Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γιατι με κατηγορουν οτι μετα τους 6 μηνες το γαλα που εδωσα ηταν νερο?


Recommended Posts

θηλασα 19 μηνες τη μικρη

αντισωματα τρομερα

τοσες ιωσεις κυκλοφορουν και παει καλα

αντιληψη και διαυγεια εκπληκτικη για την ηλικια της

σε συζητηση με ενα γιατρο παθολογο μου λεει οτι μετα τους 6 μηνες που θηλασες το γαλα ηταν νερο δεν εχει βιταμινες και εκνευριστηκα πολυ

γενικα εφαγα τοσο πολεμο με το θηλασμο

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θηλασα 19 μηνες τη μικρη

αντισωματα τρομερα

τοσες ιωσεις κυκλοφορουν και παει καλα

αντιληψη και διαυγεια εκπληκτικη για την ηλικια της

σε συζητηση με ενα γιατρο παθολογο μου λεει οτι μετα τους 6 μηνες που θηλασες το γαλα ηταν νερο δεν εχει βιταμινες και εκνευριστηκα πολυ

γενικα εφαγα τοσο πολεμο με το θηλασμο

 

τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να σχολιάσω τα λόγια του γιατρού ή τα δικά σου...

Link to comment
Share on other sites

καλε, καθεσαι και στενοχωριεσαι;

κι αυτος, με τι σκεπτικο ειπε τετοιο πραγμα; δεν το καταλαβαινω...

τελος παντων εσυ εκανες το καλυτερο για το μωρο σου, αυτο μετραει!

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε λίγο στο θεματάκι "τι άλλο έχω να ακούσω" στην ενότητα του θηλασμού και σε βεβαιώνω ότι θα έρθεις στα ίσα σου.

 

Δηλαδή τι περισσότερο έχει να δώσεις το γάλα που πίνουν τα βόδια το οποίο κατεβάζει η άμοιρη αγελάδα για χρόνια και μέχρι το τέλος της ζωής της;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

αχ αστους να λενε... Τοσοι ασχετοι κυκλοφορουν και με την ημιμαθεια τους αναστατωνουν τον κοσμο. Πως εβγαλαν ολοκληρη ιατρικη σχολη και δε μπορουν να καταλαβουν τη διαδικασια του θηλασμου που ειναι ο,τι πιο φυσικο και απλο για να το κατανοησει ο ανθρωπινος νους!!! Πφφφφφφ!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο γιός μου είναι 5,5 μηνών και στην επίσκεψη του 5ου μήνα μου είπε να θηλάσω μέχρι να κλείσει τους 6 και μετά τους 6 να σταματήσω γιατί θα είναι υπερβολή...μου έπεσαν τα αφτιά γιατί μέχρι τώρα ήταν πολύ υπέρ του θηλασμού...Δεν ξέρω που στηρίζουν την άποψη όλοι οι γιατροί ότι μετά τον 6ο δεν είναι το ιδανικότερο το γάλα μας..από την μια η λογική μου δεν συμφωνεί από την άλλη αναρωτιέμαι σε τι βάση το προτείνουν....

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσετε να σας δείξουν τις "έρευνες" που αποδεικνύουν τα λεγόμενα τους...

ή βγάλτε λίγο γάλα και να το πάτε για χημική ανάλυση... να δούμε... αν είναι σκέτο νερό να σταματήσουμε....

και ας μας εξηγήσουν αφού είναι σκέτο νερό χωρίς βιταμίνες και άλλα, ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ τα παιδιά???? Δηλαδή αν ένα μωρό 6 μηνών που δεν έχει φάει ακόμα κρέμες του δώσεις νερό θα συνεχίσει να αναπτύσσεται?

Και υπάρχει κάποιος χρονοδιακόπτης στην υπόφυση που λέει: Α 6 μήνες και 1 ημέρα: Τώρα βγάλε νερό και όχι γάλα....

πφφφφφφφ

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

από την μια η λογική μου δεν συμφωνεί από την άλλη αναρωτιέμαι σε τι βάση το προτείνουν....

εχμ....στη βάση του κέρδους; απο το μαμισιο γαλα δεν κερδιζει ο γιατρος, απ την ταδε κ δεινα σουπερ ντουπερ ουαου εταιρεια γάλακτος που θα σου προτεινει για τους υπολοιπου μηνες (κ μεχρι να φτασει 2 χρονων τουλάχιστον το παιδι!) ολο και κατιτις κερδιζει:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα έχουμε ακούσει και χιλιοακούσει....4 παιδιά θήλασε η γυναίκα μου. Ο μικρός κοντεύει τα 3 και θηλάζει ακόμα....

Αυτό που έχω να πω με την "μεγάλη μου εμπειρία" ως μπαμπάς είναι ότι όλα αυτά είναι ή βλακείες ή εκ του πονηρού....

Ο θηλασμός προσφέρει μόνο οφέλη για τα παιδιά μας:

1) για την συναισθηματική τους ανάπτυξη πρώτον και κυριότερον,

2) για τα αντισώματα και τις παιδικές ιώσεις

3) για την ευκολία της μαμάς και όλης της οικογένειας στα ταξίδια

4) για την ευκολία με τα δοντάκια

5) για την καλή υγεία της μαμάς

6) για την οικονομία

 

...και άλλα που δεν θυμάμαι....

 

Μα... συγκρίνεται???

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...