Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπύρα χωρις αλκοόλ?


Recommended Posts

Εγω παντως στο 2ο τριμηνο επεινα μισο ποτηρακι κρασι καθε μερα για 1-1μιση μηνα , μετα με ενοχλουσε η γευση του . Στο πρωτο τριμηνο ειχαμε παει ε3ωτερικο και εκει επεινα το ποτηρακι μου καθε μερα επι μια βδομαδα , τωρα στο 3ο που 3αναπηγαμε διακοπες ιουνιο μια βδομαδα παλι επεινα και απο κατι , και τωρα πια πεινω 2-3 μπυρες τη βδομαδα . Επισης ασχετο αλλα και 3 καφεδες τη μερα πεινω , σε καθε εγκυμοσυνη δηλαδη , εσπρεσακια φρεντο μιας και καλοκαιρι ή φραπε ή κανα φραπουτσινο λαιτ , παγωμενο τσαι και κοκα κολα ζιρο .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


εγκυούλες, γεια σας!!!!

 

εγώ όταν ήμουν έγκυος είχα ρωτήσει το γιατρό μου αν επιτρέπεται αλκοόλ και πόσο και μου είχε πει ότι ένα ποτηράκι κρασί την ημέρα (κρασοπότηρο όχι νεροπότηρο :P) επιτρέπεται ή μια μπύρα. Γενικά δεν με άφηνε να πιω τα "βαριά ποτά" ουίσκι, βότκα, τζιν... Έχω ακούσει κιόλας ότι ένα ποτηράκι κόκκινο κρασί την ημέρα κάνει και καλό :) Έπινα λοιπόν κι εγώ το κρασάκι μου σχεδόν κάθε μέρα :wink: και έβγαλα ένα παίδαρο!!! Άσε που κόντευα να τρελαθώ με τις στερήσεις, τους φόβους, το άγχος, οπότε το κρασάκι το έβλεπα σαν ανακούφιση.

 

Αυτά

 

Να χαρείτε όσο μπορείτε την εγκυμοσύνη σας γιατί μετά θα νοσταλγείτε αυτές τις στιγμές:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...