Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμος και πονος στην κοιλια


Recommended Posts

Γεια σας!

Θηλάζω τον 26 μηνών γιο μου απο τη μερα που γεννήθηκε. Τους τελευταίους μηνες θηλάζει πρωί μεσημέρι βραδυ (γυρω απο τον υπνο δηλαδή) και 1-2 φορές το βραδυ που ξυπνάει. Τις τελευταίες 10 μερες περίπου, ενώ δεν εχει αλλάξει κάτι στη συχνότητα ή στη διάρκεια των θηλασμών, νιώθω πονους περιόδου στην κοιλιά και στη μεση οταν πινει. Να πω οτι η περίοδος μου δεν ειναι σταθερή λογω πολυκυστικών οποτε δε γνωρίζω ακριβως ποτε θα ερθει. Ομως συνηθως πονάω για 1-2 μερες πριν ερθει, αλλά οχι την ωρα του θηλασμού. Τωρα εχει κρατήσει πολλές μερες. Τι μπορεί να είναι?

Ευχαριστώ!

2sEbp3.png1qpAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενοχλησεις κατα τη διαρκεια του θηλασμου αισθανεσαι οταν εισαι εγκυος...αλλα σα τσιμπιματα οχι πονους περιοδου και μαλιστα στημεση.Υπαρχει ενδεχομενο να εισαι εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι οτι προσπαθούμε κ θα το ηθελα, αλλά με τις πολυκυστικές δυσκολευομαστε...αρχικα νομιζα οτι ετοιμαζομαι για περιοδο αλλα δε λεει να ερθει...να αρχισω να ελπιζω?πονακια εχω ολη μερα, απλα στη διαρκεια του θηλασμου δυναμώνουν.

2sEbp3.png1qpAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι οτι προσπαθούμε κ θα το ηθελα, αλλά με τις πολυκυστικές δυσκολευομαστε...αρχικα νομιζα οτι ετοιμαζομαι για περιοδο αλλα δε λεει να ερθει...να αρχισω να ελπιζω?πονακια εχω ολη μερα, απλα στη διαρκεια του θηλασμου δυναμώνουν.

 

Κανε ενα τεστ εγκυμοσύνης για αρχη. Αν δεν εισαι εγω θα έλεγα να πας στο γυναικολόγο σου.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Τελικά μαλλον θα παμε για το δευτερο!!! Τεστ θετικό, χοριακή υψηλή και τα πονάκια συνεχίζονται! Ο γιατρός μου λεει οτι ειναι φυσιολογικό... Ευτυχως τις 2-3 τελευταίες μέρες δεν ειναι τοσο εντονα.

2sEbp3.png1qpAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Τελικά μαλλον θα παμε για το δευτερο!!! Τεστ θετικό, χοριακή υψηλή και τα πονάκια συνεχίζονται! Ο γιατρός μου λεει οτι ειναι φυσιολογικό... Ευτυχως τις 2-3 τελευταίες μέρες δεν ειναι τοσο εντονα.

 

Μπράβο με το καλο ;)

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...