Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποκληστηκος θηλασμος και τωρα δουλεια/τι κανουμε?


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!

Εχω ενα κοριτσακι 8 μηνων και το θηλαζω ολο αυτο το διαστημα...ειναι πραγματηκα πολυ ομορφο σηνεσθημα...πρωτη φορα το ζω τοσο εντονα και η αληθεια ειναι πως μας εχει δεσει πολυ με το μικρο μου κοριτσακι...στα αλλα μου παιδια εκανα συνδιασμο ...ξενο με μυτρικο...δεν ειχα αρκατο η δεν το εκανα και τοσο καλα...αυτο ακομα δεν το εχω ξεκαθαρησει...τελος παντον...αυτο που θελω απο εσας ειανι τη βοηθεια σας...τωρα που θα παω στη δουλεια τι θα εχω να αντημετοπησω??Να εχω μαζι μου θηλαστρο??Θα κοπει το γαλα??Η μικρη μου δεν θελει το ξενο...εχω προσπαθησει να την αφηνω λιγο στο τελευταιο γευμα και να της δηνω ξενο ...αλλα τις περρησοτερες φορες αρνητε και γηρναει τα μουτρακια της...εχει τοσο θεμα με το στηθος μου που το θελει ακομα και για πιπιλα...

Αχ βοηθηστε με :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παρακαλω τους συνονηστες να μου μεταφερουν το θεμα....

Τωρα το ειδα ...υπαρχει ενοτητα που λεει θηλασμος και εργασια αλλα δεν το ειχα δει εχθες...:oops:

Ευχαριστω:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!

Εχω ενα κοριτσακι 8 μηνων και το θηλαζω ολο αυτο το διαστημα...ειναι πραγματηκα πολυ ομορφο σηνεσθημα...πρωτη φορα το ζω τοσο εντονα και η αληθεια ειναι πως μας εχει δεσει πολυ με το μικρο μου κοριτσακι...στα αλλα μου παιδια εκανα συνδιασμο ...ξενο με μυτρικο...δεν ειχα αρκατο η δεν το εκανα και τοσο καλα...αυτο ακομα δεν το εχω ξεκαθαρησει...τελος παντον...αυτο που θελω απο εσας ειανι τη βοηθεια σας...τωρα που θα παω στη δουλεια τι θα εχω να αντημετοπησω??Να εχω μαζι μου θηλαστρο??Θα κοπει το γαλα??Η μικρη μου δεν θελει το ξενο...εχω προσπαθησει να την αφηνω λιγο στο τελευταιο γευμα και να της δηνω ξενο ...αλλα τις περρησοτερες φορες αρνητε και γηρναει τα μουτρακια της...εχει τοσο θεμα με το στηθος μου που το θελει ακομα και για πιπιλα...

Αχ βοηθηστε με :(

 

στερεες δεν εχει ξεκινησει? μπορει τις ωρες που λειπεις να τρωει αλλες τροφες και να θηλαζεις οταν γυριζεις.

βασικα ποσες ωρες θα εισαι για δουλεια? σου επιτρεπει η δουλεια οσυ να κανεις αντλησεις και εχεις τροπο να διατηρεις το γαλα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ξεκηνησει και τρωι το πρωι φρουτοκρεμα και το απογευμα κρεμα...ζορικα βεβαια αλλα τρωει...

Θα δουλευω με βαρδυες πρωι/βραδυ συνεχομενο ωραριο<πωλητρια>...οσο για την αντληση θα μπορω να κανω...δεν υπαρχει ομως ψυγειο :P

Ποσο χαρηκα για την ανταποκρηση σου!!:D:D

Σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι εχει ξεκηνησει και τρωι το πρωι φρουτοκρεμα και το απογευμα κρεμα...ζορικα βεβαια αλλα τρωει...

Θα δουλευω με βαρδυες πρωι/βραδυ συνεχομενο ωραριο<πωλητρια>...οσο για την αντληση θα μπορω να κανω...δεν υπαρχει ομως ψυγειο :P

Ποσο χαρηκα για την ανταποκρηση σου!!:D:D

Σε ευχαριστω!!

 

Δύσκολα τα πράγματα με το ωράριο που έχεις. Και εγώ γυρνάω δουλειά σε λίγες μέρες αλλά θα σχολάω στις 2. Δουλεύεις κοντά στο σπίτι; Θα μπορεί κάποιος να έρχεται να παίρνει το γάλα που αντλείς για να μην πηγαίνει χαμένο; Επίσης έχεις προσπαθήσει να ταΐσεις μητρικό γάλα με μπιμπερό; Εμένα δεν πίνει ούτε δικό μου γάλα με μπιμπερό, με το εκπαιδευτικό ποτηράκι κάτι γίνεται . Αν το πίνει θα μπορούσες να ξεκινήσεις να της μαζεύεις απόθεμα στην κατάψυξη. Τουλάχιστον προσπάθησε να θηλάζεις τις ώρες που είσαι σπίτι για να μην σου κοπεί.

 

Σουπίτσες γιατί δεν έχετε ξεκινήσει; Και εμένα η μπέμπα μου 8 μηνών είναι αλλά κάνει 3 γεύματα και 4 περίπου θηλασμούς.

xQ0qp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ξεκηνησει και τρωι το πρωι φρουτοκρεμα και το απογευμα κρεμα...ζορικα βεβαια αλλα τρωει...

Θα δουλευω με βαρδυες πρωι/βραδυ συνεχομενο ωραριο<πωλητρια>...οσο για την αντληση θα μπορω να κανω...δεν υπαρχει ομως ψυγειο :P

Ποσο χαρηκα για την ανταποκρηση σου!!:D:D

Σε ευχαριστω!!

 

Πόσες ώρες θα λείπεις μαζί με τις διαδρομές;

Μπορείς να φροντίζεις να δίνετε στο μωράκι όλες τις στερεές τις ώρες που λείπεις και όταν είστε μαζί μόνο να θηλάζει. Το γεγονός ότι θα λείπεις με βάρδιες θα σημαίνει ότι άλλοτε θα τρώει πρωί και άλλοτε απόγευμα αλλά γρήγορα το μωρό θα καταλάβει ότι τρώει όταν λείπεις και θηλάζετε όταν είστε μαζί.

Εναλλακτικά ή συμπληρωματικά, αφού μπορείς να αντλείς, θα αφήνεις και λίγο γάλα.

Το ψυγείο δεν είναι απαραίτητο: αρκεί ένα θερμομονωτικό τσαντάκι με δύο παγοκύστες όπου θα συντηρείς το γάλα μέχρι να το πας στο σπίτι.

Απάντησέ μου στα παραπάνω και λέμε μετά τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα με το ωράριο που έχεις. Και εγώ γυρνάω δουλειά σε λίγες μέρες αλλά θα σχολάω στις 2. Δουλεύεις κοντά στο σπίτι; Θα μπορεί κάποιος να έρχεται να παίρνει το γάλα που αντλείς για να μην πηγαίνει χαμένο; Επίσης έχεις προσπαθήσει να ταΐσεις μητρικό γάλα με μπιμπερό; Εμένα δεν πίνει ούτε δικό μου γάλα με μπιμπερό, με το εκπαιδευτικό ποτηράκι κάτι γίνεται . Αν το πίνει θα μπορούσες να ξεκινήσεις να της μαζεύεις απόθεμα στην κατάψυξη. Τουλάχιστον προσπάθησε να θηλάζεις τις ώρες που είσαι σπίτι για να μην σου κοπεί.

 

Σουπίτσες γιατί δεν έχετε ξεκινήσει; Και εμένα η μπέμπα μου 8 μηνών είναι αλλά κάνει 3 γεύματα και 4 περίπου θηλασμούς.

Προχθες γηναμε 8...θα εθει ο παιδιατρος αυριο και θα ξεκονησουμε....αχ παιδια ...με τρια μικρα και χωρις βοηθεια ειναι μια τρελαααααα:rolleyes:.....

τελος παντον...σημερα το πρωι <πριν φυγω δεν ηθελε και μετα...οταν πηνασε ηταν η ωρα της φρουτοκρεμας...δεν την ηθελε....καλα για αυτο δεν μπορω να σας το πω σταντρ γιατι ο αντρας μου δεν ξερω εαν επεμηνε:?...αχχχ ,και προχωραμε....ηρθε απο τη δουλεια <εχουμε ενα παιδικο μπανιο <κοινοχρηστο> με καθησμα για να θηλαζεις...ετσι εκανα διαλημα και ....μια χαραααα.....μεχρη τωτε ...μονο νερακι η μπουμπουκα...

...μετα λιγο ξενο<το δηκο μου ουτε με το μπιμπερο>....και μετα κρεμα...θηλασμο κτλ....

.....ειχα και το θηλαστρο μαζι...αλλα δεν το εθγαλα...μεχρι να ερθουν...παραλιγο να γυνει εκρυξηηηη....:-P:razz:

Για ποσες ωρες μπορω να το εχω με τις παγοκιστες???

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες θα λείπεις μαζί με τις διαδρομές;

Μπορείς να φροντίζεις να δίνετε στο μωράκι όλες τις στερεές τις ώρες που λείπεις και όταν είστε μαζί μόνο να θηλάζει. Το γεγονός ότι θα λείπεις με βάρδιες θα σημαίνει ότι άλλοτε θα τρώει πρωί και άλλοτε απόγευμα αλλά γρήγορα το μωρό θα καταλάβει ότι τρώει όταν λείπεις και θηλάζετε όταν είστε μαζί.

Εναλλακτικά ή συμπληρωματικά, αφού μπορείς να αντλείς, θα αφήνεις και λίγο γάλα.

Το ψυγείο δεν είναι απαραίτητο: αρκεί ένα θερμομονωτικό τσαντάκι με δύο παγοκύστες όπου θα συντηρείς το γάλα μέχρι να το πας στο σπίτι.

Απάντησέ μου στα παραπάνω και λέμε μετά τις λεπτομέρειες.

Αχ με ηρεμεις και μονο που μου τα γραφεις τοσο απλααα......

το καλο ειναι πως δουλευω κοντα...15 λεπτα....

Θα μαθει λες ε???

Καλο θα ειναι να το βγαζω το πρωι και να το αφηνω στο σπιτι και αν χρειαστει να της το δωσουν ε???

Ρωτησα κατα λαθος το αλλο μελος...σε εσενα παει η ερωτηση...ποσες ωρες κραταει με τις παγοκιστες:?:...εχω απ ολα αυτα...

Ρηξε μια ματια τι εχω απαντησει και στην αλλη μανουλα...αχ βρε κοριτσια σας ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ με ηρεμεις και μονο που μου τα γραφεις τοσο απλααα......

το καλο ειναι πως δουλευω κοντα...15 λεπτα....

Θα μαθει λες ε???

Καλο θα ειναι να το βγαζω το πρωι και να το αφηνω στο σπιτι και αν χρειαστει να της το δωσουν ε???

Ρωτησα κατα λαθος το αλλο μελος...σε εσενα παει η ερωτηση...ποσες ωρες κραταει με τις παγοκιστες:?:...εχω απ ολα αυτα...

Ρηξε μια ματια τι εχω απαντησει και στην αλλη μανουλα...αχ βρε κοριτσια σας ευχαριστωωωω

 

Δεν μου γράφεις τελικά για πόσες ώρες απουσίας μιλάμε....

Αν μπορείς να βγάζεις το πρωί, εντάξει.

Κατάλαβα λάθος ή όντως μπορούν και σου φέρνουν το μωρό να το θηλάσεις στο διάλειμμά σου;

 

Μου κάνει εντύπωση όμως που δεν πίνει το δικό σου αλλά πίνει ξένο. Το δικό σου που δώσατε το είχες μήπως στην κατάψυξη πριν;

 

Στις παγοκύστες διατηρείται έως για 24 ώρες ανάλογα με το πού το διατηρείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γράφεις τελικά για πόσες ώρες απουσίας μιλάμε....

Αν μπορείς να βγάζεις το πρωί, εντάξει.

Κατάλαβα λάθος ή όντως μπορούν και σου φέρνουν το μωρό να το θηλάσεις στο διάλειμμά σου;

 

Μου κάνει εντύπωση όμως που δεν πίνει το δικό σου αλλά πίνει ξένο. Το δικό σου που δώσατε το είχες μήπως στην κατάψυξη πριν;

 

Στις παγοκύστες διατηρείται έως για 24 ώρες ανάλογα με το πού το διατηρείς.

Δεν πηνει ουτε το δικο μου στο μποκαλι ουτε το ξενο...ουτε πιπιλα...μονο στηθος...

Για την ωρα μπορουν και μου το θερνουν...λες να το κανω οσο μπορω??

Δουλευω 6 ωρες και ξεκηναω 15 λεπτα πριν και 15 μετα...ειναι κοντα και εδω οι αποστασεις ειναι χωρις φαναρια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...