Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτήρας στα Ιωάννινα


Se_paniko

Recommended Posts

Καλημέρα πέρα για πέρα!!!!

 

 

Ανοιγω θεμα (ελπίζω να μην υπάρχει ήδη και να μην το είδα!)

 

Ειμαστε 3ο τρίμηνο και προέκυψε δουλειά στα Γιαννενα!!!

HELP !!!!

Σε ποιον ? Γιατί ? Πώς ? Πότε ? (και ότι άλλο με ερωτηματικό !!!!)

 

8ενκς !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα και χρόνια πολλά κορίτσια. Και 'γω θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα γνωρίζει και θέλει να προτείνει γιατρό σε νοσοκομείο στα Ιωάννινα. Μένω κάποια λίγα χρόνια εδώ και είμαι σε μια μικρή σύγχυση!

Έχω μπει τώρα στον 7ο μήνα και ακόμα έχω αμφιβολίες για το πού θα ήταν καλύτερα να γεννήσω. Μέχρι τώρα με παρακολουθεί γιατρός εξωτερικά στο ιατρείο του και παρόλο που είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΠΥ έχω δώσει τα μαλλιοκέφαλά μου! Βέβαια, είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον τρόπο συμπεριφοράς του, είναι προσεκτικός αλλά και φιλικός, μου εξηγεί ότι θέλω, τον παίρνω τηλέφωνο όποτε τον χρειαστώ και μου εμπνέει εμπιστοσύνη. Κυρίως γνωρίζει όλο το ιστορικό μου, μιας για να φτάσουμε ως εδώ ακολουθήσαμε την εξωσωματική γονιμοποίηση (σε γνωστό ιδιωτικό των Αθηνών) και γενικά έχει και καλή φήμη. Το μόνο πρόβλημα εκτός από το οικονομικό, είναι ότι ξεγεννάει στο Μητέρα, τη μοναδική ιδιωτική κλινική των Ιωαννίνων, που οι περισσότεροι δεν την έχουν σε εκτίμηση (και εγώ μιας και μου φαίνεται αρχαιολογικό μουσείο!) και δε μπορεί να παρέχει σίγουρα την ασφάλεια που θα ήθελα για το μωρό μου και μένα την ώρα του τοκετού.

Από πριν μείνω έγκυος είχα επισκεφτεί στο Χατζηκώστα, τον Ακρίβη (που μου φάνηκε το λιγότερο αδιάφορος και κρύος και δε μου άρεσε καθόλου σαν συμπεριφορά) και τον Κροκότζελο (που μου φάνηκε ουδέτερος αλλά χωρίς να με κερδίσει).

Ρωτώντας για γιατρούς στη Δουρούτη, που σα νοσοκομείο δεν το πολυσυμπαθώ για διάφορους λόγους αλλά είναι το μόνο με οργανωμένο νεογνολογικό τμήμα (αχρείαστο να είναι!) μου είπαν   για Ζηκόπουλο και Μακρυδήμα (σαν συμπεριφορά και εμπορευματοποίηση του λειτουργήματός τους) και μου πρότειναν κάποιον Τσανάδη.

Όπως διαπίστωσα οι "φίρμες" και στα δυο νοσοκομεία, μόνο όνομα και τουπέ έχουν και εμένα με ενδιαφέρει ο γιατρός να είναι και άνθρωπος, να μου εμπνέει εμπιστοσύνη και να μπορώ να του μιλήσω άνετα! Να μη νιώθω ότι μου κάνει και τη χάρη που με βλέπει!

Αν κάποια κοπέλα γέννησε πρόσφατα στα Ιωάννινα, γνωρίζει και θέλει να με βοηθήσει θα την παρακαλούσα να μου απαντήσει. Κάθε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη νομίζω. Ευχαριστώ και με το καλό η νέα χρονιά.

C3prp3.png

XP3Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΜΑΘΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ; ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ; ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ Ή ΧΑΤΖΙΚΩΣΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...