Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 16-01-17, 13:22   #32621
Φραουλακι

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Φραουλακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anvena Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες στην παρέα μας καταρχήν Φραουλάκι, κοπέλα μου λυπάμαι πάρα πολύ με αυτά που έχεις περάσει κ ευχομαι ολόψυχα να σου πάνε όλα τέλεια, να είσαι αισιόδοξη και να είσαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχεις κ εσύ το θαυματάκι σου αγκαλιά όπως όλες μας, όλες θα γίνουμε μανούλες γλυκιά μου με τον εναν η τον αλλο τρόπο
Σε ευχαριστω πολυ anvena! Κι γω αυτο πιστεύω πως θα γίνω μανούλα είτε ετσι είτε αλλιως. Ειμαι ανοιχτή για ολα!! Αχαχαχ
Γι αυτο γράφτηκα στο φόρουμ. Γιατι μονο εσεις θα με καταλαβαίνετε κ ισως βοηθησω. Ειναι κατι πολυ σπανιο, βεβαια η λευκού μου ειπε πως μεσα σε ενα χρονο είδε αλλες 2 κοπέλες με το δικο μου θεμα.. τι να πω..
Ο χρήστης Φραουλακι είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Παλιά 16-01-17, 13:26   #32622
DimitraS

Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φραουλακι Εμφάνιση μηνυμάτων
Η τελευταια μου ειπαν πως δεν σχετίζεται μ αυτο που εχω και πως μαλλον ηταν παλινδρόμη κύηση. Μαλλον! Το ιστορικό τη τα πρώτης και της δεύτερης ειναι χαρακτηριστικές. Δηλαδη, ξεκιναμε με 2 μηνα αιμορραγία και έπειτα καποια στιγμη σπάνε τα νερά και τα βρίσκουν νεκρά. Στις βιοψίες δεν φαινεται τιποτα. Ολα φυσιολογικα ολα οκ! Ειναι κατι πολυ πολυ εξειδικευμένο. Ο γυναικολόγος μου μου πρότεινε, αφού ειχαμε κανει ολες τις αλλες εξετασεις να δουμε και το αιματολογικό- ανοσολογικό. 2 υπάρχουν στη θεσσαλονικη, ειχα πολυ καλες συστάσεις για τη λευκού και εκει πηγα. Εκανα κι αλλες εξετασεις που μου ζήτησε και τοτε είδε πως εχω μετάλλαξη στα αιμοπετάλια. Ειμαι 1b1b. Στη συνεχεια εκανε και ο ανδρας μου, ο οποίος ειναι 1α1b. Και ηταν το θαύμα μας. Αν ηταν 1α1α τοτε μονο με παρενθετη θα μπορούσαμε να εχουμε παιδάκι.
Οι επιλογές μας 2: η πρωτη εξωσωματική με προεμφυτευτικο και η δεύτερη να κυοφορησω κανονικα και με αμνιοπαρακέντηση να δίνουμε αιμοπετάλια στο έμβρυο. Τι θα διαλέγατε;;; ετσι μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Κατεβήκαμε Αθήνα, γυναικολόγος μας ο κ. Σφακιανουδης, γενετιστές, Intergenetics. Ειμαστε στη φαση να μας δώσουν το οκ οι γενετιστές για να ξεκινησω τις ενέσεις. Αυτα...
ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ Κ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΣΥΛΛΗΨΗ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΕΜΒΡΥΟ
Παλιά 16-01-17, 13:30   #32623
stroll

Το avatar του χρήστη stroll

stroll ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή :p

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!

Γεια σου φραουλάκι. Ταλαιπωρία τράβηξες κι εσύ. Τουλάχιστον βρήκατε τι φταίει. Εύχομαι ολόψυχα να ξεπεράσετε όλους τους σκοπέλους και να τα καταφέρετε αυτή τη φορά 

Δημητρούλα εσύ αύριο την ύστερο- κ εγώ την καρδιακή λειτουργία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ για τις δυο μας

Γεια σου Χρις, υστεροσκόπηση κι εσύ; Πότε την κάνεις;

Κάντι τι κάνεις; Γκόλντι πότε έφτασες κιόλας 28η εβδ???

Λουλού από τη δική μου εμπειρία θα σου πρότεινα να κάνεις την αντίσταση στην ινσουλίνη πριν την προσπάθειά σου. Το ζάχαρο θεωρείται η 2η αιτία αποβολών μετά τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Επηρεάζει και την ποιότητα των παραγόμενων ωαρίων. Είναι φθηνή κ σχετικά απλή εξέταση, θα φας λίγο τρύπημα βέβαια αλλά αντέχεται . Την κυστική ίνωση στο δικό μου κέντρο την είχαν ζητήσει πριν την προσπάθεια. Για θρομβοφιλία έκανα έναν έλεγχο προληπτικά μόνη μου, αλλά από το κέντρο δε μου ζήτησαν κάτι.
Παλιά 16-01-17, 13:43   #32624
DimitraS

DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stroll Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!

Γεια σου φραουλάκι. Ταλαιπωρία τράβηξες κι εσύ. Τουλάχιστον βρήκατε τι φταίει. Εύχομαι ολόψυχα να ξεπεράσετε όλους τους σκοπέλους και να τα καταφέρετε αυτή τη φορά 

Δημητρούλα εσύ αύριο την ύστερο- κ εγώ την καρδιακή λειτουργία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ για τις δυο μας

Γεια σου Χρις, υστεροσκόπηση κι εσύ; Πότε την κάνεις;

Κάντι τι κάνεις; Γκόλντι πότε έφτασες κιόλας 28η εβδ???

Λουλού από τη δική μου εμπειρία θα σου πρότεινα να κάνεις την αντίσταση στην ινσουλίνη πριν την προσπάθειά σου. Το ζάχαρο θεωρείται η 2η αιτία αποβολών μετά τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Επηρεάζει και την ποιότητα των παραγόμενων ωαρίων. Είναι φθηνή κ σχετικά απλή εξέταση, θα φας λίγο τρύπημα βέβαια αλλά αντέχεται . Την κυστική ίνωση στο δικό μου κέντρο την είχαν ζητήσει πριν την προσπάθεια. Για θρομβοφιλία έκανα έναν έλεγχο προληπτικά μόνη μου, αλλά από το κέντρο δε μου ζήτησαν κάτι.
ΑΑΧΧΧ ΕΓΩ ΥΣΤΕΡΟ..ΕΣΥ ΚΑΡΔΟΥΛΑ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ Κ ΟΙ 2 ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΗΧΟΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΠΑΛΟΥΚΩΘΩ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΙΑ!!ΧΑΧΑΧΑ
Παλιά 16-01-17, 13:52   #32625
ninaki80

Περιοχή: αθηνα
ninaki80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φραουλακι Εμφάνιση μηνυμάτων
Η τελευταια μου ειπαν πως δεν σχετίζεται μ αυτο που εχω και πως μαλλον ηταν παλινδρόμη κύηση. Μαλλον! Το ιστορικό τη τα πρώτης και της δεύτερης ειναι χαρακτηριστικές. Δηλαδη, ξεκιναμε με 2 μηνα αιμορραγία και έπειτα καποια στιγμη σπάνε τα νερά και τα βρίσκουν νεκρά. Στις βιοψίες δεν φαινεται τιποτα. Ολα φυσιολογικα ολα οκ! Ειναι κατι πολυ πολυ εξειδικευμένο. Ο γυναικολόγος μου μου πρότεινε, αφού ειχαμε κανει ολες τις αλλες εξετασεις να δουμε και το αιματολογικό- ανοσολογικό. 2 υπάρχουν στη θεσσαλονικη, ειχα πολυ καλες συστάσεις για τη λευκού και εκει πηγα. Εκανα κι αλλες εξετασεις που μου ζήτησε και τοτε είδε πως εχω μετάλλαξη στα αιμοπετάλια. Ειμαι 1b1b. Στη συνεχεια εκανε και ο ανδρας μου, ο οποίος ειναι 1α1b. Και ηταν το θαύμα μας. Αν ηταν 1α1α τοτε μονο με παρενθετη θα μπορούσαμε να εχουμε παιδάκι.
Οι επιλογές μας 2: η πρωτη εξωσωματική με προεμφυτευτικο και η δεύτερη να κυοφορησω κανονικα και με αμνιοπαρακέντηση να δίνουμε αιμοπετάλια στο έμβρυο. Τι θα διαλέγατε;;; ετσι μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Κατεβήκαμε Αθήνα, γυναικολόγος μας ο κ. Σφακιανουδης, γενετιστές, Intergenetics. Ειμαστε στη φαση να μας δώσουν το οκ οι γενετιστές για να ξεκινησω τις ενέσεις. Αυτα...
Φραουλακι πραγματικα κοριτσακι εχεις πολυ κουραγιο εχεις περασει παρα πολλα. Ομως οπως βλεπω εχεις βρει τον πιο καταληλλο γιατρο κ θα τα καταφερεις σιγουρα ειναι απλα θεμα χρονου να μαζεψεις τα εμβρυακια που χρειαζεσε για να πετυχεις. Ειμαι σιγουρη κ σου ευχομαι απο καρδιας φετος να γινεις μανουλα.
Ο χρήστης ninaki80 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-17, 13:55   #32626
Φραουλακι

Περιοχή: Θεσσαλονικη
Φραουλακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=stroll;2925751]Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!

Stroll ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!! Εσυ σε ποια φαση βρίσκεται; υστεροσκοπηση μου ειπε ο γυναικολος να κανω μια μερα πριν ξεκινησω την πρωτη φαση του πρωτοκόλλου. Εσεις;
Ο χρήστης Φραουλακι είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-17, 13:57   #32627
DimitraS

DimitraS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑΑΑΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΩΟΛΗΨΙΑ..2ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ...ΝΟΙΩΘΩ ΤΡΕΛΛΗ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...ΠΙΦΦΦ ΦΤΙΑΧΝΩ ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΡΘΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩΩΩ
Παλιά 16-01-17, 14:00   #32628
ninaki80

Περιοχή: αθηνα
ninaki80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DimitraS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΩΟΛΗΨΙΑ..2ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ...ΝΟΙΩΘΩ ΤΡΕΛΛΗ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...ΠΙΦΦΦ ΦΤΙΑΧΝΩ ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΡΘΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩΩΩ
Δημητρα ειναι φυσιολογικο μη φοβασαι καθολου αυριο θα κανεις το πρωτο βημα προς την επιτυχια αυτο να σκεφτεσε!! Μπραβο βρηκες κ μπελαλιδικο φαγακι θα περασει η ωρα τυλιγοντας!!
Ο χρήστης ninaki80 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές