Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκοιλιοτητα στον 8 μηνα


Recommended Posts

Εχω μια μικρουλα και εγω και ειμαστε 8 μηνων..... και εχοθμε προβλημα με τα κακακια μας. Δεν τρωμε πολυ επειδη θηλαζουμε και δεν μας ενδιαφερει και πολυ το φαγητο.... αλλα την κρεμα το απογευμα καπως την τρωμε και το φαγητο με τεχνασματα.... Το θεμα ειναι οτι δεν κανει κακακια καθε μερα και ποναει η καημενη μου πολυ και ειμαι σαν πλαστελινη οταν κανει συμπαγες.... δεν ξερω τι να κανω εγω η με το φαγητο της και τις κρεμες της.:cry: ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμάς σαν πλαστελίνη είναι αλλά δεν πονάμε, θηλάζουμε και τρώμε κρεατοχορτόσουπες και φρούτα μόνο. Αν δοκίμαζες να της δώσεις λίγο αχλαδάκι χτυπημένο στο μπλέντερ; Βοηθάει πολύ! Και αν τρώτε σουπίτσες μη βάλεις πατάτα για μια-δυο μέρες. Περαστικά!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ θα ηθελα να μαθω τι μπορω να της βαλω αλλο στο φαγητο της μπας και το φαει και την βοηθησει λιγο ..... με εχει αγχωσει παρα πολυ αυτη η κατασταση, της δινω και λιγο γιαουρτακι δεν ξερω αν κανω καλα????:-(

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως τα χορτα ραδικια κτλ βοηθανε πολυ.... ας μας πει κ καποια αλλη για σιγουρια γιατι το λεω με καποια επιφυλαξη!!

 

Εμενς η παιδιατρος μου ειπε πως θα κανει κακα τωρα καθε 1-5 ημερες...να μην ανησυχεις που δνε κανει καθε μερα αρκει να μην ζοριζεται.... Και μενα σαν πλαστειλινη κανει και καποιες φορες ζοριζεται αρκετα αλλα ειναι αρχη ακομα και θεωρω πως εινια λιγο λογικο!!

 

Τι κρεμα του δινεις??Μηπως δινεις τιποτα ρυζαλευρο και το πειραζει το παιδι?

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και η μπανανα δημιουργει δυσκοιλιοτητα.για λιγες μερες δωσε σουπα λαχανικων χωρις καροτο(να το βαλεις να βρασει με τα αλλα για τις βιταμινες αλλα να μην το φαει) απεφυγε πατατα και μηλο μπανανα.

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...