Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΦΤΡΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ


Recommended Posts

Καλησπερα η μικρη μου5μιση χρονων εχει απο την πεμπτη το πρωι υψηλο πυρετο και απο οσο μπορω να δω 3 σημαδια 2 στη γλωσσα και ενα στο μαγουλο της.αρνητε να πιει και να φαει.μιλησα με τον παιδιατρο της ο οποιος λειπει σε αδεια οποτε και δεν μπορει να τη δει.μου ειπε να δινω algofren με depon εναλαξ για τον πυρετο και σταγονες unisept για τις αφθες.νοσοκομειο λεει να την παω αν δεν σταματησει ο πυρετος μετα απο 3 ...24 ωρα.ανυσηχω πολυ ομως γιατι σε 5 μερες μπαινω και στο μηνα μου και ειμαι με προωρες συσπασεις εδω και 2 εβδομαδες.....δεν θα μπορεσω να ειμαι διπλα της αν την παμε στο νοσοκομειο και την κρατησουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα η μικρη μου5μιση χρονων εχει απο την πεμπτη το πρωι υψηλο πυρετο και απο οσο μπορω να δω 3 σημαδια 2 στη γλωσσα και ενα στο μαγουλο της.αρνητε να πιει και να φαει.μιλησα με τον παιδιατρο της ο οποιος λειπει σε αδεια οποτε και δεν μπορει να τη δει.μου ειπε να δινω algofren με depon εναλαξ για τον πυρετο και σταγονες unisept για τις αφθες.νοσοκομειο λεει να την παω αν δεν σταματησει ο πυρετος μετα απο 3 ...24 ωρα.ανυσηχω πολυ ομως γιατι σε 5 μερες μπαινω και στο μηνα μου και ειμαι με προωρες συσπασεις εδω και 2 εβδομαδες.....δεν θα μπορεσω να ειμαι διπλα της αν την παμε στο νοσοκομειο και την κρατησουν.

 

Οταν ο μικρός ήταν 18 μηνών πέρασε ουλοστοματίτιδα. Υψηλό πυρετό και όλο του το στόμα χάλια!!! Η παιδίατρος μας είπε να μας φτιάξουν στο φαρμακείο ένα διάλυμμα αναισθησίνης (πρέπει να είναι μεγάλο σχετικά φαρμακείο για να ξέρουν να στο φτιάξουν). Μετά με μία μπατονέτα το έβαζα μισή ώρα πριν το φαγητό στα σημεία που τον πόναγαν (στην περίπτωσή μας παντού) για να μπορεί να φάει!!!Θαυματουργό!!!Το χρησιμοποιούν και στο παίδων (η παιδίατρος μου το είπε). Ακόμη θυμάμαι όταν έφαγε το πρώτο μακαρόνι και κατάλαβε ότι δεν πόναγε χειροκρόταγε από τη χαρά του ο ταλαίπωρος :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...