x
Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 12-09-16, 14:09   #61
Salomia

Salomia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitra232 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,ειμαι καινουργιο μελος μολις γραφτηκα για την ακριβεια!
νομιζω βρισκομαι σε δυσκολη θεση και με εχει πιασει πανικος κ διαβασα διαφορες συζητησεις και αποφασισα να γραψω και εγω!
Λοιπον ειμαι 23 χρονων και εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη με τν φιλο μου,το κακο ηταν οτι τοτε στις 12-13 αυγουστου ηταν μετα απο ξενυχτι και ειναι λιγο θολα τα πραγματα...επισης κακο ειναι οτι μεσα σε 12 ωρες εκανα 13 φορες ερωτα και επισης κακο οτι ημουν σε γονιμες μερες :P Τελος παντων το θεμα ειναι πως εχω καθυστερηση 14 μερες ,περιοδος ακομα αφαντη...και σημερα το πρωι που ξυπνησαμε πηγα να σκουπιστω και ειχα καποια καφε υγρα,δεν ειχα ξαναδει τετοιο πραγμα τοσα χρονια π εχω περιοδο!στην αρχη χαρηκα γτ νομιζα πως ερχεται περιοδος..μετα απο τοσες ωρες που φορεσα σερβιετακι πηγα να ελεγξω και ειδα 2-3 κυλιδες παλι απο αυτο τ καφε και πηρα χαρτι να σκουπιστω για να δω και παλι τ χρωμα ηταν καφε-ροζ! ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! καποια γνωμη θα ηθελα η αν εχει τυχει σε καποια
ευχαριστω παντως που θα διαβασετε ολοκληρο κατεβατω :P
Με 14 μέρες καθυστέρηση γιατί δεν έχεις κάνει ακόμα ένα τεστ?
Ο χρήστης Salomia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Παλιά 12-09-16, 14:36   #62
sonia@

sonia@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δημητρα κανε γρηγορα τεστ αν δεν θες χοριακη εχεις πολλες μερες καθυστερηση
Παλιά 12-09-16, 22:28   #63
theodora21

theodora21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο Site και θα ηθελα τη συμβουλη σας!ενω περιμενα περιοδο στις 8/9/2016 εχς 4 μερες καθυστερηση,εχω παρει κιλα και τις γονιμες μερες μου ειχα επαφες χωρις προφυλαξη με το συντροφο μου...εχω καφε υγρα, ποναει η μεση μου κ πριστηκε το στηθος μου!τι να κανω?να περιμενω ακομα λιγο και μετα ν παρω τεστ?ειμαι σε ανησυχια
Ο χρήστης theodora21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-16, 00:46   #64
ελινα σ

ελινα σ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο theodora21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο Site και θα ηθελα τη συμβουλη σας!ενω περιμενα περιοδο στις 8/9/2016 εχς 4 μερες καθυστερηση,εχω παρει κιλα και τις γονιμες μερες μου ειχα επαφες χωρις προφυλαξη με το συντροφο μου...εχω καφε υγρα, ποναει η μεση μου κ πριστηκε το στηθος μου!τι να κανω?να περιμενω ακομα λιγο και μετα ν παρω τεστ?ειμαι σε ανησυχια
κοριτσαρα γιατι περιμενεις...τζαμπα τα νευρα σου τρως...τα τεστ ειναι δεκα ευρω παρε και κανε αλλα σε καθε περιπτωση οτι και να δειξει θα πρεεπι μετ ανα πας σε ντοκτορ
Ο χρήστης ελινα σ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-16, 00:48   #65
ελινα σ

ελινα σ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitra232 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,ειμαι καινουργιο μελος μολις γραφτηκα για την ακριβεια!
νομιζω βρισκομαι σε δυσκολη θεση και με εχει πιασει πανικος κ διαβασα διαφορες συζητησεις και αποφασισα να γραψω και εγω!
Λοιπον ειμαι 23 χρονων και εκανα ερωτα χωρις προφυλαξη με τν φιλο μου,το κακο ηταν οτι τοτε στις 12-13 αυγουστου ηταν μετα απο ξενυχτι και ειναι λιγο θολα τα πραγματα...επισης κακο ειναι οτι μεσα σε 12 ωρες εκανα 13 φορες ερωτα και επισης κακο οτι ημουν σε γονιμες μερες :P Τελος παντων το θεμα ειναι πως εχω καθυστερηση 14 μερες ,περιοδος ακομα αφαντη...και σημερα το πρωι που ξυπνησαμε πηγα να σκουπιστω και ειχα καποια καφε υγρα,δεν ειχα ξαναδει τετοιο πραγμα τοσα χρονια π εχω περιοδο!στην αρχη χαρηκα γτ νομιζα πως ερχεται περιοδος..μετα απο τοσες ωρες που φορεσα σερβιετακι πηγα να ελεγξω και ειδα 2-3 κυλιδες παλι απο αυτο τ καφε και πηρα χαρτι να σκουπιστω για να δω και παλι τ χρωμα ηταν καφε-ροζ! ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! καποια γνωμη θα ηθελα η αν εχει τυχει σε καποια
ευχαριστω παντως που θα διαβασετε ολοκληρο κατεβατω :P
τρεις φορες γεννησα μου μοιαζεις να εισαι...πηγαινε στον γιατρο και μετα αποφασιζεις τι κανεις
Ο χρήστης ελινα σ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-09-16, 10:39   #66
despoina19891

despoina19891 ουδετερη μηδέν
Unhappy

καλημερα κοριτσια!μολις γραφτηκα στο φορουμ!θελω να με ξεαγχωσετε!με τον αρραβωνιαστηκο μου ξεκινησαμε προσπαθειες απο τον προηγουμενο μηνα για μωρακι!στην αρχη ημουν χαλαρη,αλλα δεκα μερεσ περιπου μετα την επαφη αρχισα να εχω δεκατα καθε απογευμα και πονο χαμηλα αριστερα,καθε μερα!εναν διαφορςτικο πονο,οχι σαν αυτο την περιοδου..μου κοπηκε η ορεξη τελειως και συνεχως ενιωθα κουρασμενη.τοτε αρχισα να το σκεφτομαι και να ελπιζω.αυτοσ ο πονος κρατησε αρκετες μερες και 3-4 μερες αφου σταματησε,αρχισα να νιωθω οτι μου ρχεται περιοδος!ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος(31-40 μερες).σημερα ειμαι στη 31.χθες εκανα πρεντικτορ ερλι και βγηκε αρνητικο. πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος το αποτελεσμα του τεστ?
Ο χρήστης despoina19891 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-09-16, 10:42   #67
despoina19891

despoina19891 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια!μολις γραφτηκα στο φορουμ!θελω να με ξεαγχωσετε!με τον αρραβωνιαστηκο μου ξεκινησαμε προσπαθειες απο τον προηγουμενο μηνα για μωρακι!στην αρχη ημουν χαλαρη,αλλα δεκα μερεσ περιπου μετα την επαφη αρχισα να εχω δεκατα καθε απογευμα και πονο χαμηλα αριστερα,καθε μερα!εναν διαφορςτικο πονο,οχι σαν αυτο την περιοδου..μου κοπηκε η ορεξη τελειως και συνεχως ενιωθα κουρασμενη.τοτε αρχισα να το σκεφτομαι και να ελπιζω.αυτοσ ο πονος κρατησε αρκετες μερες και 3-4 μερες αφου σταματησε,αρχισα να νιωθω οτι μου ρχεται περιοδος!ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος(31-40 μερες).σημερα ειμαι στη 31.χθες εκανα πρεντικτορ ερλι και βγηκε αρνητικο. πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος το αποτελεσμα του τεστ?
Ο χρήστης despoina19891 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-09-16, 20:39   #68
μπουμπού92

μπουμπού92 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!!!! Λοιπόν, θέλω τα φώτα σας. Με τον αρραβωνιαστικό μου έχουμε ελεύθερες επαφές με τη γνωστή μέθοδο του τραβήγματος! Ξέρουμε ότι δεν είναι προφύλαξη και αν τυχει εγκυμοσύνη καλοδεχούμενη θα είναι!!! Σήμερα είναι η μέρα που θα αδιαθετήσω, αλλά ακόμα δεν έχει έρθει. Έχω σταθερό κυκλο 28 ημερων.Επίσης, χθες είδα δύο σταγονίτσες αίμα.... Έχω πρησμένο στήθος και κράμπες χαμηλά. Νιώθω οπως είναι όταν μου εχει ερθει η περιοδος αλλα εκεινη αφαντη.... Από προχθες πονάω χαμηλά και πότε με πιάνουν και πότε με αφήνουν τα πονάκια. Αυτά όμως τα ΄συμπτώματα τα έχω συνήθως πριν την αναμενόμενη περίοδο. Αυτό που μου κίνησε τη περιέργεια ήταν οι σταγονίτσες. Εσείς τι λέτε; (Επίσης, με αυτή τη μέθοδο έπιασε η αδερφή μου παιδί!! και έχει τωρα εναν μπεπαρο!!!!)
Ο χρήστης μπουμπού92 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-10-16, 17:26   #69
stella.sot

stella.sot ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή :)

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι και εγω καινούργια στην παρεα σας! Λοιπον πρωτη μερα τελευταίας περιόδου 18 σεπτεμβριου! Ακομα δεν εχω καθυστέρηση , κανονικα περιμενω σε 3 ημέρες! Συμπτώματα δύσπνοια , ταχυκαρδία , πονάκια χαμηλά..τι λέτε;;;
Ο χρήστης stella.sot δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-16, 12:15   #70
Μαρίμινα

Μαρίμινα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!!είμαι νέα στην παρέα σας κ θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε..είμαι στην 5 βδομάδα εγκυμωσηνης κ απο χθες είδα καφέ αίμα κ έχω πόνους σαν της περιόδου κ στη μέση.μίλησα με τον γιατρό κ μου ανέφερε ότι μάλλον έχω επαπειλουμενη αποβολη,μου έδωσε να παίρνω το utrogestan κ μου είπε ξεκουραση..αύριο θα πάω να με δει..τι είναι αυτό;;ξέρει καμιά σας;;έχω αγχώθει πολύ κ φοβάμαι μέχρι να πάω να με δει..σκέφτομαι ότι ήδη έχω χάσει το μωράκι μου...
Ο χρήστης Μαρίμινα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-16, 18:24   #71
b.hope

b.hope χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μαρίμινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!!είμαι νέα στην παρέα σας κ θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε..είμαι στην 5 βδομάδα εγκυμωσηνης κ απο χθες είδα καφέ αίμα κ έχω πόνους σαν της περιόδου κ στη μέση.μίλησα με τον γιατρό κ μου ανέφερε ότι μάλλον έχω επαπειλουμενη αποβολη,μου έδωσε να παίρνω το utrogestan κ μου είπε ξεκουραση..αύριο θα πάω να με δει..τι είναι αυτό;;ξέρει καμιά σας;;έχω αγχώθει πολύ κ φοβάμαι μέχρι να πάω να με δει..σκέφτομαι ότι ήδη έχω χάσει το μωράκι μου...
Κι εγω ειχα γυρω στην 5 η-6η εβδομαδα αιμα. Ο γιατρος μου ειχε utrogestan και μου συνεστισε ξεκουραση. Ολα πηγαν καλα με το μωρακι μου!
Το ιδιο ευχομαι και για σενα. Να ξεκουραζεσαι.
Ο χρήστης b.hope δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-16, 19:25   #72
Μαρίμινα

Μαρίμινα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο b.hope Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγω ειχα γυρω στην 5 η-6η εβδομαδα αιμα. Ο γιατρος μου ειχε utrogestan και μου συνεστισε ξεκουραση. Ολα πηγαν καλα με το μωρακι μου!
Το ιδιο ευχομαι και για σενα. Να ξεκουραζεσαι.
Σ'ευχαριστώ πολύ..κ εύχομαι να μου πάνε όλα καλά!!!
Παλιά 30-10-16, 20:58   #73
giannaMom

Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
giannaMom ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μαρίμινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην φοβασαι επειδη κι εγω τα ιδια ειχα στην αρχη της εγκυμοσυνης στην 7 εβδομαδα και τελικα ολα βαινουν καλως και ειμαι στην 18 τωρα. αυτο που μου ειπαν ειναι κρεβατι μονο και τουαλετα θα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη μεχρι να περασει ο κινδυνος αλλα αξιζει με χιλια γιατι μετα θα εχεις το μωρακι σου. εγω περιμενω το δευτερο. αντε και καλη λευτερια!!!
Ο χρήστης giannaMom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-16, 21:06   #74
Μαρίμινα

Μαρίμινα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannaMom Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην φοβασαι επειδη κι εγω τα ιδια ειχα στην αρχη της εγκυμοσυνης στην 7 εβδομαδα και τελικα ολα βαινουν καλως και ειμαι στην 18 τωρα. αυτο που μου ειπαν ειναι κρεβατι μονο και τουαλετα θα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη μεχρι να περασει ο κινδυνος αλλα αξιζει με χιλια γιατι μετα θα εχεις το μωρακι σου. εγω περιμενω το δευτερο. αντε και καλη λευτερια!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ.μ'αυτά που μου είπες μου έδωσες κουράγιο κ δύναμη να πάω αύριο στον γιατρό μου..εννοείτε ότι αξίζει τον κόπο..δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία κ ευλογία από αυτό.. κ σε σένα σου εύχομαι καλή λευτεριά!!
Παλιά 10-01-17, 16:12   #75
Eirini85

Eirini85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια μου χρόνια πολλά. Θέλω τη βοήθεια σας. 29/12 έκανα την τρίτη μου σπερματέγχυση. Για πρώτη φορά εδώ και 2 μέρες. Από την Κυριακή το βράδυ σκουπίζομαι καφέ εκκρίσεις. Πήγα σήμερα 4 μέρες νωρίτερα από ότι μου πε ο γιατρός μου να κάνω χοριακή αλλά ήταν 0. Αν οι εκκρίσεις είναι από την εμφύτευση δεν έπρεπε να έχει δείξει κάτι??? Σας παρακαλώ απαντήστε μου έχω τρελαθεί.
Ο χρήστης Eirini85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-17, 23:36   #76
Kyriakos chry

Kyriakos chry ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα και καλή χρονια.
Σίγουρα Είμαι σε λάθος ποστ αλλά πιστεύω να έχω μια βοήθεια.Ενώ ήμουν με τη κοπέλα μου λοιπόν (δεν ήρθα σε επαφή ),τελείωσα όμως πάνω της.Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;αν πχ έτρεξαν στην ευαίσθητη περιοχή;ή αν κατά λάθος σκουπιστηκε με το χαρτί που είχε υπολείμματα.
Θα με βοηθουσατε πολύ γιατί το χα απορία
Ευχαριστώ!
Ο χρήστης Kyriakos chry δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 14:13   #77
Marakakonaki

Marakakonaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Kyriakos chry Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και καλή χρονια.
Σίγουρα Είμαι σε λάθος ποστ αλλά πιστεύω να έχω μια βοήθεια.Ενώ ήμουν με τη κοπέλα μου λοιπόν (δεν ήρθα σε επαφή ),τελείωσα όμως πάνω της.Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;αν πχ έτρεξαν στην ευαίσθητη περιοχή;ή αν κατά λάθος σκουπιστηκε με το χαρτί που είχε υπολείμματα.
Θα με βοηθουσατε πολύ γιατί το χα απορία
Ευχαριστώ!
Καλημερα,κατα την αποψη μου εχεις ελαχιστες πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο απο τη στιγμη που δεν ηρθατε σε επαφη.τωρα βεβαια πολλα γινονται για αυτο υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.καλο θα ηταν την επομενη φορα να εισαι προσεκτικος πιο πολυ για να μην ""βασανιζεσαι""μετα με τετοιες σκεψεις κ αγχωνεσαι
Ο χρήστης Marakakonaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-17, 23:24   #78
Kyriakos chry

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marakakonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα,κατα την αποψη μου εχεις ελαχιστες πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο απο τη στιγμη που δεν ηρθατε σε επαφη.τωρα βεβαια πολλα γινονται για αυτο υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.καλο θα ηταν την επομενη φορα να εισαι προσεκτικος πιο πολυ για να μην ""βασανιζεσαι""μετα με τετοιες σκεψεις κ αγχωνεσαι
Καλού κακού πήραμε ένα χάπι της επόμενης μέρας.
Το κακό είναι ότι επειδή δε μπορεί να το μασήσει το δάγκωσε...Τώρα;;
Παλιά 13-01-17, 01:08   #79
Marakakonaki

Marakakonaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Kyriakos chry Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλού κακού πήραμε ένα χάπι της επόμενης μέρας.
Το κακό είναι ότι επειδή δε μπορεί να το μασήσει το δάγκωσε...Τώρα;;
Τωρα τιποτα,δεν υπαρχει λογος αγχους!!δεν εχει σχεση αν το μασισε η το καταπιε.να γνωριζεις ομως οτι τα χαπια αυτα προκαλουν αλλαγες στον κυκλο κ πιθανον να εχει μια καθυστερηση λογω χαπιου η και να αδιαθετησει νωριτερα.οπως κ να εχει δεν υπαρχει λογος να αγχωνεστε αλλο
Ο χρήστης Marakakonaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-17, 01:52   #80
Kyriakos chry

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marakakonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα τιποτα,δεν υπαρχει λογος αγχους!!δεν εχει σχεση αν το μασισε η το καταπιε.να γνωριζεις ομως οτι τα χαπια αυτα προκαλουν αλλαγες στον κυκλο κ πιθανον να εχει μια καθυστερηση λογω χαπιου η και να αδιαθετησει νωριτερα.οπως κ να εχει δεν υπαρχει λογος να αγχωνεστε αλλο
Μάλιστα,επειδή Τώρα είδα ότι λέει μη μασησετε.Δικό μου λάθος,επειδή δε μπορούσε να το καταπιεί ηθελα να πω ότι το δάγκωσε δλδ το μάσησε.Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να μη δράσει;Μήπως να πάρει άλλο ένα σωστά αυτή τη φορά;;
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές