Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νευρα και αντιπαθειες!!!


sessilia

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα. θα ειμαι συντομη και θα μπω κατευθειαν στο θεμα (μου)..Μετα την γεννα μου λοιπον εχω επιστευτα νευρα με ολο τον κοσμο αλλα περισσοτερο με τον αντρα μου (που με ενδιαφερει κιολας).Σαν να μην συμπαθω κανεναν βρε παιδι μου..Απο εκει που τον ειχα Θεο μου(τον αντρα μου) εδω 11 και χρονια, τωρα το μονο που κανω ειναι να του μιλαω ασχημα και να τον υποβιβαζω...του εχω πει τα απιστευτα πραγματα...ασε που ακομα η ευαισθητη περιοχη μυριζει απο τα λοχεια και δεν θελω να με πλησιαζει κιολας...ουφ!!! μεχρι και που σας γραφω νευρα εχω...ελεος!!εχει συμβει σε καμια ή να φευγω για το Δαφνι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένη μου και σε ποια δεν έχει συμβεί?Είναι οι ορμόνες....Εγώ ευτυχώς ξεσπάω στα πεθερικά μου και δεν επιβαρύνω τον σύζυγό μου. Όλοι έχουν από κάτι να σου πουν και τα νεύρα φτάνουν στο κόκκινο. Κάνε υπομονή απλά είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται να υποβιβάζεις τον άντρα σου. Δεν φταίει και αυτός και την κατάστασή σου. Μπορείς απλά να του εξηγήσεις πως νιώθεις για να καταλάβει και ο ίδιος τα συναισθήματά σου.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα για τον θυμό σου. Αλλά με τον καιρό θα διορθωθούν όλα. Εγώ έκανα 1 χρόνο για να τα βρω με τον εαυτό μου και με το σύζυγό μου. Και ακόμη που ο μικρός είναι 15 μηνών μου έρχονται κατά καιρούς κάτι φρίκες. :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα. θα ειμαι συντομη και θα μπω κατευθειαν στο θεμα (μου)..Μετα την γεννα μου λοιπον εχω επιστευτα νευρα με ολο τον κοσμο αλλα περισσοτερο με τον αντρα μου (που με ενδιαφερει κιολας).Σαν να μην συμπαθω κανεναν βρε παιδι μου..Απο εκει που τον ειχα Θεο μου(τον αντρα μου) εδω 11 και χρονια, τωρα το μονο που κανω ειναι να του μιλαω ασχημα και να τον υποβιβαζω...του εχω πει τα απιστευτα πραγματα...ασε που ακομα η ευαισθητη περιοχη μυριζει απο τα λοχεια και δεν θελω να με πλησιαζει κιολας...ουφ!!! μεχρι και που σας γραφω νευρα εχω...ελεος!!εχει συμβει σε καμια ή να φευγω για το Δαφνι??

 

Ειναι προφανές ότι οι ορμόνες σου χορεύουν.... απο΄τη στιγμή όμως που το αναγνωρίζεις είναι ένα καλό σημάδι... έχεις ακούσει ποτέ κανέναν τρελλο να αναγνωρίζει ότι είναι τρελλος ? Άρα προφανώς δεν είσαι για το Δαφνί, μάλλον θύμα των ορμονών σου είσαι... υπομονή ....σε σένα και κυρίως στον άντρα σου .... έτσι για να χαριτολογήσουμε ολίγον !!!

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετα τις γέννες μου και στα δυό μου παιδάκια, για δυό μήνες έκανα σαν υστερική. Πάρα πολλά νεύρα, πολύ γκρίνια και υστερία με το παραμικρό. Ο άντρας μου και η μητέρα μου είχαν φρικάρει.

Υπήρχαν φορές που ούτε το μωρό δεν ήθελα...

Θεωρώ οτι είναι τα σκαμπανεβάσματα των ορμονών! Υπομονή πρέπει να κάνουν οι γύρω σου και θα ηρεμήσεις!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ti φρίκες τρώτε ρε κορίτσια? Για πείτε και σε μας που περιμένουμε, να ξέρω τουλάχιστον τι θα αντιμετωπίσω και να ψιλλιάσω τον έρημο τον άντρα μου...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Ποοοο δεν γέννησα ακόμα και είμαι έτσι!ειδικά με τα πεθερικά μου και τη μάνα μου. Τα πεθερικά μου είναι μακρυά,αλλά έχω την ταση να τους κράζω συνέχεια στους δικούς μου.η μάνα μου είναι περίπτωσάρα.δεν με έχει βοηθήσει ποτέ όσο είμαι εγκυούλα,πάρ'όλη την θεωρία της και δεν θα με βοηθήσει ούτε μετά. Νιώθω ότι έχω γίνει δρακουμέλ!μου τη δίουν όλοι και όλα-ευτυχώς όχι ο άντρας μου ακόμα!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.κατ αρχην να σου ζησει το μπεμπε!!!μην τρελαινεσαι ρε κοριτσι...οι ορμονες σου κανουν παρτι και το σωμα σου δεν εχει προσαρμοστει στα νεα δεδομενα...κανε μια κουβεντα με τον αντρα σου και εξηγησε του οτι ειναι θεμα ορμονων.πες του οτι θες; τον χρονο σου και δεν ειναι κακο να του πεις πως νιωθεις για την εθαισθητη περιοχη...συμβουλεψου τη μαια σου η τον γιατρο σου για το τι μπορεις να κανεις και δωσε βαση στην υγειινη του σωματος σου για μα νην νιωθεις ασχημα!!θα περασει..πολλες το αντιμετωπιζουν αυτο!!!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

πω πω...εγω θυμαμαι τον εαυτο μου κοριτσι μου μολις ειχα γεννησει και τουλαχιστον για 4-5 μηνες δεν χαμπαριαζα χριστο...οτι και να μου ελεγε ο αντρας μου περισσοτερο (οχι κατι φοβερο για να γινει θεμα τσακωμου που σε αλλες περιπτωσεις θα το ειχα προσπερασει πχ η μπλουζα μου η ταδε που ειναι και χωρις να μου πει τιποτα παραπανω του λεω τοσες μπλουζες εχεις αυτη βρηκες να θελεις που δεν εχω πλυνει ακομα??? και γινοτανε της ποπης απο την μερια μου βεβαια) μεχρι που εφευγα και απο το σπιτι!!!μαζευα τα του παιδιου και τσουπ στην μανα μου!!ο αντρας μου ειχε απλα φρικαρει αλλα ετσι ημουνα και δεν εκανα τιποτα επιτηδες για να εχω την προσοχη κανενος!! μεχρι που περασεεεεεε χαχα:lol::lol::lol:!! υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Ti φρίκες τρώτε ρε κορίτσια? Για πείτε και σε μας που περιμένουμε, να ξέρω τουλάχιστον τι θα αντιμετωπίσω και να ψιλλιάσω τον έρημο τον άντρα μου...

άσε αγάπη μου, η μαγεία είναι να τα δείς ξαφνικά και ξαφνικά να φύγουν, αλλιώς δεν έχει φάση :P Ασε δε περιγραφεται η κατασταση, να ευχεσαι να μη δουλευεις μονο! Ενδεικτικα θα σου πω πως μετα τη γεννα χωριζεις παν-ευκολα, παλια δεν καταλαβαινα "κανουν παιδια και χωριζουν τστστσ", ε δεν ειναι κι απιθανο ουτε απεχει πολυ το ζευγαρι απο αυτο. Παν-ευκολο σου λεω. Για καποια ζευγαρια. Σιγουρα αλλα θα ειναι αγαπημενα οπως βλεπουμε στα εργα.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...