Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Μαξιλαράκι" στο σημείο της καισαρικής: κήλη;


xena

Recommended Posts

Κορίτσια έχει τύχει σε καμία κοπέλα που έχει γεννήσει με καισαρική να έχει ανομοιομορφίες στο σημείο της επέμβασης;;

Εχω ένα φούσκωμα σαν ένα λεμονάκι ακριβώς επάνω από την καισαρική. Γέννησα πριν 4,5 μήνες το δεύτερο παιδάκι μου και δεν έχω πάει ακόμη στον γιατρό να με δει. Ξέρω πως πρέπει αλλά δεν έχω βρει ακόμη χρόνο με 2 μωρά. Υπάρχει περίπτωση να πρόκειται για κήλη; που σήκωνα το πρώτο μου μωρό αγκαλιά μετά την καισαρική; φεύγει αυτό; έχει τύχει σε καμία κοπέλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω...

Τέτοιο που περιγράφεις δεν έχω αλλά έχω ένα μικρό φουσκωματάκι κατά μήκος της καισαρικής. Να πας στον γιατρό σου, καλή μου...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει τύχει σε καμία κοπέλα που έχει γεννήσει με καισαρική να έχει ανομοιομορφίες στο σημείο της επέμβασης;;

Εχω ένα φούσκωμα σαν ένα λεμονάκι ακριβώς επάνω από την καισαρική. Γέννησα πριν 4,5 μήνες το δεύτερο παιδάκι μου και δεν έχω πάει ακόμη στον γιατρό να με δει. Ξέρω πως πρέπει αλλά δεν έχω βρει ακόμη χρόνο με 2 μωρά. Υπάρχει περίπτωση να πρόκειται για κήλη; που σήκωνα το πρώτο μου μωρό αγκαλιά μετά την καισαρική; φεύγει αυτό; έχει τύχει σε καμία κοπέλα;

 

 

Καλησπέρα! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Το ίδιο ακριβώς είχα πάθει και εγώ, ένα μικρό "μαξιλαράκι" στην άκρη της τομής, τότε και εγώ νόμιζα ότι είχα πάθει κήλη γιατί είχα σηκώσει μια βαλίτσα και γενικότερα κουραζόμουν, όμως όταν πήγα στον γιατρό και με είδε, μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό και ότι θα απορροφηθεί με τον καιρό όπως και έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...