Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπαμπα....βυζακι....!!!


χαρουλα#

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

 

Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να θεσω το συγκεκριμενο ζητημα!

 

Διαβαστε και πειτε μου τη γνωμη σας πανω στο θεμα...

 

 

http://abcnews.go.com/Health/story?id=848843

 

Θα το προσπαθουσατε;

Το εχετε προσπαθησει;

 

Αν υπαρχει και κανενας αντρας εδω γυρω , να μας πει τη γνωμη του.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε, ΟΧΙ, ΟΧΙ και πάλι ΟΧΙ!!! Στο κάτω-κάτω, δεν μπορούμε να διατυμπανίζουμε ότι ο θηλασμός είναι το μόνο κατάλληλο για το μωρό, αυτή είναι η αποστολή του γυναικείου στήθους κτλ, και από την άλλη να προτείνουμε κάτι που σίγουρα ΔΕΝ είναι φυσικό!

Link to comment
Share on other sites

Με ξενιζει αρκετα.. Σιγουρα δε θα δεχομουν να γινει κατι τετοιο.. Οπως επισης δεν ξερω αν εχει κανενα νοημα αφου δεν προσφερει τροφη κι ο μπαμπας σιγουρα μπορει να ηρεμεσει με διαφορετικο τροπο και αποτελεσματικα το μωρακι του

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρα να συμφωνησω με τα κοριτσια, αν μι τι αλλο ιατρικα και μονο να το παρεις δεν μπορει να υφιστασται, ενας ανδρας δεν εχει ουτε τις απαραιτητες ορμονες αλλα ουτε και την αναγκαια ανατομια ουτως ωστε να θηλασει ενα μωρο.

 

Φυσικα τιθεται και αλλο ζητημα, η αποδοχη απο την κοινωνια, αλλα αυτο ειναι μεν σημαντικο αλλα παραμενει τελευταιο συγκριτικα παντα με τις αναγκες που εχει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ το μωρο, και δεν ειναι αλλες απο τις βιολογικες του!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock::shock::shock:

 

Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει αν έτσι ηρεμεί το μωρό ήοτι αλλο μπορεί να του προσφέρει....

εγω όμως αν δω τον άντρα μου σε τέτοια θέση,δε νομίζω πως θα μπορεσω να τον ξαναδω. με τον ίδιο τρόπο οπως πριν:rolleyes:

 

Χαρούλα μη μου πεις οτι το σκέφτεσαι.........;

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοροιτσια εγω δεν ξερω αγγλικα.. Πειτε μου με λιγα λογια τι λεει...

 

 

Να βάζει ο άντρας το μωρό στο στήθος του για να ηρεμεί....

 

Άκουσον,Άκουσον...γιαννα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστος και η Μανα του.......... Γιαυτο θα ριξει φωτια ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ να μας καψει......

Ελεος....

 

Παντως κοριτσια εγω εχω καταλαβει πως θελουν να μας κανουν να μην υπαρχει φυλλο..να ημαστε ολοι ιδιοι..να μην ξεχωριζει η γυναικα απο τον αντρα.....--- Να μην υπαρχει αντρας.....

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστος και η Μανα του.......... Γιαυτο θα ριξει φωτια ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ να μας καψει......

Ελεος....

 

Παντως κοριτσια εγω εχω καταλαβει πως θελουν να μας κανουν να μην υπαρχει φυλλο..να ημαστε ολοι ιδιοι..να μην ξεχωριζει η γυναικα απο τον αντρα.....--- Να μην υπαρχει αντρας.....

 

Χαχαχαχα να σε καλα με έκανες και γέλασα....

 

Μαλλον είναι κ αυτο στα πλαίσια της ισότητας...

 

Υ.Γ.

Χαρούλα νομίζω πως μόλις κατατρομαξες και έδιωξες όλους τους άντρες απο το Φόρουμ!!!

(ασε που εξαιτίας αυτού μπορεί να ξαναεπεμβει ο Thomas και ποιος σε σώζει)

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχαχαχαχα!!

 

Φυσικα και δεν το σκεφτομαι....

Το οτι το αναφερω δεν εχει καμια σχεση..ειναι ενα θεμα προς συζητηση και μονο για μενα.

 

Ηθελα καιρο να σας πω οτι η μαια μου μου το ειχε αναφερει οταν γεννησα.Τους το ειχανε πει στο τελευταιο σεμιναριο που ειχε παει.Αλλα χωρις κατι σχετικο , δεν τολμουσα να το πω!!!

Εδω κοντεψατε να με φατε τωρα με το λινκ:P:p:p:!::!:

 

Μπορει και να υπαρχουν οικογενειες που να τη χρησιμοποιουν τη μεθοδο!Θα ηθελα να τους ακουσω!

Ή που σκεφτονται να την υιοθετησουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι σαν εικόνα με ξενίζει αλλά σαν λογική δεν μου φαίνεται παράλογη. Δηλαδή η πιπίλα έχει ορμόνες ή βγάζει γάλα; Απλώς καλύπτει την ανάγκη για πιπίλισμα. Είναι κάτι αντίστοιχο του να βάζει ο μπαμπάς γυμνός το μωρό πάνω του ώστε να ηρεμεί ή να του δίνει το δάχτυλό του. Πρώτη φορά πάντως το ακούω.

 

Μου θύμισες την ταινία με τον ντε νίρο που έβαζε ψεύτικο στήθος και τάιζε το μωρό! χααααχααααα

 

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

 

Παντως κοριτσια εγω εχω καταλαβει πως θελουν να μας κανουν να μην υπαρχει φυλλο..να ημαστε ολοι ιδιοι..να μην ξεχωριζει η γυναικα απο τον αντρα.....--- Να μην υπαρχει αντρας.....

 

Αυτο που λες εχει αρκετη δοση αληθειας!

 

 

 

"Εμένα πάλι σαν εικόνα με ξενίζει αλλά σαν λογική δεν μου φαίνεται παράλογη. Δηλαδή η πιπίλα έχει ορμόνες ή βγάζει γάλα; Απλώς καλύπτει την ανάγκη για πιπίλισμα. Είναι κάτι αντίστοιχο του να βάζει ο μπαμπάς γυμνός το μωρό πάνω του ώστε να ηρεμεί ή να του δίνει το δάχτυλό του. Πρώτη φορά πάντως το ακούω."

 

Μελινα πολυ σωστα το θετεις...

 

Αληθεια το ακουτε πρωτη φορα;

Link to comment
Share on other sites

Έλα Χριστέ μου!

 

Θυμήθηκα διαβάζοντας το άρθρο ότι πριν λίγο καιρό εδώ στο φόρουμ είχα διαβάσει το ποστ μιας κοπέλας η οποία είχε φρικάρει όταν είχε ανακαλύψει ότι η πεθερά της :shock::shock::shock: έβαζε το μωρό της στο στήθος για να το ηρεμήσει...και δεν εννοώ ότι το ακουμπούσε απλά στο στήθος της, το έβαζε να πιπιλίσει!!!!!

 

Αφήστε το κορίτσια, αν ανοίξεις τον ασκό του Αιόλου, ποτέ δεν ξέρεις τις θα ξεπεταχθεί από μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλα Χριστέ μου!

 

Θυμήθηκα διαβάζοντας το άρθρο ότι πριν λίγο καιρό εδώ στο φόρουμ είχα διαβάσει το ποστ μιας κοπέλας η οποία είχε φρικάρει όταν είχε ανακαλύψει ότι η πεθερά της :shock::shock::shock: έβαζε το μωρό της στο στήθος για να το ηρεμήσει...και δεν εννοώ ότι το ακουμπούσε απλά στο στήθος της, το έβαζε να πιπιλίσει!!!!!

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Το χα διαβάσει κ εγώ αυτό!! Θρίλερ!!!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα να σε καλα με έκανες και γέλασα....

 

Μαλλον είναι κ αυτο στα πλαίσια της ισότητας...

 

Υ.Γ.

Χαρούλα νομίζω πως μόλις κατατρομαξες και έδιωξες όλους τους άντρες απο το Φόρουμ!!!

(ασε που εξαιτίας αυτού μπορεί να ξαναεπεμβει ο Thomas και ποιος σε σώζει)

 

 

Μπα σε καλο σου , τί μου τον θυμησες τωρα;;;

 

Ελιωσα οταν το διαβασα!!!!!

 

Οχι ρε συ , θελω να μας πουν οι αντρες πώς το βλεπουν απ'την πλευρα τους!

Ο δικος μου , κοντεψε να κλαψει οταν ακουσε τη μαια να το λεει!

Αλλαξε 10 χρωματα!

Χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και του δικου μου του το ειπα πριν λιγο και τι να πει ανθρωπος?? Εκανε το σταυρο του!! Μονο αυτο!!

 

Ρε κοριτσια εγω δεν εχω διαβασει αυτο που λετε με την πεθερα!! Που ειναι???

 

Δηλαδη ελεος....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα ακουσει θυμαμαι πολυ παλια για εναν αντρα που θηλαζε το μωρο του, δεν το ακουω πρωτη φορα. Αλλα ολα αυτα μου φαινονται κουλα..

Σχετικα με την πεθερα, δεν το ειχα διαβασει, αλλα εκει μιλαμε για παρανοια..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο μέλλον θα βλέπουμε άντρες να βάζουν προστατευτικές κρέμες στις θηλές τους για να μη σκάνε ή ματώνουν... ;;; και θα το κάνουν οικειοθελώς;;; Δε θα είναι ας πούμε δεμένοι από τις γυναίκες τους σε πάσαλο για να γίνουν θυσία στο βωμό του θηλασμού; χαχαχαχαχαχα

 

Συγγνώμη για το γέλιο, αλλά όχι μόνο δεν το έχω ακούσει ποτέ, αλλά ούτε στη φαντασία μου δεν περνούσε από το νου!

 

Τώρα....... αν το καλοσκεφτούμε...... το άρθρο προέρχεται από τους Times του Λονδίνου :roll: ...

 

 

 

Από την άλλη μεριά, πέρα από την πλάκα... Σα να αρχίζει να φαντάζεται το μυαλό μου γκέυ ζευγάρι, που διεκδικεί δικαίωμα για ανατροφή μωρού, να δοκιμάζει και αυτό στα πλαίσια μιας "καλής ανατροφής". ???? Μόνο εκεί μπορώ να το φανταστώ.

 

 

(Πού είναι ο NORDOR ;;; Πέρασε από εδώ ή τον βρήκε το εγκεφαλικό;; :lol:)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εγω δεν εχω διαβασει αυτο που λετε με την πεθερα!! Που ειναι???

 

Δηλαδη ελεος....

 

Είναι σε κάποιο από τα θέματα του τμήματος "Οικογένεια - Γιαγιά & Παππούς".

 

Μπήκα στο τριπάκι να το βρω, θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

(Αυτό με τη γιαγιά...) Θεωρείται tandem ???

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

(Αυτό με τη γιαγιά...) Θεωρείται tandem ???

 

:lol::lol::lol:

 

Ναι αλλά αντίθετο tandem! ΑΝτί να θηλάζει η μαμά δύο, θηλάζουν το παιδί δύο! Ο δεύτερος είναι όποιος έχει θηλή κ βολεύεται!! Γιαγιά, θεία, παππούς.. χαχαχαχααααααα

 

Πολύ γέλασα με τον πάσαλο!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Ιιιιιιιιιιιιι ανωμαλη φασηηηηηηηη :shock:

 

Μα κ εσύ γιατί φαντάζεσαι αυτή τη γιαγιά;; Μπορεί να είναι μια γιαγιά τέτοιου τύπου.

 

http://www.newsbeast.gr/lifestyle/arthro/330038/-mis-giagia-2012/

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Λάθος, στης χαράς το μήνυμα πήγαινε...

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...