Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατα διαστήματα...αίμα.


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια.ειμαι στην 11 εβδομαδα κυησης και εδω και 10 μερες εχω μερα παρα μερα,μπορει και καθε μερα μια-δυο σταγονες ή βλεννες καφε-κοκκινο-ροζ αιματακι.

 

Οταν το διαπιστωσα την πρωτη φορα πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω να με δει,πηγα εγω αλλα κατι του ετυχε (σε δημοσιο νοσοκομειο)και με εξετασε αλλος γιατρος.Δε ειδε κατι ιδιαιτερο ωστε να προερχεται το αιμα.μου εδωσε προληπτικα ουτροτζεσταν και ειπε ξεκουραση(πραγμα λιγο δυσκολο με την μικρη μου).Τις 3 πρωτες μερες που πηρα τα χαπια ειχα σταματησει να βλεπω κηλιδες,μετα παλι τα ιδια.Δεν εχω σταματησει φυσικα τα χαπια.Την προηγουμενη βδομαδα,δηλ 4 μερες μεα την επισκεψη στον γιατρο που με εδωσε τα χαπια,ειχα ραντεβου με τον δικο μου γιατρο.ο οποιος ουτε κ αυτος βρηκε κατι,ουτε δειγμα δηλαδη αιματος και μου ειπε ας παρω τα χαπια μεχρι να τελειωσει το κουτι και να μην ανησυχω.

 

εγω ομως λιγο πολυ ανησυχω και θελω να ρωτησω αν ετυχε κατι παρομοιο σε καμια κοπελα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα.σ εμενα εχει τυχει σε ολες τις εγκυμοσυνες καφε αιματακι,οπως στα τελειωματα της περιοδου.ολες τις φορες ο γιατρος μου ειχε συστησει ξεκουραση κ ουτροτζεσταν.τα συγκεκριμενα χαπια να ξερεις οτι αυξανουν λιγακι τα συμπτωματα,κυριως τη ναυτια.σε ολες τις περιπτωσεις μου ειχε πει οτι οφειλεται σε μικροαποκολλησεις,κ παντα μου τονιζει οτι ανησυχουμε μονο αν το αιμα γινει κοκκινο κ η ροη συνεχομενη.προσπαθησε να ξεκουραστεις οσο πιο πολυ μπορεις,πραγμα λιγααακι δυσκολο αν εχεις μικρο παιδι κ ολα θα πανε καλα.....

φιλια.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...