Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξαφάνιση συμπτωματων πολύ νωρίς


Recommended Posts

Γειά σας μέλλουσες μανούλες. ... αχ τόσες μέρες θα σκάσω κοντεύω να τρελαθώ και θα ηθέλα να μοιραστω τους φόβους μου.. σήμερα μπήκα στην 8η εβδομαδα. Από την 7η εβδομαδα δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα. Ενώ νωρίτερα είχα κάποια μικροπονακία , φούσκωμα, λίγες ζαλαδες και πρηξιμο στο στήθος τα οποία κράτησαν πολύ λίγο και ήταν μικρης έντασης. Αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι ότι το στηθος μου έχει ξεπριστει τελείως μια βδομάδα τώρα και δεν πονάει καθόλου... πείτε μου την γνώμη σας είναι φυσιολογικο; φοβαμαι για παλινδρομη κυηση :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν εχουν καλη μου ολες οι γυναικες συμπτώματα ζαλαδες, ανακατοσουρες κτλ στην εγκυμοσύνης τους μαλλον εισαι από τις τυχερες! εγω ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε και τωρα ειχω το παραμικρο! το στηθος μου ενιωσα να αλλαζει στον 5! γιατι ο πονος και η ταλαιπωρια πρεπει να είναι σημαδια φυσιολογικης εκβασης την εγκυμοσύνης? παρ όλα αυτά αν νιώθεις φοβο καλυτερα να κλεισεις αμεσα ένα ραντεβού με τον γιατρο σου για να ηρεμισεις και να το απολαυσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

CsATp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ τυχερή! Να μην ανησυχείς! Εμένα οι περισσότερες φίλες μου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα! Θα πηγαίνεις στο γιατρό για υπέρηχο, θα βλεπεις το μωράκι σου και θα ηρεμείς... Καλή συνεχεια!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μέλλουσες μανούλες. ... αχ τόσες μέρες θα σκάσω κοντεύω να τρελαθώ και θα ηθέλα να μοιραστω τους φόβους μου.. σήμερα μπήκα στην 8η εβδομαδα. Από την 7η εβδομαδα δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα. Ενώ νωρίτερα είχα κάποια μικροπονακία , φούσκωμα, λίγες ζαλαδες και πρηξιμο στο στήθος τα οποία κράτησαν πολύ λίγο και ήταν μικρης έντασης. Αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι ότι το στηθος μου έχει ξεπριστει τελείως μια βδομάδα τώρα και δεν πονάει καθόλου... πείτε μου την γνώμη σας είναι φυσιολογικο; φοβαμαι για παλινδρομη κυηση :-(

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα στην εγκυμοσυνη υπάρχουν γυναίκες που μεχρι να γεννήσουν δεν έχουν απολύτως τίποτα. Μην έχεις εγχος γιατί το μεταφέρεις στο μωράκι δεν κάνει καλό στο λέω εγώ που μέχρι χθες είχα τρομερό άγχος μέχρι που πήγα στο γιατρό είδα τα μωρακια και ηρέμησα ο γιατρός μου είπε ότι το άγχος βλάπτει τα εμβρυα και πρέπει να υπάρχει ηρεμία και καλή. Αν σε κάνεις να νιώσεις καλύτερα μία επίσκεψη στο γιατρό σου ρώτησε τον να ηρεμήσεις.

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...