Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς είναι όταν το μωρό κλωτσάει?


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!

θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.

Είμαι 18 εβδομαδα και δεν ξέρω αν νιωθω το μωράκι (αυτό που νιώθω είναι μικρες ενοχλήσεις στο σημείο της μήτρας)

και πως πρέπει να το νιώθω όταν κλωτσάει?

και άμα πρέπει να το νιώθω διαρκώς?

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!!

θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.

Είμαι 18 εβδομαδα και δεν ξέρω αν νιωθω το μωράκι (αυτό που νιώθω είναι μικρες ενοχλήσεις στο σημείο της μήτρας)

και πως πρέπει να το νιώθω όταν κλωτσάει?

και άμα πρέπει να το νιώθω διαρκώς?

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Καλησπέρα! Αρχικά θα νιώθεις σαν κάποιος να σε σκουντάει από μέσα ή ένα ελαφρύ στριφογύρισμα! Όσο το μωράκι μεγαλώνει και δυναμώνει θα γίνεται πιό αισθητή η παρουσία του και τότε θα ρίχνει τις περιβόητες κλωτσιές! Εγώ τώρα που έφταςα 32η μπορώ να πω ότι ώρες ώρες πονάω όταν κάνουν έντονες κινήσεις! Δεν θα το νιωθεις διαρκώς γιατί κι αυτό το μικρούλι έχει το πρόγραμμά του (πχ μπορεί να κοιμάται) αλλά και τα κέφια του!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.

Είμαι 18 εβδομαδα και δεν ξέρω αν νιωθω το μωράκι (αυτό που νιώθω είναι μικρες ενοχλήσεις στο σημείο της μήτρας)

και πως πρέπει να το νιώθω όταν κλωτσάει?

και άμα πρέπει να το νιώθω διαρκώς?

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Κοπελα μου καλημερα ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...και εγω στη δικη σου περοπου βδομαδα ξεκινησαν αυτες οι ενοχλήσεις σαν τσιμπαματακια ηταν χαμηλα και που και που ενιωθα κατι πολυ απαλο σαν να με γαργαλαει ηταν η κινηση ρης μπεμπας μου..οσο περναει ο καιροςθα τα νιωθεις ολο και πιο εντονα ολα 22η βδομαδα θα φας περιπου μια ελαφριά κλωτσια εγω τοτε θυμαμαι την πρώτη..το μωρακι σου εχει το δικο του προγραμμα θα κοιμαται ξαι αυτο οταν ξυπναει θα νιωθεις ολες αυτες τις κινησεις...επισηςνα του μιλάς εγω τωρα σε 2 μέρες θα μαι 26η βδομαδα και παρατηεω οταν της μιλαω και την χαιδευω ξυπναει και την νιωθω...απο 21 βδομαδα θα αρχισει βα σε ακουει γι αυτο μιλα του

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά απο μένα. Είμαι καινούργια στο φορουμ αλλα το παρακολουθώ εδω και μήνες. Λοιπν είμαι και γω 18 εβδομάδα και δεν νιωθω κλωτσιτσες η καποια κίνηση. Το μόνο που νιώθω ειναι τον σακο να περνει θέσεις δεξια αριστερά κάτω και να πετρωνει κάπως. Ισως ξεκιινησουν απο 20 εβδομάδα

IbCpp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά απο μένα. Είμαι καινούργια στο φορουμ αλλα το παρακολουθώ εδω και μήνες. Λοιπν είμαι και γω 18 εβδομάδα και δεν νιωθω κλωτσιτσες η καποια κίνηση. Το μόνο που νιώθω ειναι τον σακο να περνει θέσεις δεξια αριστερά κάτω και να πετρωνει κάπως. Ισως ξεκιινησουν απο 20 εβδομάδα

 

Αυτά που αισθάνεσαι είναι το μωρακι σου που αλλάζει θέσεις και το πέτρωμα επίσης είναι το μωρακι σου ανάλογα τη θέση που εχει πάρει.

Εγώ με 2 άρχισα να τα αισθάνομαι καθημερινά από την 23η εβδομάδα

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις.

Είμαι 18 εβδομαδα και δεν ξέρω αν νιωθω το μωράκι (αυτό που νιώθω είναι μικρες ενοχλήσεις στο σημείο της μήτρας)

και πως πρέπει να το νιώθω όταν κλωτσάει?

και άμα πρέπει να το νιώθω διαρκώς?

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Διαρκώς δεν γίνεται να το αισθάνεσαι γιατί κ τα μωρακια έχουν το πρόγραμμα τους κοιμούνται ξεκουραζ

Οι ενοχλήσεις στη μήτρα είναι επειδή μεγαλώνει και είναι φυσιολογικο

Ο γιατρός μου είχε πει ότι όταν εισαι πρωτότοκος αργείς να νιώσεις οταν είδη έχεις περάσει αυτό το στάδιο από τν 25εβδομάδα αρχίζουν οι κλωτσιές

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μπορώ να λεω οτι κινείτε το μωράκι; πρωτη εγκυμοσύνη ειναι και δεν ξέρω ακριβως πως θα χαρακτήριζα αυτην την αλλαγη θέσεων

 

Κοπελα μ κ εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και οσο περνάνε οι βδομάδες μήνες μαθαίνω

Ναι το μωρακι σου είναι που κινείται! Απόλαυσε το γιατι περνάνε γρήγορα οι μήνες

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μ κ εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και οσο περνάνε οι βδομάδες μήνες μαθαίνω

Ναι το μωρακι σου είναι που κινείται! Απόλαυσε το γιατι περνάνε γρήγορα οι μήνες

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις:) καλή πορεία να έχουμε

IbCpp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...