Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Tμήματα ένταξης: η οπτική των γονέων - συμμετάσχετε στην έρευνα!


Recommended Posts

Η παρούσα έρευνα αφορά γονείς των οποίων τα παιδιά έχουν μαθησιακές δυσκολίες και φοίτησαν σε τμήματα ένταξης.

 

Βεβαίωση για την διεξαγωγή αυτής της έρευνας από την υπεύθυνη καθηγήτρια του Αριστοτέλειου πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης :

 

http://parents.org.gr/images/upload/EduVerifUniSurvey.pdf

 

Αγαπητά μέλη,

η επιστημονική κοινότητα βασίζεται στην συμμετοχή σας σε σχετικές έρευνες. Ενισχύστε την ερευνητική διαδικασία όσων φοιτούν στα πανεπιστήμια, διαβάστε το μύνημα της φοιτήτριας που ήρθε σε επαφή μαζί μας και διαδώστε αυτή την έρευνα:

 

Αγαπητοί γονείς,

 

Ονόμάζομαι Μαρία Πιλάτη και είμαι Μεταπτυχιάκη φοιτήτρια στο Α.Π.Θ στο Μεταπτυχιακό πρόγραμμα ¨Ψυχοπαιδαγωγική της ένταξης: ένα σχολείο για όλους.

Κατεύθυνση Μαθησιακές Δυσκολίες¨ και κάνω την διπλώματική μου εργασία, η οποία έχει θέμα " Η ενίσχυση της κοινωνικής ένταξης των μαθητών με μαθησιακές δυσκολίες μέσα από την φοίτηση τους σε τμήμα ένταξης: η οπτική των γονέων ". Για να ολοκληρώσω την έρευνα μου θα χρειαστεί να πάρω μία σύντομη συνέντευξη από γονείς, όπου το παιδί τους έχει κάποια διεγνωσμένη μαθησιακή δυσκολία και φοιτεί ή έχει φοιτήσει κάποια στιγμή σε τμήμα ένταξης. Σε μέρος και ώρα που εξυπηρετεί τον γονέα. Βασίκα θέλω να εξετάσω την γνώμη και την εμπειρία των γονέων για τα τμήματα ένταξης. Στέλνω στο δικό σας site γιατί διαβάσα μία ενδιαφερουσα συζήτηση που φιλοξενούσατε αναφορικά με τα τμήματα ένταξης. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί στο 6977667790, καθώς και ηλεκτρονικά στο[email protected]. H ανωνυμία η δικιά σας καθώς και του παιδιού είναι δεδομένη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Με εκτίμηση

Μαρία Πιλάτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...