Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΑΝΕ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΜΑΙΟ??


Recommended Posts

Χαίρετε και απο μένα.

Στις 30 Απριλίου, 10:40, ξεμύτισε και ο δικός μου. 3.550 θρεφτάρι και 54 μποι. Καλά το φοβόμουν ότι δεν θα του κάνουν τα φορμάκια του!!!Ξανθός, κατάξανθος (μάλλον πήρε τις ανταύγειες της μανούλας!).

Πίστευα ότι σαν τον Παντελάκο μου, δεν θα μπορούσα να αγαπήσω άλλο παιδί...Και όλοι μου λέγανε, ότι η αγάπη μοιράζεται...Επιφυλακτική εγώ...'Ωσπου τον αντίκρυσα...

Κατευθείαν ένοιωσα να τον λατρεύω...να τον λατρεύω μέχρι θανάτου..όπως και τον μεγάλο...Δεν μοιράζεται η αγάπη κορίτσια...απλά πολλαπλασιάζεται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 617
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς ήρθαμε στη ζωή στις 10 Απριλίου!!!!

Ενα υγιέστατο αγοράκι 3500γρ και 54εκ!

Όλα πήγαν καλά, δόξα το θεό!!!

 

Να είναι πάντα γερά όλα τα μωράκια και αυτά που γεννήθηκαν και αυτά που θα γεννηθούν!!!!!!!!!!!!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γεννησα προωρα 33η εβδομαδα με καισαρικη γιατι επαθα στη 30η εβδομαδα καμψη καρδιας τον κρατησα μεχρι τη 33η με χιλια ζορια για να παρει μερες, νοσηλευομουν στην εντατικη ολη αυτο το διαστημα και προσευχομουνα να μην παθει τιποτα ο μπεμπης. Περασα απιστευτες στιγμες αγωνιας ευτυχως ομως ο μπεμπης ηταν πολυ δυνατος αντεξε και γεννηθηκε μικρουλης 1900 γρ περιπου αλλα πολυ καλα στην υγεια του. Ευχαριστω για τις ευχες ολα τα κοριτσια και σας ευχομαι ολα να σας ερθουν καλα με τα μπεμπακια σας και καμια μανουλα να μην περασει την αγωνια που περασα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα τέλη της 37ης με ραντεβού για καισαρική. δεν έπαιρνε περαιτέρω παράταση το θέμα, γιατί ήμουν έτοιμη να σκορπίσω...Πολλά προβλήματα υγείας με κυριότερα το ζάχαρο και την θρόμβωση...Μπήκα και 4 μέρες πιο πρίν για να κάνω κορτιζόνες για το αναπνευστικό του μωρου και για να ρυθμιστεί το ζάχαρο...άστε κορίτσια...σκέτη πίκρα αυτή η εγκυμοσύνη...όταν όμως είδα το σκατούλι...τι γλύκα Παναγίτσα μου...το σκατούλι μωρέ...

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Λογικα εχετε γεννησει ολες μεχρι τωρα. Να σας ζησουν. Εγω ακομα περιμενω. Δεν θελει να βγει με τιποτα απ' οτι φαινεται. Παντως το καλο ειναι οτι και στα δυο NST που εκανα μεχρι τωρα η μητρα κανει συσπασεις κι εγω δεν νιωθω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ήρθε το δικό μου μωράκι!!! Δεν είχα ευκαιρία να σας γράψω μέχρι τώρα, η μπέμπα μου είναι τέλεια, την λατρεύω. Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετές ώρες αλλά τα ξέχασα όλα όταν την είδα!! Με το καλό να γεννηθούν τα μωράκια σας, να έρθουν γρήγορα στην αγκαλιά σας και εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Γεια σας κοριτσια

Καλη αργα παρα ποτε δεν λεει η παριμοια???

Λοιπον εμεις τελικα γεννησαμε μα καισαρικη κ η μικρη μου ηταν 2730κ 45 εκ

Ολα πηγαν κατευχην.

Τωρα πλεον ειμαστε πλεον 7,5κιλα και κοντα στοθς 70ποντους.

Εσεις πως τα πατε με τα μωρακια σας?

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...