Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ταχυκαρδια εμβρυου


Recommended Posts

Παρακαλω θα ηθελα τη βοηθεια σας... Στις 12 εβδομαδες εκανα αυχενικη διαφανεια κι ο γιατρος ειπε οτι μπορει το μωρο να εχει τρισωμια 13 λογω υψηλων σφυγμων (180/λ). Εχ αγχωθει παρα πολυ. Ποσο πρεπει να ειναι οι σφυγμοοι τη 12 η εβδομαδα; Υπαρχει καποιος με ναλογη εμπειρια? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παρακαλω θα ηθελα τη βοηθεια σας... Στις 12 εβδομαδες εκανα αυχενικη διαφανεια κι ο γιατρος ειπε οτι μπορει το μωρο να εχει τρισωμια 13 λογω υψηλων σφυγμων (180/λ). Εχ αγχωθει παρα πολυ. Ποσο πρεπει να ειναι οι σφυγμοοι τη 12 η εβδομαδα; Υπαρχει καποιος με ναλογη εμπειρια? Ευχαριστω

Καλημέρα καλή μου!Καταρχήν,για να έκανες αυχενική διαφάνεια, θα πρέπει να έκανες και το Papp-a test!Έχουν βγει τα αποτελέσματα?

Μην απελπίζεται!Περίμενε πρώτα τ'αποτελεσματα από την εξέταση!

Δε γνωρίζω εάν από τις σφυξεις μπορούν κα κρίνουν κάτι τέτοιο!

Εύχομαι να είναι όλα καλά κορίτσι μου,να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!Ή Παναγίτσα να είναι μαζί σας!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ποσες φορες μέτρησε τους παλμούς;

Λενε εώς 160 ειναι οι φυσιολογικοί αλλα εμενα πολλες φορες θυμάμαι ειχε 167....

Νομιζω, ειδικός δεν ειμαι :-) πως δεν εχεις προβλημα .....

Μπορει εκει να ειναι το φυσιολογικο του.

Εχω διαβάσει πολλες είχαν εώς και 180...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας ευχαριστώ που απαντήσατε τόσο γρήγορα!

Μαρία βγήκαν και τα αποτελέσματα του papp-a και ήταν καλά, αλλά δεν εξαλείφουν τον κίνδυνο απλά βελτιώνουν τις πιθανότητες.

Χριστινάκι μακάρι να είναι φυσιολογικό το μωράκι, τι να πω...

Έχω αγχωθεί τόσο που ούτε να κοιμηθώ μπορώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μονο απο τους παλμούς έβγαλε τέτοιο συμπέρασμα;

 

Ναι, στην αυχενική όλα ήταν οκ εκτός από αυτό, αλλά πολλές φορές οι ανατομικές ανωμαλίες φαίνονται σε μεγαλύτερη εβδομάδα... δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις αμνιοπαρακεντιση;

Τι σου ειπε;

Εγω που έψαξα γενικα στο google μπες mammyland "παλμοι εμβρυου"

Πολλες λενε πως είχαν 180 παλμούς και ηταν ολα καλα!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα , στον γιο μου ειχα 170+ και το θεωρουσαμε πολυ καλο.

Εχει σχεση πολυ και η εβδομαδα που βρισκεσαι.

 

Τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη εχει γυρω στο 150 και μου φαινοταν πολυ λιγο σε συγκριση με το γιο μου και ανησυχουσα γιατι στην αυχενικη μου το εδειχνε κοντα στα κατωτο οριο.

Αν και ο γιατρος δεν μου εκανε καμια αναφορα.

 

Παλι εχει να κανει και με την κατασταση του εμβρυου, εαν κοιμαται, ενα κινειται κτλ. Δεν ειναι σταθεροι οι παλμοι.

. Με την πρωτη ευκαιρια θα κοιταξω και του γιου μου την αυχενικη να δω ποσο ηταν τοτε.

Μην ανησυχεις, ολα μια χαρα θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα 170 και δεν μου είχε πει κάτι, ήταν όλα οκ. Τώρα που είναι 10 παραπάνω φαίνεται στο διάγραμμα εκτός ορίων και ήταν ίδια εβδομάδα ακριβώς (12 εβδ.).

Η αλήθεια είναι ότι ήταν ιδιαίτερα κινητικό αλλά δεν το συσχέτισε με αυτό.

Τι να πω, θα πάω να πάρω και 2η γνώμη μου φαίνεται κι αν δεν ηρεμήσω σκέφτομαι και την τροφοβλάστη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...