Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πιεση ...


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια. Ειμαι 20 εβδομαδων. Την τελευταια 1,5 εβδομαδα εχω παραπανω πιεση απο το φυσιολογικο συγκεκριμενα εχω 14 την μεγαλη και 7 την μικρη και το χαμηλοτερο που εχω μερικεσ φορες ειναι 13,5(ενω παντα πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχα προβλημα συνηθωσ ειχα 11 με 7). Μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε να την παρακολουθω για ενα διαστημα για να δουμε αν θα μου δωσει χαπι πιεσεωσ . Πιστευετε οτι ειναι πολυ ανησυχητικο αυτο που μου συμβαινει? ειναι ενδειξη προεκλαμψιας? Οποια μανουλα ξερει κατι ασ μου πει σασ παρακαλω. Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια. Ειμαι 20 εβδομαδων. Την τελευταια 1,5 εβδομαδα εχω παραπανω πιεση απο το φυσιολογικο συγκεκριμενα εχω 14 την μεγαλη και 7 την μικρη και το χαμηλοτερο που εχω μερικεσ φορες ειναι 13,5(ενω παντα πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχα προβλημα συνηθωσ ειχα 11 με 7). Μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε να την παρακολουθω για ενα διαστημα για να δουμε αν θα μου δωσει χαπι πιεσεωσ . Πιστευετε οτι ειναι πολυ ανησυχητικο αυτο που μου συμβαινει? ειναι ενδειξη προεκλαμψιας? Οποια μανουλα ξερει κατι ασ μου πει σασ παρακαλω. Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

taptap και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ανέβαζα πίεση χωρίς να πάθω προεκλαμψία. Απλά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου. Καλό είναι να κόψεις τελείως το αλάτι, να προσέξεις το βάρος σου και να την παρακολουθείς καθημερινά ίσως χρειαστεί όπως σου είπε ο γιατρός σου να σου δώσει χαπάκι το οποίο έπαιρνα και εγώ μέχρι να γεννήσω, και όλα πήγαν καλά. Μην αγχώνεσαι σε πολλές εγκύους συμβαίνει αυτό όσο προχωράει η εγκυμοσύνη. Όλα καλά θα πάνε. Με το καλό το μπεμπάκι σου:)

dev011pr___.pngan1cv7ONw361210Mjg1ZGx6fDQ2ODAwMjNkamF8fk1hcmlhIGlzLi4uLi4uLi4u.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...