Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Crinone και υπολείματα κρεμας


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,ειμαι καινούρια στο site αν κ το παρακολουθώ καιρό τώρα..

Είπα λοιπόν να καταθεσω κι εγώ τις ανησυχίες μου..

Γύρω στην 6εβδομαδα κυήσεως μου,ειδα καφέ χρώμα ενώ σκουπιστικα στην τουαλέτα..με τα πολλά με ειδε ο γιατρός μου κ μου έδωσε crinone κολπικά..4 βδομάδες μετά την χρήση της άρχισα να βλέπω κάτι κίτρινα υπολείματα στην λεκάνη ..λέω της κρέμας θα είναι..μετά απο2 μέρες ενώ έκανα μπάνιο,πλενομαι από κάτω κ ξανα πιάνω κάτι..το κοιτάω κ ήταν πηχτα υπολείματα (μικρά 1-2 εκ)με κίτρινο κ μαύρο χρώμα(σαν ξεραμενο αίμα).πανικοβαλλομαι και παιρνω τον γιατρό..ξανά πάω(10 εβδομάδα πια).κανουμε υπέρηχο και το μωρακ είναι μία χαρά κ κουνιεται! Ηρεμω και μου λέει μην ανησυχεις είναι παλιό αιμα με κρέμα και έχεις κ ένα αιμάτωμα στην μήτρα,χαμηλα όμως μακρυά από το παιδί..φεύγω ήρεμη κ χαρούμενη..και χτες 2 μέρες μετα την επίσκεψη,βηχω και με το βηξιμο νιώθω κάτι από κάτω..βάζω το χέρι μου και βγαίνει μία παχύρρευστη μάζα 12-13 εκ. αυτη την φορά ,ίδια με τις άλλες αλλά εκτός από μαύρο χρώμα που και που είχε κ λίγο ανοιχτό ροζ..λεω αμάν φρέσκο αιμα.. αλλά ο άντρας μου με καθησύχασε ότι δεν είναι τίποτα αφού το είπε κι ο γιατρός προ 2μερων..κ θα είναι από το αιμάτωμα κτλ..αλλά εγώ ανησυχω πολύ..φοβάμαι για το μωρακι κ δεν ξέρω τι να κάνω..τον έχω ζαλίζει κ τον καημενο τον γατρο κ νιώθω άσχημα να τον ξανά παρω..αίμα κτλ δεν είδα ποτέ αλλά με τρόμαξε αυτή ή τεράστια μάζα με τα χρώματα κ το αιμάτωμα που μου είπε ότι έχω..τι να κάνω?να τον πάρω παλι να πάω να ακούσω καρδουλα να ησυχάσω κι ας το είδαμε προ 2 ημερων?να κάνω υπομονή 2 βδομάδες που έχουμε ραντεβού για αυχενική ?δεν ξέρω τι να κανω..είχε καμμία σας κάτι παρόμοιο μήπως καθησυχαστω λίγο? Συγνώμη αν σας ζαλισα και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν εχω εμπειρια απο κατι αναλογο αλλα καλυτερα να τον παρεις τηλ κ ας θεωρηθεις υπερβολικη παρα να μην τον παρεις κ να δημιουργηθει μια επιπλοκη που ισως προλαβαινες. Εξαλλου ειναι κ ιδιαιτερη η περιπτωση σου. Κ το αιμα παντα δημιουργει αγχος...

 

 

QUOTE=fkdim;2881659]Καλησπέρα κορίτσια,ειμαι καινούρια στο site αν κ το παρακολουθώ καιρό τώρα..

Είπα λοιπόν να καταθεσω κι εγώ τις ανησυχίες μου..

Γύρω στην 6εβδομαδα κυήσεως μου,ειδα καφέ χρώμα ενώ σκουπιστικα στην τουαλέτα..με τα πολλά με ειδε ο γιατρός μου κ μου έδωσε crinone κολπικά..4 βδομάδες μετά την χρήση της άρχισα να βλέπω κάτι κίτρινα υπολείματα στην λεκάνη ..λέω της κρέμας θα είναι..μετά απο2 μέρες ενώ έκανα μπάνιο,πλενομαι από κάτω κ ξανα πιάνω κάτι..το κοιτάω κ ήταν πηχτα υπολείματα (μικρά 1-2 εκ)με κίτρινο κ μαύρο χρώμα(σαν ξεραμενο αίμα).πανικοβαλλομαι και παιρνω τον γιατρό..ξανά πάω(10 εβδομάδα πια).κανουμε υπέρηχο και το μωρακ είναι μία χαρά κ κουνιεται! Ηρεμω και μου λέει μην ανησυχεις είναι παλιό αιμα με κρέμα και έχεις κ ένα αιμάτωμα στην μήτρα,χαμηλα όμως μακρυά από το παιδί..φεύγω ήρεμη κ χαρούμενη..και χτες 2 μέρες μετα την επίσκεψη,βηχω και με το βηξιμο νιώθω κάτι από κάτω..βάζω το χέρι μου και βγαίνει μία παχύρρευστη μάζα 12-13 εκ. αυτη την φορά ,ίδια με τις άλλες αλλά εκτός από μαύρο χρώμα που και που είχε κ λίγο ανοιχτό ροζ..λεω αμάν φρέσκο αιμα.. αλλά ο άντρας μου με καθησύχασε ότι δεν είναι τίποτα αφού το είπε κι ο γιατρός προ 2μερων..κ θα είναι από το αιμάτωμα κτλ..αλλά εγώ ανησυχω πολύ..φοβάμαι για το μωρακι κ δεν ξέρω τι να κάνω..τον έχω ζαλίζει κ τον καημενο τον γατρο κ νιώθω άσχημα να τον ξανά παρω..αίμα κτλ δεν είδα ποτέ αλλά με τρόμαξε αυτή ή τεράστια μάζα με τα χρώματα κ το αιμάτωμα που μου είπε ότι έχω..τι να κάνω?να τον πάρω παλι να πάω να ακούσω καρδουλα να ησυχάσω κι ας το είδαμε προ 2 ημερων?να κάνω υπομονή 2 βδομάδες που έχουμε ραντεβού για αυχενική ?δεν ξέρω τι να κανω..είχε καμμία σας κάτι παρόμοιο μήπως καθησυχαστω λίγο? Συγνώμη αν σας ζαλισα και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την απάντηση σου Κοπέλα μου! ιδιαίτερη η περίπτωση ε?οχι που δεν θα ήταν..!:roll: κι εγώ που έλεγα ότι θα έχει κι άλλες υποψηφιες μανάδες που βάζουν ή έβαλαν crinone στο πρώτο 3μηνο ή που τους είπαν ότι είχαν αιμάτωμα..θα τον πάρω τι να κάνω..αν κ θα το σκεφτεί ότι είμαι περίεργη αλλά τι να κάνω,ολο το σκέφτομαι..καθαρό αίμα πάντως δεν έχω δει,μονο ότι είχαν πάνω τα υπολείματα της κρέμας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...