Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρεπει καπου να τα πω


Recommended Posts

Απο τον καιρο που εχο ερθει ελλαδα ποσες φορες εχω ακουσει οτι πρεπει να σταματισω να θυλαζο τον γιος μου.

 

Ειχαμε πρωτο ερθει οταν ειταν 9μηνων για διακοπες και ηρ8αμε μονημα περσι. Τωρα ειναι 25μηνων και με εχουν τραλανει.

 

Προσπαθω να τους μιλησω για ποσο καλο του κανει αλλα τιποτα. Δυσκολευτηκα τοσο πολυ να θυλασο το γιος μου στην αρχη αλλα με βοηθεια τα καταφερα και τωρα μονο θυλαζει για να κοιμηθει και οταν ξυπνισει. Μεχρι να χρονισει επινε μονο δικο μου γαλα .

 

Σιγνομι για τιν ορθογραφια μου αλλα ειμαι ελληνοαμερικανα και δυσκολεθομαι με την ορθογραφεια....συνηθως γραφω greenglish.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μη δίνεις σημασία.........εγώ το παινέυομαι που θηλάζω τον 26 1/2 μηνών γιό μου και ούσα έγκυος στον 7 μήνα!!!!

 

Καλωσόρισες στην Ελλάδα και στην παρέα μας.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες στην χωρα της ξερολιασης!Εδω οτι και να κανεις θα σε κρινουμε!Θυλαζεις??Θα σε κρινουμε...

Δεν θυλαζεις???Ντροπη σου.. φυσικα και θα σε κρινουμε!

Ειμαστε ωραιος λαος εμεις οι Ελληνες.....!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου, αλλά μην χαλάς την ζαχαρένια σου. Εγώ μπόρεσα να θηλάσω μόνο 3 μήνες και ακόμα στεναχωριέμαι :(..........μια συμβουλή θα σου δώσω εάν θέλεις να με ακούσεις. Μην ακούς κανέναν, και μην δίνεις εξηγήσεις σε κανέναν.........σιγά να μην απολογηθείς κιόλας... απλά χαμογέλα όταν κάποιος σου λέει κάτι και άλλαξε κουβέντα. Άμαν πιά !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα την απόφαση τελειώνοντας το πανεπιστήμιο να επιστρέψω στην πόλη που γεννήθηκα εγκαταλείποντας την Αθήνα το πρώτο που υποσχέθηκα στον εαυτό μου ήταν ότι δεν θα ακούω τα σχόλια των γύρω μου αλλά θα κάνω αυτό που με προστάζει η συνείδησή μου γιατί με αυτήν θα πορεύομαι για μία αιωνιότητα. Κάνε λοιπόν αυτό που σε προστάζει η συνείδησή σου και το ένστικτο σου σαν μητέρα. Μη δίνεις εξηγήσεις σε κανέναν γιατί τους δίνεις περισσότερο θάρρος...εγώ επειδή δεν μου αρέσει να τσακώνομαι όταν μου έλεγαν κάτι για τον θηλασμό απλά απαντούσα "ναι δίκιο έχετε...λέω τον άλλο μήνα να τον σταματήσω" και φυσικά συνέχιζα.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη δίνεις σημασία.........εγώ το παινέυομαι που θηλάζω τον 26 1/2 μηνών γιό μου και ούσα έγκυος στον 7 μήνα!!!!

 

Καλωσόρισες στην Ελλάδα και στην παρέα μας.....

 

 

Μπράβο .. έχει αρρωστήσει καθόλου ο γιός σου?

Μου έχει κολλήσει απο την δική μου περίπτωση ότι όσο θηλάζουν προστατεύονται ισχυει?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θηλάζουμε 14 μήνες και ενώ από τους περισσότερους άγνωστους ακούω "μπράβο" από δικούς μας ανθρώπους και συγγενείς ακούω διάφορα παλαβά!!Κλείσε τα αφτιά σου και συνέχισε να προσφέρεις ο,τι καλύτερο στο παιδί σου!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κλεισε τα αυτια σου κοπελα μου εδω θα ακουσεις πολλα,συνεχιζε να κανεις αυτο που θεωρεις εσυ καλυτερο για το παιδακι σου κ μην εξηγεις τιποτα ...

Κ εγω θηλαζω τον 27 1/2 μηνων γιο μου κ ειμαι στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης μου κ μια χαρα το χαιρομαι;) οπως η ΣΤΕΓΙΑ:P

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε μα κι εσύ βρε κορίτσι μου είναι δυνατόν σε αυτή την ηλικία που είναι το παιδι σου να θηλάζεις ακόμα:rolleyes:;Φαντάρος θα πάει και θα πρέπει να τρέχεις στο στρατόπεδο για να τον θηλάζεις:shock:...

Πλάκα κάνω:lol:.Και εγώ θηλάζω τον μικρό μου και το τι ακούω από τους δικούς μου δεν το φαντάζεσαι:rolleyes:...Μέχρι και ένα περιστατικό με έναν που τον βρήκε η γυναίκα του να θηλάζει την μάνα του μου είπαν:shock:...Άσε η μάνα μου...Μία πετάει σπόντες του τύπου ¨να είμασταν σε ένα χωριό να είχαμε μία κατσικούλα να πίνεις γαλατάκι φρέσκο...¨ και ξεκάθαρα τα λέει στο παιδί να ακούσω κι εγώ ¨άντε αρκετά την άρμεξες την μάνα σου ,κοτζαμ άντρας είσαι φτάνει¨ και μετά απευθήνεται και σε μένα ¨μέχρι πότε θα θηλάζεις;Φτάνει πια τι άλλο να πάρει από εσένα;Ότι πήρε πήρε¨ και άλλα τέτοια όμορφα:lol:...Μην ακούς και μην απαντάς.Δεν βρίσκεις άκρη:rolleyes:...Καλός μας ήρθες:D!

Link to comment
Share on other sites

ότι και να κάνεις , οτι και να πεις, σωστό ή λαθος πάντα κάτι θα βρουν να πούν όλοι τους! οπότε κάνε αυτό που εσύ θεωρείς σωστό για το παιδί σου και απλά μην δίνεις σημασία!! και εμένα όταν με σχολίαζαν για το θυλασμό χαμογελούσα και συνέχιζα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο .. έχει αρρωστήσει καθόλου ο γιός σου?

Μου έχει κολλήσει απο την δική μου περίπτωση ότι όσο θηλάζουν προστατεύονται ισχυει?

 

όντως δεν έχει αρρωστήσει............................

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου αποθήλασε μόνη της πριν από 2 μήνες σε ηλικία 3 ετών και 4 μηνών. Μπορείς να φανταστείς το τι έχω ακούσει, μέχρι και ότι καταστρέφω το παιδί μου.

Όταν λοιπόν οι ξερόλες ανοίγουν το στόμα τους εσύ να κλείνεις τα αφτιά σου, όσο και αν προσπαθήσεις να τους εξηγήσεις αυτοί πάντα θα ξέρουν καλύτερα……….

Μην χάνεις τον χρόνο και το σάλιο σου………

Καλή συνέχεια……..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

 

Και ο δικος μου ο γιος δεν εχει αρρωστησει.

 

"Μου έχει κολλήσει απο την δική μου περίπτωση ότι όσο θηλάζουν προστατεύονται ισχυει?"---και εγω αφτο πιστευο!

 

Το γαλα τις μαμμας ειναι το καλυτερο πραγμα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν μπορώ να τα ακούω αυτά..... εκνευρίζομαι!!!! Θήλασα 32 μήνες την κόρη μου κ θα συνεχίζαμε αν δεν έμενα έγκυος! Ήθελα πολύ να θηλάσω κ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά δεν τα καταφέραμε!

Μέσα σε αυτά τα χρόνια άκουσα αμέτρητες φορές σχόλια του τύπου "ακόμα θηλάζεις; , άντε πότε θα της το κόψεις;" κλπ κλπ. Βέβαια το κορυφαίο ήταν όταν μου έλεγαν "έχεις ακόμα γάλα;" κ απαντούσα "ναι, θέλεις κ εσύ;" Το ευχαριστιόμουν απίστευτα που σάστιζαν με την απάντηση! ;)

Υπήρχαν κ πολλά θετικά σχόλια -μη λέμε μόνο τα αρνητικά!

 

Πάντως όπως είπαν κ τα κορίτσια πιο πάνω, δεν χρειάζεται να ακούς κανέναν κ κυρίως να μην στεναχωριέσαι για όσα ακούς!

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν μπορώ να τα ακούω αυτά..... εκνευρίζομαι!!!! Θήλασα 32 μήνες την κόρη μου κ θα συνεχίζαμε αν δεν έμενα έγκυος! Ήθελα πολύ να θηλάσω κ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά δεν τα καταφέραμε!

Μέσα σε αυτά τα χρόνια άκουσα αμέτρητες φορές σχόλια του τύπου "ακόμα θηλάζεις; , άντε πότε θα της το κόψεις;" κλπ κλπ. Βέβαια το κορυφαίο ήταν όταν μου έλεγαν "έχεις ακόμα γάλα;" κ απαντούσα "ναι, θέλεις κ εσύ;" Το ευχαριστιόμουν απίστευτα που σάστιζαν με την απάντηση! ;)

Υπήρχαν κ πολλά θετικά σχόλια -μη λέμε μόνο τα αρνητικά!

 

Πάντως όπως είπαν κ τα κορίτσια πιο πάνω, δεν χρειάζεται να ακούς κανέναν κ κυρίως να μην στεναχωριέσαι για όσα ακούς!

 

:D:D:D:D:D:D

 

Σας θαυμάζω όλες τόσο πολύ που θηλάζετε/θηλάσατε τόσο πολύ.Να πω την αλήθεια (συγνώμη που χαλάω το θέμα της κοπέλας) διαβάζω διάφορα για τα αγοράκια ότι πρέπει να θηλάσουν το πολύ μέχρι 1 έτος γιατί μετά τους δημιουργούνται διάφορα ψυχολογικά κλπ και ψιλομπλοκάρω λίγο..Γιατί εγώ ειλικρινά θέλω να θηλάσω όσο περισσότερο γίνεται,αλλα τι γίνεται αν δεν ξεκολλάει από πάνω μου?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Και το θέμα είναι ότι στην αρχή όσο ήτανε πιο μωρό δεν το σκεφτόμουνα καθόλου το θέμα αποθηλασμός,μάλιστα αναρωτιόμουν γιατί μερικές μαμάδες δυσκολεύονται τόσο αλλα τώρα που άρχισαμε να επικοινωνούμε και να μου χαμογελάει όταν θηλάζει και να με χαιδεύει με το χεράκι του,νομιζω πως δεν θέλω να αποθηλάσω ποτέ..:oops::oops::oops::oops::-(:sad::-(:sad::-(

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D:D:D:D:D:D

 

Σας θαυμάζω όλες τόσο πολύ που θηλάζετε/θηλάσατε τόσο πολύ.Να πω την αλήθεια (συγνώμη που χαλάω το θέμα της κοπέλας) διαβάζω διάφορα για τα αγοράκια ότι πρέπει να θηλάσουν το πολύ μέχρι 1 έτος γιατί μετά τους δημιουργούνται διάφορα ψυχολογικά κλπ και ψιλομπλοκάρω λίγο..Γιατί εγώ ειλικρινά θέλω να θηλάσω όσο περισσότερο γίνεται,αλλα τι γίνεται αν δεν ξεκολλάει από πάνω μου?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Και το θέμα είναι ότι στην αρχή όσο ήτανε πιο μωρό δεν το σκεφτόμουνα καθόλου το θέμα αποθηλασμός,μάλιστα αναρωτιόμουν γιατί μερικές μαμάδες δυσκολεύονται τόσο αλλα τώρα που άρχισαμε να επικοινωνούμε και να μου χαμογελάει όταν θηλάζει και να με χαιδεύει με το χεράκι του,νομιζω πως δεν θέλω να αποθηλάσω ποτέ..:oops::oops::oops::oops::-(:sad::-(:sad::-(

 

Καλημέρα και να χαίρεσαι το μπεμπίνι σου...

 

Αυτό με το αγοράκι που λένε είναι άλλη μια φοβερή άποψη που ταιριάζει στο θέμα που ήδη υπάρχει,το "τι άλλο θα ακούσω".Εσύ να ακούς το ένστικτό σου για το δικό σου μωρό που ποτέ δεν κάνει λάθος.Τα παιδιά που δέχονται την μέγιστη ανταπόκριση από την μητέρα τους,μέσα σε αυτά και τον μακροχρόνιο θηλασμό,γίνονται ανεξάρτητα γιατί νοιώθουν απόλυτα ασφαλή μέσα από την φυσιολογική προσφορά άνευ όρων από την μητέρα τους.....Έχω ζωντανό παράδειγμα τα παιδιά μου.Ο γιός μου που θήλασε 26 μήνες,έχει μια αδυναμία στον πατέρα του,τον παππού και την γιαγιά του,με υπεραγαπάει αλλά ποτέ δεν έμεινε κολλημένος πάνω μου,ήξερε πάντα ότι είμαι εκεί για ο,τι θελήσει και μοίρασε την αγάπη του και στους υπόλοιπους.Η κόρη μου,21 μηνών και θηλάζει ακόμα,κοινωνικότατη,γελαστή,χαλαρή.Αυτά είναι υγεία....

Όταν λοιπόν σε χαιδεύει με το χεράκι του την ώρα που θηλάζετε,ξέρεις εσύ μόνο πόσο σωστό και γλυκό είναι αυτό που προσφέρεις στο μωράκι σου,λέγεται μητρότητα....

Συγνώμη και από εμένα που καταχράστηκα το θέμα της κοπέλας,θέλω να της πω με την σειρά μου να συνεχίσει να κάνει αυτό που κάνει γιατί εκείνη ξέρει καλύτερα από όλους πως να μεγαλώσει σωστά το παιδάκι της,τέλος με τις τύψεις και τις μαγειρεμένες απαντήσεις που βολεύουν όλους τους περίεργους και άσχετους.

ΜΠΑΜΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ(12/04/96 βρήκα το άλλο μου μισό)

ΣΤΕΛΙΟΣ 11/06/07

ΖΟΥΖΟΥ 26/07/10

Σας αγαπάω πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Απο τον καιρο που εχο ερθει ελλαδα ποσες φορες εχω ακουσει οτι πρεπει να σταματισω να θυλαζο τον γιος μου.

 

Ειχαμε πρωτο ερθει οταν ειταν 9μηνων για διακοπες και ηρ8αμε μονημα περσι. Τωρα ειναι 25μηνων και με εχουν τραλανει.

 

Προσπαθω να τους μιλησω για ποσο καλο του κανει αλλα τιποτα. Δυσκολευτηκα τοσο πολυ να θυλασο το γιος μου στην αρχη αλλα με βοηθεια τα καταφερα και τωρα μονο θυλαζει για να κοιμηθει και οταν ξυπνισει. Μεχρι να χρονισει επινε μονο δικο μου γαλα .

 

Σιγνομι για τιν ορθογραφια μου αλλα ειμαι ελληνοαμερικανα και δυσκολεθομαι με την ορθογραφεια....συνηθως γραφω greenglish.

 

 

Εγώ θα σου πρότεινα αντί να προσπαθείς να τους μιλήσεις για το πόσο καλό κάνεις στο παιδί, να σταματήσεις να τους δίνεις αναφορά σχετικά με τον τρόπο που τρέφεται το παιδί σου...

Ποιοι είναι αυτοί ?

Είναι τοσοι πολλοί που αξίζει να σε προβληματίζει ?

Κάθεται όλος ο κόσμος και σε ρωτάει τι γάλα πίνει το παιδί ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θηλαζω τον 14,5 μηνων γιο μου ακομα και θα το παω οσο αντεξω. Χτες ειχα ραντεβου σε βρεφονηπιακο γιατι θα τον γραψω απο Σεπτεμβρη. Ειπα στην υπευθυνη οτι θηλαζω ακομα και μου ειπε οτι θα πρεπει να το κοψω πια και οπωσδηποτε μεχρι να παει 2 ετων γιατι κανει κακο απο κει και περα στην ψυχολογια του παιδιου.Στην επομενη συναντηση σκεφτομαι να της παω κανα αρθρο ή εγγραφο της προκοπης, οχι για μενα, αλλα για να μην λεει τετοιες παπαρ....ς και σε αλλες. Το κερατο μου μεσα. Τα πηρα ασχημα. Της ειπα φυσικα οτι διαφωνω καθετα κι εκει μου τα μασαγε. Ημαρτον ρε κοριτσια. Απο επαγγελματιες να ακους τετοια πραγματα. Βεβαια και η πεθερα μου, επαγγελματιας μαμμη 38 χρονια μου ειπε οτι θα το κανω μαμμοθρεφτο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θηλαζω τον 14,5 μηνων γιο μου ακομα και θα το παω οσο αντεξω. Χτες ειχα ραντεβου σε βρεφονηπιακο γιατι θα τον γραψω απο Σεπτεμβρη. Ειπα στην υπευθυνη οτι θηλαζω ακομα και μου ειπε οτι θα πρεπει να το κοψω πια και οπωσδηποτε μεχρι να παει 2 ετων γιατι κανει κακο απο κει και περα στην ψυχολογια του παιδιου.Στην επομενη συναντηση σκεφτομαι να της παω κανα αρθρο ή εγγραφο της προκοπης, οχι για μενα, αλλα για να μην λεει τετοιες παπαρ....ς και σε αλλες. Το κερατο μου μεσα. Τα πηρα ασχημα. Της ειπα φυσικα οτι διαφωνω καθετα κι εκει μου τα μασαγε. Ημαρτον ρε κοριτσια. Απο επαγγελματιες να ακους τετοια πραγματα. Βεβαια και η πεθερα μου, επαγγελματιας μαμμη 38 χρονια μου ειπε οτι θα το κανω μαμμοθρεφτο.....

 

Κάτι τέτοιο ακούω και στεναχωριέμαι για το τι πρέπει να κάνω..:rolleyes::rolleyes:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αντί να προσπαθείς να τους μιλήσεις για το πόσο καλό κάνεις στο παιδί, να σταματήσεις να τους δίνεις αναφορά σχετικά με τον τρόπο που τρέφεται το παιδί σου...

Ποιοι είναι αυτοί ?

Είναι τοσοι πολλοί που αξίζει να σε προβληματίζει ?

Κάθεται όλος ο κόσμος και σε ρωτάει τι γάλα πίνει το παιδί ?

 

 

Έλα ντε... Αυτό ΠΟΤΕ δεν θα το καταλάβω..... Για ποιό λόγο να ανοίγονται συζητήσεις γι' αυτό το θέμα.... Και μη μου πείτε ότι όλο οι άλλοι ρωτάνε! Εγώ ξέρω πολύ κόσμο που ποτέ δεν ρωτάει μια μαμά αν θηλάζει και πόσο...

 

Μήπως σας ρωτάνε και πόσες φορές αλλάζετε πάνα? Μήπως είστε υπερβολικές και βλέπετε παντού φαντάσματα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ακούω και στεναχωριέμαι για το τι πρέπει να κάνω..:rolleyes::rolleyes:

 

Για αρχή να κανεις αυτό που λέει το ένστικτό σου.

Επισης μπορείς να κανεις αυτό που λεει ο Παγκοσμιος Οργανισμός Υγείας, η Αμερικάνικη Εταιρία Παιδιάτρων, η Unicef (και ολοι οι μεγαλοι οργανισμοί υγειας) δλδ θηλασμός τουλαχιστον για 2 χρονια.

 

Ξερεις τι θα ακούσεις μόλις ξεπεταχτεί λιγο ακόμα ο μικρός σου? Ουυυυυυ, λες και παιδάκι μεγαλύτερο από 6 μηνών απαγορεύεται να θηλάζει! Οπλίσου με υπομονή και... έξυπνες απαντήσεις! (καλά αυτό το "εχεις ακομα γαλα" "ναι θελεις κι εσύ?" ΘΕΙΚΟ μιλάμε μικρή κινέζα!!! θα το λεω κι εγώ!)

 

kali75b μη δινεις σημασια.

 

υγ δε χρειαζεται να με ρωτησει κανεις για το αν θηλαζει η μικρή... θα το δει στην πράξη, οποτε και αρχιζουν τα σχολια θες δε θες.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε... Αυτό ΠΟΤΕ δεν θα το καταλάβω..... Για ποιό λόγο να ανοίγονται συζητήσεις γι' αυτό το θέμα.... Και μη μου πείτε ότι όλο οι άλλοι ρωτάνε! Εγώ ξέρω πολύ κόσμο που ποτέ δεν ρωτάει μια μαμά αν θηλάζει και πόσο...

 

Μήπως σας ρωτάνε και πόσες φορές αλλάζετε πάνα? Μήπως είστε υπερβολικές και βλέπετε παντού φαντάσματα?

 

Iosifina όταν λέμε οτι μας ρωτάνε δεν εννοούμε ο γείτονας ή ο μαναβης ή η ταμίας του σούπερ μάρκετ. Εννοούμε πχ τα αδέρφια μας, η πεθερα μας, οι γονείς μας. Ακόμα και να θέλαμε να το κρύψουμε πρακτικά ειναι πολυ δύσκολο! Ελπίζω να το κατανοεις αυτο..

Εμένα πάντως κι άσχετοι που αποκλείεται να ήξεραν αν θηλάζω ή όχι με έχουν ρωτήσει. Και συνήθως αυτοί οι άσχετοι δεν ειναι ικανοποιημένοι με οποία απάντηση κι αν πάρουν είτε θετική είτε αρνητική.

 

Oneiraki αντί να στενοχωριεσαι ψάξε, βρες έγκυρες πηγές απο φορείς υγείας, συζήτησε με μαμάδες που θηλασαν αγοράκι για καιρο.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θεωρείται απο κάποιους "άρρωστο" να θηλάζει ένα αγοράκι τότε ειναι εξίσου "άρρωστο" να θηλάζει ένα κοριτσάκι (θα λενε οτι θα γίνει ανώμαλη). :rolleyes:

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αντί να προσπαθείς να τους μιλήσεις για το πόσο καλό κάνεις στο παιδί, να σταματήσεις να τους δίνεις αναφορά σχετικά με τον τρόπο που τρέφεται το παιδί σου...

Ποιοι είναι αυτοί ?

Είναι τοσοι πολλοί που αξίζει να σε προβληματίζει ?

Κάθεται όλος ο κόσμος και σε ρωτάει τι γάλα πίνει το παιδί ?

 

Ε καλά δεν χρειάζεται να είναι στρατός ολοκληρος που να κάνει ερωτησεις ωστε να φτάσει στο σημείο να ενοχληθεί .

Μια μανα, μια πεθερά και μια κουνιαδα που λεει ο λόγος φτανει και περισευει !!

Πολυ ευκολα μπορει μια κουβεντα να ερθει στην διατροφή ενος παιδιού . Δεν τα εχει περασει καμία μας ?

 

kali κλεισε τα αυτιά σου και μην συνεχίζεις τετοιες συζητήσεις . Ποτέ δεν βγάζουν πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...