Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κυκλοφορει ιωση???


Recommended Posts

και εμεις ολη μερα χθες ψηνομασταν στο πυρετο βεβαια πριν τεσσερις μερες καναμε τη τελευταια δοση εμβολιο ηπατιτιδας α οποτε θελω να πιστεψω οτι ηταν απο αυτο.....σημερα ειναι καλα απυρετη χαρουμενη και φαγανη...

μακαρι να μην ειναι ιωση γιατι εχω κ το μωρο..........

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις


Κορίτσια..βαφτιστήκαμε την Κυριακή, έχοντας 38,5 πυρετό...αν και είχαμε πάρει ντεπόν.πρώτη φορά μου έκανε τόσο πυρετό..πάνω που έλεγα ότι καλοκαίριασε και τέλος οι ιώσεις...κόλλησε πάλι...

έχει κανένα άλλο παιδάκι πυρετούλη..αυτή την περίοδο?δεν την πήγα στον γιατρό ακόμα..θα δω πως θα πάει και σήμερα..το πρωί είχε 38 και πριν φύγω για δουλειά της έδωσα παλι αντιπυρερικό να μην ανέβει τουλάχιστον.εδώ να γράφουμε αν θέλετε για τις ιωσούλες που κυκλοφορούν.καλημέρα σε όλες και όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εμένα η δικιά είχε την προηγούμενη εβδομάδα από Τρίτη βράδυ μέχρι και την Πέμπτη το βράδυ με 38,5 - 39. Πάντως και στην παιδίατρο που πήγαμε δεν της βρήκε κάτι, ούτε λαιμό ή αυτιά. Υπομονή 2-3 μέρες.

6dMcp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλημερα!

αρρωστησαμε κι εμεις δευτερη φορα μσα σε 2 μηνες.Μονο πυρετος.Απο Τεταρτη απογευμα ξεκινησε πεφτει με αντιπυρετικα και ξαναανεβαινει μετα απο 4-5 ωρες..Τα σιροπια τα κανει εμετο, ετσι του βαζω υποθετα ντολαλ..Το Σαββατο ξυπνησε απυρετος μεχρι αργα το μεσημερι οπου και ξαναανεβασε μετα...Ουφ...Γιατι ετσι ρε γαμωτο..3 24ωρα δεν ειναι ο πυρετος?

Η παιδιατρος ειπε δεν ανυσηχει επειδη ηταν απυρετος το μισο σαββατο..Τωρα δλδ περιμενω παλι 3 24ωρα?

Δεν τρωει τπτ τοσες μερες...Φυσικα μονο θηλαζει γιαυτο και δεν πολυανυσηχω για το φαγητο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αρρώστησαν και τα 2 την προηγούμενη εβδομάδα. Ξεκίνησε ο μεγάλος με "μπούκωμα" και βήχα, χωρίς πυρετό. Και εγώ τον κρατάω σπίτι για να μη φέρνει ιώσεις από το σταθμό και κολλήσει και η μικρή. Δυστυχώς, ενώ ο μεγάλος το πέρασε στο πόδι, η μικρή ταλαιπωρήθηκε πολύ μια εβδομάδα τώρα. Ξενύχτι, στενή παρακολούθηση μήπως κάνει βρογχιολίτιδα. Δε μου είχε ξανατύχει να έχω άρρωστο τόσο μικρό μωρό (ο μεγάλος αρρώστησε πρώτη φορά 10 μηνών). Μεγάλη αγωνία και κόντευα να σκάσω βλέποντας τη μικρούλα μου να πνίγεται από το βήχα και τις εκκρίσεις και να μη μπορεί να ησυχάσει!! Τελικά από χτες το απόγευμα σα να καθάρισε πια, βήχει σποραδικά και ελπίζω ότι ξεπεράσαμε την πρώτη μας ίωση...

bV9Yp3.png

Mr42p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κυκλοφορουν δυο ιωσεις αο ο,τι λενε...Η μια ειναι γαστρεντεριτιδα και η αλλη μονο πυρετος. Απο αυτα που βλεπω , στους μεγαλους ειναι πιο 'βαρειες'...εμεις φυσικα τα κολλησαμε ολα!!!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου αρρώστησε, με βηχαλάκι και δέκατα. Του δίνω depon και aerolin.

Το θέμα μου είναι, τί θα κάνω με το νεογέννητο;;;; Είναι 3 εβδομάδων!!!!!

Πώς να μη κολλήσει; Στο ίδιο σπίτι ζούμε...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΒΗΧΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
φανταζομαι θα την πηγες στον γιατρο μεχρι τωρα...περαστικα....

 

Ο μικρός μου αρρώστησε, με βηχαλάκι και δέκατα. Του δίνω depon και aerolin.

Το θέμα μου είναι, τί θα κάνω με το νεογέννητο;;;; Είναι 3 εβδομάδων!!!!!

Πώς να μη κολλήσει; Στο ίδιο σπίτι ζούμε...

σε διαφορετικο δωματιο και να πλενεις καλα τα χερια σου πριν πας στο μικρο....αν θηλαζεις μαλλον δεν θα εχεις προβλημα.

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου αρρώστησε, με βηχαλάκι και δέκατα. Του δίνω depon και aerolin.

Το θέμα μου είναι, τί θα κάνω με το νεογέννητο;;;; Είναι 3 εβδομάδων!!!!!

Πώς να μη κολλήσει; Στο ίδιο σπίτι ζούμε...

 

 

τα ιδια περασα και εγω απο τς αρχες Γεναρη που ο μικρος ηταν κλεισμενα δυο μηνων αλλα εκτος απο τα πρασινα κακα και μυξουλες (μεχρι σημερα) δεν εχει εκδηλωσει κατι αλλο.. ελαχιστο βηχα λογω των φλεγματων αλλα το πολεμαω οσο γινεται με ορους και αναρροφηση..

βεβαια η κορη ΞΑΝΑ κυλησε προχθες και εχει και λιγο συναχι..

 

ελπιζω ειλικρινα οτι ο θηλασμος βοηθαει σημαντικα τον μικρο αφου ολοι μεχρι και εγω περασαμε απο την ιωση..

 

παντως κυκλοφορουν ΠΟΛΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ.. αυτη τη περιοδο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ!!!!!!!

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο... Το σιροπάκι στο μικρό το δίνο με σύριγγα, αλλά μόλις με βλέπει και πάω να του το δώσω γίνεται ο κακός χαμός!!!!!

Άμα του έριχνα μέσα στο γαλατάκι πειράζει; Αδρανούν μήπως έτσι οι ιδιότητες του σιροπιού;:roll:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ!!!!!!!

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο... Το σιροπάκι στο μικρό το δίνο με σύριγγα, αλλά μόλις με βλέπει και πάω να του το δώσω γίνεται ο κακός χαμός!!!!!

Άμα του έριχνα μέσα στο γαλατάκι πειράζει; Αδρανούν μήπως έτσι οι ιδιότητες του σιροπιού;:roll:

 

εμάς μας το είχε συστήσει η παιδίατρος μας όταν ήταν πολύ μικρούλια

να τους το βάζουμε το depon μέσα στο γάλα...:!:

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...