Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φραγμενος πορος!


Recommended Posts

καλησπερα! θηλαζω τη μικρη μου εδω και 10,5 μηνες.. Το πρωτο εξαμηνο αποκλειστικα (ενα μικρο διαστημα ηπιε και συμπληρωμα) και απο τον 7ο παραλληλα με το φαγητο.. Απο τοτε που ξεκινησαμε και στερεες αντιμετωπιζω προβλημα συχνα με το δεξι στηθος.. Φραζει ενας συγκεκριμενος πορος και φυσικα στη συνεχεια πετρωνει το στηθος και ποναω φοβερα. Τελικα πρεπει να τρυπησω τη θηλη για να το "ξεβουλωσω" και στη συνεχεια βαζω τη μικρη να θηλασει ή βγαζω με το χερι και ολα καλα.. Το θεμα μου ειναι οτι αυτο συμβαινει συχνα, δηλαδη σιγουρα μια φορα τον μηνα το ελαχιστο.. Μηπως γνωριζετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? Την πρωτη φορα νομιζα οτι εγινε επειδη αραιωσε ο θηλασμος λογω στερεων και περασαν ωρες απο τον τελευταιο.. ομως οι επομενες φορες διεψευσαν αυτη την εκτιμηση.. Ειναι κατι που μπορει να κανω λαθος ή απλα τυχαινει? Υπαρχει περπτωση να ειναι λιγο "προβληματικος" ο συγκεκριμενος πορος?? ευχαριστω πολυ...

cf7op3.png

 

 

wQtYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια:-D!Κι εγώ είχα πρόβλημα με το αριστερό μου στήθος.Δεν ξέρω αν έφταιγαν κάτι ράμματα που είχα από ατύχημα σε τζαμαρία ή απλά κάποιος πόρος είχε πρόβλημα αλλά όταν το είπα σε μια φίλη μου σύμβουλο θηλασμού μου είπε να πιω λεκιθίνη για μια βδομάδα.Δύο φορές το έκανα και από τότε δεν έχω ξανά παρουσιάσει πρόβλημα:D!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θηλαζω τη μικρη μου εδω και 10,5 μηνες.. Το πρωτο εξαμηνο αποκλειστικα (ενα μικρο διαστημα ηπιε και συμπληρωμα) και απο τον 7ο παραλληλα με το φαγητο.. Απο τοτε που ξεκινησαμε και στερεες αντιμετωπιζω προβλημα συχνα με το δεξι στηθος.. Φραζει ενας συγκεκριμενος πορος και φυσικα στη συνεχεια πετρωνει το στηθος και ποναω φοβερα. Τελικα πρεπει να τρυπησω τη θηλη για να το "ξεβουλωσω" και στη συνεχεια βαζω τη μικρη να θηλασει ή βγαζω με το χερι και ολα καλα.. Το θεμα μου ειναι οτι αυτο συμβαινει συχνα, δηλαδη σιγουρα μια φορα τον μηνα το ελαχιστο.. Μηπως γνωριζετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? Την πρωτη φορα νομιζα οτι εγινε επειδη αραιωσε ο θηλασμος λογω στερεων και περασαν ωρες απο τον τελευταιο.. ομως οι επομενες φορες διεψευσαν αυτη την εκτιμηση.. Ειναι κατι που μπορει να κανω λαθος ή απλα τυχαινει? Υπαρχει περπτωση να ειναι λιγο "προβληματικος" ο συγκεκριμενος πορος?? ευχαριστω πολυ...

 

περιορισε τα ζωικα λιπαρα στην διατροφη σου..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...