκετου δεν ξερω τι να σου πω.πολυ απογοητευτικα παντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ καλη λευτερια.εγω ουτε εχω γεννησει ουτε ειμαι εγκυος οποτε λιγες πληροφοριες μπορω να σου δωςω.πριν απο ενα μηνα εκαναεκει υστεροσκοπιση κ εμεινα πολυ δυσαρεστημενη τοσο απο τον αναισθησιολογο(αλλα αυτο μπορει κ να ετυχε) οσο κ απο την κλινικη η οποια εχει χασε πια την αιγλη της.αυτο το γνωριζω απο γιατρους.εξαλλου πολλοι πλεον καλοι γιατροι εχουν φυγει απο αυτο το νοσοκομειο.τα περιστατικα του Υγεια ειχαν μεταφερθει εκει λογω ελλειψης κλινων κ νοσηλευονταν στους ιδιους οροφους με τις λεχωνες,πραγμα απαραδεκτο γιατι μεταφερουν μικροβια.τις εξεταςεις του προεγχειρητικου τις εκανα στους ιδιους χωρους με παθολογικα περιςτατικα αλλα κ αρρωςτα παιδακια.εγω συγκεκριμενα κολλησα γαστρεντεριτιδα κ οπως πληροφορηθηκα ειχε ξεσπασει επιδημια στο νοσοκομειο.τα χειρουργεια τους μου φανηκαν απαρχιωμενα σε σχεςημε αυτα του ιασω κ δεν ειχαν οχι κρεβατι να με βαλουν αλλα ουτε εςωρουχο μιας χρησης.τωρα με τις συνθηκες τοκετου δεν ξερω τι να σου πω.πολυ απογοητευτικα παντως.

 

Επιεικώς, απαράδεκτοι!!! Τουλάχιστον, εύχομαι να πήρες τις απαντήσεις που έψαχνες κ να πήγες ένα βήμα παραπέρα...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!! ειμαι στην αρχη της 2ης εγκυμοσυνης μου, το 1ο παιδακι μου το γεννησα στο αρεταιειο κ ισως να ειμαι απο τις λιγες που ειμαι ικανοποιημενη. σε αυτην την εγκυμοσυνη ο γιατρος μου σταματατησε την συνεργασια με το δημοσιο νοσοκομειο κ θα παμε στο μητερα.

θελω να ρωτήσω ποσο πληρωσατε σε 3κλινο;;; ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν υπαρξει προβλημα , πχ ίκτερο στο μωρο, θα με κρατησει 2 μερες μονο αν γεννησω φυσιολογικα οπως στο 1ο.

γενικά σαν κλινική μείνατε ευχαριστημένες;;;;;

 

Μπες στη σελίδα του Μητέρα...έχει τιμοκατάλογο...εγώ γέννησα το Νοέμβριο του 2015...ε εντάξει δεν πετάω κ την σκούφια μου, αλλά σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη...εδώ, να σημειώσω ότι ο γιατρός μου συνεργάζεται μόνο με το συγκεκριμένο μαιεύτηριο, οπότε δεν είχα κ άλλη επιλογή...εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι εφόσον επιλέξουμε ένα γιατρό( κ ειμαστε ευχαριστημένοι μαζί του εννοειται), τον ακολουθούμε πιστά...είτε αυτό λέγεται Δημόσιο, είτε Ιδιωτικό Νοσοκομείο...(αρκεί βέβαια να πληροί κ τις απαραίτητες προδιαγραφές)...Α, και μη νομίζεις...κρίση έχουμε...οι γιατροί σήμερα μπορεί να είναι σε ένα νοσοκομείο κ αύριο να πάνε σε άλλο...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς, απαράδεκτοι!!! Τουλάχιστον, εύχομαι να πήρες τις απαντήσεις που έψαχνες κ να πήγες ένα βήμα παραπέρα...

 

Ναι.διαγνωστικη ηταν.η ιστολογικη βεβαια ακομη αναμενεται.αλλα μεγαλη ταλαιπωρια.μια μερα ηταν περασε.αλλα ταλαιπωρηθηκα ενα δεκαημερο με τον αναισθησιολογο κ κατι λιγοτερο με την γαστρεντεριτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.διαγνωστικη ηταν.η ιστολογικη βεβαια ακομη αναμενεται.αλλα μεγαλη ταλαιπωρια.μια μερα ηταν περασε.αλλα ταλαιπωρηθηκα ενα δεκαημερο με τον αναισθησιολογο κ κατι λιγοτερο με την γαστρεντεριτιδα.

 

Μάλιστα...κατάλαβα...πάει όμως πέρασε...πάντως καλά έκανες κ τα έγραψες...καλά αποτελέσματα κ καλή συνέχεια...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ είχα πάει στο Μητέρα για καθαρισμό μετά από παλλίνδρομη κύηση. Ενώ το κλίμα ήταν γενικά καλό, είχα κάποια παραπονάκια.

Αρχικά, η κυρία που μου έκανε τον υπέρηχο όπου και διαγνωστηκε το προβλημα ήταν αρκετά ψυχρή.. Ντάξει δεν μπορεί να το παιρνει και κατάκαρδα προς Θεου, αλλά δε γυρίζεις να πεις με τόση απάθεια σε ένα εικοσάχρονο "ναι ουσιαστικά η κύηση έχει τερματίσει δυο βδομάδες πριν" με ύφος λες και έλεγε "τι μου την φέρατε εδώ;!"..

 

Δεύτερον, έξω από τα χειρουργεία είχε μια μικρή ρεσεψιόν που έδινες τα στοιχεία σου και έλεγες τι έχεις για να σε πάρουν μέσα. Όμως η κυρία που εξυπηρέτησε εμένα ήταν λίγο αργούλα και επειδή εγώ είχα ήδη αρχίσει να έχω αίματα και να μην είμαι καλά, αντί να συντομεύει άρχισε να με ρωτάει τι έπαθα και τι έπαθα και εγώ πονούσα, φοβόμουν, ήμουν απίστευτα πολύ χάλια ψυχολογικά και ειχα αρχίσει να πανιάζω δεν μπορούσα μπροστα στον κόσμο να αρχίσω να της εξιστορώ τι έχει γίνει... Δε λέω τη δουλειά προσπαθούσε να κάνει αλλά εγώ ψιλοπειράχτηκα...

 

Έπειτα μπαινοντας μέσα ήρθε μια γλυκιτατη κοπελιτσα που με βοηθησε να αλλάξω και επειδή με έβλεπε πώς ημουν μου έκανε καλαμπουρι, προσπαθούσε να μου εξηγήσει γλυκά ώστε να μην φοβάμαι και με πηγε για καρδιογράφημα, όπου η κυρία που το έκανε ήταν σα να εκνευρίστηκε με εμένα.. Και αυτό γιατί ήταν γενικά η πρώτη φορά που έμπαινα σε χειρουργείο και που έκανα καρδιογράφημα και λόγω των όλων φοβόμουν τρελά και δεν μπορούσα να ηρεμίσω (όχι ότι έκανε εκείνη κάτι να με ηρεμήσει)..

 

Τέλος ευτυχώς στο χειρουργείο είχα δυο πολύ καλούς ανθρώπους μαζί με το γιατρό μου οι οποίοι ήταν πολύ γλυκοί άνθρωποι. Ωστόσο το βράδυ της ίδιας μέρας και για μια δυο μέρες ακόμα είχα υψηλο πυρετό και έντονους εμετούς (δεν μπορούσα ούτε νερό να πιω χωρίς να το βγάλω), γεγονός που δεν ξέεω αν οφείλεται στην αναισθησία (ολική) ή αν πήρα κάποιο μικρόβιο..

Αυτά έχω να πω και με συγχωρείτε για το τεράστιο κείμενο..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα

θα γεννησω σε λιγο καιρο στο ΜΗΤΕΡΑ.Θα ηθελα αν θελετε να μοιραστειτε την προσφατη εμπειρια σας τοσο σε φυσιολογικο όσο και σε καισαρικη.Πιο συγκεκριμενα :πως ηταν η καθαριοτητα, το προσωπικο (συμπεριφορα+καταρτιση), υποστηριξη του θηλασμου, το rooming in,αν αφησαν καποιον μεσα στην γεννα,αν σας εδωσαν το μωρο αμεσως μετα να το θηλασετε...και γενικα οτι θεωρειτε εσεις σημαντικο για την εμπειρια που ειχατε !

ευχαριστω πολυ:):) 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...