Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos!!! ΔΙΑΣΤΑΥΡΟΥΜΕΝΗ ΕΚΤΟΠΙΑ ΝΕΦΡΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα, χαιρομαι που εχετε καλα νεα :D

 

Ο συγκεκριμενος παιδονεφρολογος οντως κατα τη γνωμη μας ειναι πολυ καλος γιατρος και πολυ καλος ανθρωπος και οντως δεν θα ειε υποστει ο μπεμπης το σπινθηρογραφημα αν ειχαμε παει σ' αυτον απο την αρχη.

Γιατι πολυ απλα δεν χρειαζοταν, οπως εχω γραψει κατα πασα πιθανοτητα ο μπεμπης δεν περασε καν ουρολοιμωξη.

Οπως και να εχει ηταν τετοια η κλινικη του εικονα και οι εξετασεις του(υπερηχοι, κυστεογραφιες, αιματος, κλπ) που δεν ηταν απαραιτητο το σπινθηρογραφημα.

Τελος παντων μην σε κουραζω με τα δικα μας, εγω εκλεισα ραντεβου μεσω του τετραψηφιου αριθμου που κλεινει ραντεβου στα νοσοκομεια (νομιζω 1535), απλα επειδη δεν ειχε πολυ κοντινο πρωινο ραντεβου οταν πηρα εκλεισα απογευματινό που πληρωνεις 60 ευρω.

Εμεις μειναμε παρα πολυ ευχαριστημενοι απο την αντιμετωπιση του, ηταν ανθρωπινος και φαινοταν οτι ξερει τι λεει και γιατι.

Και απο γνωστη μας περιπτωση με σοβαρο προβλημα ειναι παρα πολυ ευχαριστημενοι.

Παντως να ξερεις οτι οι πιο γνωστοι παιδονεφρολογοι ειναι 2-3 ενας απο αυτους ειναι ο ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ και ο αλλος ειναι ο ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ (στο Αγια Σοφια).

Αν θες οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θα χαρω να σε βοηθησω.

 

Ευχομαι ολα να πανε καλα με τον Κωνσταντινουλη :D

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Επανέρχομαι με καλά νέα :D:D:D Κάναμε το σπινθηρογράφημα νεφρών και έδειξε φυσιολογική νεφρική λειτουργία!!!!!! :D:D:D Οπότε τώρα ελπίζω να μη χρειαστούμε άλλη επώδυνη εξέταση γιατί σήμερα το μικρούλι ταλαιπωρήθηκε...δεν του έβρισκαν φλέβα...6 (!!!!) φορές τον τσιμπισαν! Τουλάχιστον τα αποτελέσματα ήταν καλά! Τί ανακούφιση!

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο......

Γιούπι......

 

Αρχίσατε κρεμούλα, εμείς αρχίσαμε εχθές????

 

Καλή αρχή!!!!! Εμεις έχουμε αρχίσει 2-3 εβδ. Πρώτα 1 γεύμα ρυζάλευρο μετά και 1 γεύμα μήλο αλλά επειδή δεν έτρωγε κανένα από τα δυο βρήκα τη λύση και ανακατεύω μήλο με ρυζάλευρο, σήμερα θα φάμε και αχλάδι!!!

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ο ανιψιός μου έχει υδρονέφρωση και τον παρακολουθεί ο Ζουπάνος. Πιστεύω ότι είναι καλός. Κάναμε υπερηχο και κυστεογραφία (ευτυχώς δεν έχουμε παλινδρόμηση). Πάλι καλά δεν μας είπε για σπινθηρογράφημα γιατί από ότι διάβασα παραπάνω μου φαίνεται για πολύ δύσκολη εξέταση.

Φοβηθήκαμε αρκετά στην αρχή γιατί ο παππούς μας είχε ένα νεφρό, πράγμα το οποίο ανακαλύψαμε στα 75 του, όταν έπεσε και χτύπησε εκεί. Κατά τα άλλα, ο άνθρωπος έζησε μια χαρά ζωή με το ένα του νεφρό, ειδικά σε μια εποχή όπου δεν υπήρχαν τα διαγνωστικά μέσα που έχουμε σήμερα.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο για τα μικρούλια σας.

:-)
Link to comment
Share on other sites

Tia Mia ευχομαι περαστικά στον ανιψιο σου. Ο ζουπάνος και μενα καλος μου φαινεται. Ειναι λιγο φιρμάτος αλλά γενικά το κατέχει το αντικειμενο. Νομιζω ότι στην υδρονέφρωση δε χρειαζεται σπινθηρογράφημα (νομιζω το κάνουν για να βρουν κατά ποσο λειτουργει κάθε νεφρος). Ευτυχως σε μια επαναληπτική εξεταση με το Ζουπάνο που κάναμε πριν κανενα μηνα όλα πάνε καλά και δεν αναμένεται κανένα προβλημα με τα νεφράκια του γιου μου. Το επόμενο ραντεβου μας ειναι σε 1 χρονο έτσι προλητπικα.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, είμαι εγκυοσ και μετά από εξετάσεις βρέθηκε ότι και το νινι μασ εχεισ διασταυρούμενη εκτοπια νεφρών, μολονότι οι γιατροί είναι καθησυχηστακοι ανήσυχω αρκετά, παρόμοια εμπειρία από κάποια μανούλα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...