Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια κανείς για κυτταρομεγαλοϊο;;sos


Recommended Posts

βρε παιδιά καλά κανείς δεν μπορεί να πει μια κουβέντα;; κοντευω να σκάσω! έκανα τον πρώτο μήνα εξέταση για κυτταρομεγαλοϊο και βγήκε το igg θετικό 177 και το IGm αρνητικό. Μπάινω στον 7ο μήνα και με έβαλε να ξανακάνω:490 IGg και αρνητικό IGm.. μου ζήτησαν να κάνω avidity test. Τα αποτελέσματα σε 3 μέρες και κοντεύω να πεθάνω..χάλια είμαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου !!!

Σε διάβασα κ άλλου αν δ κάνω λάθος για το ίδιο θέμα . Δεν ξέρω κ πολλα , ουτε έχω κάποια εμπειρία το μόνο που γνωρίζω ειναι ότι το igg δείχνει παλαιότερη προσβολή απο τον ιο. Το igm πρόσφατη . Εσένα η πρόσφατη igm ειναι αρνητική . Ο γιατρος σου τιειπε ; Γιατί σε βάζει να το κανείς ; Ρωτάω για να καταλάβω .

Θέλω να πω τι τον προβλημάτισε ;

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά καλά κανείς δεν μπορεί να πει μια κουβέντα;; κοντευω να σκάσω! έκανα τον πρώτο μήνα εξέταση για κυτταρομεγαλοϊο και βγήκε το igg θετικό 177 και το IGm αρνητικό. Μπάινω στον 7ο μήνα και με έβαλε να ξανακάνω:490 IGg και αρνητικό IGm.. μου ζήτησαν να κάνω avidity test. Τα αποτελέσματα σε 3 μέρες και κοντεύω να πεθάνω..χάλια είμαι.

Σε εχω διαβάσει και αλλου αλλα δεν εχω εμπειρία να σου απαντήσω. Επειδή καταλαβαίνω πως εχεις σκάσει, τον γιατρό σου τον ρώτησες; Αυτός ειναι ο μόνος αρμόδιος να σου απαντήσει τι μπορει να συμβαίνει! Και ειναι και ο κατάλληλος για να σε ηρεμήσει. Δεν πρεπει να αγχωνεσαι τοςο, ειςαι έγκυος και κανεις κακό στο μωράκι σου. Μίλησε με τον γιατρό σου και πες του τι σε απασχολεί. Και εγω εχω αντισώματα στον ιο αλλα δεν με έβαλε η γιατρος μου να ξανακάνω αφου τα ειχα ήδη. Μονο τοξόπλασμα που δεν ειχα καθόλου.

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιατρικές γνώσεις αλλά από ότι ξέρω ο μεγαλοκυτταροιός δημιουργεί πρόβλημα στην εγκυμοσύνη εάν δεν έχεις προσβληθεί στο παρελθόν, αλλιώς και να ξαναπαρουσιαστεί δεν επηρεάζει το έμβρυο. Συνήθως όταν έχεις αντισώματα δεν επαναλαμβάνεις την εξέταση. Ο γιατρός σου τί λέει;

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξαναέγραψα γιατί απλά πήρα μια και μοναδική απάντηση και όπως καταλαβαίνεις τις συδκολες αυτες στιγμες περιμένεις πιο πολλά. Ζητώ συγνώμη αν έγινα ενοχλητική

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην πρώτη εξέταση είχα IGG (αντισώματα) 177 και IGM αρνητικό 0,45

ενω στη 2 είχα IGG (αντισώματα) 420 και IGM πάλι αρνητικό αλλά 0,75.

Που σημαίνει ναι μεν αρνητικό αλλά ανέβηκαν και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιατρικές γνώσεις αλλά από ότι ξέρω ο μεγαλοκυτταροιός δημιουργεί πρόβλημα στην εγκυμοσύνη εάν δεν έχεις προσβληθεί στο παρελθόν, αλλιώς και να ξαναπαρουσιαστεί δεν επηρεάζει το έμβρυο. Συνήθως όταν έχεις αντισώματα δεν επαναλαμβάνεις την εξέταση. Ο γιατρός σου τί λέει;

 

Και εγω αυτό ξέρω . Όντως ο γιατρος τι είπε ;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...