Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτηριο και γυναικολογος


io90

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

 

Με τον συντροφο μου προσπαθουμε για παιδακι.

Εχω μια ερωτηση. Εμενα η γιατρος μου συνεργαζεται με το αρεταιο.

Αν εγω θελησω να παω σε αλλο νοσοκομειο να γεννησω τοτε πρεπει να αλλαξω και γιατρο?

Επισης θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου παρων στην γεννα.

Γνωριζετε καποιο νοσοκομειο που να επιτρεπεται αυτο?

Τελος ποση ωρα μετα απο την γεννα σου φερνουν το μωρο?

 

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειμαι τελειως ασχετη οσο αφορα αυτα τα θεματα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα io90 απο τι ξερω ο καθε γιατρος συνεργαζεται κ με καποιο νοσοκομειο οποτε αν θελεις να γεννησεις σε αλλο θα πρεπει να αλλαξεις κ γιατρο.σε αφηνουν τα περισσοτερα να μπει κ ο συζυγος κατοπιν συννενοησης με το γιατρο σου εκτος φυσικα κ αν κανεις καισαρικη εκει δεν αφηνουν κανεναν.

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Με τον συντροφο μου προσπαθουμε για παιδακι.

Εχω μια ερωτηση. Εμενα η γιατρος μου συνεργαζεται με το αρεταιο.

Αν εγω θελησω να παω σε αλλο νοσοκομειο να γεννησω τοτε πρεπει να αλλαξω και γιατρο?

Επισης θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου παρων στην γεννα.

Γνωριζετε καποιο νοσοκομειο που να επιτρεπεται αυτο?

Τελος ποση ωρα μετα απο την γεννα σου φερνουν το μωρο?

 

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειμαι τελειως ασχετη οσο αφορα αυτα τα θεματα!!

Καλησπέρα σου ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα. Μπορω να σου απαντήσω μου στις δυο πρώτες ερωτήσεις και αυτο ύστερα απο αρκετό ψάξιμο. Αρχικά για αν πας σε αλλο νοσοκομείο και να σε ξεγεννησει ο γιατρος που θα σε παρακολουθεί ναι πρέπει να πας σε άλλον γιατρο. Αλλιώς αν μείνεις σε αυτόν ή θα πας Αρεταιιο και θα σε αναλαβει ο γιατρος που σε παρακολουθεί μέχρι τωρα ή θα πας σε καποιο αλλο νοςοκομειο και θα ξεγεννησει ο εφημερεύον ιατρός. Όσον αφορά την παρουσία του συζύγου σου την ωρα της γεννάς αυτο το επιτρέπει το Έλενα αφού έχετε παρακολουθήσει εσύ και ο σύζυγος τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού. Οποτε πέρνει την βεβαίωση και μπορει να ειναι παρόν. Επίσης επιτρέπετε και στα ιδιωτικά μαιευτήρια. Τωρα μετα απο πόση ωρα σου φέρνουν το μωρό δεν γνωριζω.Αν μπορει να σου απαντήσει κάποια άλλη κοπέλα που εχει γεννήσει πρόσφατα εγω γεννάω τέλη Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

Το μωρακι στο καθυστερουν λιγο γιατι πρεπει να κατσεις μετα απο την γεννα σε ενα θαλαμο για καμποση οριτσα να εξετασουν κ το μωρακι.αναλογως κ τι ωρα θα γεννησεις.εγω γεννησα στις 12 κ μου την εφεραν το απογευματακι.

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Με τον συντροφο μου προσπαθουμε για παιδακι.

Εχω μια ερωτηση. Εμενα η γιατρος μου συνεργαζεται με το αρεταιο.

Αν εγω θελησω να παω σε αλλο νοσοκομειο να γεννησω τοτε πρεπει να αλλαξω και γιατρο?

Επισης θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου παρων στην γεννα.

Γνωριζετε καποιο νοσοκομειο που να επιτρεπεται αυτο?

Τελος ποση ωρα μετα απο την γεννα σου φερνουν το μωρο?

 

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειμαι τελειως ασχετη οσο αφορα αυτα τα θεματα!!

 

Ο κάθε γιατρός συνεργάζεται με ένα ή δύο ή τρία νοσοκομεία. Αν δεν σου κάνουν το/τα νοσοκομείο που συνεργάζεται ο γιατρός σου αναγκαστικά αλλάζεις γιατρό.

 

Ο άντρας σου μπορεί να είναι παρον σε όλα τα ιδιωτικά νοσοκομεία με φυσιολογικό τοκετό άλλα όχι σε καισαρική.

Για τα άλλα δημόσια δεν ξέρω, αλλά εμένα στο Αλεξάνδρας τον άντρα μου δεν το αφήσαν.

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!

Η αληθεια ειναι οτι με φοβιζει αρκετα το θεμα καθαριοτητας.

Διαβασα στο topic για το αρεταιο οτι μερικες κοπελες ειδαν μεχρι και κατσαριδες!:shock:

Αυτος ειναι και ενας λογος που ψαχνομαι.

Απο την αλλη να πληρωσω και 3000 για τρεις μερες σε ιδιωτικο νοσοκομειο ειναι και αυτο ενα θεμα!

Ελπιζω μεχρι τοτε να την εχω βρει την ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!

Η αληθεια ειναι οτι με φοβιζει αρκετα το θεμα καθαριοτητας.

Διαβασα στο topic για το αρεταιο οτι μερικες κοπελες ειδαν μεχρι και κατσαριδες!:shock:

Αυτος ειναι και ενας λογος που ψαχνομαι.

Απο την αλλη να πληρωσω και 3000 για τρεις μερες σε ιδιωτικο νοσοκομειο ειναι και αυτο ενα θεμα!

Ελπιζω μεχρι τοτε να την εχω βρει την ακρη...

 

Θα σου πω την προσωπική μου άποψη επειδή έχω γεννήσει και σε ιδιωτικό αλλά και σε δημόσιο. Να βρείς εναν γιατρό που εμπιστεύεσαι απόλυτα και να μην σε ενδιαφέρει το νοσοκομείο. Η κατσαριδούλα και εμένα θα με χάλαγε, αλλά πιο πολύ με χαλάει η κακή συμπεριφορά των μεγάλων "κατσαρίδων" με τις άσπρες τις ποδιές.;)

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εχω γεννησει κ σε ιδιωτικο κ σε δημοσιο κ εμεινα ευχαριστημενη με το δημοσιο.φυσικα ο γιατρος που εμπιστευεσαι εσυ ειναι το πιο σημαντικο απο ολα τα αλλα.

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την προσωπική μου άποψη επειδή έχω γεννήσει και σε ιδιωτικό αλλά και σε δημόσιο. Να βρείς εναν γιατρό που εμπιστεύεσαι απόλυτα και να μην σε ενδιαφέρει το νοσοκομείο. Η κατσαριδούλα και εμένα θα με χάλαγε, αλλά πιο πολύ με χαλάει η κακή συμπεριφορά των μεγάλων "κατσαρίδων" με τις άσπρες τις ποδιές.;)

 

 

Χαχαχα συμφωνω απολυτως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...