Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανησυχητικά συμπτώματα???


Recommended Posts

Καλημέρα! Το μωρό μου τρέφεται αποκλειστικά με μητρικό γάλα και ειναι 3ων μηνών. Με προβληματίζουν τα εξης:

1)πολλές φορές κάνει κακά με βλέννα και είδα 2 φορές μέσα σε 2 μέρες μία κλωστουλα και έναν κοκο με αιματακι στα κακά της

2)καθημερινά το πρωί έχει μυξουλες άσπρες τις οποίες τις βγάζω. Μερικές φορές μου κάνει διάρροιες και έχει αυξημένη θερμοκρασία σώματος αλλά όχι πυρετό. Μέτραω από τον ποπο και έχει 37.6, 37.1, 37.4 εκεί κυμαίνεται...

Είναι άρρωστη?

Μία φίλη μου είπε μήπως έχει αλλεργία (αίμα βλεννες)και της έχει δημιουργησει φλεγμονή στο γαστρεντερικό (δέκατα) και έχω θορυβηθει κάπως.

Να σημείωση πως όταν πήγαμε για εμβόλιο πριν μερικές μέρες και τα ανέφεραν αυτά στον παιδιάτρο ου είπε το θέμα του αίματος να το παρακολουθήσουμε κ λίγο πριν μου κόψει τα γαλακτοκομικά (να σημείωσω ότι δεν πινω αγελαδινο γάλα, μόνο κατσικίσιο αλλά τη μέρα που είδα τα κακά είχα φάει μπεσαμέλ και γλυκό με κρέμα)τρώω όμως τυρί και γιαούρτι όχι όμως συχνά. Για τα δέκατα και τη διάρροια δεν το έλαβε καν υπόψη του μου είπε ότι το 37.5 δεν ειναι τίποτα και μας έκανε το εμβολιο....

 

Έχετε καμιά ιδέα???να ανησυχησω???να πάρω δεύτερη γνώμη???μήπως να σταματήσω το θηλαστρο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οντως μοιαζει να ειναι αλλεργια στην πρωτεινη γαλακτος αγελαδας. Κ οταν λεμε αποχη απο τροφες που οεριεχουν γαλα αγελάδος φυσικα εννοουμε ΟΛΕΣ τις τροφες που περιεχουν πχ μπισκοτα κεικ γλυκα ακομα κ ψωμι πρεπει να ρωτας στο φουρνο σου εαν βαζουν γαλα. Ειναι δυσκολο κ μπορει να χρειαστει πολυ αυστηρη διαιτα. Το θετικο ειναι οτι ηυρω στο χρονο σε ολα τα παιδακια περναει...

 

 

 

QUOTE=Nymeria;2881458]Καλημέρα! Το μωρό μου τρέφεται αποκλειστικά με μητρικό γάλα και ειναι 3ων μηνών. Με προβληματίζουν τα εξης:

1)πολλές φορές κάνει κακά με βλέννα και είδα 2 φορές μέσα σε 2 μέρες μία κλωστουλα και έναν κοκο με αιματακι στα κακά της

2)καθημερινά το πρωί έχει μυξουλες άσπρες τις οποίες τις βγάζω. Μερικές φορές μου κάνει διάρροιες και έχει αυξημένη θερμοκρασία σώματος αλλά όχι πυρετό. Μέτραω από τον ποπο και έχει 37.6, 37.1, 37.4 εκεί κυμαίνεται...

Είναι άρρωστη?

Μία φίλη μου είπε μήπως έχει αλλεργία (αίμα βλεννες)και της έχει δημιουργησει φλεγμονή στο γαστρεντερικό (δέκατα) και έχω θορυβηθει κάπως.

Να σημείωση πως όταν πήγαμε για εμβόλιο πριν μερικές μέρες και τα ανέφεραν αυτά στον παιδιάτρο ου είπε το θέμα του αίματος να το παρακολουθήσουμε κ λίγο πριν μου κόψει τα γαλακτοκομικά (να σημείωσω ότι δεν πινω αγελαδινο γάλα, μόνο κατσικίσιο αλλά τη μέρα που είδα τα κακά είχα φάει μπεσαμέλ και γλυκό με κρέμα)τρώω όμως τυρί και γιαούρτι όχι όμως συχνά. Για τα δέκατα και τη διάρροια δεν το έλαβε καν υπόψη του μου είπε ότι το 37.5 δεν ειναι τίποτα και μας έκανε το εμβολιο....

 

Έχετε καμιά ιδέα???να ανησυχησω???να πάρω δεύτερη γνώμη???μήπως να σταματήσω το θηλαστρο???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...