Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Να κανω χωριακη η να περιμενω;;;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια ξαναηρθα και παλι στη παρεα σας. Ξαναρχισαμε τις προσπαθειες και παλι και νομηζω οτι κατι καταφεραμε... Το τελευταιο περιοδο την ειχα 14/10 ειχαμε επαφες σε ολλο το μηνα ανα 2-3 μερες. Ο κυκλος μου ειναι 30-30 ημερων και εχω πλεον 3-5 ημερες καθυστερηση. Τις τελευταιες μερες εχω και καποιο ευεσθησια στο στηθος, και μια εξαντληση.

Τι να κανω να παω χωριακη η να περιμνω καμια εβδομαδα ακομα. Ειχα και τη αποβολη το καλοκαιρι (βιωχημηκη) και ειμαι τρομοκρατημενοι μηπως και θα ξαναγυνει το ιδιο, και μηπως θα ηταν καλητερο αν δεν ξερω αν ειμαι εγκυος η οχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια ξαναηρθα και παλι στη παρεα σας. Ξαναρχισαμε τις προσπαθειες και παλι και νομηζω οτι κατι καταφεραμε... Το τελευταιο περιοδο την ειχα 14/10 ειχαμε επαφες σε ολλο το μηνα ανα 2-3 μερες. Ο κυκλος μου ειναι 30-30 ημερων και εχω πλεον 3-5 ημερες καθυστερηση. Τις τελευταιες μερες εχω και καποιο ευεσθησια στο στηθος, και μια εξαντληση.

Τι να κανω να παω χωριακη η να περιμνω καμια εβδομαδα ακομα. Ειχα και τη αποβολη το καλοκαιρι (βιωχημηκη) και ειμαι τρομοκρατημενοι μηπως και θα ξαναγυνει το ιδιο, και μηπως θα ηταν καλητερο αν δεν ξερω αν ειμαι εγκυος η οχι.

 

Καλησπερα δωραα:Dετσι οπως τα γραφεις κσι με την κσθυστερηση π εχεις πιστευω τα καταφερες!!!εγω ειχα 3 μερες καθυστερηση κ εκανα το τεστ εγγυμοσυνης clear blue που δειχνει 4 μερες πριν την κσθυστερηση κ μου ειχε βγει θετικο!!!τωρα ειμαι στην 7η εβδομαδα!!!νομιζω οτι αν παρεις ενα τεστακι θα σ δειξει.βεβαια παλι η χοριακη ειναι πιο σιγουρη!!!!εγω θα ελεγα αφου εχεις κ καθυστερηση κ ειχατε κ συχνες επαφουλες ν κανεις ενα:D

Link to comment
Share on other sites

Επησης ξεχασα να το αναφερω οτι εχω προβλημα με το θυροειδη (συντρομο χασιμοτο) αλλα μεχρη στειγμης δεν χρειαζομαι θεραπεια για αυτο... Θεωρητικα δεν θα μπορουσε να επηρεασει την εγκημοσυνη (αν υπαρχει).

Και ο φοβος (μαλλον τρομο καλητερα) μου δεν ειναι οτι το τεστ δεν θα δειξει την εγυμοσυνη (που πιστευω οτι θα το εδυχνε) αλλα το ποσο θα ηταν η χωριακη και αν θα αυξανοταν κανονικα. Την προηγουμενη φορα ξεκηνησε εξαρχης χαμηλα και δεν εφτασε πανω απο 170 ποτε. Φοβαμαι απιστευτα να μην ξανατυχει το ιδιο... Ελπιζω να μην σας ζαλησα...

Link to comment
Share on other sites

Επησης ξεχασα να το αναφερω οτι εχω προβλημα με το θυροειδη (συντρομο χασιμοτο) αλλα μεχρη στειγμης δεν χρειαζομαι θεραπεια για αυτο... Θεωρητικα δεν θα μπορουσε να επηρεασει την εγκημοσυνη (αν υπαρχει).

Και ο φοβος (μαλλον τρομο καλητερα) μου δεν ειναι οτι το τεστ δεν θα δειξει την εγυμοσυνη (που πιστευω οτι θα το εδυχνε) αλλα το ποσο θα ηταν η χωριακη και αν θα αυξανοταν κανονικα. Την προηγουμενη φορα ξεκηνησε εξαρχης χαμηλα και δεν εφτασε πανω απο 170 ποτε. Φοβαμαι απιστευτα να μην ξανατυχει το ιδιο... Ελπιζω να μην σας ζαλησα...

 

Δώρα μου, καταλαβαινω τον φόβο σου . Αλλα αν εισαι εγγυος δεν πρεπει να το μιλήσεις γρήγορα με τον γιατρό σου , μηπως χρειαστείς φάρμακα;

Δεν μπορούμε να σε καθοδηγήσουμε στο τι μπορεί να αντέξει η ψυχή σου , αλλα η λογική λέει οτι θα επρεπε να μάθεις σύντομα . Ισως ας πούμε σου δωσει προγεστερονη η κατι τετοιο.

 

Το οτι δεν πηγε καλα την προηγούμενη φορά δεν σημαινει οτι θα επαναληφθεί

:-D

Ευχομαι να πάνε ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites

Με βαση το ενδοκρηνολογο μου δεν θα προκαλουσε προβλημα το θυροειδη, μιας και δεν εχω ψηλες τιμες.... Οσο για τι πηγε στραβα στη προηγουμενη μαλλον κακη τυχη....αλλα εξακολουθω να φοβαμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...