Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σταμάτημα του θηλασμού και ύπνος!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας και τις συμβουλές σας.... Ο μικρός μου για να κοιμηθεί όταν είμαι εγώ μαζί του θέλει οπωσδήποτε να μπει στο στήθος... Εν τω μεταξύ δε πιάνει ούτε πιπίλα και δε ξέρω τι να κάνω, πώς να τον κοιμίζω όταν θα κοπεί ο θηλασμός... Για πείτε καμιά γνώμη... Έχω προσπαθήσει να τον αφήσω και στη κούνια μήπως κοιμηθεί μόνος του αλλά δυστυχώς ελάχιστες φορές το έχουμε καταφέρει...

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το παιδί έχει ανάγκη το μητρικό στήθος. Όταν θα είναι έτοιμο, θα κοιμάται χωρίς αυτό. Τώρα δεν είναι.

 

Υπάρχει κάποιος λόγος που θα κοπεί ο θηλασμός;

Link to comment
Share on other sites

Πριν τον ύπνο έτσι και αλλιώς θα τον ταΐζεις με μπιμπερό στην αγκαλιά σου,έτσι δεν είναι;

Οπότε μετά αγκαλίτσα,λίκνισμα (εμένα μου άρεσε να κουνάω),πάνω στο στήθος σου να σε μυρίζει.Αν δεν παίρνει πιπίλα και δεν πιπιλίζει και στήθος το πιθανότερο να βάλει δάχτυλο.Θα βρει ο ίδιος τον τρόπο του για να ηρεμεί.Σιγά -σιγά θα κοιμάται δίπλα σου στο κρεβάτι και πάει λέγοντας,μέχρι που θα τον βάζεις στην κούνια του ,θα παίζει και θα κοιμάται μόνος του.Μετά το χρόνο αυτά,πιθανόν και μετά τα ενάμιση και μετά τα δύο...Μην αγχώνεσαι.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω ιδέα πόσο είναι ο μικρός και πότε θα διακόψεις.

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο μικρός είναι 7 μηνών και βασικά έχω ελάχιστο γάλα... οταν νυστάζει θέλει να μπει στο στήθος, την υπόλοιπη μέρα δε τον ενδιαφέρει... με αυτή τη λογική σκέφτομαι πως ίσως τον άλλο μήνα να το κόψω μια και καλή αν δεν κοπεί και μόνο του... Δε του αρέσει η πιπίλα, ούτε δάχτυλα πιπιλάει και όταν νυστάζει γκρινιάζει τρίβεται και στην αγκαλιά με απαλό κούνημα δεν κοιμάται με τίποτα....

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...