Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διαχειρηση παραγωγης;;


Recommended Posts

καλησπερα σας

το προβλημα μου εχει ως εξης...

ειμαστε στους 17 μηνες πληρους θηλασμου ...ο μπεμπακος δεν εχει πιει και ουτε προκειτε οπως το βλεπω να πιει αλλο γαλα καθως καθε αποπειρα εστεφθει με αποτυχια...

δεν θελω και δεν με ενδιαφερει να αποθηλασω ,ας θηλασει οσο αντεξει!

ΑΛΛΑ ξεκινησα δουλεια ...και ο μικρος σταθμο και απο ολοημερις θηλασμους τωρα;;;;

θηλαζει τελευταια φορα στις 7 περιπου το πρωι και μετα γυρω στις 5που βρισκομαστε ξανα ολοι στο σπιτι ...(απο τις 5το απογευμα οοοσο θελει ως το πρωι που ξαναφευγω)

αυτο το προγραμμα ξεκινησε τη Δευτερα ε σημερα εχω γινει τουμπανο ...και το στηθος μου πετρα... δεν αντεχω ...και φοβαμαι μη παθω και τιποτα

μπορω να παθω κατι;;;

να κανω υπομονη;; θα συντονιστει το θεμα ; η οσο πινει αυτο ολο το απογευμα λαμβανει το "συστημα" εντολες παραγωγης;;;

το να βγαζω στη δουλεια γαλα θεωρηστε το αδυνατο!!!

σας ευχαριστω ...αναμενω συμβουλες

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ίσως θα μπορούσες να βγάζεις με το χέρι ίσα ίσα για να αποσυμφορείται το στήθος μέχρι να προσαρμοστεί η παραγωγή.

 

Δηλ να ξεκλέψεις κανένα πεντάλεπτο (τύπου πάω τουαλέτα) όχι κάτι περισσότερο όποτε νιώθεις πρησμένη.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που είπε η miriki έκανα και εγώ την πρώτη εβδομάδα στη δουλειά (ο μικρός ήταν 13,5 μηνών).. Στην τουαλέτα έβγαζα με το χέρι 2-3 φορές την ημέρα και φορούσα και επιθέματα γιατί είχα διαρροές. Μετά προσαρμόστηκε το στήθος στη νέα κατάσταση και με τον καιρό πρηζόταν πολύ λιγότερο. Πού και πού (αν δεν ξυπνούσε πριν φύγω για δουλειά - πράγμα σπάνιο) μπορεί να ξαναπρηζόμουν, αλλά λίγα πράγματα.

Θα δεις ότι θα προσαρμοστείς εύκολα στη νέα κατάσταση. :)

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θα μπορουσα ισως να το κανω στην τουαλετα ...απλα εχω μαθει να βγαζω μονο με θηλαστρο που ειχα στις αρχες φυσικα..και στο ντουζ με τρεχουμενι ζεστο νερο...

θα κανω μια προσπαθεια απλσ σκεφτομουν μηπως με το να βγαζω δινω παλι λαθος εντολες... αχ τοσο αγχος ουτε τις πρωτες μερες....

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάζεις λίγο, τόσο ώστε να γίνεται μια μικρή αποσυμφόρηση και να μην νιώθεις ότι θα σκάσει από το πολύ γάλα. Εξαρτάται και πώς ανταποκρίνεται το στήθος, με το πρώτο πάτημα κατεβάζεις γάλα? Εγώ θυμάμαι ότι είχα αγχωθεί πολύ γιατί δεν ήξερα να βγάζω με το χέρι, αλλά με συμβούλεψαν τα κορίτσια στο θέμα "επιστροφή στη δουλειά" και τα κατάφερα. Πάντως, ήδη η δεύτερη εβδομάδα ήταν πολύ καλύτερη, οπότε μην αγχώνεσαι. Μόνο περιστασιακά είχα κάτι πετρωματάκια, αλλά το απόγευμα τα "έπινε" ο μικρός! :)

 

Φαντάσου ότι για το σώμα σου είναι σαν να αποφασίσει το μωρό να κοιμηθεί 10 ώρες σερί ενώ πριν ξυπνούσε 2-3 φορές τη νύχτα. Σε λίγες μέρες θα έχεις εγκλιματιστεί μια χαρά! :)

Να και ένα λινκ που μου είχε βάλει η ΚΡΙΣΤΙΝΑ για το άδειασμα με το χέρι.

http://www.videosurf.com/video/hand-...flv-1212246548

5k3tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...