Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απορώ...


Pink_xrisa

Recommended Posts

Έχω μια απορία...Απαντάτε μόνο σε συγκεκριμένα άτομα?δεν μπορώ να καταλάβω και αυτό με στεναχωρεί πολύ.Είμαι ίσως το μοναδικό άτομο που δεν μιλάει καμιά καθόλου.Συγνωμη κ όλας για την ενόχληση.Αν είναι να γίνομαι τόσο κουραστική να ξεγραφτώ και να μην ενοχλώ πουθενά.

Η ζωή είναι πολύ όμορφη όταν ξέρεις να ζεις!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω μια απορία...Απαντάτε μόνο σε συγκεκριμένα άτομα?δεν μπορώ να καταλάβω και αυτό με στεναχωρεί πολύ.Είμαι ίσως το μοναδικό άτομο που δεν μιλάει καμιά καθόλου.Συγνωμη κ όλας για την ενόχληση.Αν είναι να γίνομαι τόσο κουραστική να ξεγραφτώ και να μην ενοχλώ πουθενά.

 

 

Καλησπέρα, γιατί το λές αυτό; Ισως μπήκες σε κάποιο θέμα κ δεν έτυχε να απατνήσουν, εγώ προσωπικά δεν σ'εχω ξαναπετύχει στο φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...Απαντάτε μόνο σε συγκεκριμένα άτομα?δεν μπορώ να καταλάβω και αυτό με στεναχωρεί πολύ.Είμαι ίσως το μοναδικό άτομο που δεν μιλάει καμιά καθόλου.Συγνωμη κ όλας για την ενόχληση.Αν είναι να γίνομαι τόσο κουραστική να ξεγραφτώ και να μην ενοχλώ πουθενά.

αυτο αισθανομουνα κι εγω οταν πρωτομπηκα...τωρα ομως εχω βρει φιλες... ελα απο το καφε μπεμπε... σε περιμενουμε!!!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή είμαι αρκετά μικρή στην ηλικία και δεν έχω εμπειρία από φίλες μου και γνωστές μου γι'αυτό είμαι συνέχεια σ'αυτό το Foroum.Κ νόμιζα ότι απαντάνε στα μηνύματα.Κ επειδή είμαι καινούργια υπέθεσα ότι γνωριζόσαστε γι'αυτό και τόσο γρήγορα απαντάνε όλες.

Η ζωή είναι πολύ όμορφη όταν ξέρεις να ζεις!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

1365859p8cqtasrz1.gif

Απλά καμιά φορά, ειδικά οι μαμάδες με τα μωρά από το τρέξιμο δεν πολυγράφουμε...

Φαντάσου ότι εγώ μπήκα στο θέμα γιατί μου έκανε εντύπωση ο τίτλος...

Μπες στα καφέ για κουβεντούλα και έχε λίγο υπομονή αν βάζεις κάποιο θέμα και δεν σου απαντάνε αμέσως... είναι από το τρέξιμο... και καμιά φορά δεν απαντάμε αν δεν ξέρουμε και πολλά επι του θέματος...

επειδή δεν έχω ιδέα που αλλού έχεις γράψει, έχεις παιδάκια, είσαι παντρεμένη; για πες να γνωριστούμε σιγά σιγά...

Καλή συνέχεια!

Α... εγώ παντως έχω περισσότερες "ηλεκτρονικές-ιντερνετικές" φίλες, παρά πραγματικές...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απανταω σε οσα νομιζω οτι εχω κατι να πω ή και πολλες φορες βιωνω η ιδια εκεινη την περιοδο και θα ηθελα να μαθω και εγω ή εστω να συμπαρασταθω στην μανουλα.

 

Καλε μην εχεις τετοιες ανασφαλειες . Ειδικα εγω ακομα και να εχουμε ερθει σε διαμαχη πριν 2 λεπτα σε ενα ποστ στο αλλο δεν θα το θυμαμαι καν :-D:grin::-D

 

Πολλα φιλια

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια!

Εχεις κάνει κάποια ερώτηση και δεν πήρες απάντηση;

Εγώ δεν είμαι και από τους πολύ τακτικούς, απαντάω σε όσα μηνύματα έχω να απαντήσω κάτι, αν γνωρίζω ή αν έχει νόημα να πω τη γνώμη μου.

Πάντως σε αυτό που λες, αν έχεις κάνει κάποια ερώτηση και δεν πήρες απάντηση, έχω παρατηρήσει ότι κάποιες ώρες δεν υπάρχει πολύς κόσμος, αλλες φορες ναι. Δηλ. μπορεί να ανοίξεις ένα θέμα, να μην το δει κάποιος εκείνη την ώρα, οπότε αυτομάτως τα άλλα θέματα μπαίνουν μπροστά. Επίσης να τσεκάρεις αν είναι στη σωστή κατηγορία.

Εντάξει, κάποια θέματα έχουν πολύ μπλα μπλα και πλατιάζουν κι ίσως ξεφεύγουν από το αρχικό θέμα, κάποια τύπου απορίες, όχι, αλλά θα πάρεις 1-2 απαντήσεις σίγουρα, αν το ξαναπροσπαθήσεις, μην το παίρνεις προσωπικά. Κι εμένα μου χει τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Εχεις κάνει κάποια ερώτηση και δεν πήρες απάντηση;

Εγώ δεν είμαι και από τους πολύ τακτικούς, απαντάω σε όσα μηνύματα έχω να απαντήσω κάτι, αν γνωρίζω ή αν έχει νόημα να πω τη γνώμη μου.

Πάντως σε αυτό που λες, αν έχεις κάνει κάποια ερώτηση και δεν πήρες απάντηση, έχω παρατηρήσει ότι κάποιες ώρες δεν υπάρχει πολύς κόσμος, αλλες φορες ναι. Δηλ. μπορεί να ανοίξεις ένα θέμα, να μην το δει κάποιος εκείνη την ώρα, οπότε αυτομάτως τα άλλα θέματα μπαίνουν μπροστά. Επίσης να τσεκάρεις αν είναι στη σωστή κατηγορία.

Εντάξει, κάποια θέματα έχουν πολύ μπλα μπλα και πλατιάζουν κι ίσως ξεφεύγουν από το αρχικό θέμα, κάποια τύπου απορίες, όχι, αλλά θα πάρεις 1-2 απαντήσεις σίγουρα, αν το ξαναπροσπαθήσεις, μην το παίρνεις προσωπικά. Κι εμένα μου χει τύχει.

Κι εγω το ιδιο νομιζα στην αρχη-οτι κατι δεν παει καλα- και τελικα σηνηδητοποιησα οτι μπορει να γραφω λαθος ωρα και σε λαθος σημειο

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι ανασφάλειες δημιουργούνται τ'οτι είμαι έγκυος στον 6ο μήνα και δεν έχω ουσιαστικά κάποιο άτομο να μιλήσω. Και μόνο με την γιατρό ίσα-ίσα φεύγουν οι φοβίες μου. Αλλά δεν γίνεται να την ενοχλώ κι αυτήν συνέχεια. Κι όταν είδα αυτή τη σελίδα κατευθείαν γράφτηκα γιατί πιστεύω ότι είναι η μόνη μου σωτηρία.

Η ζωή είναι πολύ όμορφη όταν ξέρεις να ζεις!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιμένω ένα άτακτο κοριτσάκι όπως μου λένε και οι γιατροί. Η εγκυμοσύνη μου δεν είναι και τόσο καλή γιατί τους πρώτους μήνες είχα τις κλασικές αναγούλες και τώρα μου βγάζουν ότι το μωράκι μου (που ενώ στις αρχές μου έλεγαν ότι είναι μικρότερο περίπου μία εβδομάδα, στον μεγάλο υπέρηχο μου το βγάζουν γύρω στις 12 μέρες και ο πλακούντας είναι μεγαλύτερος απόσο θα έπρεπε να είναι κανονικά, τι να πω, ίσως να φταίει τ'οτι το αγγείο από την δεξιά μεριά δεν έχει τόσο καλή ροή όπως μου είπαν και να μη τρέφεται πολύ καλά το μωρό. Πολύ άγχος και πολύ στεναχώρια. Τελικά είναι πολύ δύσκολο να γίνεις μαμα!

Η ζωή είναι πολύ όμορφη όταν ξέρεις να ζεις!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μη στενοχωριέσαι. Ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού σου και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου. Εδώ θα βρεις εκτός από απαντήσεις σε πολλά θέματα που σε απασχολούν και θα σε απασχολήσουν, αλλά και πολλές φίλες να λες πράγματα που ίσως ούτε και στην καλύτερή σου φίλη να πεις. Όσο για το αν είναι εύκολο να είσαι μανούλα, σίγουρα δεν είναι καθόλου εύκολο. Εδώ όμως το κάνει λίγο πιο εύκολο και μας κάνει και μας καλύτερες μανούλες :lol::lol:

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες..

Ειμαι 3 χρονια σε αυτο το φορουμ. Πραγμα που σημαινει οτι τα περισσοτερα μελη εδω μεσα η με ξερουν (πολλοι με εχουν γνωρισει κ προσωπικα) ή οτι εστω σαν ονομα μετα απο τοσες χιλιαδες ποστ ολο κ καπου θα πεσει καποιος πανω μου.

Παρολα αυτα εχει τυχει πολλες φορες να ανοιξω ενα τοπικ ή να θεσω μια ερωτηση σε ενα ηδη υπαρχον κ να μην μου απαντησει κανεις ή να μου απαντησει καποιος μετα απο 2-3 βδομαδες (η και μηνες)

Οπως επισης εχει τυχει να μπω σε καποιο απ΄τα καφε να πω "γεια" κ να μην με χαιρετησει κανεις..

Αυτο δεν σημαινει οτι τα υπολοιπα μελη δεν θελουν να μου μιλησουν η με αγνοουν..

Κανεις δεν περναει ολο του το 24ωρο μπροστα στο φορουμ, ολοι μπαινουμε για λιγο, κ συνηθως ανοιγουμε τις ενοτητες που μας ενδιαφερουν αναλογα με την ηλικια του παιδιου μας.. Πχ εγω δεν ειχα μπει ποτε στην ενοτητα της εγκυμοσυνης μεχρι που ξαναεμεινα εγκυος.

Οπως επισης απ΄οταν εκανα την βαφτιση του γιου μου σταματησα να μπαινω στην ενοτητα για τη βαφτιση.. τωρα που με ξαναενδιαφερει ξαναμπαινω.

Και εχει τυχει πολλες φορες κι εγω να ανοιξω ενα τοπικ απο περιεργεια η θεωροντας οτι εχω να πω κατι κ τελικα να μην εχω.. οποτε κ δεν γραφω.

Οσο για τα καφε, δεν ειναι σαν το τσατ που μεχρι να γραψεις βλεπεις μπροστα σου ολα αυτα που γραφονται.. ακομα κι αν ειναι συνδεδεμενος εκεινη την ωρα μπορει μεχρι να γραψεις κατι να εχουν γραφτει αλλα 10 ποστ κ να μην τα δεις.

Οποτε μην το παιρνεις προσωπικα το θεμα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο νιώθω ακόμα κορίτσια...δεν είμαι μανούλα ακόμα αλλά είμαι παιδαγωγός και επιχειρηματίας άρα χρόνος λιγοστός...θα ήθελα να υπάρχει θετική ανταπόκριση και σε εμάς που φροντίζουμε παιδάκια και προσπαθούμε να φτιάξουμε τη δική μας οικογένεια:P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μπηκα επειδη μου κεντρισε το ενδιαφερον ο τιτλος.. Δεν πιστευω πως υπαρχουν "κλικες" εδω, ισα-ισα ολες ειμαστε στην ιδια μοιρα, οποτε και καταλαβαινομαστε!

Με το καλο το μωρακι σου και ευχομαι οποια προβληματα εχεις να αντιμετωπιστουν! Ολα θα πανε καλα!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!μπορεις να μπεις στο topic με την περιοδο που θα γεννησεις περιπου και να βρεις και αλλες μελλουσες μαμαδες που θα εχεται και το ιδιο ενδιαφερον....με το καλο να ερθει το μωρακι σου....καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...