Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρώτες εξετάσεις και χωρίς ασφάλεια.. Πόσο κοστίζει ???


Chris11

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, μόλις έμαθα ότι περιμένουμε μωράκι ?!!!!!'!! Και ενώ είμαι τόσο χαρούμενη ταυτόχρονα και ανχωμενη για τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν... Δεν έχω καθόλου ασφάλεια και ακούω τρελές τιμές... Ξέρει καμία τίποτα να βοηθήσει ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας, μόλις έμαθα ότι περιμένουμε μωράκι ?!!!!!'!! Και ενώ είμαι τόσο χαρούμενη ταυτόχρονα και ανχωμενη για τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν... Δεν έχω καθόλου ασφάλεια και ακούω τρελές τιμές... Ξέρει καμία τίποτα να βοηθήσει ?????

 

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!

Αν εννοείς της αιματολογικες εξετάσεις που γίνονται κάθε μήνα στοιχίζουν περίπου ένα 100 ενώ όταν γραφτούν το πόσο είναι γελοίο το πολύ 5 ευρώ

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω στο θέμα που λες με την ασφάλεια μακάρι να ξέρα να σου έλεγα

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ένα συγκεκριμένο πολύ γνωστό διαγνωστικό κέντρο έχει ρίξει τις τιμές, τόσο πολύ που καμιά φορά δεν αξίζει να πάω καν στον ιατρό να μου τα γράψει. Υποψιαζομαι οτι έχουν απηυδήσει και αυτοί με τον ΕΟΠΥΥ που δεν τους πληρώνει που τους συμφέρει να μην έρχεσαι πια με παραπεμπτικό.

Πάρε εσύ την λίστα απο τον ιατρό με τις εξετάσεις και μετά πήγαινε σε δυο-τρία κέντρα και ρώτα τιμή για το πακέτο, κατι σαν έρευνα αγοράς.

Αλλά γιατί είσαι τελείως ανασφάλιστη; Δεν μπορεί να σε ασφαλίσει ο άντρας σου;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.... Είμαι ανασφαλιστη και από τον οαεδ θα μπορώ να έχω ασφαλεια από τέλος Δεκεμβρίου αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε... δεν έχουμε παντρεύτει ακόμα οπότε και ο λόγος που δεν μπορεί να με καλύψει τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.... Είμαι ανασφαλιστη και από τον οαεδ θα μπορώ να έχω ασφαλεια από τέλος Δεκεμβρίου αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε... δεν έχουμε παντρεύτει ακόμα οπότε και ο λόγος που δεν μπορεί να με καλύψει τώρα....

 

 

Α μάλιστα, ε θα κάνετε λίγο υπομονή μέχρι να ασφαλιστείς. Πάντως μέχρι τέλος Δεκεμβρίου υποθέτω οτι μόνο τον προγεννετικό έλεγχο θα χρειαστεί να κάνεις, εκτός κι αν έχεις κάποια θέμετα υγείας που προυποθέτουν κι άλλους γιατρους και εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ένα συγκεκριμένο πολύ γνωστό διαγνωστικό κέντρο έχει ρίξει τις τιμές, τόσο πολύ που καμιά φορά δεν αξίζει να πάω καν στον ιατρό να μου τα γράψει. Υποψιαζομαι οτι έχουν απηυδήσει και αυτοί με τον ΕΟΠΥΥ που δεν τους πληρώνει που τους συμφέρει να μην έρχεσαι πια με παραπεμπτικό.

Πάρε εσύ την λίστα απο τον ιατρό με τις εξετάσεις και μετά πήγαινε σε δυο-τρία κέντρα και ρώτα τιμή για το πακέτο, κατι σαν έρευνα αγοράς.

Αλλά γιατί είσαι τελείως ανασφάλιστη; Δεν μπορεί να σε ασφαλίσει ο άντρας σου;

 

τα διαγνωστικα ή τουλαχιστον καποια, εφοσον καποιος ειναι ασφαλισμενος στον εοππυ,προσκομισει το βιβλιαριο εν ισχυ, ακομα και αν δεν εχει παραπεμπτικο, του χρεωνουν τις εξετασεις με τις τιμες του εοππυ...πρεπει ομως να ειναι καποιος ασφαλισμενος διαφορετικα χρεωνουν τις τιμες του καθε κεντρου ιδιωτικα...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...