Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η κλινική του Σκληρού νίκη στο ίλιον


Recommended Posts

:-PΚαλησπέρα σε όλες τις μανούλες

 

Μήπως κάποια μανούλα γέννησε στο μικρό μαιευτήριο νίκη του γιατρού Σκληρού στο ίλιον πρόσφατα? να μας πει τη γνώμη της γιατί με ενδιαφέρει πολύ επειδή έχει καλές τιμές στο μονόκλινο λουξ. αυτό σημαίνει μόνο 1000 ευρώ σε δωμάτιο λουξ κι ο εοππυ σου επιστρεφει τα 900 ευρω. επειδη δεν είναι συμβεβλημενο με τον εοππυ ουσιαστικά σου δίνουν ανα χείρας το επιδομα τοκετου. πρώτα πληρώνεις στο νίκη και μετα πας στον εοππυ και σου δινουν το επιδομα. ουσιαστικά αν γεννήσω εκει σε λουξ θα πληρώσω μονο 100 ευρω...;) τί να πω δεν ξέρω... το λεει και στο σαιτ www.nikematernity.gr και τα δωματια λουξ καλύτερα και από του μητέρα γιατί εχω νοσηλευτεί σε απλό μονόκλινο περισι στο μητέρα όχι ως λεχωιδα βεβαια και επομενως εχω κάποια αποψη όχι οτι δεν ηταν καλα.

 

Σε σχεση με το μητέρα που είναι ο γιατρός μου και μου ζητούν 4000 στο μονόκλινο και 7900 στο λουξ μαζί με τον εοππυ είναι τεράστια η διαφορά. και έτσι το είδα λίγο ύποπτο... τί λετε? όποια έχει αποψη ας μου πει τη γνώμη της έστω και κάποια κυρια που μπορει να δουλευει εκεί. σαφώς ο γιατρος πληρώνεται χώρια όπου και να γεννήσεις. αλλά το κασέ ειναι αναλογο της θεσης που θα γεννήσεις στο μητέρα. η ιδιωτική μου ασφάλεια μου δίνει μόνο 2000 ευρω ως επιδομα. οπότε στο μητερα για να γεννήσω σε λουξ με βλέπω μονο με ασφαλεια buba που σε αποζημιωνει για μονοκλινο και γιατρο και ολα τα εξοδα πληρως στο δεκατο μηνα ασφάλισης κάτι που όμως δεν προλαβαίνω.

 

ας μας πει μια μανούλα τη γνώμη της...:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Renesa μου αν και παλιο το σχόλιο σου ηθελα να σε ρωτησω αν τελικως γεννησες στο Νικη.. και ενενα μου φαινεται ωραια ιδεα αν κ με προβληματιζει οτι ειναι τοσο οικονομικο κ δεν αναφέρονται πουθενα ονόματα γιατρων

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...