Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπαλετο για 3 χρονων


Recommended Posts

Γεια σου Ισμήνη!

Εκανα χορό στη σχολή της Ζωζώ Μαρουλιάνου, τους Αγιούς Αναργύρους. Τώρα έψαξα για να ρωτήσω για την κόρη μου και έμαθα ό,τι η σχολή έχει κλείσει. Είδα αυτό το μύνημα σου τυχαία και ενθουσιάστηκα. Σε παρακαλώ, εάν γνωρίζεις εάν έχει ανοίξει κάπου αλλού σχολή η ίδια ή η κόρη της, να μου πεις!

Σε ευχαριστώ!

Υ.Γ. Εγώ μένω Καλλιθέα τώρα, αλλά υπάρχει περίπτωση να μετακομίσουμε Χαλάνδρι το καλοκαίρι. Υπάρχει κάποια σχολή να μου προτείνεις;

 

ναι την ξερω την κυρια Ζωζώ και την ελενη της κορη της. διναμε μαζί για δίπλωμα. ξερω οτι εκλεισε τη σχολή και ξερω επίσης πως θα ανοιγε καπου προς τα βοριο-ανατολικα προάστια.

μπορεις να βρεις το τηλέφωνο απο το μαγαζί με ρούχα μπαλέτου που είχε ο συζηγος της κυρίας Ζωζώ (Ζωγράφος λεγεται) και να ρωτήσεις για τη σχολή της Ελένης.

αν μάθεις, πες μου κι εμένα σε παρακαλω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια και εμενα πολλες φορες εχει περασει απο το μυαλο να παω την μικρη μπαλετο αν οχι μπαλετο ποντιακους χορους... ειναι τωρα 4 ετων και παει παιδικο....ξερετε ποσες μερες την εβδομαδα εχουν μαθημα και ποση ωρα καθονται εκει??? μηπος θα της ειναι πολυ δυσκολο να τα παρακολουθει ολα?? παιδικος και μπαλετο η χορους??? ειναι ενας λογος που δεν εχω κανει τιποτα ακομα...εσεις τι θα κανατε θα την γραφατε...υπαρχει μανουλα με παιδακι 4 ετων να πηγαινει παιδικο και παραλληλα μπαλετο.....?

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζετε για σχολές μπαλέτου στη πάτρα, ενδιαφέρομαι για το κοριτσάκι μου που είναι 3

 

αναλυτη κατερινα 2610323787, 6936999224

μπαλαφούτη ελένη 2610 279544, 2610 522570, 6974 784533

ζαχαροπούλου ιωάννα 2610277138

γιαννακοπούλου πόλυ 2610346677

 

και άλλες πολλες

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εμενα πολλες φορες εχει περασει απο το μυαλο να παω την μικρη μπαλετο αν οχι μπαλετο ποντιακους χορους... ειναι τωρα 4 ετων και παει παιδικο....ξερετε ποσες μερες την εβδομαδα εχουν μαθημα και ποση ωρα καθονται εκει??? μηπος θα της ειναι πολυ δυσκολο να τα παρακολουθει ολα?? παιδικος και μπαλετο η χορους??? ειναι ενας λογος που δεν εχω κανει τιποτα ακομα...εσεις τι θα κανατε θα την γραφατε...υπαρχει μανουλα με παιδακι 4 ετων να πηγαινει παιδικο και παραλληλα μπαλετο.....?

 

σιγουρα θα της αρέσει το μπαλέτο σε μια πολυ καλη σχολή με πολύ καλή δασκάλα

τα απογέυματα τα 4χρονα δεν εχουν αλλες δραστηριότητες, εάινι ξεκούραστα και μονο κάθονται σπίτι.

εμένα είναι 3+ και εχει ξεκινήσει από τα 2,5 (μπαλέτο) δημιουργικό χορό

στη σχολή μας εχουμε 16 4χρονα που κανουν (μπαλέτο) δημιουργικό χορό και 26 3χρονα!

η πλειοψηφία πηγαίνουν παιδικό σταθμό, είτε σχολανε νωρίς, είτε αργα.

είναι πολυ καλή ασκηση για τα παιδιά και πολύ καλη δραστηριότητα. διασκεδαστική και ψυχαγωγική (αγωγή της ψυχης!)

 

πού μένεις; μπορώ να σου προτέινω σχολές να γραφτείτε.

2 φορές την εβδομάδα από 1 ωρα είναι το μάθημα.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγουρα θα της αρέσει το μπαλέτο σε μια πολυ καλη σχολή με πολύ καλή δασκάλα

τα απογέυματα τα 4χρονα δεν εχουν αλλες δραστηριότητες, εάινι ξεκούραστα και μονο κάθονται σπίτι.

εμένα είναι 3+ και εχει ξεκινήσει από τα 2,5 (μπαλέτο) δημιουργικό χορό

στη σχολή μας εχουμε 16 4χρονα που κανουν (μπαλέτο) δημιουργικό χορό και 26 3χρονα!

η πλειοψηφία πηγαίνουν παιδικό σταθμό, είτε σχολανε νωρίς, είτε αργα.

είναι πολυ καλή ασκηση για τα παιδιά και πολύ καλη δραστηριότητα. διασκεδαστική και ψυχαγωγική (αγωγή της ψυχης!)

 

πού μένεις; μπορώ να σου προτέινω σχολές να γραφτείτε.

2 φορές την εβδομάδα από 1 ωρα είναι το μάθημα.

 

ευχαριστω πολυ!!!! ειμαι καλλιθεα..κατι μουυ ειχε πει παλιοτερα ο συζυγος οτι ειχε καπου ενα του δημου ακριβος διπλα μας αλλα δεν ξερω αν υπαρχει ακομα το εχουμε συζητησει πριν 2 χρονια....απο τοτε δεν το ξανα ανεφερα....

μιας ακιεισαι του χωρου;) πες μου απο τιμες το μηνα περιπου? και εδω στην καλλιθεα αν ξερεις καποια καλη σχολη που να αξιζει να την παμε.......

Link to comment
Share on other sites

Χωρίζουν τα παιδάκια στο τμήμα της κόρης μου ξαφνικά μέσα στην μέση της χρονιάς...

Όσα είναι πάνω από 5 ετών τα πάνε στο μεγαλύτερο τμήμα. Η κόρη μου που θα κλείσει τα 5 σε ένα μήνα γιατί να κάτσει με τα 3χρονα;

Έχω θυμώσει γιατί δεν μας ενημερώνει η manager της σχολής ούτε και η ιδιοκτήτρια. Μάλιστα εχθές που το ανακοίνωσε σε μία μαμά που η κόρη της θα αλλάξει από εβδομάδα τμήμα και η μαμά στενοχωρήθηκε, της είπε η manager πως στην σχολή δεν έρχεσαι για να πίνεις καφεδάκι με τις άλλες....

Τα έχω πάρει τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίζουν τα παιδάκια στο τμήμα της κόρης μου ξαφνικά μέσα στην μέση της χρονιάς...

Όσα είναι πάνω από 5 ετών τα πάνε στο μεγαλύτερο τμήμα. Η κόρη μου που θα κλείσει τα 5 σε ένα μήνα γιατί να κάτσει με τα 3χρονα;

Έχω θυμώσει γιατί δεν μας ενημερώνει η manager της σχολής ούτε και η ιδιοκτήτρια. Μάλιστα εχθές που το ανακοίνωσε σε μία μαμά που η κόρη της θα αλλάξει από εβδομάδα τμήμα και η μαμά στενοχωρήθηκε, της είπε η manager πως στην σχολή δεν έρχεσαι για να πίνεις καφεδάκι με τις άλλες....

Τα έχω πάρει τελείως...

 

κανονικά τα τμηματα πρέπει να είναι αναλογα με τη χρονολογία γέννησης, οπως στο σχολειο

πόσα παιδιά είναι το τμήμα; τι ηλικίες εχει μέσα;

ρωτησες γιατι γίνεται αυτό; μηπως εν οψη παραστασης θελει να κανει χορογραφίες με τμηματα που να εχουν ζυγο αριθμο παιδιών, για ζευγαράκια (πολύ σημαντικό αυτο για τα παιδιά);

απ' οτι καταλαβα τα 3χρονα εχουν γινει 4χρονα τωρα, οπως κι εσεις γινεστε 5.

ρωτησε να σου εξηγήσουν για πιο λογο γινεται αυτο... και τα ξαναλέμε...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κανονικά τα τμηματα πρέπει να είναι αναλογα με τη χρονολογία γέννησης, οπως στο σχολειο

πόσα παιδιά είναι το τμήμα; τι ηλικίες εχει μέσα;

ρωτησες γιατι γίνεται αυτό; μηπως εν οψη παραστασης θελει να κανει χορογραφίες με τμηματα που να εχουν ζυγο αριθμο παιδιών, για ζευγαράκια (πολύ σημαντικό αυτο για τα παιδιά);

απ' οτι καταλαβα τα 3χρονα εχουν γινει 4χρονα τωρα, οπως κι εσεις γινεστε 5.

ρωτησε να σου εξηγήσουν για πιο λογο γινεται αυτο... και τα ξαναλέμε...

 

Ούτε ρώτησα ούτε και μας ανακοίνωσαν κάτι. Μόνο στις μαμάδες που αλλάζουν τα παιδιά τους το είπαν παράμερα. Φέτος η σχολή δεν έχει παράσταση το καλοκαίρι αλλά τους είπαν πως από 5 και πάνω πρέπει να αρχίσουν να μαθαίνουν άλλα πράγματα και πως είναι για καλό τους.

Συμφωνώ σε αυτό αλλά γιατί το δικό μου το παιδάκι που είναι 4 ετών και 11 μηνών να μείνει με τα μικρά;

Τα μικρά τα παιδάκια για να καταλάβεις είναι από 2,5 έως 4.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ σε αυτό αλλά γιατί το δικό μου το παιδάκι που είναι 4 ετών και 11 μηνών να μείνει με τα μικρά;

Τα μικρά τα παιδάκια για να καταλάβεις είναι από 2,5 έως 4.

 

πάντα υπήρχε αυτο το θέμα. καλως ή κακώς ετσι θα είναι και η κόρη σου στο σχολειο. καποια παιδιά στην ίδια ταξη θα είναι γεννημένα γενάρη και αλλα δεκέμβρη, την ίδια χρονιά. η κορη σου 4 και 11, το αλλο 5 και 1, παραδειγμα.

παλαιοτερα ηταν απο 1η μαη μεχρι 30 απριλίου στην ιδια ταξη (που λεγαμε χανει-κερδιζει;).

 

αυτο που με ανησυχει πιο πολύ είναι που εχει παιδιά 2,5 χρονών (δηλαδή γεννημενα το σεπτέμβρη του 2008) με παιδιά γεννημένα το μάρτη του 2006. να βαλει τα 2008 και 2007 μαζι, ναι, να το καταλαβω. αλλα τα προνήπια του 2006; οχι, δε συμφωνω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο διαχωρισμός γίνεται και λόγω σωματικής ανάπτυξης....Στο τμήμα της κόρης μου έχει παιδάκια γεννημένα αρχές του 2008 έως και καλοκαίρι του 2005????????? κοντούλικα.....

Στο άλλο τμήμα είχε γεννημένα 2003-2005 και τα ψηλά παιδάκια πλέον, από το τμήμα της κόρης μου που γεννήθηκαν έως και τέλος του 2005 με αρχές του 2006....

Φυσικά θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά αυτή και με πειράζει ότι πιάνουν κάθε μαμά στην πόρτα παράμερα (λες και μετά δεν συζητάμε μεταξύ μας...) και της λένε πως στο πρώτο τμήμα το παιδάκι δεν θα μάθει άλλα πράγματα καινούρια ενώ στο άλλο θα εξελιχθεί.

Μία μαμά έχει 2 κοριτσάκια δίδυμα που θα κλείσουν τα 6 σε 3 μήνες και δεν τα αλλάζει γιατί δεν το θεωρεί σωστό για τα παιδιά. Της είπε ας τα έβαζε στο ανάλογο τμήμα από την αρχή. Στην αρχή ήταν όλα 4-6 ετών αλλά κατά την διάρκεια της χρονιάς προστέθηκαν μικρότερα παιδάκια. Δεν θα κάνω εγώ κουμάντο στην διοίκηση της σχολής αλλά σαν μητέρα το θεωρώ απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μεγαλη μου κορη ειναι 2 και κατι. Απο Σεπτεμβριο σκεφτομαι να την γραψω μπαλετο γιατι νομιζη εχει κλιση προς τη μουσικη και το χορο(εχει ρυθμο) βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο για να ξεκινησεις. Το Σεπτεμβριο θα ειναι 3 παρα δυο μηνες, ismeni θεωρεις οτι θα την παρουν επειδη δεν εχει κλεισει τα 3? Μενουμε Ραφηνα, εχεις να μας προτεινεις καποια σχολη?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μεγαλη μου κορη ειναι 2 και κατι. Απο Σεπτεμβριο σκεφτομαι να την γραψω μπαλετο γιατι νομιζη εχει κλιση προς τη μουσικη και το χορο(εχει ρυθμο) βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο για να ξεκινησεις. Το Σεπτεμβριο θα ειναι 3 παρα δυο μηνες, ismeni θεωρεις οτι θα την παρουν επειδη δεν εχει κλεισει τα 3? Μενουμε Ραφηνα, εχεις να μας προτεινεις καποια σχολη?

 

 

θα κοιταξω για την περιοχη της ραφηνας και θα σου προτεινω σχολές.

τωρα...εαν θα την παρουν ή όχι... είναι θεμα της σχολή. ολες οι σχολες δεν εχουν τμηματα για τοσο μικρα παιδιά. η πλειοψηφία των σχολών δέχονται παιδιά απο 4 ετών.

θα πρεπει να παρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την μικρή μου την εγραψα απο τον Σεπτεμβρη (3,5 χρονων) στο μπαλετο σε ενα συνοικιακό της περιοχής που μένω. Ας μην κοροιδευόμαστε σ'αυτη την ηλικία δεν κανουν μπαλετο οπως το ξερουμε ή το φανταζόμαστε, πιο πολύ παιχνιδακια κανουν και μεσα απο αυτη τη διαδικασία παιρνουν και τα πολύ βασικα του μπαλέτου. Παντως με όσους εχω μιλήσει με συμβουλεψαν να την γραψω στο μπαλέτο και αργοτερα (στα 6) να την στειλω ρυθμική, σωστό ή λαθος δεν ξέρω αλλα αφου το παιδι περνάει καλά εκει που παει μια χαρα ειμαι και εγω με την επιλογη ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω την μικρή μου την εγραψα απο τον Σεπτεμβρη (3,5 χρονων) στο μπαλετο σε ενα συνοικιακό της περιοχής που μένω. Ας μην κοροιδευόμαστε σ'αυτη την ηλικία δεν κανουν μπαλετο οπως το ξερουμε ή το φανταζόμαστε, πιο πολύ παιχνιδακια κανουν και μεσα απο αυτη τη διαδικασία παιρνουν και τα πολύ βασικα του μπαλέτου. Παντως με όσους εχω μιλήσει με συμβουλεψαν να την γραψω στο μπαλέτο και αργοτερα (στα 6) να την στειλω ρυθμική, σωστό ή λαθος δεν ξέρω αλλα αφου το παιδι περνάει καλά εκει που παει μια χαρα ειμαι και εγω με την επιλογη ;)

 

μπαλέτο-μπαλετο ξεκινάνε τα παιδιά στο νηπιαγωγειο με πρωτη δημοτικού

μεχρι τοτε κανουν προπαιδεια μπαλετου και πιο μιρκα δημιουργικο χορό

 

ερωτηση: πώς εννοούνε τα παιδιά σας το μπαλετο; πώς το φανταζεστε εσείς, οι μανούλες;

 

ρυθμική τι εννοείς; μπαλες, κορδέλες, στεφάνια κλπ; τα κορίτσια της ρυθμικής, κανουν και μπαλέτο. οποτε δε χρειάζεται να σταματησεις το ενα για να αρχισεις το άλλο. διαλεξε ομως εναν πολυ καλό συλλογο. εχω ακούσει για "αγριες" συμπεριφορες των προπονητών προς τις μικρες, ακόμη, αθλήτριες...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα,

 

θα ήθελα αν έχετε να μου προτείνετε κάποια σχολή (μπαλέτου ή χορού) στις περιοχές νεου κοσμου - νεας σμύρνης - π.φαλήρου για κοριτσάκι 2,5 ετών ή έστω 3 αν δεν μας πάρουν τόσο νωρίς (βιάζομαι ε?)

ευχαριστώ

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

θα ήθελα αν έχετε να μου προτείνετε κάποια σχολή (μπαλέτου ή χορού) στις περιοχές νεου κοσμου - νεας σμύρνης - π.φαλήρου για κοριτσάκι 2,5 ετών ή έστω 3 αν δεν μας πάρουν τόσο νωρίς (βιάζομαι ε?)

ευχαριστώ

 

νεος κόσμος: βάσια μάνου λαγουμιτζή 68, 210-9021411

παλαιο φάληρο: βικυ σακκιωτη, αφροδίτης 39, 210-9852666, 9849829

λούση χάνης, αγιας βαρβάρας 10, 210-210-9885371, 6936544126

 

 

οπου και να πας, θα πεις απο εμένα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

νεος κόσμος: βάσια μάνου λαγουμιτζή 68, 210-9021411

παλαιο φάληρο: βικυ σακκιωτη, αφροδίτης 39, 210-9852666, 9849829

λούση χάνης, αγιας βαρβάρας 10, 210-210-9885371, 6936544126

 

 

οπου και να πας, θα πεις απο εμένα

 

σε ευχαριστώ πολυ!!

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη, θέλω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με το μπαλέτο και τα τμήματά του...

Η κόρη μου έκανε τριών χρονών τάξη Babies.

Τεσσάρων χρονών τάξη Pre-Primary

Πέντε χρονών τάξη Primary

Τώρα που θα γίνει έξι ετών δεν πρεπει να πάει κανονικά Grade 1?

Δεν τα έκανε όλα στην ίδια σχολή γιατί μετακομίσαμε και άλλαξε.

Στην σχολή που είναι τώρα μου λένε οτι όλες οι τάξεις γινονται από δυο χρονιές η κάθε μία! Θέλουν να την βαλουν πάλι στο Primary!

Απο φίλες μου ακουω οτι αυτο δεν γίνεται σε άλλες σχολες, παρά μονο ισως για το Grade 3. Εσυ τι πιστευεις?

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη, θέλω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με το μπαλέτο και τα τμήματά του...

Η κόρη μου έκανε τριών χρονών τάξη Babies.

Τεσσάρων χρονών τάξη Pre-Primary

Πέντε χρονών τάξη Primary

Τώρα που θα γίνει έξι ετών δεν πρεπει να πάει κανονικά Grade 1?

Δεν τα έκανε όλα στην ίδια σχολή γιατί μετακομίσαμε και άλλαξε.

Στην σχολή που είναι τώρα μου λένε οτι όλες οι τάξεις γινονται από δυο χρονιές η κάθε μία! Θέλουν να την βαλουν πάλι στο Primary!

Απο φίλες μου ακουω οτι αυτο δεν γίνεται σε άλλες σχολες, παρά μονο ισως για το Grade 3. Εσυ τι πιστευεις?

 

ηταν πολύ μικρη στα 4 για pre primary και στα 5 για primary...

εγω βαζω τα νηπιαγωγακια στο pre primary in dance και στην πρώτη δημοτικού στο primary in dance. ειανι πιο ευκολα για τα παιδιά και βγαινει η υλη ανετα.

αν ομως εχει κανει το primary ολο, μπορει να κανει το grade 1. αν δεν εχει ολοκληρώσει την υλη, θα δυσκολευτει στο grade 1.

η καθε σχολή εχει την πολιτική της. μηπως βαζει τα παιδιά για εξετάσεις; τοτε, ισως κανει 2 χρόνια την καθε τάξη. γίνεται σε σχολες, αυτο.

προσωπικά, εχω εμπιστοσυνη στη σχολή (αν και δε συμφωνω με την ηλικία) και τη δασκάλα που πήγαινε και θα την εβαζα στην επόμενη τάξη.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ηταν πολύ μικρη στα 4 για pre primary και στα 5 για primary...

εγω βαζω τα νηπιαγωγακια στο pre primary in dance και στην πρώτη δημοτικού στο primary in dance. ειανι πιο ευκολα για τα παιδιά και βγαινει η υλη ανετα.

αν ομως εχει κανει το primary ολο, μπορει να κανει το grade 1. αν δεν εχει ολοκληρώσει την υλη, θα δυσκολευτει στο grade 1.

η καθε σχολή εχει την πολιτική της. μηπως βαζει τα παιδιά για εξετάσεις; τοτε, ισως κανει 2 χρόνια την καθε τάξη. γίνεται σε σχολες, αυτο.

προσωπικά, εχω εμπιστοσυνη στη σχολή (αν και δε συμφωνω με την ηλικία) και τη δασκάλα που πήγαινε και θα την εβαζα στην επόμενη τάξη.

 

Ναι, δίνουν εξετάσεις κάθε δεύτερο χρόνο. Του χρόνου, είναι χρονιά εξετάσεων. Φετος χρονιά παράστασης.

Οσων αφορα το υπογεγραμμένο "'ολο"... Κοίτα, έχασε αρκετά μαθήματα λόγο ιώσεων φετος, όμως παρόλα αυτά η δασκάλα της μου λεει πως τα πάει καλά. Φοβαμαι την λάθος επιλογη ταξης, γιατι δεν θελω να βαρεθει κανοντας τα ιδια πραγματα, αλλά ουτε να μην τα καταφέρνει και να απογοητευτει... Πάντως είναι εξυπνη...

 

Επίσις τί εννοεις σε προηγουμενο post σου

" μπαλέτο-μπαλετο ξεκινάνε τα παιδιά στο νηπιαγωγειο με πρωτη δημοτικού

μεχρι τοτε κανουν προπαιδεια μπαλετου και πιο μιρκα δημιουργικο χορό"

 

Ποιά ταξη εννοείς "μπαλέτο-μπαλέτο"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δίνουν εξετάσεις κάθε δεύτερο χρόνο. Του χρόνου, είναι χρονιά εξετάσεων. Φετος χρονιά παράστασης.

Οσων αφορα το υπογεγραμμένο "'ολο"... Κοίτα, έχασε αρκετά μαθήματα λόγο ιώσεων φετος, όμως παρόλα αυτά η δασκάλα της μου λεει πως τα πάει καλά. Φοβαμαι την λάθος επιλογη ταξης, γιατι δεν θελω να βαρεθει κανοντας τα ιδια πραγματα, αλλά ουτε να μην τα καταφέρνει και να απογοητευτει... Πάντως είναι εξυπνη...

 

Επίσις τί εννοεις σε προηγουμενο post σου

" μπαλέτο-μπαλετο ξεκινάνε τα παιδιά στο νηπιαγωγειο με πρωτη δημοτικού

μεχρι τοτε κανουν προπαιδεια μπαλετου και πιο μιρκα δημιουργικο χορό"

 

Ποιά ταξη εννοείς "μπαλέτο-μπαλέτο"

 

επειδή εχετε παράσταση φετος, κατα τη γνώμη μου να κανει grade 1 και να δωσει του χρονου αυτη την τάξη!

 

 

απάντησα σε καποια συμφορουμιτισα που ελεγε, οτι δεν κανουν μπαλετου στις μικρες ηλικίες. το primary είανι προπαιδεία μπαλέτου. το μπαλέτο (plie, tendus, sautes κλπ, ασκήσεις στη μπάρα και στο κέντρο) ξεκινάει απο το grade 1 (τουλάχιστον ακόμη, γιατι το 2012 αλλαζει η υλη)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

επειδή εχετε παράσταση φετος, κατα τη γνώμη μου να κανει grade 1 και να δωσει του χρονου αυτη την τάξη!

 

 

Sorry Ισμήνη σε ζάλισα...

Και μετά τί? Θα κάνει δηλαδή την καθε ταξη από του χρόνου 2 φορες?

Και κάθε φορά θα δίνει εξετάσεις στον α' χρονο που κάνει την τάξη, ενώ στον β' χρονο θα έχει παράσταση?

Η να ζητήσω να κάνει την κάθε ταξη (εκτως της Grade 3 ) από μια χρονιά?

 

Επειτα, απο ορθοπεδικής πλευρας, ειναι ΟΚ, να κανει απο Σεπτεμβριο Grade 1 ? Τον Οκτώβριο κλεινει τα 6.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...