Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 φορες αιμοραγια μετα τον τοκετο.. φοβαμαι για την ζωη μου!


eirinoula26

Recommended Posts

Γεια σας ξανα και απο μενα.. τοσα προβληματα στην εγκυμοσυνη γεννησα φυσιολογικα και πιτσευα οτι ολα ητανε καλα... ελα ομως που τελικα δεν ητανε .. επαθα 2 φορες αιμοραγια τρομερη μετα την γεννα μεσα σε 1 βδομαδα! εκανα 2 φορες αποξεση και τωρα η ψυχολογια μου ειναι πιο κατω απο ποτε.. αρχισα πλεον να φοβαμαι για την ζωη μου...

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελα βρε Ειρηνούλα τι έγινε;;; Ο γιατρός σου τι λεει για όλο αυτό, που το αποδίδει;;; Γιατί οι αιμοραγίες και οι αποξέσεις ... μηπως δεν σε καθάρισε καλά μετα τον τοκετό;;; Να επαιρνες και μια ακόμα γνώμη γιατρού θα έλεγα εγώ ...

Να σου ζήσει και το μωράκι κοπέλα μου ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνούλα μην αφήνεις τον εαυτό σου να βυθίζεται σε μαύρες σκέψεις. Έχεις ένα πρόβλημα με τις αιμορραγίες. Θα σε βοηθήσει η σύγχρονη ιατρική να το αντιμετωπίσεις. Το μωράκι χρειάζεται τη μανούλα του χαρούμενη! Κάνε λίγο κουράγιο κι όλα θα πάνε καλά!

Να σου ζήσει το μωρουλίνι :D

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει οτι ναναι ειναι ο ανθρωπος.. μαλλον απο οτι μου ειπαν οι μαιες και οχι αυτος ητανε απο υπολλειματα.. με καθαρισε μια και στον υπερηχο φανηκε οτι ειχε και παλι ενα μικρο υπολειμα.. και μαλλον αυτο παλι μου εκανε την αιμοραγια αλλα αυτοι στο νοσοκομειο μου ελεγαν απο τα ραμματα ειναι.. τρεμω κοριτσια και το δυστυχημα ειναι οτι ειναι τωρα γιορτες και δεν μπορω να βρω καποιον εξωτερικο γιατρο.. τι θα κανω δεν ξερω..

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου σου εκανε υπερηχο αν ηταν κατι πιθανον να το εντοπιζε. Οποτε μην ανησυχεις. Και οι μαιες κατι θα ξερουν. Απολαυσε τις γιορτες κι απο Δευτερα αν ειναι πηγαινε να παρεις και μια αλλη γνωμη, να ηρεμησεις...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα πμ.

 

Φιλικά alcyon :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξα γιατρο κοριτσια.. Πηγα σε εναν που ειναι εξωτεερικος ξεγγεναει εδω στην κλινικη μας.. μου εκανε υπερηχο και βρηκε μεσα γαζα ξεχασμενη.. μου την εβγαλε.. μου εκανε υπερηχο στην μητρα και μου ειπε οτι και παλι εχει ενα μικρο υπολλειμα μεσα αλλα ειναι πολυ μικρο λεει και θα φυγει κατα 90% με το αιμα που εχω.. αντε να δουμε ελπιζω να μην εχω αλλη αιμοραγια ελεος..

 

 

 

.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πάνε όλα καλά και μετά να κάνεις μήνυση...αν είναι δυνατόν..!γάζα!! :shock:

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Γάζα? Με τα χίλια είναι για μήνυση ο άνθρωπος! Είναι δυνατόν? Πού γέννησες?

 

Περαστικά σου και τώρα που άλλαξες γιατρό να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά, με το καλό να ηρεμήσεις κοριτσάκι μου και να χαρείς το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

περαστικά κοπέλα μου! είναι τραγική η αμέλεια τους. ίσως θα έπρεπε να δημοσιοποιούνται αυτά τα θέματα για να μην την πατήσουν κι άλλες!

 

συμφωνώ μαζί σου ως προς τη δημοσιοποίηση (και με τις παραπάνω κοπέλες που λένε για μήνυση) αλλά αν τυχόν η κοπέλα αναφέρει όνομα και κάποιοι το μεταφέρουν στο γιατρό και ο γιατρός της κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση πάλι χαμένη θα είναι.... δυστυχώς οι γιατροί υπερασπίζονται ο ένας τον άλλον και δύσκολα καταθέτει ο ένας εναντίον του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αληθεια. Δυσκολα δικαιωνεσαι σε διαμαχη με γιατρους. Ας ηταν ως εδω τουλαχιστον.

 

 

Το πιο τρελο που ειχα ακουσει ηταν καταγγελια στην τηλεοραση για γυναικολογο που μετα την γεννα κι αφου η κοπελα σχιστηκε εραψε το εντερο με την ουρηθρα :shock: με αποτελεσμα να βγαινουν ακαθαρσιες απο τον κολπο :shock: και παραλιγο να παθει σοβαροτατη ζημια. :evil:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marina28 στο μποδοσακειο νοσοκομειο της πτολεμαιδας γεννησα.. εκει εγιναν ολα αυτα.. αφηστε που οταν πηγα με την αιμοραγια αντι να μου κανει πρωτα εναν υπερηχο να δει που βρισκεται η ετια της αιμοραγιας αυτος με εβαλε κατευθειαν χειρουργειο και τις 2 φορες και δεν κοιταξε που βρισκετε η ετια για αυτο και δεν με καθαρισε καλα στην πρωτη αποξεση και απο οτι φενετε και στην 2η.. μου εχουν κανει εκτος απο μεγαλη ζημια σωαματικη αλλα και ψυχολογικη.. ουτε το μωρο μου δεν μπορω να κοιταξω απο το φοβο μου.. τωρα αν γινει ξανα κατι θα παω στην κλινικη να το αντιμετωπισει ο γιατρος μου και οχι στο νοσοκομειο.. ειναι για μυνηση αλλα που να βρεις ακρη..

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν μπορω να ηρεμησω νομιζω οτι κατι θα γινει παλι και αυτην την φορα θα ειναι μοιραιο.. βαζω συνεχως μαυρες σκεψεις στο μυαλο μου και δεν μπορω ουτε τα βραδια να κοιμηθω.. αφηστε οταν νοιωθω να τρεχει λιγο αιμα η υγρα.. κοντευω να παθω καρδια εκεινη την στιγμη.. νομιζω οτι σε λιγο θα χρειαστω ψυχιατρο.. δυστηχως με κατεστρεψαν .. σκεφτομαι οτι δεν θα προλαβω καν να σαραντησω.. χρειαζομαι βοηθεια..

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς βρες έναν πολύ καλό γυναικολόγο να σε εξετάσει αναλυτικά αλλά να μη σε ταλαιπωρήσει άλλο ( να μη σε βάλει να πάρεις φάρμακα και να κάνεις ένα κάρο εξετάσεις ...και απευθύνσου σε μία καλή μαία για να την έχεις από κοντά τώρα που περνάς δύσκολα, οι μαίες βοηθούν ψυχολογικά και πρακτικά μία λεχώνα, σε όλα. Μην αφήνεσαι στο φόβο, δεν θα κάνεις τίποτα έτσι, το μωρό σου σε χρειάζεται περισσότερο από ποτέ, πρέπει να δράσεις!

Link to comment
Share on other sites

Daf που να την βρω την μαια εδω πτολεμαιδα... η θα δουλευουνσ το νοσοκομειο η και εγω δεν ξερω που.. ασε απο γυναικολογους εχει φοβηθει το ματι μου εδω περα.. και στον εξωτερικο που πηγα του ειπα οτι ποναω και εχω υγρα και αντι να μου δωσει να κανω εξεταση κολπικου υγρου και καλιεργεια ουρων αυτος μου ειπε ε θα πονας τι να σε κανω.. αστα ειμαι σε χαλια κατασταση δεν ξερω τι θα γινει ουτε και τι θα κανω..

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις δικούς σου ανθρώπους να σε βοηθήσουν; φίλες που αντιμετώπισαν δύσκολες καταστάσεις και έχουν έναν καλό γιατρό; γιατί δε βάζεις και ερώτηση στις διάφορες θεματικές του φόρουμ για αναζήτηση καλού γιατρού ή καλής μαίας κάπου κοντά σου;Με το να λες ότι φοβάσαι τους γιατρούς και ότι "που θα βρεις μαία" απλά δεν θα κάνεις τίποτα και θα παραδοθείς στο φόβο.

Ζεις και το μωρο σου είναι καλά!Άρα λύσεις υπάρχουν! :D

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνούλα να σου ζήσει το μωράκι σου και καλό σαράντισμα!

Εύχομαι να ξεπεράσεις γρήγορα αυτή την άχαρη περίοδο που διανύεις.Η αλήθεια είναι οτι η λοχεία είναι δύσκολη για τις περισσότερες.. Πάρε μια βαθειά αν΄σα βγάλε τον αέρα έξω και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.Όση βοήθεια σου προσφέρεται να μην χάνεις ευκαιρία να την απολαμβάνεις, και όταν την χρειάζεσαι να το λές και όταν τη χρειάζεσαι μα δεν σου προσφέρεται να την ζητάς! Είναι μια φάση αλλά θα περάσει και όλα θα είναι διαφορετικά! Σου εύχομαι καλή υγεία κ να σου ζήσει το μπουμπουκάκι..

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα πμ το μεσημεράκι :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

alcyon σε ευχαριστω μιλησα και με εναν γιατρο θεσσαλονικη θα κατεβω καποια στιγμη να με δει .. μεχρι στιγμης δεν εηινε κατι αλλο εχει απο της 29/12 την τελευταια φορα που ειχα παθει αιμοραγια και μεχρι τωρα ολα καλα.. τα λοχεια απο οτι φενεται σταματανε σιγα σιγα γιατι πριν 5 μερες ειχα ροζ αιμα και τωρα εχω κατι καφε υγρα..

 

 

 

 

4bcy.jpg.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

alcyon σε ευχαριστω μιλησα και με εναν γιατρο θεσσαλονικη θα κατεβω καποια στιγμη να με δει .. μεχρι στιγμης δεν εηινε κατι αλλο εχει απο της 29/12 την τελευταια φορα που ειχα παθει αιμοραγια και μεχρι τωρα ολα καλα.. τα λοχεια απο οτι φενεται σταματανε σιγα σιγα γιατι πριν 5 μερες ειχα ροζ αιμα και τωρα εχω κατι καφε υγρα..

 

Δεν κάνει τίποτα γλυκιά μου, απλά έχω ζήσει κι εγώ αιμορραγία και σε καταλαβαίνω. Σημασία έχει να είσαι καλά και ήρεμη. Σου εύχομαι τα καλύτερα! :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...