Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνοι περιόδου στην αρχή της κύησης


Recommended Posts

Καλο μηνα σε ολες κοριτσια , εχω 2 μερες καθυστερηση με τους ιδιους ακριβως πονους που εχω και στην περιοδο , με τον συντροφο μου συνεχεια οταν εξπερματωνει βγαινει εξω και επισης η προφυλαξεις της ελεγχει μετα προσεκτικα , εχω αγχωθει και εγω και ο συτροφος μου , αυτον τον μηνα που περασε ειχα πολυ αγχος για ενα αλλο θεμα , μηπως παιζει ρολο αυτο? αν μπορειτε λιγο να μου απαντησετε γτ εχω αγχωθει , βεβαια η πονοι της περιοδου ειναι εντονοι αλλα στο τελος βλεπω οτι δεν αδιαθετω, και ειναι η 2 μερα καθυστερησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλο μηνα σε ολες κοριτσια , εχω 2 μερες καθυστερηση με τους ιδιους ακριβως πονους που εχω και στην περιοδο , με τον συντροφο μου συνεχεια οταν εξπερματωνει βγαινει εξω και επισης η προφυλαξεις της ελεγχει μετα προσεκτικα , εχω αγχωθει και εγω και ο συτροφος μου , αυτον τον μηνα που περασε ειχα πολυ αγχος για ενα αλλο θεμα , μηπως παιζει ρολο αυτο? αν μπορειτε λιγο να μου απαντησετε γτ εχω αγχωθει , βεβαια η πονοι της περιοδου ειναι εντονοι αλλα στο τελος βλεπω οτι δεν αδιαθετω, και ειναι η 2 μερα καθυστερησης

 

το ανχος μπορει να προκαλεση καθυστερηση αλλα δεν χανεις να το ψαξεις πιασε ενα τεστακι¨, εισος ειναι και απο τον καιρο με αποτομες αλαγες τυχαινει να τρελενετε και η περιοδος μας :-)

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

το ανχος μπορει να προκαλεση καθυστερηση αλλα δεν χανεις να το ψαξεις πιασε ενα τεστακι¨, εισος ειναι και απο τον καιρο με αποτομες αλαγες τυχαινει να τρελενετε και η περιοδος μας :-)

 

Αυτο εχω σκεφτει και εγω , ευχαριστω θα παω να κανω ενα τεστ να ειμαι σιγουρη γιατι με αυτο το αγχος που εχω θα τρελαθω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΘ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΧΑΧΧΑΧ..ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ..ΕΧΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΥΡΕΣΗ ΠΡΙΝ 1ΜΙΣΙ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΘ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ...ΤΣΟΥΠ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΠΟΝΟ ΟΜΩς ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.......ΠΡΙΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ???ΠΑΝΤΑ ΡΟΛΟΙ ΜΟΥ ΙΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΩΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΙΣΜΕΝΟ..ΚΑΙ ΣΙΧΝΟΥΟΥΡΙΑ..ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ...:?::?::?::?::?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα κορίτσια

 

Πρώτη φορά και απο εμένα

Καταρχάς δεν είμαι πολύ του γιατρού γιαυτό έκανα εγγραφή εδώ.

 

Η αλήθεια είναι οτι τις γόνιμες μου ημέρες δεν προσέχαμε πολύ με τον σύντροφο μου με αποτέλεσμα τώρα να βρίσκομαι σε άγχος.

 

Συγκεκριμένα, είχαμε ελεύθερη κάπως επαφή στις 12, 13, και 15 του μήνα. Ο κύκλος μου είναι 23 ημέρες. Κανονικά σε 5 μέρες πρέπει να αδιαθετήσω. Το παράξενο απ όλα είναι οτι έχω πολλά υγρά και κοιμάμαι συνεχώς !!! Δεν είμαι λάτρεις του ύπνου ενώ ότι και να έπαθα την τελευταία εβδομάδα κοιμάμαι συνεχώς ! Ακόμη, το στομάχι μου συνεχώς θέλει να ξερνάει... Άνευ λόγου και αιτίας ! Όπως ανέφερα δεν είμαι καθόλου του γιατρού, σπάνια να με ακούσει κάποιος να παραπονιέμαι για κάτι.. Απλά όντως ξεκίνησα να ανησυχώ !

Επίσης σήμερα ξεκίνησα να έχω τσιμπίματα κάτω στην δεξιά μου οωθήκη και έχω πονάκια.

 

Αν κάνω τώρα την χοριακή θα δείξει ? Ή κάποιο τέστ?

Ή πρέπει να περιμένω ακόμη 1 εβδομάδα?

 

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα καλοδεχούμενο. Απλά θα ήθελα να μάθω εάν είναι νωρίς για αυτά τα συμπτώματα τα οποία σας ανάφερα ή είναι κάτι άλλο όπου πρέπει να το προλάβω

 

 

Φιλιά

χχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια

 

Πρώτη φορά και απο εμένα

Καταρχάς δεν είμαι πολύ του γιατρού γιαυτό έκανα εγγραφή εδώ.

 

Η αλήθεια είναι οτι τις γόνιμες μου ημέρες δεν προσέχαμε πολύ με τον σύντροφο μου με αποτέλεσμα τώρα να βρίσκομαι σε άγχος.

 

Συγκεκριμένα, είχαμε ελεύθερη κάπως επαφή στις 12, 13, και 15 του μήνα. Ο κύκλος μου είναι 23 ημέρες. Κανονικά σε 5 μέρες πρέπει να αδιαθετήσω. Το παράξενο απ όλα είναι οτι έχω πολλά υγρά και κοιμάμαι συνεχώς !!! Δεν είμαι λάτρεις του ύπνου ενώ ότι και να έπαθα την τελευταία εβδομάδα κοιμάμαι συνεχώς ! Ακόμη, το στομάχι μου συνεχώς θέλει να ξερνάει... Άνευ λόγου και αιτίας ! Όπως ανέφερα δεν είμαι καθόλου του γιατρού, σπάνια να με ακούσει κάποιος να παραπονιέμαι για κάτι.. Απλά όντως ξεκίνησα να ανησυχώ !

Επίσης σήμερα ξεκίνησα να έχω τσιμπίματα κάτω στην δεξιά μου οωθήκη και έχω πονάκια.

 

Αν κάνω τώρα την χοριακή θα δείξει ? Ή κάποιο τέστ?

Ή πρέπει να περιμένω ακόμη 1 εβδομάδα?

 

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα καλοδεχούμενο. Απλά θα ήθελα να μάθω εάν είναι νωρίς για αυτά τα συμπτώματα τα οποία σας ανάφερα ή είναι κάτι άλλο όπου πρέπει να το προλάβω

 

 

Φιλιά

χχχ

 

Καλώς ήρθες! Αν θέλεις να κάνεις τεστάκι του φαρμακείου, καλύτερα να περιμένεις την πρώτη μέρα της καθυστέρησης. Στο λέω από προσωπική εμπειρία, έκανα πριν την καθυστέρηση (ήμουν πολύ ανυπόμονη) και έδειξε αρνητικό ενώ ήμουν έγκυος. Η χοριακή δείχνει νωρίτερα, αλλά επειδή δεν χρειάστηκε να κάνω δεν ξέρω πόσο πιο νωρίς σίγουρα, λογικά τη Δευτέρα θα ανιχνεύεται στο αίμα. Καλύτερα ρώτα και στο μικροβιολογικό εργαστήριο που θα την κάνεις.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! Όταν μάθεις πες μας τα νέα σου :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κ απο εμενα!εχω σταθερο κυκλο 29 ημερων αδιαθετησα στις 24/10 με κανονικη περιοδο με ελευθερη επαφη στις 23/10..εχω πρησμενο στηθος κ αναγουλα μεχρι που ξανααδιαθετησα στις 15/11 δεν ειχα δωσει σημασια λογω οτι περασα μια δυσκολη φαση της ζωης μου.απλα αρχισω να αναρωτιεμαι γιατι εχω τοσο πολυ αναγουλα.υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνησ?καμια ιωσουλα?εσεις τι λετε ρε κοριτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κοριτσια!!!ειμαι και εγω καινουργιο μελος αλλα σας παρακολουθω συνεχεια!!!!Εχω μια απορια?πως υπολογιζετε την εβδομαδα κυησης????μετραει απο την τελευταια περιοδο η απο την ημερα ωορηξιας???ειμαι λιγο χαμενη..εχω κανει ενα τεστ και βγηκε θετικο!!!!!26/12 τελευταια περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια!λοιπον θελω κι εγω την βοηθεια σας σε κατι πολυ σημαντικο!ηρθαμε σε ελευθερη επαφη με τον αρραβωνιαστικο μου ολες τις γονιμες ημερες μου,και μετα απο 4 ημερες αρχισαν καποια μικρα τσιμπηματακια στο υψος της μητρας σιγα σιγα και καποια υγρα και αυτοι οι πονοι αυξηθηκαν λιγο τις τελευταιες ημερες περιμενω να αδιαθετησω σε 3 με 4 μερες αλλα δεν εχω τα κλασικα συμπτωματα πριν απο την περιοδο παρα μονο τους πονους και τα υγρα το στηθος μου ειναι πολυ πρησμενο και εχουν πεταχτει φλεβες γυρω απο αυτο αλλα δεν με πονουν οπως συνηθως!υπαρχει καμια πιθανοτητα να εχουμε μωρακι?εχω αγχωθει τοσο πολυ και δεν ξερω εαν ειναι η ωρα να κανω τεστ εγκυμοσυνης....τι με συμβουλευεται να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!ειμαι και εγω καινουργιο μελος αλλα σας παρακολουθω συνεχεια!!!!Εχω μια απορια?πως υπολογιζετε την εβδομαδα κυησης????μετραει απο την τελευταια περιοδο η απο την ημερα ωορηξιας???ειμαι λιγο χαμενη..εχω κανει ενα τεστ και βγηκε θετικο!!!!!26/12 τελευταια περιοδος.

 

από την τελέυταία περίοδο ξέρω εγώ!, κορίτσι μου το τεστ λογικά δεν κάνει λάθος, μόνο όταν είναι αρνητικό το αποτέλεσμα μπορεί να αλλάξει, σου προτείνω να πας στο γυναικολόγο σου...συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια!λοιπον θελω κι εγω την βοηθεια σας σε κατι πολυ σημαντικο!ηρθαμε σε ελευθερη επαφη με τον αρραβωνιαστικο μου ολες τις γονιμες ημερες μου,και μετα απο 4 ημερες αρχισαν καποια μικρα τσιμπηματακια στο υψος της μητρας σιγα σιγα και καποια υγρα και αυτοι οι πονοι αυξηθηκαν λιγο τις τελευταιες ημερες περιμενω να αδιαθετησω σε 3 με 4 μερες αλλα δεν εχω τα κλασικα συμπτωματα πριν απο την περιοδο παρα μονο τους πονους και τα υγρα το στηθος μου ειναι πολυ πρησμενο και εχουν πεταχτει φλεβες γυρω απο αυτο αλλα δεν με πονουν οπως συνηθως!υπαρχει καμια πιθανοτητα να εχουμε μωρακι?εχω αγχωθει τοσο πολυ και δεν ξερω εαν ειναι η ωρα να κανω τεστ εγκυμοσυνης....τι με συμβουλευεται να κανω?

 

υπομονή κορίτσι!!!υπάρχουν τεστ που δείχνουν 8-10 μέρες μετα την ωορηξία!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας.ειμαι στην αρχη της 7ης βδομαδας. δεν εχω καθολου πονακια ή τσιμπηματα χαμηλα ενω τις προηγουμενες μερες ειχα.Το στηθος μου φαινεται οτι ξεπρηστηκε αρκετα.δεν εχω καποιο ιχνος αιματος.περιμενω να κανω τον πρωτο υπερηχο αυριο και εχω αγχωθει. τελευται β χωριακη πριν 1 βδομαδα ηταν καλη. πρεπει ν ανησυχω που δεν εχω καθολου συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και εγω καινουργια στο forum !!!

Εδώ και 5 χρονια επαιρνα αντισσυληπτικα για λογους αντισσυληψης κ μετα από συμβουλη του γιατρου μυ αποφασισα να τα σταματήσω για λιγο καιρο !

Στις 23/3 ειχα την τελευταια περιοδο και στις 3/4 ηρθα σε ελευθερη επαφη !!

Μετα από δυο μερες αρχισαν πονοι χαμηλα στην κοιλια , συχνοουρια και αρκετα κολπικα υγρα !! Σταματησαν μετα από δυο βδομάδες ξανα και ξαναξεκινησαν σημερα ( 18/4 ) τρομερο πρηξιμο και φουσκωμα στην κοιλια και πονοι σαν αυτοι της περιοδου !!

Υποθετω ότι μεσα στις επομενες μερες θα αδιαθετήσω αλλα κατι μου λεει πως μπορει και όχι !!! Εσεις τι λετε βρε κορίτσια ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

KALHSPERA KORITSIA THELW THN BOH8EIA SAS 15/5 HR8A SE EPAFH ME TON ANTRA MOY ELEUTHERA KAI THN EPOMENH MERA HTAN H MERA THS WREKSIAS MOY EX8ES 18/5 KAI SHMERA 19/5 EXW ENTONOUS PONOUS XAMILA SAN NA EINAI NA MOY ER8EI PERIODOS NA FANTASTW DEN EINAI KAPOIO SYPTWMA APO TOSO NWRIS ETSI DEN EINAI.......A.....KAI TO ALLO KOIMAMAI SUNEXEIA NUSTAZWW PEITE MOY AN EINAI OLA AYTA EUXARISTA NEA NA XARW TO THELW POLU NA APOKTHSW ENA PAIDAKI :P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια!Είμαι νέα στην ομάδα!θα ήμουν πολύ χαρούμενη αν κάποια από σας θα μπορούσε να με βοηθήσει.Έχω δέκα μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ χθες κ βγηκε θετικό.Σήμερα πρωί εκανα χοριακη και περιμενω Απάντηση το απόγευμα.Το θέμα είναι ότι άνα διαστήματα έχω έναν πόνο σαν σουβλια κάτω δεξιά στην κοιλιά και ανησυχώ. Έχει συμβεί σε κάποια ξανά?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Είμαι νέα στην ομάδα!θα ήμουν πολύ χαρούμενη αν κάποια από σας θα μπορούσε να με βοηθήσει.Έχω δέκα μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ χθες κ βγηκε θετικό.Σήμερα πρωί εκανα χοριακη και περιμενω Απάντηση το απόγευμα.Το θέμα είναι ότι άνα διαστήματα έχω έναν πόνο σαν σουβλια κάτω δεξιά στην κοιλιά και ανησυχώ. Έχει συμβεί σε κάποια ξανά?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

 

Καλησπερα καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου με ενα γερο κ τελειομηνο μωρακι στην αγκαλια σου ευχομαι!!ναι τα ειχα κ εγω αυτα που λες κ συγκεκριμενα 2 μερες σερη..δηλαδη 2 μερες μετα την αναμενομενη περιοδο...την τριτη εκανα χοριακη κ βγηκε θετικη!να χαλαρωσεις κ να απολαυσεις την πιο γλυκια περιοδο της ζωης σου!!φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα!

χρειάζομαι τα ''φώτα'' σας!! :P 06.09 ήταν η μέρα που είδα τη προηγούμενη περίοδο. Χθες έκανα τεστ (2) και βγήκαν θετικά!!!! :-P Πήρα τηλέφωνο τ ιατρό μου και μου είπε να πάω σε δύο βδομάδες να μαι δει γιατί μου πε ότι είναι νωρίς..γνωρίζετε εσεις να μου πείτε σε ποια εβδομάδα είμαι και αν συμφωνείτε με την απάντησή του? (γόνιμες μέρες 20.09-21.09)

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα!

χρειάζομαι τα ''φώτα'' σας!! :P 06.09 ήταν η μέρα που είδα τη προηγούμενη περίοδο. Χθες έκανα τεστ (2) και βγήκαν θετικά!!!! :-P Πήρα τηλέφωνο τ ιατρό μου και μου είπε να πάω σε δύο βδομάδες να μαι δει γιατί μου πε ότι είναι νωρίς..γνωρίζετε εσεις να μου πείτε σε ποια εβδομάδα είμαι και αν συμφωνείτε με την απάντησή του? (γόνιμες μέρες 20.09-21.09)

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

Καλησπέρα κορίτσακι! !!!!Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! !!!Οι γιατροί μετράνε από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου!!!Άρα λογικά είσαι 4 εβδομάδων! !!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!! :-) υποθέτεις ότι σωστά μου απάντησε να πάω σε 2 βδομάδες; και πάλι σ' ευχαριστώ!!

 

Νομίζω ότι αν δεν φτάσει η χοριακη πάνω από 1000 ή να είσαι στην 6 εβδομάδα μπορεί να μην δει κάτι κ εγώ περίμενα κ πήγα στην 5w +5 και είδαμε σάκο μια κουκιδα μέσα κ άκουσα καρδούλα αλλά μου είχε πει από πριν ότι οριακά αν θα ακούσουμε την καρδιά γιατί ήταν νωρίς!!!Αν πας νωρίτερα ίσως δεν δει κάτι κ ανχωθεις άδικα γιαυτό προτείνουν γύρω στην 6 εβδομάδα οι γιατροί νομίζω! !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα κορίτσια μου,καλημερα χρόνια εύχομαι και να φέρει σε όσες επιθυμούμε ένα μωράκι!!!Έχω μια απορία αν γνωρίζει κάποια.Είχαμε ελεύθερες επαφές κατά την ωορυξια και μετά από 4 μερες πρηστηκε το στήθος μου,δεν μπορώ να το ακουμπήσώ,έχω έντονη ναυτία,και πόνους σαν να αδιαθετω!και τα τρία με έπιασαν μαζί και τα χω ακόμα,δηλαδή με έπιασαν περίπου 12 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!γενικά ταν συμπτώματα που έχω πριν τις αδιαθεσιες είναι πονοι περιόδου 3-4 μέρες πριν!πως τα βλέπετε,λέτε να χουμε μπεμπε;η θα απογοητεύτω πάλι!τεστ αυτή τη φορά θα κάνω μετά από 2-3 μέρες καθυστέρηση!χαχα σας ευχαριστώ για την προσοχή σας κορίτσια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,καλημερα χρόνια εύχομαι και να φέρει σε όσες επιθυμούμε ένα μωράκι!!!Έχω μια απορία αν γνωρίζει κάποια.Είχαμε ελεύθερες επαφές κατά την ωορυξια και μετά από 4 μερες πρηστηκε το στήθος μου,δεν μπορώ να το ακουμπήσώ,έχω έντονη ναυτία,και πόνους σαν να αδιαθετω!και τα τρία με έπιασαν μαζί και τα χω ακόμα,δηλαδή με έπιασαν περίπου 12 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!γενικά ταν συμπτώματα που έχω πριν τις αδιαθεσιες είναι πονοι περιόδου 3-4 μέρες πριν!πως τα βλέπετε,λέτε να χουμε μπεμπε;η θα απογοητεύτω πάλι!τεστ αυτή τη φορά θα κάνω μετά από 2-3 μέρες καθυστέρηση!χαχα σας ευχαριστώ για την προσοχή σας κορίτσια μου!!!

Καλημερα!!μπορει να ειναι και τα δυο!θεωρω οτι ειναι νωρις για να πεις κατι με σιγουρια!εμενα μ εχει τυχει να εχω πρηξιμο στο στηθος 4-5 μέρες πριν να ερθει ,μου εχει τυχη κ απο την ωορρηξια και μετα,μ εχει τυχει κ να μην πρηστει καθολου!!το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να περιμενεις την καθυστέρηση!!!σου ευχομαι να ειναι συμπτωματα απο μωρακι ολα αυτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολύ elenakii 22!μακάρι το εύχομαι και προσευχομαι!και σε σένα εύχομαι ότι επιθυμείς!θα σας στείλω όταν έχω νεότερα!πάντως δεν ειχα ξανά παρόμοια συμπτώματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα..Είμαι καινουρια στο forum...και συγχωρέστε με αν ρωτάω τα αυτονόητα...

Είχα δυστυχώς μια αποβολή τον Σεπτέβρη στην 8η εβδομαδα...Βασικά ειχε σχηματιστεί μονο ο σάκκος και καθόλου εμβρυο...

Απογοητεύτηκα και δεν προσπαθούσα...

Μετά από αυτά μεσολάβησαν περίοδοι κανονικά οπως μου πε ο γιατρός μου με τελευταία 1η μερα περιοδου 31.01.2017.

Ο κύκλος μου υπό κανονικες συνθηκες ειναι 30 με 32 μερες.

Μετά από χθεσινή επαφή δηλ. 19.02 έχω ένα ελαφρύ καψιμο στο κάτω μερος της κοιλιάς σαν πολύ ελαφρύ συμπτωμα περιοδου.

Είναι δυνατόν να αισθάνομαι συλληψη από τόσο νωρίς??Ή μήπως είναι ωορρηξια??Λίγο αργά με το κύκλο μου δεν ειναι για ωορρηξία??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...