Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπερδεμα με το φυλο


Recommended Posts

Και εμείς κοριτσάκι τελικα! Το είδαμε καθαρά στη β επιπέδου!!!!! Άρα έπεσε μεσα ο γιατρούλης στην αυχενικη!!!! Ξεκινάω πλέξιμο( ολα ροζ) χεχεχεχε!!!!

 

 

Συγχαρητήρια λοιπόν.με το καλο να μας ερθουν και :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Αχ βρε κορίτσια..εμάς η γιατρός μας είχε πει στην 16η εβδομάδα πως είναι μπέμπα.. και εχθες στην 21η μας ρωτάει σας είπα τι φύλο είναι? λεμε εμείς ναι.. κοριτσάκι..κοριτσάκι λεει? μπα..λαθος θα έκανα.. βεβαια την 16η εβδομαδα ήταν με τα πόδια ανοιχτα και ανασκελα και φάνηκε πεντακάθαρα μας είπε.. και τώρα δε μπορούσε να το δει γιατί ήταν μπρούμυτα..οπότε μας είπε θα το μάθουμε στον β επιπέδου.. τόσο καιρό μπεμπα την έλεγα... τώρα πάλι αγωνία!! :D:D:roll: μας την έσκασε το πιτσιρίκι.. και τώρα ποιος περιμένει μέχρι τις 1 Αυγούστου!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια..εμάς η γιατρός μας είχε πει στην 16η εβδομάδα πως είναι μπέμπα.. και εχθες στην 21η μας ρωτάει σας είπα τι φύλο είναι? λεμε εμείς ναι.. κοριτσάκι..κοριτσάκι λεει? μπα..λαθος θα έκανα.. βεβαια την 16η εβδομαδα ήταν με τα πόδια ανοιχτα και ανασκελα και φάνηκε πεντακάθαρα μας είπε.. και τώρα δε μπορούσε να το δει γιατί ήταν μπρούμυτα..οπότε μας είπε θα το μάθουμε στον β επιπέδου.. τόσο καιρό μπεμπα την έλεγα... τώρα πάλι αγωνία!! :D:D:roll: μας την έσκασε το πιτσιρίκι.. και τώρα ποιος περιμένει μέχρι τις 1 Αυγούστου!!:lol:

 

σε καταλαβαινω κ εμεις τον γιοκα μου μπεμπα τον είχαμε μεχρι την β επιπεδου που μας ειπαν αγορι και μειναμε παγωτο!! τωρα εχουμε αυχενικη την παρασκευη αν και δεν πιστευω να δουμε κατι είναι και δυο βεβαια που θα παει την κανω την κορη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

CsATp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ έχω μια μικρή ελπίδα μήπως δουμε στην αυχενική τα φύλα! Όχι ότι με νοιάζει και πολύ να σας πω την αλήθεια απλώς εχω βάλει στο μάτι κάτι φανταστικές παιδικές ταπετσαρίες! (Αυτό με μάρανε τρομάρα μου!!!) Ας να είναι γερά κι ας μας κάνουν και την έκπληξη χαλάλι!!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ έχω μια μικρή ελπίδα μήπως δουμε στην αυχενική τα φύλα! Όχι ότι με νοιάζει και πολύ να σας πω την αλήθεια απλώς εχω βάλει στο μάτι κάτι φανταστικές παιδικές ταπετσαρίες! (Αυτό με μάρανε τρομάρα μου!!!) Ας να είναι γερά κι ας μας κάνουν και την έκπληξη χαλάλι!!!!

 

δυδιμακια κ εσυ? εχω παρεα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

CsATp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Εμάς το μωρό στη αυχενική διαφάνεια δεν φαινόταν τίποτα (να πω και την αλήθεια δεν προσπάθησε και πολύ ο γιατρός , επικεντρώθηκε στα σημαντικά σημεία της εξετάσεις που είναι και τα πιο σοβαρά). Στην 17 εβδομάδα είχε έτσι τα ποδαρακια του και τον ομφάλιο λώρο ανάμεσα που και πάλι δεν μας επέτρεψε να δούμε. Έχω τώρα μία άλλη επίσκεψη στις 8 και αν θελήσει θα μας δείξει. Αλλιώς στις 18 στην β επιπέδου. Για να δούμε ...😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Καλησπερα!!!και καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη σε ολες μας!!!μολις σημερα εκανα την αυχενικη..ειμαι στην 13η εβδομαδα..ο γιατρος μας ειπε οτι κατα 90% ειναι αγορακι :D:D!!!αλλα να μην το δεσουμε και κομπο.υπαρχει περιπτωση να εχει κανει λαθος?λιγο μεγσλο ποσοστο δεν ειναι το 90% για τοσο νωρις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα!!!και καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη σε ολες μας!!!μολις σημερα εκανα την αυχενικη..ειμαι στην 13η εβδομαδα..ο γιατρος μας ειπε οτι κατα 90% ειναι αγορακι :D:D!!!αλλα να μην το δεσουμε και κομπο.υπαρχει περιπτωση να εχει κανει λαθος?λιγο μεγσλο ποσοστο δεν ειναι το 90% για τοσο νωρις?

 

καλησπέρα !!!εγώ πιστεύω ότι στα αγοράκια δεν κάνουν λάθος. ..τα κοριτσάκια μπορεί να γίνουν αγοράκια στη β επιπέδου :) . πάλι άλλοι γιατροί λένε ότι το φύλο μπορούν να το δούΝ μεταξύ τους 15η και 18 η εβδομή φας. χχχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!και καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη σε ολες μας!!!μολις σημερα εκανα την αυχενικη..ειμαι στην 13η εβδομαδα..ο γιατρος μας ειπε οτι κατα 90% ειναι αγορακι :D:D!!!αλλα να μην το δεσουμε και κομπο.υπαρχει περιπτωση να εχει κανει λαθος?λιγο μεγσλο ποσοστο δεν ειναι το 90% για τοσο νωρις?

 

Τελικά τι ειναι? Και μενα στην 12 που ειπαν ειναι 90% κοριτσι, δεν φαινοταν τιποτα. Θα σιγουρευτω φυσικα στην β επιπέδου. Αλλα τα αγορακια φαινονται αμεσως τα περιθωρια λαθοους ειναι μικρά :D

IbCpp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ειναι? Και μενα στην 12 που ειπαν ειναι 90% κοριτσι, δεν φαινοταν τιποτα. Θα σιγουρευτω φυσικα στην β επιπέδου. Αλλα τα αγορακια φαινονται αμεσως τα περιθωρια λαθοους ειναι μικρά :D

 

Καλησπεραα!!!ακομα δεν πηγα στ γιατρο ξανα.εχω 19 του μηνος ραντεβου.αλλα μαλλον ειναι αγορακι γιατι κ εμενα μου ειπαν οτι τα αγορακια φαινονται :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλες τις εγκυουλες!!Είμαι καινούργια στο forum και θέλω τα φωτα σας. Ειμαι στην 15 εβδομάδα και ενώ στην αυχενική μας είπε ο γιατρός κορίτσι κατά 80 τις εκατό εγώ το εδεσα κόμπο πετώντας από χαρα γιατί θέλω κορίτσι για να βγάλω τη μαμά μου που την εχω χάσει χθες στον καθιερωμένο υπέρηχο μας είπε ότι έκανε λάθος και ότι ειδε το μόριο δεν ήταν όμως σε καλή θέση το μωρό ήταν μπρούμυτα με ανοιχτά πόδια..Έχω μπερδευτεί όχι ότι στεναχωρηθηκα γέρο να είναι αλλά η αλήθεια είναι ότι θέλω κορίτσι για τον προαναφερθέντα λογο παρόλα αυτά το ένστικτο μου μου λέει ακόμα κορίτσι!!!Τι να πω έχει καμία σας ανάλογη εμπειρία λάθους κι αν το μπέρδεψε με το λωρό??? Περιμένω απαντήσεις σας Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις εγκυουλες!!Είμαι καινούργια στο forum και θέλω τα φωτα σας. Ειμαι στην 15 εβδομάδα και ενώ στην αυχενική μας είπε ο γιατρός κορίτσι κατά 80 τις εκατό εγώ το εδεσα κόμπο πετώντας από χαρα γιατί θέλω κορίτσι για να βγάλω τη μαμά μου που την εχω χάσει χθες στον καθιερωμένο υπέρηχο μας είπε ότι έκανε λάθος και ότι ειδε το μόριο δεν ήταν όμως σε καλή θέση το μωρό ήταν μπρούμυτα με ανοιχτά πόδια..Έχω μπερδευτεί όχι ότι στεναχωρηθηκα γέρο να είναι αλλά η αλήθεια είναι ότι θέλω κορίτσι για τον προαναφερθέντα λογο παρόλα αυτά το ένστικτο μου μου λέει ακόμα κορίτσι!!!Τι να πω έχει καμία σας ανάλογη εμπειρία λάθους κι αν το μπέρδεψε με το λωρό??? Περιμένω απαντήσεις σας Ευχαριστώ!!

 

Καλησπερα κ με το καλο!!!εμενα στην αυχενικη μου ειχαν πει κστα 90% αγορι κ στον επομενο υπερηχο το επιβεβαιωσαμε κ εινσι οντως αγορακι!!!!!!απο οσο ξερω πιο συχνα τα αγορακια φαινονται στην αυχενικη κ οχι τα κοριτσακια.μην αγχωνεσαι λογικα στον επομενο υπερηχο θα δει πιο κσθαρα ο γιατρος ειδικα αν ειναι αγορακι.κσταλαβαινω τον λογο που θες κοριτσακι ειναι λογικο!!!αλλα πανω απο ολα να ειναι γερο!!!!!!!!!!!!ελπιζω το ενστικτο σου να βγει αληθινο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ με το καλο!!!εμενα στην αυχενικη μου ειχαν πει κστα 90% αγορι κ στον επομενο υπερηχο το επιβεβαιωσαμε κ εινσι οντως αγορακι!!!!!!απο οσο ξερω πιο συχνα τα αγορακια φαινονται στην αυχενικη κ οχι τα κοριτσακια.μην αγχωνεσαι λογικα στον επομενο υπερηχο θα δει πιο κσθαρα ο γιατρος ειδικα αν ειναι αγορακι.κσταλαβαινω τον λογο που θες κοριτσακι ειναι λογικο!!!αλλα πανω απο ολα να ειναι γερο!!!!!!!!!!!!ελπιζω το ενστικτο σου να βγει αληθινο!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!Με τόσα που ακούμε κάθε μέρα έχεις δίκιο γέρο να είναι!!!Θα ενημέρωσω τέλος φλεβαρη στη β επιπέδου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις εγκυουλες!!Είμαι καινούργια στο forum και θέλω τα φωτα σας. Ειμαι στην 15 εβδομάδα και ενώ στην αυχενική μας είπε ο γιατρός κορίτσι κατά 80 τις εκατό εγώ το εδεσα κόμπο πετώντας από χαρα γιατί θέλω κορίτσι για να βγάλω τη μαμά μου που την εχω χάσει χθες στον καθιερωμένο υπέρηχο μας είπε ότι έκανε λάθος και ότι ειδε το μόριο δεν ήταν όμως σε καλή θέση το μωρό ήταν μπρούμυτα με ανοιχτά πόδια..Έχω μπερδευτεί όχι ότι στεναχωρηθηκα γέρο να είναι αλλά η αλήθεια είναι ότι θέλω κορίτσι για τον προαναφερθέντα λογο παρόλα αυτά το ένστικτο μου μου λέει ακόμα κορίτσι!!!Τι να πω έχει καμία σας ανάλογη εμπειρία λάθους κι αν το μπέρδεψε με το λωρό??? Περιμένω απαντήσεις σας Ευχαριστώ!!

 

Σ'εμάς φάνηκε πεντακάθαρα από την αυχενική ότι ήταν αγόρι, είχε βλέπεις ανοίξει τα πόδια διάπλατα ο διαολάκος :D:D:D

Εγώ επειδή ήθελα κορίτσι, έκλαιγα απαρηγόρητη 2 μέρες (ήταν και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης βλέπεις...), αλλά πλέον δεν τον αλλάζω τον μπόμπιρα με 100 κορίτσια!!!

Κι επειδή είχα ζόρικη γέννα, θα σου ευχηθώ να είναι γερό ό,τι κι αν είναι και να το κρατήσεις με το καλό στην αγκαλιά σου!!! Δεν έχει καμία σημασία το φύλο, το κάθε παιδί έχει τον χαρακτήρα και τις ιδιαιτερότητές του, αλλά να είσαι σίγουρη ότι θα το αγαπάς όσο τίποτε άλλο στον κόσμο!!!

9maTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμάς φάνηκε πεντακάθαρα από την αυχενική ότι ήταν αγόρι, είχε βλέπεις ανοίξει τα πόδια διάπλατα ο διαολάκος :D:D:D

Εγώ επειδή ήθελα κορίτσι, έκλαιγα απαρηγόρητη 2 μέρες (ήταν και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης βλέπεις...), αλλά πλέον δεν τον αλλάζω τον μπόμπιρα με 100 κορίτσια!!!

Κι επειδή είχα ζόρικη γέννα, θα σου ευχηθώ να είναι γερό ό,τι κι αν είναι και να το κρατήσεις με το καλό στην αγκαλιά σου!!! Δεν έχει καμία σημασία το φύλο, το κάθε παιδί έχει τον χαρακτήρα και τις ιδιαιτερότητές του, αλλά να είσαι σίγουρη ότι θα το αγαπάς όσο τίποτε άλλο στον κόσμο!!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!Πλέον έχω στο μυαλό μου μονο θετικές σκέψεις ότι κι αν είναι!!!Σκέφτομαι πως θα φτιαξω το δωμάτιο του και ανυπομονω να το κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμάς φάνηκε πεντακάθαρα από την αυχενική ότι ήταν αγόρι, είχε βλέπεις ανοίξει τα πόδια διάπλατα ο διαολάκος :D:D:D

Εγώ επειδή ήθελα κορίτσι, έκλαιγα απαρηγόρητη 2 μέρες (ήταν και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης βλέπεις...), αλλά πλέον δεν τον αλλάζω τον μπόμπιρα με 100 κορίτσια!!!

Κι επειδή είχα ζόρικη γέννα, θα σου ευχηθώ να είναι γερό ό,τι κι αν είναι και να το κρατήσεις με το καλό στην αγκαλιά σου!!! Δεν έχει καμία σημασία το φύλο, το κάθε παιδί έχει τον χαρακτήρα και τις ιδιαιτερότητές του, αλλά να είσαι σίγουρη ότι θα το αγαπάς όσο τίποτε άλλο στον κόσμο!!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!Πλέον έχω στο μυαλό μου μονο θετικές σκέψεις ότι κι αν είναι!!!Σκέφτομαι πως θα φτιαξω το δωμάτιο του και ανυπομονω να το κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
Παράθεση
Παράθεση

 

 

Έτυχε σε καμία στη 13 εβδομάδα να της πουν αγόρι και τελικά να είναι κορίτσι ;; Ο ένας γιατρός μου είπε αγόρι κ στην αυχενική μου είπε δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα μάλλον αγόρι .. από το υπέρηχο εγώ που είμαι άσχετη βλέπω κάτι σαν αντρικό μόριο ..

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Μαριαααα1234 είπε:

Έτυχε σε καμία στη 13 εβδομάδα να της πουν αγόρι και τελικά να είναι κορίτσι ;; Ο ένας γιατρός μου είπε αγόρι κ στην αυχενική μου είπε δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα μάλλον αγόρι .. από το υπέρηχο εγώ που είμαι άσχετη βλέπω κάτι σαν αντρικό μόριο ..

Καλησπέρα!! Εμάς ο γιατρός μέχρι την 20η περίπου εβδομάδα μας έλεγε πως κατά 97% είναι αγόρι! Πράγματι, όπως λες, στον υπέρηχο που έχω φωτογραφίες φαινόταν σαν να έχει ανδρικά γεννητικά όργανα. Μετά έκανα nipt test και τα αποτελέσματα βγήκαν 22η εβδομάδα όπου είδα...: Absence of y chromosome! Αυτό σήμαινε κορίτσι!!! Χαχαχα δε φαντάζεσαι χαρά ο άντρας μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς στην αυχενική μας είπαν πιθανότερο αγόρι αν και δεν φαινόταν κατι σίγουρο, αλλά στην επόμενη επίσκεψη ο γιατρός μας μας είπε κορίτσι, όπως και είναι τελικά.

Επεξεργάστηκαν by little lamb
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι ήταν αγόρι, πολύ πριν την αυχενική! Ήμουν έξαλλη και σίγουρη ότι κάνει λάθος γιατί ήθελα σαν τρελή κορίτσι και το είχα δεδομένο! Αφούβ έλεγα στον ανιψιό μου, σε μερικούς μήνες θα έχεις ξαδερφούλα! Τελικά δίκιο είχε ο άτιμος..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...